Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 71 z 95    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 95  Další
Autor Zpráva
Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Aha, takze tech zmen vzniklych na posledni chvili je jeste vice, linka 55 navyseni poctu sedlovych spoju pouze na Novolisenskou, kloubaky N96 do Bosonoh jen omezene, FN Bohunice nedostala z ucelovych spoju v SN rano nakonec vubec nic (puvodni ucelaky mely byt 25 i 50...)


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
P. Haluza píše:
Mně spíš přijde krajně podezřelé, že se tam stále nepíše ani slovo o t-31 a t-33.
V tom souhrnném pdfku na webu DPMB info o t-31 a t-33 je.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
OP píše:
- autobusy, kterými za krásného letního slunečného rána pojedete na nádraží na vlak na výlet, jsou noční autobusové linky

:mrgreen: :applause:

Bejt v situaci jako před rokem (tj. cesta do práce i o víkendu před sedmou hodinou), tak se jim na celý MHD vykašlu. Jezdit do vedlejší měst. části přes nádraží...

J*M* píše:
Jezour - platící cestující bez trvalého bydliště v Brně, zaměstnaný firmou se sídlem mimo Brno a neplatící v Brně žádné poplatky je pro Brno a jeho obyvatele de facto vyžírka, který využívá vymoženosti pro občany Brna, ale nepřispívá na ně (jeho přispění je tam, kde Brňákům žádnou vymoženost neposkytnou)

A podobné vyžírky z Brna bydlí ve vesnicách okolo. Trvalák maj v Brně a vesnice chcípá hlady. ;)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

627
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Když ty úpravy čtu pohromadě sepsané v tom PDFku na dpmb.cz, tak bych brečel. Některé změny vypadají, že už není kde brát (ukončování nočních/ranních spojů na nácestných zastávkách).
K označování nočních linek "N" pár podobně absurdních hesel:
    - linky 89--99 jsou noční autobusové linky
    - linky označené "N" jsou noční autobusové linky
    - linky opatřené nápisem "noční linka" jsou noční autobusové linky
    - linky s označením v inverzním provedení (na označnících, jízdních řádech a ukazatelích vozů) jsou noční autobusové linky
    - autobusy, kterými za krásného letního slunečného rána pojedete na nádraží na vlak na výlet, jsou noční autobusové linky
    - vítejte v Brně, druhém to největším městě v ČR, které se ohání velkým počtem vzdělaných obyvatel
    - Bravo!


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Z dokumentu co byl přidán na dpmb.cz, o účelových spojích na lince 50 o víkendech ráno se zde nepíše :-(
Linka 2: v nepracovních dnech provoz vybraných účelových spojů v době 5:00–7:00
hod. v úseku Mendlovo náměstí – Celní (přípoj k lince N91) – Modřice
Linka 6: v nepracovních dnech provoz
vybraných účelových spojů v době 5:00–7:00 hod. v úseku Královo Pole, nádraží – Mendlovo náměstí,
Linka 65:v dopoledním sedle ukončena ve smyčce Řečkovice, hřbitov.
Linka 67:denně do 8:00 hod. bez závleku vybraných spojů přes zastávku Nákupní
centrum Královo Pole; v nepracovních dnech v provozu od 7:00 hod.
Linka 78:v pracovních dnech cca od 6 do 19 hodin posílena dalšími spoji v úseku
Židenice, nádraží – Líšeň, Jírova; v nepracovních dnech provoz účelových spojů v době 5:00–7:00 hod. v úsecích Vlkova – Slatina, závod a Modřice, Olympia – Slatina, závod
Linka N89: v oblasti Komína zkráceny vybrané spoje pouze do zastávky
Svratecká
Linka N96: vybrané spoje jsou ukončeny v zastávce Starý Lískovec, smyčka


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mně spíš přijde krajně podezřelé, že se tam stále nepíše ani slovo o t-31 a t-33.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Citace:
Přeprava na začátky ranních víkendových směn bude zajištěna kromě nočních linek také účelovými spoji v určených úsecích tras denních linek 2, 6, 64, 77 a 78.
Ostatní denní linky MHD zahájí provoz v nepracovních dnech až kolem 7. hodiny ranní.

Zdroj: http://dpmb.cz/Default.aspx?seo=dopravni-info

O t-25 se zde vůbec nehovoří, takže je to určitá změna k horšímu oproti avizovaného stavu.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ať se nehádáme nad ničím - tady jsou rozpočty největších měst + několik dalších menších obcí napříč velikostmi, které mne tak napadly.

Údaje o počtu obyvatel jsou z Wiki, rozpočty jsou ze stránek měst.

Určité rozdíly mohou být způsobeny změnou počtu obyvatel, vliv pak mají mzdy obyvatel apod., tedy zdaleka ne všechny změny jsou způsobeny změnou zákona o RÚD.

U Vyškova a Křtin jsem rozpočty pro rok 2013 nenalezl, ale myslím, že ten poměr peněz na osobu je tam zřejmý.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
marecek.00 píše:
Řekl bych, že to ani tak není věc Kalouska a Top09, ale spíš Starostů ...
Politický cestovatel Kalousek nám coby politik na vrcholové úrovni kazí životní prostor již 20 let, takže nelze s tímto spojovat jen poslední partaj, která ho je ještě ochotna angažovat
K těm penězovodům by bylo dobré znát částku na jednoho obyvatele a částku na jednoho obyvatele spádové oblasti. Myslím, že dnes takové Brno nebo Ostrava na tom budou hůř než ostatní města. Kalouskovo utahování opasků nejvíc dopadlo na malé obce, takže jejich bankrotu při dalším utahování se snaží Kalousek zabránit změnou penězovodů, který však může skončit bankrotem měst


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Konečně v něčem s Ježourem souhlasím - je jen hloupost státu, že rozlišují nějaké místní a nemístní. A není to můj problém. Stát o mě ví vše - ví, kde bydlím, co vlastním a kde studuji. Pokud s těmito informacemi neumí naložit a přesto peníze chodí do města, kde mám prakticky pouze trvalé bydliště - proč by to měla být moje chyba a proč bych na to měl doplácet já?

