Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 9 z 15    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další
Autor Zpráva
Offline
1475
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
SMS info od toho času jezdícího kolegy - další zlomená faja na 31Tr. Myslím že je na čase napsat do Lekovu, aby si to narvali do špic, sakra to budeme každej tejden dělat dva zlomený sběrače?

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
S dovolením bych se vrátil k 31Tr. U vozů, které jsem zatím potkal jsem zaregistroval zvuk výzbroje dost podobný T3R.EV. Momentálně jedu v 3619 a ta je úplně potichu. Podle mě je to mnohem lepší.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1475
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Málo svítící boční přední transparenty jsou v řešení. Jsou špatně dodané od Buse, pouze několik vozů je správně. Problém u špatně dodaných transparentů je, že optočlen regulující jas, je schován za meziokenním sloupkem.

Faje jsou taky v řešení, zlomila se i 3623, ale ne v tom zahnutým místě, ale těsně u botky. Dopotavaď byly ty konce, na kterých je nasazena botka, dělány z železa zalaminovaného do faje, nyní je faja celolaminátová i na koncích. Asi s tím bylo málo problémů, tak se to "vylepšilo".

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
V žádném případě! Buďme rádi, že tam ta plošina je! Nesnáším, když je bus narvanej kočárkama tak, že se tam nedá projít. Viz např. 21Tr/22Tr nebo staré irisbusy.


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
Já se tam se svýma 185 cm vejdu celkem v pohodě i na ty čtyřsedačky, takže mě se to řešení sedaček docela líbí. Akorát s ohledem na velikost přední plošiny pro kočárky, do které navíc vedou dvoje dveře, tak bych zrušil tu menší plošinu u 4. dveří a nechal místo ní sedadla, jako je to v Praze v autobusech - takže místo dvou sklopných by byly navíc 4 pevné sedadla po směru jízdy.

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
iron_liver píše:
Obecně mi SORky přijdou v salonu vyřešené velmi prakticky - plno prostoru pro stojící, inteligentně rozmístěná sedadla s dostatkem místa na nohy...

O kterých SORkách je řeč? V těch brněnských 31Tr je naopak až příliš čtyřsedaček (2+2 proti sobě), kde je málo místa pro chodidla a kolena (sedadla s malou vzájemnou roztečí na podestách).


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
likin píše:
už s nimi jezdí cca týden, žádná aktuální novinka ;-)


No jak pro koho...fotku 3625 jsem pořídil den před tím, než mě na tuto skutečnost upozornil kolega Mour, sám bych si toho asi nevšiml...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
410
29 lis 2014 18:06
Janatak píše:
3625

Příloha:
DSC_2119.JPG


Dotázek, copak je na tomto stroji jinak?

už s nimi jezdí cca týden, žádná aktuální novinka ;-)


Offline
83
04 říj 2011 22:53
Ad sedadla: Já se teda SORek musím v tomhle zastat - ty schody většinou nejsou rozhodně žádné žebříky do nebe, pro běžného důchodce a lehce handicapovaného vcelku brnkačka (tlouštíky neberu, ti ať hezky běhají za autobusem, dokud se na ten schodek nevymrští jak laňky), navíc je v nabídce vždy několik (jen v 12m verzi je rovnou to 8, jestli dobře počítám) židlí bez nutnosti šplhat do jediného schodku - na ně snad ty nejtěžší případy imobility každý rozumný člověk bez keců pustí a sám si zaleze jinam. A těch pár míst, kde je schod opravdu vyšší - bylo by snad lepší, aby tam ta sedadla vůbec nebyla? Takhle na nich sedím já a nezavazím imobilním na těch dobře dostupných.

