Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 184 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
29
25 kvě 2015 13:01
Jakub S píše:
Od kdy? Pokud vím, tak In-karty nesou úplně stejnou informaci jako platebky - tedy identifikátor karty. Vše ostatní má již v POPce. To stejný s elektronickou peněženkou např. na ISICu - pokud jdu jinam než do "vlastních" provozů, mám nulu.

Dle mě odjakživa, právě že v popce nemá komplet databázi všech inkaret + el. peněženky. Je to nahrané přímo na Inkartě, která je nosič těchto dat.

Z WEBu ČD k aplikaci:
Při nákupu aplikace na již existující IN-Kartu:
"Zvolená aplikace (sleva) bude nahrána na vaší stávající In Kartu. Kartu je třeba následně aktualizovat u pokladny ČD."

Z WEBu ČD k peněžence:
Protože nosičem elektronických peněz je vlastní elektronická peněženka na In Kartě (EPIK), je nutno po nabití účtu EP prostřednictvím eShopu požádat na pokladní přepážce o nabití EPIK z účtu EP! Nabití lze rovněž provést na prodejním automatu UNIPAJ a to automaticky při nákupu jízdního dokladu hrazeného EPIK, nebo samostatnou operací "Kredit EP" v nabídce In Karta. Bez tohoto kroku nelze částku vloženou na účet EP použít k úhradám z EPIK na prodejních zařízeních.

Tedy v obou případech je nosič dat přímo IN-Karta (proto je třeba nahrání) nikoli databáze v POP. V POP je pouze databáze koupených jízdenek v eshop, a k nim přidružených dokladů/jmen.
A k el. peněžence na ISIC. Ano, to je právě ono, je to přímo na kartě (v aplikaci), a pokud někdo jiný používá jinou aplikaci, tak tam vidí nulu. Museli by se provozovatelé dohodnout, že budou používat jednu společnou el. peněženku. Ale na kartách tohoto typu můžete mít x nezávislých aplikací, el. peněženek, kdy jednotliví vydavatelé aplikací o sobě navzájem neví. (to se zatím moc nepoužívá)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Tak v tomto DPMB překvapil, že si číslo karty, na které je to vázáno mohu měnit sám přes ten "e-shop" třeba každý den, když po tom budu toužit. A že taky mohu používat i kartu, která už je po platnosti. To jsou určité plus současného systému.
Ale jinak mi extra karta přijde taky jako trvanlivější řešení, pokud by si to město Brno řešilo nějak vlastním způsobem (což je chyba, že se do takových projektů víc nezapojují univerzity! Myslím, že je zde dost studentů fakulty informatiky a fakulty elektrotechniky, kteří by přišli třeba i s něčím inovativním a implementaci by mohli mít v rámci nějaké své diplomové/bakalářské práce) a ne nakupováním licencí jako open card.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
prototyp401 píše:
Ne, naprostá většina současných bankovních karet je jen "číslo" ukazující do databáze, zjednodušeně řečeno.
A jelikož pochybuju, že by revizorské terminály synchronizovaly a tahaly databázi k sobě, tak předpokládám, že budou muset být online.

Nepříjde mi to jako nepravděpodobné... Spíš sázím na obnovování databáze v nějakých intervalech (nestahuje se vše, pouze změny) a samotnou kontrolu off-line (takto fungují i POPky).
polaanek píše:
Ekvivalent In-karty ČD (na kartě je aplikace + případně elektronická peněženka)...

Od kdy? Pokud vím, tak In-karty nesou úplně stejnou informaci jako platebky - tedy identifikátor karty. Vše ostatní má již v POPce. To stejný s elektronickou peněženkou např. na ISICu - pokud jdu jinam než do "vlastních" provozů, mám nulu.
Ondra K.: Právě z tohoto důvodu se pozastavuji nad tím, že je eshop pod hlavičkou DPMB a nikoliv nějaký univerzální pro celé město. Mimochodem, i extra karty mají omezenou platnost ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Cracatit píše:
To je přesně to, na co narážím, jak tu píše Jakub S. Že je fuk, jestli mám služby přiřazené ke klasické debetce vydané kteroukoli bankou, nebo jestli mám spešl "kartu Krňana" nebo jakoukoli jinou plastovou kartičku, akorát mám prostě další věc, která se mi válí v peněžence s ostatníma. Proto razím názor, že je mnohem rozumnější mít možnost si vybrat a co nejvíc služeb přiřadit k jedné platební kartě, kterou už stejně mám od banky.

