Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 192 z 209    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 209  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Když už nemůžou jezdit, tak aspoň jednu nechat do muzea.

Jeden člověk mě přesvědčil o tom, že mají postatný problém technickýho rázu, víc říct nemůžu.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Myslím, že by se to dalo prodat do Poznaně, kde už jich tam tuším pár jezdí. Myslím, že by pro ně bylo ekonomičtější, kdyby jich tam měli víc, už jen kvůli zmiňovaným náhradním dílům...


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
manil píše:
Kari: Souhlasím, údržba by byla značně nerentabilní, ikdyž ze zájmu by se mio samozřejmě v provozu líbily.
Před nedávnem se o RT6 zajímalo vedení města s tím, "že přece není možné, aby tramvaje, do kterých vrazili 50mil nejezdí". Jejich zájem však opět utichl.
Ono neni divu, ze zajem utichl. Hlavne pokud se vedeni mesta zeptalo, za kolik by se to dalo uvest do provozu. Problem je, ze ani investice 20 mega negarantuje uspesne uvedeni do provozu. Tim padem je nakup astry za 35 mega daleko jistejsi investice.

Osobne neverim, ze se to podari prodat jinam, nez do kovosrotu. :-? Z pohledu sotouse je mi to lito. Z pohledu ekonoma je to jedinne smysluplne reseni.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Mě by se v provozu taky líbily, jen jsem to vzal z provozního hlediska. Pamatuju, jak jsem jí rád jezdil, když byla ještě jedna z nich v provozu. Teď si nějak nevybavuju její číslo.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Kari: Souhlasím, údržba by byla značně nerentabilní, ikdyž ze zájmu by se mio samozřejmě v provozu líbily.
Před nedávnem se o RT6 zajímalo vedení města s tím, "že přece není možné, aby tramvaje, do kterých vrazili 50mil nejezdí". Jejich zájem však opět utichl.


Jazykové okénko II.:
tip = od: tipovat, hádat, např. tipovat loterii
typ = přibližná synonyma jsou: druh, verze, a odtud odvozeno např. prototyp - první vyrobený kus


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
Kari píše:
4 atipické (atypycké, atipycké - kurnik, jak se to píše :-) )

:lol: Jazykové okénko: blbě jsou všechny 3 možnosti, správně je "atypické".


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Ač se mi ty vozy líbí, tak bych byl pro variantu je prodat. Alespoň částečně by se podniku vrátili peníze které do toho vrazila. Ono dle mého je udržet 4 atipické (atypycké, atipycké - kurnik, jak se to píše :-) ) v provozním stavu by bylo hodně nákladné, viz třeba nákup drahých náhradních dílů, které by se musely vyrábět na zakázku jen kvůli těmto vozům.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
otázka je, jestli to má smysl zprovoznit


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Otázkou je, jak je to rozhodnutí DÚ napsaný.


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
Pokud proda jenom praha, tak padne podminka druhyho mesta .. Otazkou je jestli dp zaciti penize a proda taky, nebo je vysle do provozu . Nemyslim ze by prodej vratil prostredky vlozeny do reko vozu (aspon tech 2).


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Myslím, že jestli se kup provede, nebuou mít ani brněnské RT6 šanci jezdit po českých kolejích, protože taky budou záhy nabídnuty Poznani (?).
Je to škoda, takové dobré vozy z toho mohly být, kdyby nebyl DÚ tak nesmlouvavý, a nebo kdyby Pražáci dotáhli do konce RT6N2 (resp vyměnily to co měli...).


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Zajímalo by mě, v jakém stádiu ten prodej je. Zda se pouze rozhodli, že je nabídnou k odprodeji nebo jestli už mají něco nasmlouvané (s Poznaní?).


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Toto bylo v článku ze zpráv TV Nova - viz níže:"Ty zatím stojí v depu a každým dnem ztrácejí na ceně"...Pokud stojí venku,ztrácejí na ceně rychleji.Hold,občas se nějaký výrobek nepovede...Ale tramvaje zase nejsou takový hi-tech.(Toto je OT,ale i ti nejlepší z nejlepších inženýrů a aerodynamiků dokáží vyrobit zmetek - viz letošní Renault RE 27 formule 1.).


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Já to pochopit tak, že ČKD dalo Praze slevu 100 mil. Kč při nákupu 3. série T6A5 a za ušetřený prachy je pražáci koupili, tzn. dostali je de facto gratis.


Pražský deník: Praha prodá poruchové tramvaje

Ale jak to teda bylo s tou cenou? Píše se tam, že je Praha dostala zadarmo, ale třeba tady kousek níž v tom nováckém článku citují mluvčí DPP, že pořizovací cena byla 100 mil. korun...


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
1802 a 1804 tam stojí už asi půl roku (v novinách psali, že za trest). Bylo třeba uvolnit ve vozovně místo pro odstanéné KT8 s defekty na kloubech.


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Dvě RT6 stojí v Medlánkách na vzduchu (zboku haly). Že by je chtěli jen vyvětrat?
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Zrovna jsem si říkal, že pokud bude nějaká RT6 přistavěna na šrotaci, tak jim dám echo. V tomhle prsty nemám.
Každopádně jsem rád, že se to trochu rozmázlo. Akorát to mohli odvysílat v neděli, nebo ve všední den. Místo toho během neděle ti vlivní vychladnou.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Ale napadá mě otázka: Proč až teď? :twisted: ](*,)

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
488
07 úno 2006 10:26
Ano. Z naseho pohledu to byla klasicka "novacka" reportaz plna prehnanych superlativu a technickych nepresnsti, kde se vubec nic noveho nereklo... Na druhou stranu kazdy tlak na zodpovedne pracovniky, coz reportaz ve zpravach rozhodne je, muze byt jedine prinosem.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
No nic nového tam ,pokud vím, nepadlo. Spíš konstatování stavu,než to,že by se pohly ledy :evil:

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Eekon%7E&83e=DO6097&ex6097=tucet-tramvaji-za-sto-milionu-korun-je-nepouzitelnych


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nj, nechtějí si nikoho znepřátelit.
Škoda, mohli se lidi dozvědět, jak to opravdu je.
Takhle to spíš vyznělo tak, že neexistuje žádná firma, která by to hodila do kupy, ale podniky se usilovně snaží někoho sehnat. Taky tam nezaznělo, že hafo modernizací už proběhlo. :roll:

Souhlasím, prostě Nova.


Offline
Uživatelský avatar

96
03 dub 2006 22:27
Opava - Kylešovice nebo Brno - Královo Pole
Hm, zajímavé byly hlavně ty kecy kolem.
Třeba zajímavé číslo 12 stojících tramvají (Praha, Brno, Poznaň).
A nebo, že za všechno může skrachovalá ČKD a o tom, že Drážní úřad háže podnikům klacky pod nohy, ani slovo.
A že prý podniky hledají někoho, kdo by je zrekonstruoval a zprovoznil, takže jako by pražká 9101 neexistovala.

Prostě Nova :-?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 209  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jnettles a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 03 říj 2024 06:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]