Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 42 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
eframmcbeth píše:
Ten Pražský výtvor se mi totiž moc líbí — jen je vzhledem k rozsahu sítě velmi špatně využitelný. I v názvu souboru se rovnou píše, že je určené na A1, a to je velké i na skládací mapu do kapsy... Už i naše brněnské schéma na A3 je dost na hraně. V Pražském provozu, tak jako v Budapešti, se už spíš vyplatí rozdělit město na jednotlivé funkční části a těm dělat oddělená schémata (v Budapešti třeba centrum pro turisty a pak jednotlivé obvody nebo jejich skupiny, v Praze bych to viděl cca na centrum pro turisty a pak na levý břeh × pravý břeh).

Na Budapešti se mi líbí, že mají mapu s linkami důležitými pro turisty, takže turista ví, které linky jsou pro něho nejdůležitější.

eframmcbeth píše:
Rozhodně se mi líbí barevné kombinace a předem ohlašuju, že hodlám některé ty svazky barev ukrást při další velké revizi brněnského schématu :) (třeba svazek mezi Palackého nám. a Výtoní je barevně super). To je vždycky největší problém navolit barvy tak, aby byly dobře odlišitelné na celé trase a nekřížily se stejné odstíny.

Asi bych trochu zakulatil některé úseky, protože když už se to stáčí třeba, ale naopak v jiných místech se mi líbí, že čáry se řídí reálnými "zatáčkami", ačkoliv ve schématu to není úplně nezbytné (třeba bus na Strahově) — to bych taky rád víc zapojil v Brně.

Na Praze je zajímavé i to, že šířkou čar odlišují významnost linky. Některé linky jsou každopádně vyznačeny dohromady stejnou barvou (1 a 25), kdy samostatné větve linek jsou hubenější, společný úsek je pak širší.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
800
12 zář 2014 23:38
miropiro píše:
No když to tak vezmu, tak i infografika novinek je převzatá. Tuším, že mi kdosi z KORDISu říkal, že se vychází z budapešťského BKK. Minimálně schémata uzlů jsou dost podobná, font písma je stejný.


Font byl stejný cca do roku 2016 — Segoe UI (BKK ho používá dodnes).
Infomateriály DPMB momentálně používají Ubuntu, protože má otevřenou licenci a mohu si ho upravovat dle vlastních potřeb, přidávat si do něj vlastní znaky, a hlavně se mi dost líbí :)

Prvotní schémata (rok 2015) opravdu vycházela hlavně z materiálů BKK, protože jsem tam půl roku žil a byl jsem tím nadšený. Ale pak BKK tak trochu ustrnul a nic moc se za posledních asi sedm let nezměnilo, zatímco my jsme šli dál. Přibyly stíny, celé schéma je trochu plastičtější, někde jsem přidal barevné přechody, které v Budapešti nejsou snad nikde...

Už se ale blíží čas na další edici (takové schéma 3.0), protože bude nutné ho udělat zase z gruntu od první čárky. Za ty roky to schéma vždycky nabere a nabalí takovou směsici změn a úprav, takže i ten samotný původně krásný a strukturovaný soubor pak připomíná spíš divný slepenec... A tohle nové schéma bych zase rád posunul o kus dál.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tož zdravím :)
Nene není to moje a inspiraci bych tam neviděl — dneska když se podíváte na nově vznikající schémata po celé Evropě, tak jsou si dost podobná, ten styl se tak nějak krystalizuje, protože je velmi funkční (ať je to Jug Cerović, Artem Lebedev, Konstantin Čerepovskij, Pavel Omelechin, Konstantin Konovalov, Stojan Stojanov, Chris Smere — ty znám jménem, na západě je to většinou "korporátně neautorské")
Jestli se mnou inspirovali, to netuším, ale já se budu naopak inspirovat jimi.