Zase extra karta mi připadá jako trvanlivější řešení. Bankovní karty mají omezenou dobu platnosti a jsou vázány na konkrétní banku, takže při každé výměně bankovní karty, bych musel řešit i všechno ostatní co mám na té kartě nahraný.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
29
25 kvě 2015 13:01
Tak potom nechápu, jakou to má výhodu, oproti "městským" kartám, na které se dají aplikace i nahrát. Samozřejmě, když se to vezme za správnou stranu, takže vzor Opencard určitě ne. Ale třeba Plzeňská karta mi přijde jako cesta správným směrem, na rozdíl od toho mít platební kartu jako ukazovátko.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Ne, naprostá většina současných bankovních karet je jen "číslo" ukazující do databáze, zjednodušeně řečeno.
A jelikož pochybuju, že by revizorské terminály synchronizovaly a tahaly databázi k sobě, tak předpokládám, že budou muset být online.


Offline
29
25 kvě 2015 13:01
Ptal jsem se jinde, ale nedostal odpověď, zkusím tady. Jak to funguje? Předpokládám, že karta je pouze "ukazovátko", a revizor při kontrole musí být on-line. Nebo jdou na bankovní kartu i nahrát data? tedy aby byl kupon/cokoli dalšího fyzicky nahraný na kartě? Ekvivalent In-karty ČD (na kartě je aplikace + případně elektronická peněženka) nebo Opencard/Lítačky Praha (nemyslím teď věci spojené s dodavatelem/provozem) - zde je také kupón nahrán na kartě. Umí toto bankovní karta?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ja si hlavne vubec neumim predstavit, ze se kazdou chvili hrabu v penezence a premyslim, co si s sebou vzit do kina, co do divadla, co na brusleni, co na bazen, co do hospody apod. Proste si beru kesenu a jdu, ne?


Offline
2807
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To je přesně to, na co narážím, jak tu píše Jakub S. Že je fuk, jestli mám služby přiřazené ke klasické debetce vydané kteroukoli bankou, nebo jestli mám spešl "kartu Krňana" nebo jakoukoli jinou plastovou kartičku, akorát mám prostě další věc, která se mi válí v peněžence s ostatníma. Proto razím názor, že je mnohem rozumnější mít možnost si vybrat a co nejvíc služeb přiřadit k jedné platební kartě, kterou už stejně mám od banky.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Popravdě nechápu, proč do toho pořád všichni cpou zvláštní kartičky, byť se tu aktuálně uvažuje o jedné městské... Vždyť je to úplně jedno, jestli se někdo nějakou strašnou náhodou dostane k mé městské kartě či platebce. Akorát budu mít zas o jednu kartu víc. A pokud ji (městskou kartu) budu mít ve stejné peněžence jako tu platební (naprostá většina případů), tak je to prašť jak uhoď.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Přesně. Elektronický jízdný v MHD, parkování, půjčování knížek v Mahence i MZK,vstupenky do divadel, muzeí... To všechno by mohlo fungovat na jednu univerzální městskou kartu a bylo by na každým co si nechá aktivovat. Bohužel se obávám, že na něco takového bychom potřebovali rozumnější vedení magistrátu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Víceméně nikdo se nebojí zneužití samotným podnikem, ten je docela důvěryhodný. Jde spíš o falešné revizory a fakt, že jsou místa, kam nechci jít s bankovní kartou (ve smyslu plnohodnotné kreditní/debetní karty).
Podnik sám za sebe toho víc udělat nemůže, kromě vydání vlastní neutrální karty k tomuto účelu - nejlépe jak se plánovalo společně s Magistrátem města Brna, která by sloužil a i k dalším účelům.


