Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 305 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
80
05 dub 2015 09:45
Takže časy se mění = dělají se šmejdy? Ono je to často i v rukách dnešní lidi a pumpičkáří by ani tu duši neuměli vyměnit.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
pepola...ale bohužel časy se mění.V minulosti, když se ti na kole něco pokazilo, tak to bylo lehce opravitelné, díky tvaru a materiálu kola.Teď třeba jen píchneš, sedře se ti kolikrát nekvalitní ráfka a už to není jen "výměna píchlé duše", jako v minulosti.A když třeba píchneš na druhé straně Brna než bydlíš, tak je teď lepší ta MHD. :-)


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jo, doba se mění. Dnes už třeba taky nebydlíme v jeskyních a telefony jsou bezdrátové. A vůbec nám to není divný. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Ach jo, kam až ta "móda" dojde...
Zelení a různé "neziskovky" si mastí kapsu na projektech cyklostezek, cyklopruhů apod., a dojí přitom i fondy EU.
Já jsem taky v mládí jezdil na kole, kolo měli všichni ve třídě - nebylo nutné nás vůbec "podporovat"...
A když jsem píchl kolo v Bílovicích, tak jsem to dotlačil do kopce na Lesnou a vůbec mi nebylo divné, že s tím nemůžu do šaliny/autobusu...


Offline
609
24 čer 2005 20:56
No jo, klasická "cyklozáda". Jezdí např. na linkách 251 a 256.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

95
20 pro 2008 19:27
Brno
nebo něco takového?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
83
04 říj 2011 22:53
manil píše:
Další z opatření Civitasu bude brzy k vidění a využití na lince 55.


Že by něco takového? :)

Pokud jo a cyklisté by to fakt využívali, tak budu jako líšeňský řidič IGK jen rád, cyklorodinky šlapající do místních kopců roztažené do šíře pruhu a půl se mi už začínají trochu zajídat..


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
M píše:
Za ty šílený love to snad bude Siemens Rampini. Jinak jsou to vyhozené peníze.

Když si pozorně pročtete zveřejněnou zadávačku, tak zjistíte, že požadovaným elektro minibusem je vozítko s průběžným dobíjením, tedy něco jako Siemens Rampini. To, jestli to bude Rampini nebo ne se dozvímě po 15. 6., kdy se uzavírají nabídky. Vyrobit to teoreticky může kdokoli, kdo má nějaké zkušenosti s elektrobusy.
Jinak jde o smlouvu rámcovou, nemusí být tedy koupeno nic.

Dotační titul, ze kterého budou elektrobusy dotovány, je Civitas (konkrétně iniciativa Civitas 2MOVE2). Nejedná se o klasickou podporu tvrdých projektů jako je běžné u různých operačních programů, ale o výzkumný projekt postavený na bázi "proveď výzkum a pokud to stojí za to, proveď demonstrační aktivitu a hlavně to roztrubuj všude možně, aby všichni na světě věděli, cos udělal a jestli to k něčemu bylo".

DPMB si vyzkoušel několik elektrobusů, společně s MMB si nechal vypracovat studii elektromobility, zjistil, že když např. na Náměstí Míru postaví trolejový pole s napájením od tramvaje k dobíjení, může bez výrazných úprav oběhů na 81 nasadit elektrobusy na celodenní kurzy.

Další z opatření Civitasu bude brzy k vidění a využití na lince 55.


Offline
80
05 dub 2015 22:52
Starý Lískovec
Jednou, někdy loni v předletní době, jsem jel ze školy přes KPN a naskytl se mi pohled pro klauny... Peron pro 43 plnej lidí a k tomu kočárek. Bratru třicet až pětatřicet lidí... Mno, přijela sanitka a se spolužačkou jsme uzavírali sázky, jestli to bus pobere a odjede, nepobere a odjede, nebo pobere, rozjede se a rozpadne se... :-D Nakonec se nedostalo JENOM na jednoho člověka, a to jen proto, bo přijela šestka a dobíhači... Ale mohu vám říci, i sardinky měly vůči tomu luxus... Konec OT vzpomínky.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Jakub S. píše:
Sluší se také upozornit, že přeplněnost je čistě subjektivní pocit


Bohužel já mám míru slova "přeplněnost" nastavenou hodně vysoko.A protože jsem v prosinci ty spoje viděl často přeplněný,tak jsem si začal počítat nastupující lidi (+ lidi v busu) a kolikrát jsem se dostal, v úseku Medlánky-voz.Medlánky, na slušné číslo - 45 lidí.

Jakub S. píše:
MtM: jezdí každou chvíli? O intervalu jednou za 15' bych tak nemluvil.