Ten Pražský výtvor se mi totiž moc líbí — jen je vzhledem k rozsahu sítě velmi špatně využitelný. I v názvu souboru se rovnou píše, že je určené na A1, a to je velké i na skládací mapu do kapsy... Už i naše brněnské schéma na A3 je dost na hraně. V Pražském provozu, tak jako v Budapešti, se už spíš vyplatí rozdělit město na jednotlivé funkční části a těm dělat oddělená schémata (v Budapešti třeba centrum pro turisty a pak jednotlivé obvody nebo jejich skupiny, v Praze bych to viděl cca na centrum pro turisty a pak na levý břeh × pravý břeh).

Rozhodně se mi líbí barevné kombinace a předem ohlašuju, že hodlám některé ty svazky barev ukrást při další velké revizi brněnského schématu :) (třeba svazek mezi Palackého nám. a Výtoní je barevně super). To je vždycky největší problém navolit barvy tak, aby byly dobře odlišitelné na celé trase a nekřížily se stejné odstíny.

Asi bych trochu zakulatil některé úseky, protože když už se to stáčí třeba, ale naopak v jiných místech se mi líbí, že čáry se řídí reálnými "zatáčkami", ačkoliv ve schématu to není úplně nezbytné (třeba bus na Strahově) — to bych taky rád víc zapojil v Brně.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Fantomas píše:
Naxashi: Ono to hodně připomíná ještě víc jeho starší plánky, co sem postoval, než to DPMB oficiálně přijal, tam bylo hodně těch kruhových prvků, občas nějaká ta naznačená serpentina, než se to narovnalo. Ale je tam toho víc, grafické prvky jsou obecně zaoblené, mosty a stínování zeleně je identické (jen v jiném odstínu) a dalo by se pokračovat. Samozřejmě nic z toho samo o sobě není něco, co by se nikdy dřív nikde nevyskytovalo, ale když se to zkombinuje... Každopádně jméno autora na pražské mapě je a v článku se píše, že je to hlavní grafik ROPIDu a jsem si poměrně jistý, že eframmcbeth není Ing. arch., takže náš člověk to asi není. :-) Samozřejmě, že do určité míry jsou si všechny plánky MHD podobné, ale tady je fakt spousta konkrétních prvků, kde tu inspiraci prostě vidím. Na druhou stranu pokud to pomůže cestujícím, tak proč něco nepřevzít odjinud, kde se to osvědčilo.

No když to tak vezmu, tak i infografika novinek je převzatá. Tuším, že mi kdosi z KORDISu říkal, že se vychází z budapešťského BKK. Minimálně schémata uzlů jsou dost podobná, font písma je stejný.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Některé čáry jsou takové kostrbaté. To není styl eframmcbetha. Ale barvičky se jim moc povedly! Je to krásně přehledné.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Naxashi: Ono to hodně připomíná ještě víc jeho starší plánky, co sem postoval, než to DPMB oficiálně přijal, tam bylo hodně těch kruhových prvků, občas nějaká ta naznačená serpentina, než se to narovnalo. Ale je tam toho víc, grafické prvky jsou obecně zaoblené, mosty a stínování zeleně je identické (jen v jiném odstínu) a dalo by se pokračovat. Samozřejmě nic z toho samo o sobě není něco, co by se nikdy dřív nikde nevyskytovalo, ale když se to zkombinuje... Každopádně jméno autora na pražské mapě je a v článku se píše, že je to hlavní grafik ROPIDu a jsem si poměrně jistý, že eframmcbeth není Ing. arch., takže náš člověk to asi není. :-) Samozřejmě, že do určité míry jsou si všechny plánky MHD podobné, ale tady je fakt spousta konkrétních prvků, kde tu inspiraci prostě vidím. Na druhou stranu pokud to pomůže cestujícím, tak proč něco nepřevzít odjinud, kde se to osvědčilo.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Myslím, že tu všichni vidí/hledají věci, co tam nejsou. :-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Buď je to jeho práce, nebo práce pod jeho záštitou, nebo se někdo až nezdravě inspiroval. :mrgreen:


