Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 35 z 59    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 59  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Drsňáci Patří Milovanému Brnu... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Drsňáci na stávající busy přijedou, ale později.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tak to je pozitivní info. I když, po nedávných zkušenostech z promočené sesle v Crossu, kam jsem si sedl, tak je docela jedno, jestli plasťáky jsou ve verzi skuzavka nebo drsňačka.
No úplně vyšší dívčí by byla situace, kdyby Urbánci přijeli s dvanácti sadami drsňaček navíc. Ale to už bych asi chtěl moc, že?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Dneska už ve Vysokým Mýtě čekaly na expedici budoucí Urbanwaye pro Brno v.č. 652, 656 a 659 se zdrsněnými sedáky :applause: zdrsněná je jak černá, tak i červená část sedací plochy, na omak zhruba stejná textura jako Kiel v Solarisech / Stratosech. Po zkušebním kolečku kolem haly a prudším brzdění se žádné dramatické klouzání kupodivu nekonalo :D

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Dneska jsem se poprvé svezl Urbanem. Musím říct, že se mi barevné řešení interiéru líbí. V záplavě světlých šedých interiérů to považuju za vítané oživení. Jízda mi přišla taky v pohodě. Rozjezdy byly pěkně plynulé. Ovšem je otázka nakolik je to ovlivněno chováním řidiče. Jediné co bych zkritizoval je takové neustálé slabší povrzávání i při jízdě na poměrně kvalitní vozovce. Co jsem to zkoumal, tak bych řekl, že na vině jsou asi ty plasty na kterých jsou umístěné vytríny na letáky.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Co jsem ho řídil na lince 49, přišlo mi, že po kvalitní vozovce to jelo normálně, ale horší úseky to hrubě nedávalo a celý se to třepalo. Bylo to dost tvrdý.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
...Nevím tedy, jestli pohodlnost přepravy v UW závisí na jiných faktorech...
Samozřejmě, že naše tankodromy těmto vozům nepřidají.


Offline
Uživatelský avatar

35
04 říj 2013 19:26
V kabině linky 4 ;)
Možná to bude znít jako blbost, ale když jsem jel Urbanwayem na lin. 57 ze Soběšic, tak hrozně drncal, sedačky klouzaly, no prostě nepohodlná jízda. Ale když jsem jel na lin. 75 ze Staré osady, tak jel úplně plynule. :shock: . Nevím tedy, jestli pohodlnost přepravy v UW závisí na jiných faktorech, třeba kvalitě vozovky, stylu jízdy řidiče atd. Jinak jsou ale UW moc pěkný autobusy, tím myslím design.

_________________________________
Musíme si užívat cedulových K2 dokud ještě jezdí :)


Offline
151
07 říj 2009 23:14
P.Haluza: no kdyby se rozsypaly dříve, než skončí záruka, bylo by to naprosto ideální. Bohužel výrobce jistě není hloupý, takže záruky se vozy dožijí a pak... Smrtka na ně.


Offline
Uživatelský avatar

243
02 zář 2014 12:02
Brno
Taky jsem jel dnes urbanem ( i když jen 1 zastávku)a nic moc.Hlavně sedačky.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Aby se ty krámy nerozsypaly dřív, než skončí záruka. :mrgreen:


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Dnes jsem jel Urbanem 7056 a byla to katastrofa. Opět jsem slyšel ty otřesné "rozvrzané" zvuky. Bylo to slyšet po celém autobuse a dokonce si skupinka cestujících šla stěžovat řidiči. Pod předními sedadly je nějaký hnědý kus plastu, který zde ale vůbec nedrží. Stejný plast tam mají například i CNG Citelisy, ale u nich je tam připevněn dvěma šrouby. Za předním vnitřním BUSTECem je bílý kus plastu, který zde ale opět nedrží. Nějak podivně se totiž po třech dnech v provozu odchlipoval. Můj názor na tento autobus je teda silně negativní. Na druhou stranu musím pochválit CNG Citelis, který mě příjemně překvapil.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podle vypravenosti je dneska vypraveno všech 12 Urbanů.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Určitě budou.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

378
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
budou jezdit i na lince 52?

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Janatak píše:
To jo, člověk aby se ulítal, aby to stačil všechno pofotit...jakože nestačil :mrgreen: .

A tvůj turbo pomocník (kolo rakeťák) už nefunguje? Nebo zas nemáš plyn? sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Dle mého vkusu si teda mohli u těch Urbanwayů trochu víc pohrát s krytem kabiny řidiče. Třepe se to jako rosol i na relativně rovné silnici a hlavně, je tam moc velká díra. Měli to udělat jako rámovou konstrukci a nějakým pevným zasklením vyplnit tu díru nad a před dveřmi do kabiny... Prostě tohle je na první pohled odfláknutý, to kdejaký Citelis má toto vyřešené líp. Taky jsem zvědav, co na to účinnost klimy ve velkých vedrech...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Ondra K. píše:
Koukám, že přes počáteční problémy se Urbanwaye poslední dny slušně drží. Včera a dnes jezdí hned 10 strojů, a poslední nezařazený je 7056.


To jo, člověk aby se ulítal, aby to stačil všechno pofotit...jakože nestačil :mrgreen: .

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Koukám, že přes počáteční problémy se Urbanwaye poslední dny slušně drží. Včera a dnes jezdí hned 10 strojů, a poslední nezařazený je 7056.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Stačí se podívat do vypravenosti ;-): http://www.bmhd.cz/vypravenost/vypraven ... dvozu=5373


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Nevíte, na jakých linkách jezdí 7615?