Protože je Brno studentské město (Brně zde působí jedna státní, pět veřejných vysokých škol se sedmadvaceti fakultami a šest soukromých vysokých škol), tak by se na studenty rozhodně zapomínat nemělo. O to víc, že spousta z nich si při studiu zde hledá práci.

Proto mě vadí nějaké rozlišování místní x nemístní. Sám se považuji tak trochu za místního. Většina mých kamarádů je z Brna, trávím zde většinu roku. Samozřejmě počítám s tím, že po dokončení školy z Brna nejpíš půjdu, ale to není podstatné.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Řekl bych, že to ani tak není věc Kalouska a Top09, ale spíš Starostů a nezávislých, kteří jsou s TOP na jedné kandidátce. Starostové (v různých uskupeních) o tuhle změnu usilují už roky.

Ten problém je trochu jiný - města Brno, Ostrava a Plzeň (a fakticky i Praha, ale ta na sebe má nabaleno tolik výjimek, že bych ji z toho vynechal) byla dřív samostatnými okresy a dostávala tak dvojí peníze - jako město i jako okres. Po zrušení okresů si vylobbovala zachování stejně širokých penězovodů, což je bráno jako nemalá nespravedlnost, protože jen o něco menší města (třeba České Budějovice, Olomouc, Liberec apod.) mají o dost méně. (např. Plzeň 166 tisíc obyvatel a 6,2 mld Kč, Liberec 102 tisíc obyvatel a 1,9 mld Kč)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Jezour - nemluvil jsem o jízdném, ale o spojích, které nejsou pro obyvatele Brna. Např v Praze by pro Brňáky určitě nedělali zdarma účelový spoj.

Nevím, nevím, nebylo by lepší už přiškrtit Kalouska a začít utahovat opasky Kalouskovi a jeho kamarádům?


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
marecek.00 píše:
S tím, že velké město je centrem i pro lidi, kteří bydlí mimo a neplatí přímo v Brně daně počítá zákon o rozpočtovém určení daní. Právě z toho důvodu dostávají velká města na hlavu více než malá.

Ano, každopádně podle Kalouska je třeba tyto penězovody velkým městům přiškrtit. Žel, pana primátora Onderku to stále netrklo, že by mohl šetřit jinde než na veřejné dopravě a kultuře.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
S tím, že velké město je centrem i pro lidi, kteří bydlí mimo a neplatí přímo v Brně daně počítá zákon o rozpočtovém určení daní. Právě z toho důvodu dostávají velká města na hlavu více než malá.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Stejnou vyzirkou jsme my vsichni z Brna, co jezdime v jinych mestech MHD za stejnou cenu jako mistni. Obycejny cestujici je cestujici, ktery splni tarif a smluvni prepravni podminky.

Jeste jsem zapomnel na prodlouzeni jizdnich dob nocnich linek, tedy od Silvestra na zastavku nocni linky smer HlN o 0 - 2 minuty drive.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Jezour - platící cestující bez trvalého bydliště v Brně, zaměstnaný firmou se sídlem mimo Brno a neplatící v Brně žádné poplatky je pro Brno a jeho obyvatele de facto vyžírka, který využívá vymoženosti pro občany Brna, ale nepřispívá na ně (jeho přispění je tam, kde Brňákům žádnou vymoženost neposkytnou)


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Nee, zadny trolejbus nebude ucelovym spojem. Linka 25 v SoNe 7-21, linka 26 7-23


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Počítá se i s t-25 mezi víkendové ranní spoje min. v úseku Stará osada - Osová?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
renek píše:
66 jen v prac.dny 6:00 - 8:30,14:00 - 19:00

A co bude jezdit dopoledne jako náhrada? Hádám, že a-57 jako vložené spoje Haškova - Tomkovo náměstí, že?
Jinak a-46 má mít taky zajímavou trasu, co se ke mne dostalo, tak je ve hře více variant na ranní a odpolední špičku. To jsem zvědav.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
renek píše:
na lince 50 by měly o víkendu jet nějaké spoje viz.zde už uváděno

myslel jsem ráno mezi 5-7hod.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Ono těch nepublikovaných změn je ještě víc, třeba linka 65 dolů k nádraží Řečkovice jen ve špičce - v sedle ukončení na hřbitově, zkrácení zkrácených spojů noční linky 89 jen na Svrateckou (zrušení "smyčky" Benzina Kamenolom) atd...


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Doba provozu:
35 jen v prac.dny 6:00 - 19:00
54 jen v prac.dny 5:30 - 19:00
66 jen v prac.dny 6:00 - 8:30,14:00 - 19:00
na lince 50 by měly o víkendu jet nějaké spoje viz.zde už uváděno


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Jezour: Tak se to brat neda, protoze cestujici plati, ale ne 100% castky. Nekomu prispiva mesto Brno a nekomu mesto Adamov.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Normalni cestujici je PLATICI cestujici bez ohledu na bydliste, vek, misto zamestnani apod.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Normální cestující je cestující, který je trvale bydlící v Brně, zaměstnaný u firmy se sídlem v Brně a platící všechny vypsané poplatky městu Brnu


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 95  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 05 říj 2024 19:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]