Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 30 z 179    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 179  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Taky mi perlové šňůry chybí.
Možná by to šlo řešit i jinak. Třeba namontovat hned za řidiče jeden LCD panel, který by ukazoval jen následující zastávky (bez reklam).


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ale pokud v nových autobusech nebudou, a zároveň budou LCD panely používány jako dosud, zůstáváme na stejném bodě. A není to ani zdaleka optimální bod. Šalinám by to mohlo pomoct, autobusům sice také (budou mít LCD), i když u těch by to mohlo být lepší - stačilo by pouze lépe naprogramovat LCD.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Martin: Velké množství perlových šňůr by mělo zbýt z vyřazovaných autobusů. Osobně doufám, že budou použity právě do tramvají.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Eda píše:
Ano, Jiricek je (zatím?) většinou dost mimo.


To je pravda a to asi zůstane.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ondra.K: taky mi perlové šňůry chybí, člověk se z nich dozvěděl (dozví) více zastávek dopředu, než z LCD panelů, navíc po celou dobu jízdy. To se o LCD říct nedá, protože tam běhají různé další (více, či méně důležité; spíš méně) informace. Pokud nebudou LCD panely sloužit pouze ke zobrazovaní příštích zastávek, navíc v nějakém reprzentativním designu, pak je velká škoda absence perlových šňůr.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Osobně, to neinstalování teploměrů, nebo LCD panelů vzor 13T, či 25Tr, považuju za velkou chybu, protože cestující v podstatě nemá šanci dostat informaci o následující trase vozidla. Ve výsledku to celý informační systém degraduje někam pod cedule, protože i u těch teploměry byly.

Mimochodem, poslední dobou se zdá, že se docela ustálilo řazení souprav. I to co bylo na víkend rozpojeno, bývá poté vráceno do stejné soupravy.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Rem píše:
...


Reakce zde: http://forum.bmhd.cz/viewtopic.php?f=21&t=421


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Eda píše:
Na mobilech to asi bude problém vždycky.

Je divné, že i když většinu mých příspěvků píšu z mobilu, tak se mi nic podobného ještě nikdy nestalo. A to i v tom případě, že jsem příspěvek vložil cca po 5 hodinách, co jsem ho napsal.


Offline
29
21 pro 2014 16:36
VFD displeje mají jednak velký odběr, jednak jsou náchylné na vibrace, a perlová šňůra je jich plná.

_________________________________
Ano jsem nováček, po víc než čtyřech letech jsem se rozhoupal registrovat


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Využívají se BS210 z vyřazených tramvají, jelikož perlová šňůra má vysoké pořizovací náklady a vcelku častou poruchovost

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Myslím, že toto už je moc OT. :D

Chtěl bych se zeptat, proč se do Varii (a do jiných vozů) přestaly dávat tzv. "Teploměry"?
http://foto.bmhd.cz/f/109/1089/108871.jpg


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Je zajímavý, že na jiných stránkách jsem se s tímto problémem nikdy nesetkal.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Před odesláním objemnějšího příspěvku přes mobil doporučuju pro sichr celý text zkopírovat do schránky :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Za šotouše se již nepovažuji, neb můj volnočasový zájem o MHD prakticky ustal. Dříve, když jsem byl na škole, tak jsem o volnu, a někdy i místo povinností fotil MHD zvlášť, když byla nějaká zajímavost, to jsem byl schopnej pěkných magořin, jako nahánění 1/4 kde byla souprava T3P načež venku bylo osm pod nulou. Úprk o dvě hodiny dřív ze školy, neb na d-4 dali po vyměné KT8. Výlet do Prahy kvůli soupravě KT8 co jezdila výlukově na Pavlák, načež byl výlet místo školy, a mohl bych pokračovat dál... Tehdy to pro mne bylo prostě zajímavé, jiné, zvláštní, no prostě jsem nebyl od fochu. Po nástupu k DP tato moje aktivita začla pomalu klesat, až zmizela. Bylo to tím, že zajímavosti mám dostupné, mnohdy jsem v nich i začleněn a mám to z první ruky. Ano i teď si občas vyfotím vůz, když má zajímavou reklamu, je nějaká mimořádnost, nebo hrozí že půjde do šrotu, ale to je tak vše. Ve volném čase už dělám jiné věci co mne baví. Prostě jak tu někdo má v podpisu: "Nejsem šotouš jen člověk co ho baví jeho práce."

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Na mobilech to asi bude problém vždycky.
Na komplech s tím problém není.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Možná by s tím neustálým odhlašováním mohl někdo něco udělat. Taky mě to s*re.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Měl jsem tu krásně vypsáno proč už se za šotouše nepovažuji, ale než jsem to na konečných stačil dopsat a odeslat, byl jsem odhlášen a text je v p*deli. Takže se musíš spokojit s prostou odpovědí: "Za šotouše se již opravdu nepovažuju."
Možná to sem dodatečně nahlodám, až budu doma, pokud bude nálada...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Eda: Správný přístup admina! :applause:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ondra: To by mohlo hrát velkou roli. A dávalo by to i smysl - Škodovka se možná na Anitře v lecčem poučila.

Ad ostatní: Miluju, když sami šotouši ve snaze shodit jiné šotouše pronáší nicneříkající moudra typu "ještěže DP nešéfují šotouši". Ano, Jiricek je (zatím?) většinou dost mimo. Ale to nic neříká o ostatních šotouších. Navíc si myslím, že alespoň v našem DP docela dost šotoušů je, takže poznámka o absenci šotoušů je docela mimo. Ale to už dost narážíme na definici šotouše. Někteří jsou schopní i zabíjet, když je člověk nazve šotoušem (Reme? :-D ), ale ve skutečnosti jimi normálně z mého pohledu jsou. A nemyslím si, že je se za co stydět.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Eda: "Míra otočnosti" podvozků Anitry a 13T je rozdílná, i proto je rozdíl i při jízdě.

Řekl bych všeho s mírou. Takový "zdravý zájem o obor" by nemusel být nutně na škodu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
To jo, změnilo ale k horšímu. Všude plno vrakos, RT6 a 14Tr. Nakonec by se to rozpadlo a šotoDP by byl v řiti... Ještě že tam jsou ti, co tam jsou.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Bohužel! Leccos by se změnilo všude v podniku.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ještě že dopravním podnikům nešéfujou šotouši.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Mně Anitry nevadí, až na to, že se někdy až nebezpečně naklánějí v zatáčkách a další věci, co napsal Eda. Několikrát si v duchu kvůli tomu nadávám. Já tedy za největší krám považuji kačeny a docela se těším, až se vyřadí a nahradí jinými (ale lepšími) vozy.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Když už jsme ale u toho subjektivního hodnocení, tak také musím přiznat, že Anitry nemám rád. To neustálé škubání v zatáčkách mi dost vadí (je o dost výraznější než u 13T) a navíc je na některých místech strašně málo místa na nohy.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 179  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 zář 2024 12:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]