Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 21 z 56    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 56  Další
Autor Zpráva
Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Zdejší, místo aby byli rádi, ze se navýší tím kapacita na některých linkách, tak jen brblají. Já nevidím, že by sem pluly hordy nových alespoň 30m tramvají, tak proč nezlepšit některé spoje alespoň lepší kapacitou?


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Proč nepohodlných? Dostanou sedačky z vyřazených busů ;)
Ale ne, upřímně, proč nepohodlných? Jako cestující mám T6 určitě radši než T3/K2.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
MtM píše:
V době, kdy se nám tu prohánějí ještě nedostatečně kapacitní K2 z doby ledové, je i tohle "aspoň něco".

No a to je na tom právě to nejsmutnější. Že se sem pro zlepšení stavu místo nákupu nových vozů musí tahat staré vysokopodlažní zgarby. Proto říkám - Ukrajina.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Krabicoidních nepohodlných T6 jsme se měli zbavit a ne ještě kupovat další. Zlatá K2 proti tomuto cajzlovskému hnusu.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
No kéž by. Na pár let, v mezičase vyřadit pomalu rozpadlé K2 a T3G a je to celkem solidní záplata na určitou dobu. Ještě by teda někoho mohlo napadnout dát konečně tu klimatizaci do 13T a případně i Varií nebo Aniter, vzhledem k tomu, kolik dekád s námi tyhle vozy ještě budou ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
A proč ne? V době, kdy se nám tu prohánějí ještě nedostatečně kapacitní K2 z doby ledové, je i tohle "aspoň něco". Já to v tomto ohledu celkem vítám. Jinak jsem četl, od jednoho pražského šalináře, že by jich mohlo být postupně i 20.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
To jako DPMB myslí opravdu vážně? Ještě beru nakupování ojetých, ale nízkopodlažních trolejbusů, ale v roce 2019 si sem tahat ojeté T6, to už jsme vážně na Ukrajině... leda by to bylo výhradně na náhradní díly.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Včera se na webu DPMB - v sekci veřejných zakázek malého rozsahu - na chvíli objevila zakázka s výstižným názvem „Přeprava 10 ks tramvají typu T6A5 z DP Praha“.


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
Upravenej regulátor...


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Je to vážně tím? Pražské třeba původně zněly stejně jako ty naše. :-k
https://youtu.be/MhCh46RK5QQ?t=283


Offline
Uživatelský avatar

283
18 kvě 2009 18:38
Pardubice
makosinus: To protože brněnské, ostravské a košické T6 mají na rozdíl od těch pražských a bratislavských výzbroj v původním provedení - analogovou.

_________________________________
14Tr a 15Tr


Offline
480
14 úno 2014 15:19
Brno
Nebo pražská Krabice.


Offline
Uživatelský avatar

186
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Můžu se zeptat, proč brněnské T6ky zní jinak než například ty pražské nebo bratislavské? Jejich zní jako lokomotiva řady 362, ty naše připomínají kachnu. Nikde jsem neviděl napsáno, že by byla jiná výzbroj než TV3.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Cajzlice?


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
miropiro píše:

Bude další soutěž na barevné schéma a jméno? :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Citace z Mariánskolázeňského vlákna K-Reportu, 29. října 2018
Jenki píše:
Podle informací, co jsem tak různě zaslechl je momentálně na UA mechanizmus provozování dovezených vozů na papírech jejich vraků nefunkční, protože :
1. lokální producenti trolejbusů (hlavně jeden nejmenovaný co patří jednomu nejmenovanému politikovi) se snaží zabránit dovozu jakýchkoliv tramvají a trolejbusů v "kompletním" stavu. Realizuje se to skre celníky, přičemž obvyklé metody jako demontáž náprav (tbus) nebo podvozků (tram) už nepomáhají; tlak je prý natolik silný, že nepomáhají ani "obálky" (nemá cenu riskovat výnosné místo na celnici kvůli jedné zásilky, když se lze zahojit na stovkách dalších)
2. proces oprav a "legalizace" dovezených vozidel ovládlo několik soupeřících skupin, které dlouho dokázaly žít v jakémsi "příměří"; to se ale nějak zhroutilo a výsledkem je rvačka všech se všemi; naštěstí už se to (prý) neděje pomocí AK47 jako dříve, ale "jen" vzájemnými žalobami a blokováním nebo rovnou "vypumpováním" bankovních účtů někde mezi Kyprem, Švýcarskem, Seychelami, Panamou atd.
3. na UA vzniklo něco jako Drážní inspekce (ale i pro autobusy); původní záměr byl vcelku rozumný (např. usměrnění maršrutkářů do jakž takž únosných mezí), jak to ale na UA bývá, prý se to zvrhlo v čistou "těžbu". Tam kde maršrutkář prostě vytáhne šrajtofli a vsune do kapsy všimné má městský DP problém. Takže se musí s prosíkem za oligarchy co vedou příslušné město, ti jsou naštvaní co zas ten Elektrotransport otravuje... takže se radši nekupuje a nezařazuje do provozu nic, protože by to mohlo být nějak napadnuto a zneužito. Nových vozidel se toto netýká, ty jsou "ošetřeny" předem.

Výsledkem je, že všechny DP na UA strašně moc chtějí 14Tr, 15Tr, T3 a T6, ale mají utrum. Všeobecně se očekává, že situace si "nějak" sedne, ale nikdo netuší kdy.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ten pocit asi měli správný.

Na jednu stranu T6A5 je o třídu výš, než stará T3. Na druhou stranu jsou to desítky let staré vozy, takže snad to bude jen na ty ND a DP se nebude prezentovat novými vozy. Tedy pokud ze sebe nechce udělat second hand ostatních českých provozů.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Za současným omezením dovozu drážních vozidel na Ukrajinu údajně stojí lobbing místních výrobců, kteří mají vazby na nejvyšší ukrajinské politiky, a zjevně měli pocit, že jim dovoz bere kšefty.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Hlavně vývozu na Ukrajinu prý nově brání tamní legislativa, i když od té doby se tam vyvezly Volva ze Salcburku, tak se to asi nějak obejít dá...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Ukrajina se zvyšující se technologickou úrovní výzbroje (a tedy i náročnosti údržby) ztrácí zájem. Nějaké pražské T6 zatím putovaly jen do Charkova a Kyjeva a do Sofie (Bulharsko). Odstavené jsou v současnosti další desítky vozů.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
450
24 lis 2017 11:40
nebo nechat udělat obdobu K3R-N :twisted: ... se divím, že to nejde přímou cestou na Ukrajinu, není zájem? nebo brno nabídlo víc?


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Koupi nepovažuju za rozumný nápad. Výstup po schodech jak na Mt. Everest, lepší by bylo se těch krámů zbavit a pořídit něco NP s kapacitou a klimou. O jeden typ méně by bylo víc než vhodné.


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Kdysi Jenki psal, že TV3 jde přepólovat poměrně snadno. Nejhorší je to s TV8, proto ostravské T3G nikdo nechtěl.


Offline
Uživatelský avatar

283
18 kvě 2009 18:38
Pardubice
A já myslel, ze to je vtip...

_________________________________
14Tr a 15Tr


Offline
450
24 lis 2017 11:40
Mohli by všechny projít wanizací - kdysi jsem někde viděl vtipnou fotomontáž :lol:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1389 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 56  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 20:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]