Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 13 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tady bych možná radši stál na semaforu, než na zastávce při vyrovnávání času. Protože na semaforu nejsou otevřené dveře. Samozřejmě pokud ty semafory nemají za následek zpoždění.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Troufnu si říct, že ze strany oddělení JŘ je tahleta snaha neustálá. Výsledek bohužel vidíme sami...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
stáv na znamení, třeba jen ve večerních a nočních hodinách jsou fajn, ale dopraváci by měli vyvinout tlak na vypnutí světelné signalizace v době, kdy akorát zdržuje - o víkendech a o večerech.. Jeden příklad za ffšechny - když jedu od Skácelovy na Přívrat, tak chytím minimálně 3 x, ale třeba i 4x po sobě červenou vlnu. Je to normání?!


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
miropiro píše:
...jenže chci vidět, jak se na sedmikila a devítikila montují poptávková tlačítka, že ...
Proč ne? V Plzni je minimálně na devítikilech mají. Na některých sedmikilech dokonce snad byly taky, jestli si dobře pamatuju.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: myslím, že důvodem bylo snížení spotřeby (PHM či energie). A tu snížíš díky nezastavování na zastávce, kde to nikdo nepotřebuje. Samozřejmě otvírání všech dveří v zimních měsících taky ničemu neprospívá.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Když nám tam do těch vozů nechcou namontovat ani blbou elektrickou zástrčku na zapalovač, tohle by byl ještě víc nepřekonatelnej technickej problém k vyřešení. Samej Ing. a Bc., ale k ničemu...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV: Tak ono samotné zastavení mi nevadí, ale horší je, že všechny vozy nemají poptávkově otevírané dveře, takže když někdo na zastávce na znamení nastupuje / vystupuje, tak se u těchto vozů otevírají všechny dveře. To by se taky mělo vyřešit, jenže chci vidět, jak se na sedmikila a devítikila montují poptávková tlačítka, že ...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Těžko říct, kam to zařadit:
o víkendu se mi stalo, že vůz (obecně je jedno, které trakce - nechci specifikovat) zastavil i na zastávce, která tou dobou byla na znamení. Aniž by kdokoliv zmáčkl poptávku, vystupoval, nastupoval, nebo jenom byl na zastávce. To zastavení (i s otevřením dveří) bylo zjevně kvůli vyrovnání času. Jednu zastávku před konečnou.
Přijde mi dobrý nápad, když se více zastávek přesunulo do jiného režimu na znamení. S tím ale mělo přijít patřičné zkrácení jízdní doby, protože pokud vůz zastaví za výše vypsaných podmínek (nikdo nevystupuje/nenastupuje), míjí se celé opatření účinkem. :-k


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
čtverkové spojení bylo dost přeplněné, než sem dojel do Vranova, měl sem -10, je to tak Radku?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Co jsem tak včera viděl, tak rozjezdy (odjezdy z hl.n.):

23:30 - zpoždění 7 minut - všechny spoje úplně narvané
0:30 - včas (dispečer hlásil, že odjezd dle JŘ - dle palubních jednotek) - všechny spoje poloprázdné
3:00 - zpoždění 5 minut (několik vozů přijelo v 3:02) - všechny spoje narvané
6:00 - včas - spoje průměrně zaplněné

Na to, jakým extrémem Silvestr je (srovnatelné pouze s ohňostroji na přehradě), tak se to myslím zvládlo...


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
h8crew píše:
Ano, byla to více než nestandardní noc - ale právě proto jsem byl přesvědčen, že na DPMB budou přemýšlející lidé a zvolí variantu, že by ještě tuhle noc celou jezdily ty noční vozy po půlhodině.
Když jsem posledně jel o silvestrovské noci trojkovým rozjezdem, tak to tehdy ještě jezdilo po půlhodině, a bylo to to samý, jako popisujete letos. Zpoždění na nádru bylo tehdy 10 minut. Takže bych to tak jednoznačně neházel na triko těm omezením.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
jojo, na TPa uz je instalovany novy vystupni oznacnik, cca 30 metru od nastupniho.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
miropiro píše:
Každopádně co jsem se byl podívat po svátcích na Technologický park, tak vidím ideálního kandidáta na zrušení, tj. linku 53 (alespoň v rámci závleku na Kolejní), ten kousek od šaliny je podle mne v pohodě na dojití a splňuje podmínku 500 metrů.


V novým plánku sítě Brna už se počítá s blokovou smyčkou přes nově budovaný areál TP

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Je to o 890 m kratší na každý obrat.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Martan píše:
Dál nejspíše nikoliv a to ani na Švermovu ani ke hřbitovu. Potom mě vychází vedení spojů ke hřbitovu jako vhodnější varianta.

To bych tedy rád věděl, v čem je to vhodnější varianta? Proto, že je to víceméně po rovince, kdežto na Švermovu je to do kopce a spotřebuje se více elektřiny?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
609
24 čer 2005 20:56
miropiro píše:
Proto doufám, že velmi brzy nebudeme mít jen 11 tramvajových linek, ale opět hezky 12, tj. že někomu dojde, že posílat pětku v pětiminutovém intervalu odpoledne na centrálné krchov je nesmysl...

Nevím jak vypadá úsek Mendlovo náměstí - Ústřední hřbitov, smyčka resp. Švermova co se týká frekvence, ale předpokládám, že 6 spojů během 10 minut se minimálně v úseku Mendlovo náměstí - Celní ve špičce uživí. Dál nejspíše nikoliv a to ani na Švermovu ani ke hřbitovu. Potom mě vychází vedení spojů ke hřbitovu jako vhodnější varianta.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
miropiro píše:
Myslím, že rozjezdy na silvestr jsou poněkud nestandardní a tedy i více vytížené, takže lze jen doufat, že o víkendech se situace již nebude opakovat.

