Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 110 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
V New Yorku otevřeli novou linku metra, plánována byla už v roce 1929


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Moskva: https://www.youtube.com/watch?v=BKYmhRhwqTM


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Praha: Dopravní podnik otestuje nové elektrobusy

Praha: Náměstek požádal o pomoc ministra. Kvůli tramvajím


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Pardubický kraj: Řidiči autobusů dostanou přidáno, ale kraj na to peníze nedá

Vlak z Prahy se řítil s otevřenými dveřmi. Výrobce chybu odmítá


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Pražská MHD v novém roce: posílení metra i více spojů na letiště


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Přes Modřany by zůstaly vlaky na Dobříš. Každopádně zajímavá myšlenka.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
K tomu metru do Jesenice. Nebylo by logičtější a možná i levnější, postavit odbočku vlaku z Jílového přes Jesenici někam na Kačerov? Mělo by to i druhotný efekt zkrácení jízdní doby z Čerčan a Jílového do Prahy. Čímž by se jízdní doba takových vlaků mohla z Čerčan stát konkurenceschopnou vlakům přes Strančice, kterým by tak mohly ulevit. Na druhou stranu, je otázka, jestli by to neznamenalo i konec vlakům přes Modřany, což by byla docela škoda, protože i ony mají svůj smysl.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Hejtmanka by uvítala metro až do Jesenice

Ostrava: Vandal počmáral tramvaj. Pak ještě ohrožoval řidiče nožem

Audit obří železniční zakázky: zrušení bylo zákonné, ale nevysvětlené


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7067469008


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Když projel rychlík, ozval se pískot. Rozhněvaní cestující demonstrovali


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Příští rok začne boj o největší železniční zakázku posledních 10 let


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert píše:
Mne se libi, jak tady kazdy kritizuje novinare za kazdou nepresnost, ale tenhle evidentne nesmyslne zduvodneny clanek nikomu nevadi.

No, když se člověk podívá na to, jaký styl článků je na tom serveru, zejména články proti EET, které se neštítí vydávat lež za fakta (ne, že bych jako volič TOP09 (a nestydím se to přiznat) byl z EET nějak nadšený, ale lež je lež, bez ohledu na to, zda je zprava či zleva), tak asi každému, kdo nemá v hlavě seno (což si troufnu říct, že je většina zdejších diskutujících) dojde, že to není zrovna důvěryhodný zdroj, snad i bez toho, aby se na to nějak extra upozorňovalo.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Trolejbusy v centru Ústí stojí. Oprava vedení potrvá do odpoledne


Offline
Uživatelský avatar

6965
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mám to z ústního podání jednoho zainteresovaného člověka, se kterým jsem se bavil o možném potenciálním rozšíření S-bahn v Brně. A právě o ideální vlakové zastávce na Holandské, která se přímo nabízí - kanceláře u železnice.
Jenže - prý kvůlii limitům a různým regulím. Prý by tam musel být podchod a já nevím, co všechno by to ještě muselo splňovat.

Jinými slovy - ono by to šlo. Jen se do toho možná nikomu moc nechce. Protože je to běh na dlouhou trať, včetně snahy o změnu příslušných norem.

Stejně tak mi třeba z nových tratí přijde krásně udělané prodloužení do Technoparku. Téměř 100% segregace, zatravnění tramvajového svršku. Jo, na té jedné křižovatce se občas stane nějaký ťukanec, kterému by šlo zamezit třeba výstražnému oranžovému světlu, které se rozbliká před průjezdem šaliny. Inspirace ve Stuttgartu. Ouha, to prý v ČR není možné, u nás by byl možný jen semafor. Proč ale semafor? Tady by opravdu stačilo něco na způsob zjednodušeného kolejového přejezdu, jen výstražné světlo. Vlastně to dost souvisí s tím článkem z Prahé. Jenže to by někdo musel věnovat svůj čas pro to, aby byly odlišeny železniční a tramvajová dráha.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Proč nemůže být zastávka vlaků o Holandské? Je k tomu někdo nějaký materiál? To jsem nikde nezaznamenal, že by se o to vůbec někdo snažil a ztroskotalo to na předpisech. Spíš bych čekal, že do toho nikdo nebude chtít investovat vzhledem k nejistotě ohledně nového nádru.


Offline
Uživatelský avatar

6965
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ty hlukový limity jsou dost uhozená věc. Zvlášť příklad té vozovny. Neříkám, že by někomu kolem domu měly lítat dopravní letadla, nebo pracovat člověk se sbíječkou, ale občas si fakt připadám jako v Kocourkově.
Mimo tento příklad jsou i další, kdy limity a jiné regulace znemožňují nějaké zlepšení stavu. Jen to prostě v ČR nejde. Třeba železniční zastávka u Holandské.


Offline
175
23 led 2011 03:17
V Pardubicích zrekonstruovali vzácný trolejbus
http://auto.idnes.cz/dopravni-podnik-v- ... jetiny_fdv


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Omezováním počtu tramvají na nově zkolaudovaných tratí ke splnění hlukových limitů


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Mne se libi, jak tady kazdy kritizuje novinare za kazdou nepresnost, ale tenhle evidentne nesmyslne zduvodneny clanek nikomu nevadi.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Jezour: Však tam se píše, že v předprodeji jízdenky nadále zůstavají a v automatech rovněž. Článek je možná psát nepřesně, ale pokud je to tak, jak říkáš, tak má v zásadě pravdu.

Další zpráva z Prahy: Ředitel dopravního podniku: Chystáme návrat „trolejbusu“


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
MartinV píše:
O jaký prodej se konkrétně jedná? Na západě v Čechách jsem dlouho nebyl, a podle článku zároveň předpokládám, že se nejedná o klasické "jízdenkové" automaty?

Jedná se pouze o prodej jízdenek dozorčími z okénka dozorny v metru. Zbytek zůstává beze změn.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ten clanek je snuska blabolu.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
MartinV: Na automaty se EET nevztahuje.

Martan: Já jsem pouze vložil odkaz na článek. Za jeho obsah nenesu žádnou zodpovědnost. Samozřejmě se může stát, že článek je nepravdivý. Nedokážu posoudit.


Offline
Uživatelský avatar

6965
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
O jaký prodej se konkrétně jedná? Na západě v Čechách jsem dlouho nebyl, a podle článku zároveň předpokládám, že se nejedná o klasické "jízdenkové" automaty?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mouka: Článek jsem četl už když vyšel... byly by k němu nějaké zdroje? Je tam poměrně dost nesrovnalostí...
- Proč by měl prodej jízdenek končit s koncem roku 2016? EET se na všechny vztahuje až s 1. březnem 2018
- Nenašel jsem žádnou informaci, žádný zdroj kdekoliv jinde. Na to, že by to mělo platit za 5 dní, je to velmi zvláštní...

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8080 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 zář 2024 20:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]