Offline
2807
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nevím, co mají lidi proti bankovním kartám v dopravě, pokud se evidují jen nějaké tokeny/přístupy, tak samotnou kartu jde zneužít jen fakt těžko, když se přístupové údaje neukládají a uživatel o nich musí vědět. Stejnětak bych se mohl nesmyslně bát bezkontaktního placení v hospodách, když si dám dvě piva a karta má limit bezkontaktního placení do pětikila. Fakt to nechápu, v čem je taková emoční bariéra. Využívat jednorázovou kartu od podniku mi přijde zbytečný, pokud ta karta neumí nic jinýho, naopak by se hodilo, kdyby fungovaly platební bankovní (nebo i podnikové) karty na věci jako půjčování knížek, placení parkování v kterýchkoli městských zónách a celkově po městě.
P.s. Podnikovou kartičkou myslím tu současnou jednorázovku, co vydávají na Novobranské.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Městská policie Brno píše:
Strážníci vyprovodili muže, kterému výstup z tramvaje znemožnil alkohol

Upozornění na konflikt v tramvaji přijali ve čtvrtek odpoledne strážníci na operačním středisku městské policie. Podle dispečera dopravního podniku se řidič tramvaje potýkal na Staré osadě s opilým cestujícím, který odmítal na konečné vystoupit. Hlídka pětatřicetiletého muže našla na sedadle ve vozidle v takovém stavu, že nebyl schopen ani bez pomoci vstát a vyjít ven. Vyvedla ho proto na ulici a přivolala k němu sanitku. Zdravotníci podroušeného pasažéra převezli v doprovodu hlídky městské policie na záchytku.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Černé stavby se standardně bourají na náklady toho, kdo je postavil. Nicméně neviděl bych to jako dobrou cestu. Pokud tam (obrazně řečeno) zítra někdo najede s tankem a trať prostě vyčistí od všeho zde i v okolí stojícího, myslím, že si můžeme být docela jistí, že se trať v tomto století nepostaví. Naštvaní obyvatelé by zavalili úřady i soudy všemi obstrukčními prostředky, jaké jim právní řád alespoň okrajově přiznává.
Dohoda by byla poněkud lepší variantou...


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Já bych nechal vytisknout velkou cedulu s nápisem " Výstavba tramvajové tratě SS- Líšeň", k tomu napsal termín zahájení stavby a hlavně mapku, aby bylo zřejmý, co všechno trati zavazí a tento prostor navíc zasprejoval fosforovým sprejem, a tuto ceduli dal někam k těm barákům, plus postavil k tomu pro výstrahu něco takovýho (výbornej a důležitej je ten nápis na rameni toho rypadla).

http://autoline.cz/img/s/stavebni-stroj ... 189900.jpg

no a vidělo by se, že se ten prostor postupně uvolní sám, že.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Ale podle mě by se teda ty černý stavby měly zbourat na náklady stavitele, ne MČ. Prostě to zbořit a pak vystavit fakturu.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Rem: :-) Přesně tak.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Nelegální stavby zbourat, osobám kterým se to nebude líbit naúčtovat penále za XY let umístění staveb načerno a z jejich nákladů následně stavby zbourat. A Šťourače nakupovat do... ale ne vono se jim musí ustupovat, kocourkov hadra.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
V Brně je to ošetřeno tím, jak je to všechno elektronicky propojeno. Ale v Kuřimi?


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Dotační podmínky - v případě vrácení kupónu musí držitel vrátit i dotaci. Jinak se stává dlužníkem města.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No, a jak ošetří vychcánky, kteří si koupí kupón, seberou slevu a obratem kupon vrátí?


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Důchodci z Kuřimi cestují za polovinu. Od ledna


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Někdo si na tom nažene návštěvnost a čtenost. Když to tak ale udělají všechny noviny, je to ideální podhoubí k tomu, aby se k tomu laická veřejnost začala stavět negativně. Fakt děkujeme, BabišDNESu.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
K tramvajím v obýváku: dost bulvární nadpis - jo ona je to vlastně MF Dnes.. :mrgreen:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 zář 2024 01:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]