Na to, že tam doteď nic přímého nejezdilo, tak je ten interval slušnej. :D
P.S... někde v PC mám fotku, jak se vloni dopoledne snažilo do sanitky, na 43, dostat snad 50 cestujících. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Ono jako sanitky se hodí ve špičce (zejména pak v ranní) na málo kterou linku... V případě a65 je výhoda, že se dá interval stále smysluplně zkracovat - třeba oproti a43, kde by musely jezdit v 5' intervalu. Ale to už zas narážíme na to, že nejsou další vozy. A nebo se měly koupit minibusy s větší kapacitou, třeba kolem 50 osob (a tím pádem i plnohodnotný autobus), což by spousta linek s přehledem snesla.
Sluší se také upozornit, že přeplněnost je čistě subjektivní pocit. Z vlastního pozorování je to u sanitek při 25 lidech, další přistupující se již tlačí. Takže většinou, když už si říkám(-e), že už je bus plnej, tak papírově ještě místo je... Zas jako protipól uvedu situaci, kdy už místa fakt nebylo a kterou si živě pamatuju dodnes: v dobách, kdy byla a43 plně pokryta minibusy, jsem jel domů sanitkou na a43 a napočítal jsem nějakých 42 hlav, takže místo by tam bylo i pro víc než deklarovaných 37 osob. Ono, když se do vozu nahrne skupina o 25 lidech (typicky nějaká třída), tak už tam doopravdy nezbývá moc místa pro běžné cestující.
MtM: jezdí každou chvíli? :D O intervalu jednou za 15' bych tak nemluvil.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Jo, ráno by tam klasický bus sedl, alespoň v tom úseku Nadační-TP.Protože v úseku ŘN-Řečkovice ti jede max. do 10 lidí.V úseku Řečkovice-MN jezdí kolem 5 lidí a na Nadační kolikrát nastoupí i 20 lidí, to samé v Medlánkách a když se k tomu připočtou i lidi ze zast.V Újezdech, tak kolikrát mají lidi ze zast.Medlánky,škola, či někteří i již ze zast.Medlánky, smůlu.Naštěstí to jezdí každou chvíli, takže další bus už to třeba na hraně pobere. :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
A nejsou tam ty minibusy používány "špatně"? Přeci jen ještě před půl rokem tohle spojení vůbec neexistovalo a po jeho zavedení se podnik divil, jak je to populární. Jako myslím, jestli by se prostě na a-65 ráno neměl poslat normální bus.
Protože přeplněnost toho malého busu není chybou busu samotného.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
eframmcbeth píše:
nepamatuju se, že by se v tom někdy lidi mačkali, protože je to na linkách kde jezdí 5,5 lidu


No ranní špička na lince 65 v úseku Medlánky-TP, dává těm sanitkám opravdu kapacitně zabrat. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Třeba to, že jde o "zmenšený" autobus a ne přestavěnou dodávku ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Ondra: No, to máš pravdu...
Ale dost mě udivuje, na co a v jaké výši je možné dotaci vůbec získat... Divím se, že někdo je vůbec ochoten poskytnout dotaci na 3 dodávky na elektřinu za 27 mega. Zdá se mi to zoufale moc. Ale na druhou stranu, když takovou dotaci někdo poskytne, tak proč ji nevyužít.
A taky by mě docela zajímalo, co si mám představit pod pojmem “plnohodnotný minibus“. Třeba toto? :D http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... inibus.jpg To vypadá ještě komičtěji než Stratos...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Za ty šílený love to snad bude Siemens Rampini. Jinak jsou to vyhozené peníze.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Takhle to vidět nelze. Spíš je to buď ty 3 "elektrominibusy", nebo nic, protože jaksi za tu dotaci normální autobusy koupit nejde.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
27 mega a to jako vážně jo? :D To jako zase nějaká dodávka za 9 mega? Takže budeme mít 3 minibusy téměř za cenu 5 Urbín 18. Jistě dobrý tah... :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
No, pohodlí ve Stratosu = 0.. na jakékoliv nerovnosti se bojím, abych hlavou nerozbil okno.. a to raději nemluvím o kvalitě..


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Z pohledu běžného cestujícího moc nechápu, co máte proti minibusům (jakože Stratosům) — jede to, žere to míň, nepamatuju se, že by se v tom někdy lidi mačkali, protože je to na linkách kde jezdí 5,5 lidu — a jestli jezdí na CNG, na elektriku, na naftu nebo na denaturovaný dětský sny je mi jedno, hlavně že frčí. A jestli je teď dotace na elektrominibusy, byl by podnik blbej, kdyby jí nevyužil...


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Testování CNG minibusu pokud si dobře pamatuju se moc nepovedlo. Plnohodnotné minibusy to už by bylo něco jiného, to co tu máme teď je docela úlet. A za těch 27 milionů by se dalo koupit určitě víc pořádných plnohodnotných minibusů než jenom 3 na elektřinu...


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Zrovna tou trasou ale nikdy žádný autobusový CNGčko jezdit nebude. Sice by projelo (zkoušeno při ZJ), ale dle svislého značení nesmí a dopravní policie vydala k iniciované změně zamítavé hledisko - u tunýlku na Šámalově je max. podjízdná výška 3,2 m a tak to je i na dalších trasách.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Last píše:
...nemyslím si, že Brno nutně potřebuje minibusy...

No zrovna do Slatiny by se, klidně CNG, minibusy hodily. A když říkám minibusy, nemyslím Stratosy/Mave apod přestavby náklaďáků. Myslím plnohodnotné minibusy.

Ono třeba taková a-64 by v minibusech mezi Životského a Starou Osadou bohatě stačila.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Citace:
Dopravní podnik se chystá na nákup tří minibusů na elektřinu za 27 milionů korun


Další minibusy? A za 27 milionů? Já nevím, ty peníze by se daly investovat do něčeho užitečnějšího, nemyslím si, že Brno nutně potřebuje minibusy...

Citace:
Brněnští radní také schválili nákup 20 zcela nových tramvají známých jako "porsche" od plzeňského podniku Škoda Transportation.


Zcela nové úplně nejsou v porovnání s tím co vyrábí škodovka teď sarcastic. Ale každopádně je dobře, že se teď pořád něco děje, investice do dopravy Brno potřeuje :wink:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 říj 2024 14:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]