Ano, byla to více než nestandardní noc - ale právě proto jsem byl přesvědčen, že na DPMB budou přemýšlející lidé a zvolí variantu, že by ještě tuhle noc celou jezdily ty noční vozy po půlhodině.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
vojtik píše:
Co si tak prohlížím ty jízdní řády, tak mám pocit, že se zase někde muselo strašně ušetřit, aby se jinde mohlo (nesmyslně) přidat.

Proto doufám, že velmi brzy nebudeme mít jen 11 tramvajových linek, ale opět hezky 12, tj. že někomu dojde, že posílat pětku v pětiminutovém intervalu odpoledne na centrálné krchov je nesmysl...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
miropiro píše:
Každopádně co jsem se byl podívat po svátcích na Technologický park, tak vidím ideálního kandidáta na zrušení, tj. linku 53 (alespoň v rámci závleku na Kolejní), ten kousek od šaliny je podle mne v pohodě na dojití a splňuje podmínku 500 metrů.


Jo, až se zruší ten chodník od Kolejní 4 ku smyčce (protože se tam má stavět), tak to bude velmi fajná procházka přes Edisonovu.

Jak jsem teď vypisoval odjezdy linek 75 a N89 na Terasu, tak jsem nevěřil vlastním očím (viz souhrnný interval od Dělnického domu v pracovní dny):

5: 05, 06, 08, 11, 18, 25, 31, 41, 51

A večer z Teras směr Dělnický dům jede 22:40 linka 75 a minutu za ní linka N89... Jako jo, ta linka 75 jezdí ráno na Terasy celkem plná, ale že by to zasluhovalo tři busy v závěsu za sebou, to si nemyslím sarcastic

Co si tak prohlížím ty jízdní řády, tak mám pocit, že se zase někde muselo strašně ušetřit, aby se jinde mohlo (nesmyslně) přidat. Ale na druhou stranu, můžeme být rádi, že jezdí vůbec něco - vzhledem k tomu, kolik času měli páni konšelé na svoje rozhodování a kolik času pak zbylo lidem z oddělení jízdních řádů na kompletní překopávku Brna :-(


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Pavel píše:
mechoš: a řidičům DPMB by nevadilo, že by do/z práce jezdili taxíkem nebo vlastním autem? Stačilo, jak tady vyváděli, že budou muset jezdit do Líšně na Jírovu a teď si představte, že by měli ještě z Líšně šlapat pěšky sarcastic
Jinak to odstavování na Jírove tedy definitivně padlo, jak tady někdo psal?


Tady to někdo nepochopil!
Chtěl jsem tím naznačim "mírovou" formou že se tu bavíte o hov...

Nikdo s tím nic neuděláme tak to prostě nechte být !!!

Ikdyž je mi jasné, že českej národ bude furt do všeho rejt ......


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
mechoš: a řidičům DPMB by nevadilo, že by do/z práce jezdili taxíkem nebo vlastním autem? Stačilo, jak tady vyváděli, že budou muset jezdit do Líšně na Jírovu a teď si představte, že by měli ještě z Líšně šlapat pěšky sarcastic
Jinak to odstavování na Jírove tedy definitivně padlo, jak tady někdo psal?


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Aladin: Myslím, že ten interval 10 minut stačit bude. Pokud se nasadí jen kloubové trolejbusy, tak by to mohlo být v pohodě. Je třeba si ovšem uvědomit taky to, že za zastávkou Pálavské náměstí už může být přepravní tok cestujících více směr Novolíšeňská, odkud jede osmička.
h8crew: Myslím, že rozjezdy na silvestr jsou poněkud nestandardní a tedy i více vytížené, takže lze jen doufat, že o víkendech se situace již nebude opakovat.

Každopádně co jsem se byl podívat po svátcích na Technologický park, tak vidím ideálního kandidáta na zrušení, tj. linku 53 (alespoň v rámci závleku na Kolejní), ten kousek od šaliny je podle mne v pohodě na dojití a splňuje podmínku 500 metrů.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
vojtik píše:
A probíhal i koloběh života? To jest, že předními dveřmi nastupovali cestující a zadními byli další vytlačováni opět ven z vozu... :-)
h8crew píše:

V podstatě ano, alespoň teda v našem voze jež měl pole-position, jen v opačném směru - všeci se tlačili do zadních až pak nezvládal i předek :(


Já bych zrušil noční spoje úplně a byl by klid!

Jéééé jakej by byl pak klid !!!


Offline
359
20 čer 2008 14:08
vojtik píše:
A probíhal i koloběh života? To jest, že předními dveřmi nastupovali cestující a zadními byli další vytlačováni opět ven z vozu... :-)


V podstatě ano, alespoň teda v našem voze jež měl pole-position, jen v opačném směru - všeci se tlačili do zadních až pak nezvládal i předek :(


Offline
200
27 pro 2004 12:45
tuto defici si DPMB zato plně vyzkoušel na sídlišti Vinohrady, kdy v dopoledních hodinách mu ke "konenečnému řešení" problematiky obsluhy tohoto sídliště zbývá už pouze pořešit posledních šest trolejbus/hod. na lince 25, které je poslední linkou DPMB v této části Brna a pokud i tento "problém" i v příštích škrtech zvládne, tak toto sídliště bude celé dopoledne bez jediného obslužného spoje ze strany DPMB;
očakávám že pak napíší: obsluha je v dopoledních hodinách plně zabezpečena regionální linkou 201 :^o

a jak píšeš, když člověk vidí obsluhu Líšně 8, 78, 58, 55 (kde byla skoro stávka, že každá druhá osma zůstane na Novolíšeňské), tak má dojem, že snad každá městská část snad patří do jiného města


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 15:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]