Offline
Uživatelský avatar

243
02 zář 2014 12:02
Brno
Tak tu máme podle evidence další odstavený citybus, tentokrát 7601.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
manil píše:
Mno, toto je problém prakticky všech autobusů. Nicméně za tu sedačku by to snad šlo, ne?

Nešlo, sjede otřesama úplně za sedačku až na zem... Prostě tam není nějak ohraničený prostor. A na to tu kabelu tam dát, musím být Saxána. Prostě to je nepoužitelný.

manil píše:
K čemu?

K čemu by mohla být ve voze bedna na věci pro řidiče? Odjakživa to byl standard. Autobusy jsou většinou přidělené a řidiči si tam můžou schovat rukavice, hadry, mýdlo, šroubováčky, hygienické ubrousky (když je voda jenom na pár konečných) a další kraviny. Ale vlastně jo, proč něco dělat pro řidiče.

manil píše:
To jako neřidič neumím posoudit. Proč to ale výrobci standardně dodávají, když je to tak špatné?

Jsou výrobci, a je Iveco. To, že to tam cpou, neznamená, že je to ok. Je tam plno dalších kravin a přehmatů, a tím, že to tam je, ještě neznamená, že je to v pořádku.

manil píše:
Vlevo je tachograf, nad řidičem je plastový kryt obložení. Žádný extra prostor.

Ze všeho se dá udělat prostor. Ale musí se chtít. Byla by to solidní bedna.

manil píše:
K čemu? V tramvajích taky není...

To, že taky v tramvajích není, není argument. To už zní skoro jako klasická odpověď kanceláří postiženého jedince z pis, který nemá jiný rozumný argument a nechce se mu nic dělat.
Prostě se hodí ho tam mít. Odjakživa je vůz měl. Na bordel, nebo aktivnější řidič ho použije na vodu a setře si zem ve voze. To je spíš dobrá vizitka pro podnik.

manil píše:
Jakej nesouhlas? Naopak to je požadavek podniku, protože to řidiči chtějí... Je to snad jinak? Pokud ano, proč nezburcujete ty vaše slavný odbory?

O čem teď mluvíš? O té chladničce na PETky? Však je dobře, že tam je, snad chápeš, jak to myslím, ne? Jedna věc je přítomnost, druhá je umístění. Já řeším tu druhou.
Tím nesouhlasem jsem myslel to, že podle vozmistra, se kterým jsem vůz procházel, podnik požadoval jiné umístění lékárniček a toho chladiče, aby ve dveřích bylo místo na kabele. Prý to takhle zbastlený přišlo v rozporu s požadavkem.
A co s tím mají společnýho odbory, trubko? Už jsi zEdovatěl?

manil píše:
Jinak kabina je na elektromagnet. Jakmile není elektrika, magnet nedrží...

Ano, už mi toto řešení bylo vysvětleno na dílně :-)
Ovšem nasoukat se do kabiny skrze trčící kasu a neustále se na sílu zavírajícími dveřmi není vůbec komfortní. Při mé postavě. Jsem zvědavej na urostlejší kolegy. Jejich komentáře až po desáté hodině. Málem jsem si několikrát roztrhl kalhoty u kapes o trčící rohy.

chat-maniac píše:
Proč s tím boucháš? Magnet chytne i při přiblížení.

Vem si s tím vozem jednu směnu a poznáš. Nejde o magnet, ale o uchycení skla. Mlátí to a třepe se to. Ostatně kasa je tak blízko, že se dotýká skla, které při každé nerovnosti mlátí do kasy. Při silnějším zabouchnutí dveří (ano, ne vždy se vychytá síla na zavření) hrozí rozbití toho skla.

manil píše:
Opět na požadavek řidičů - odpůrců klimatizace.

Na to nic neříkám, s klimou je to dobrá kombinace. To skvělý nemělo znít ironicky! Tenhle typ je, zdá se, kvalitního zpracovnání. Ovšem jako všechny fukéře a topení mohl mít dvě rychlosti. Jenom max rychlost mě překvapila.

manil píše:
Co je na tom špatně?

Špatně je na tom to, že léta se řeší problém s osvětlením interiéru u Citybusů (zelený trubice zářivek, jedna dvě odpojený). Zářivky jsou moc silný a při tmě za městem se zrcadlý celý interiér v čelním skle a není vidět silnice. U devítek sufitový nouzovky byly na toto luxusní. Citybusy měly jenom zapnuto všechny/vypnuto. Citelisy už konečně dvě polohy, ale i ta polovina zářivek byla moc. Zde očekávám stejný problém.

manil píše:
Ne, ale začne to pištět...

Ano, už jsem to za směnu poznal biggrin

manil píše:
Co se týče proškolení, to mne docela překvapuje, že nic není...

Prý není potřeba.
I když výrobce tvrdí, že se jedná o konstrukčně zcela nový vůz a v médiích se to dokola omýlá, tak to asi teda nebude pravda. Nějaký oficiální seznámení by nebylo na škodu. Ale já si poradil, tak snad i ostatní.

manil píše:
Chápu, že nenávist k tomuto autobusu nutí vidět jednobarevně. Já taky nenávidím Poršáky a snažím se jim vyhýbat, co to jde, ale už jsem se je naučil tolerovat. Nicméně po slibované další dodávce poděkuji Medlánkám za dosavadní spolupráci a nechám se převelet do Pisárek...

Kdyby byly Medlánky blíž jak Slatina...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Ty čela tam drží tak, že jsou omotaný lepící páskou, a by to nebylo vidět tak to zatřely černým obdélníčkem sarcastic

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V interiéru spíš zvolili návrat ke kořenům.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1451 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 59  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 zář 2024 08:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]