Offline
449
24 lis 2017 11:40
Škoda, že nejsou pro orientaci vůči mapě/skutečnosti rozlišeny tramvaje od autobusů (třeba nějakám vzorem, tečkováním...), ale běžného cestující to asi z jiných důvodů nezajímá čím jede. Jinak je to pěkné. Nechápu ale, že komplexní plánek do teď Praha neměla.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Mně to rozhodně připadá jako eframmcbethova práce. Jeho sklon používat kruhy, barevné přechody u přestupních zastávek, způsob značení pěších přesunů, vyznačení jednosměrných úseků, styl stínování hranic tarifních zón...
Jo, takovéhle schéma by se mi hodilo, když jsem tam naposled byl.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Ten styl mi nepřijde zas tak podobný. Vlastně, jak se na to tak koukám, tak je to úplně jiné.
Říkám si jen, že by tam měly být čísla linek v linkách samotných trochu častěji.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Hlavně to dost i grafickým stylem připomíná brněnské schéma. Pouze silná inspirace, nebo eframmcbeth začal pracovat i pro DPP? :-)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
No ne. V Praze objevili „tenhle typ schémat“. Můj sarkasmus pochází z toho, že pro svou BAHN síť jsem dělal přesně to samé.
Ale ne, jsem rád, to schéma je super, konečně se něco pořádně dozvím.
I ten systém kreslení je jak jsem to dělal já pro sebe. :-D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Nová linková mapa zobrazuje i pražské autobusové linky
„Jedná se o malý unikát – takové schéma Praha ještě neměla. Cestující jistě znají podobná schémata pro tramvaje, noční dopravu nebo třeba vlaky. Komplexní schéma, kde je všechno najednou do detailu jednotlivých zastávek a ještě k tomu rozkresleno po jednotlivých linkách, byste ale dosud hledali marně,“ popisuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

„Každá linka, ať už se jedná o metro, tramvaj, autobus či přívoz, má určenou svou barvu. Pokud jedou dvě nebo více linek v určitém úseku spolu shodnou trasou, nebo mají dokonce navzájem proložené intervaly, je tento svazek zjednodušen do jedné čáry. Tloušťka čar také naznačuje interval, jak často spoje v daném úseku jezdí,“ doplňuje autor nové mapy František Brynda, hlavní grafik ROPIDu.


Tak už i v Praze to sloučili dohromady, mně se to líbí :) Viz https://pid.cz/wp-content/uploads/mapy/ ... png?x29026

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Olomouc, ožralec bez roušky napadl spolucestující: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/bez ... _campaign=


Offline
7285
27 úno 2010 07:40
Bogdan uspěl v Jihlavě


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Tramvaje k hlavnímu nádraží dojedou Washingtonovou ulicí, schválili pražští zastupitelé


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Osobně bych byl pro letošní rok úplně v klidu.


Offline
480
14 úno 2014 15:19
Brno
Teď čtu, že muzejní noc se přesunula na Listopad 2020 (14.11.2020)

https://www.brnenskamuzejninoc.cz/


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Běžné vozidlo 15 let
SORka 10 let
SORka v ML 5 let

Takže asi tak :)


Offline
1475
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Ale jako jo, ja to nerozporuju, ale přišlo mi to jako legrační zvolání :)

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
OndraS píše:
Vydrží dalších 15 let :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Hele, proč by ne? Jasně, je to sorka, ale kolik je v Mariánkách kilometrický proběh na té které lince? A stávající 24Tr tu jezdí od kdy, od roku 2005?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1475
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Vydrží dalších 15 let :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Do Mariánských Lázní dorazily nové trolejbusy, vydrží dalších patnáct let


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Za smrt muže pod koly metra stíhá policie šestnáctiletého chlapce. Dostali se do konfliktu na eskalátorech


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8077 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 22 zář 2024 06:05
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]