Obecně mi SORky přijdou v salonu vyřešené velmi prakticky - plno prostoru pro stojící i s případnou bagáží, inteligentně rozmístěná sedadla s dostatkem místa na nohy, i ty blbé dveře navíc mají něco do sebe. Na rozdíl od většiny produkce Iveca mám v SORce aspoň pocit, že tam jako 185 cm vysoký cestující patřím a že jsem omylem nevlezl do nějakého expresu směr Hobitín.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Karosa B732 píše:
Ad nezahnutý klacky: japato?


Původní zahnutý se ulámaly při vypadení na trolejových kříženích. Proto se tam prozatím vrazily klasické rovné, než škodovka dodá nové zahnuté.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Ad nezahnutý klacky: japato?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Už ani nevím, kdy jsem trajfem naposled jel. Nějak je při cestách Brnem prostě nevyužiju :oops: Ale občas si jich všimnu, že mi kříží cestu. A zároveň když už tu píšu, všiml jsem si u některých vozů, snad 3618 a 3636 že jim tablo v prvním článku "nesvítí" prostě je tmavě zelený, načež druhé boční tablo normálně zářilo pestrou zelenou barvou. Ví se o co jde?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Asi čteš ty správný pohádky! :mrgreen: :t-:

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
A to znám trajfy jen z pohádek sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jo.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Normální nezahnutý šráky?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
3625

Příloha:
DSC_2119.JPG


Dotázek, copak je na tomto stroji jinak?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
21/22Tr vznikly v jiné době. Dneska je u nově konstruovaných dodávaných vozidel tlak na 100% NP, takže nějaké schody ve dveřích, nebo při podélném průchodu interiérem nejsou žádoucí. Že je to někdy na obtíž je zas jiná věc. Řešení vzor 21/22Tr mi taky přijde lepší.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Když zůstaneme tedy konkrétně u těch trolejbusů, tak u 21/22Tr také šlo spojit nízkopodlažnost s pohodlím cestování a ideálním řešením interiéru. Tak nevím, proč by to nešlo i u modernějších vozů...
Kolikrát jde vyloženě o výmysly, které příliš nesouvisí s konstrukčním řešením vozu. Např. opěradla v pravém úhlu + málo místa na nohy u všech Citelisů, nebo třeba sedadla narvaná na bočnici u tramvají 13T atd...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

768
21 lis 2010 09:08
IvanM: Vymyslet se to muselo, když je požadována 100% nízkopodlažnost.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
By mě zajínalo, který mudrlant (*****) zase vymyslel ty šikminy u sedadel ve všech našich busech typu SOR.. Na taková místa se leze extrémně špatně. Důchodce, handicapovaný nebo silnější člověk nemá šanci...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
manil píše:
miropiro:
Položím stejnou otázku: To má jako DP dávat na web, že má ve voze nálepky?

Samozřejmě že ne :-) Ale je otázkou, jestli pokud jsou skutečně kamery ve vozech KT8, tak jestli by tato informace neměla náhodou být na webu také umístěna... :-"

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
miropiro:
Položím stejnou otázku: To má jako DP dávat na web, že má ve voze nálepky?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Miropiro: to jsou nahrávající kamery. Pak existuji ty, které nenahrávají, jen zobrazují prostor ve voze na displej u řidiče. Jestli se nepletu, tak jednatřicítky mají kameru, která se při otevření dveří promítne na displej mezi budíky před řidičem, jsou tam vidět poslední a předposlední dveře. Za jízdy jsou tam jiné informace. Tedy alespoň doufám, že jsem to viděl v těchto vozech :)


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
manil píše:
To má jako DP dávat na web, že má ve voze nálepky? :)

Tak to já nevím, já jen vycházím ze stránky, kde se uvádí:

Citace:
Informace o kamerovém systému dle zákona č. 101/2000 Sb.

Počet kamer v tramvajích:

typ Škoda 13T: v každé tramvaji čtyři kamery
typ VARIO LF: v každém tramvajovém voze 2 kamery
typ VARIO LF2: v každé tramvaji 4 kamery


_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 364 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 22 zář 2024 22:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]