Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 56 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No potěš koště. Ale na druhou stranu si říkám, ať to referendum je a ať aktivisti dostanou na zadek podruhé. Snad už dají se zdržovací taktikou pokoj a bude se moc začít bóchat na tom fest...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
„Kontrola byla v souladu s právním řádem a stejně tak bude vypadat další," sarcastic Myslím, že tahle věta mluví za vše sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
A kolik jich bude falešných tentokrát? sarcastic

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40901.html

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
ds píše:
Ani se nedivím, že za půl dne dokázal získat celé dva podpisy :-)

Z toho tři budou zaručeně falešný... sarcastic
A dobře jim tak! Lidi nejsou blbý a řvaním na náměstí nalákají jen pár lidí, co mají IQ a EQ bublajícího bláta...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
no včera po mně chtěli podpis hned 2x - na Mendláku a na street food festivalu. Zatímco na street food byla slečna ještě jakž takž rozumná, nechala si vysvětlit, že opravdu nepochodí a rozloučili jsme se s úsměvem, na Mendláku úřadoval nějaký primitivní křikloun, který mlel něco o magistrátní propagandě a vymývání mozku a podobně... Veškerá diskuse s ním byla zcela zbytečná, vypadalo to, že jede svých naučených 10 vět. Ani se nedivím, že za půl dne dokázal získat celé dva podpisy :-)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Termín byl do 1. 9. 2014

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
A nebyla náhodou podmínka MmB odstranit nedostatky do konce srpna? V opačném případě nestihnou zastupitelé návrh projednat a nelze počítat s konáním referenda v době komunálních voleb.
Takže tiše doufám, že podmínky splněny nebyly a pokud by řvouni referendum prosadili a zastupiči vyhlásili, tak jedině v termínu, kdy účast bude nula nula nic.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Stránky aktivistů i média mlčí, takže předpokládám, že dost podpisů nemají. Ovšem nepředpokládám, že by tímto jejich aktivity skončily. Byť by to bylo z hlediska selského rozumu namístě.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Snad to ani nebude potřeba, snad ti řvouni další podpisy nesesbírají a referendum nebude a konečně se bude pokračovat v přípravě nového nádraží...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
http://usti.idnes.cz/pokuta-za-chyby-pri-podpisu-petice-v-chomutove-fln-/usti-zpravy.aspx?c=A140828_2094483_usti-zpravy_alh#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
A co brněnská petice? To by bylo pokut!


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Nový park v Brně počítá s přesunem nádraží.
Zajímavá je i diskuze pod článkem. Sám jsem trochu přispěl. A všiml jsem si, že víc reakcí a smajlíků je ve prospěch polohy U řeky. A řvoun Patrik je za vyvrhele...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Každá ze stran si tak trochu lže do vlastní kapsy, jak se jí to právě hodí. Ono hledat v tomhle pravdu a to pro Brno nejsprávnější řešení je dost složité... Aktivisté pořád předhazují nějakou studii, podle které lze nádraží zachovat a modernizovat ve stávající poloze. Jenže co se tou "modernizací" myslí? Pouze všechno opravit, aby to vypadalo hezky a moderně? Nebo nádraží opravdu rozšířit, aby bylo kapacitně větší? Samozřejmě rozšířit podél ulice Nádražní by nádraží šlo, záleží ale aby takto získaná kapacita byla do budoucna dostačující... Pokud má být odsunuté nádraží a autobusové nádraží "v jednom", nebylo by to nic proti ničemu. Aspoň by se udělalo něco i s ÚAN. Ale zrušit úplně provoz na tom stávajícím nádraží by bylo nešťastné...


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Když už by se hlavas měl přesouvat, a to se vším všudy, tak že by tady nezastavovala žádná pravidelná linka. Tak bych bral jedinou možnost: Udělat z nádraží muzeum, které jaksi v jmk chybí. A to bych se i s tou delší cestou "na jih" smířil. A co se starou tratí? Odkryl bych alespoň část viaduktu a po trati by jezdily nostalgické kousky.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Web Europoint Brno je normalni


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Web Europoint Brno nás oblbuje roky a cíleně lže o výhodnosti naprosto nevyhovujících řešení. Takže parta usilující o referendum je taková odezva na vymývání mozků za peníze nás všech, které mohly být použity účelněji. Náklady na referendum, uskuteční-li se, budou oproti vyhozeným penězům na koloťukovo (a jeho party) oblbování téměř nulové, a to nemluvím o nákladech na stálé přepracováváni studie té pro Brno nejnevýhodnější varianty, studie, kterou stejně za ty roky na vyhovující variantu nepřepracovali a nepřepracují


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
O tom mluvim celou dobu. Chteji lidi akorat oblbnout a cilene klamat. Uz drive jsem tady dal o tom clanek,ktery byl z webu Europoint Brno. A vy, vy jste to nepochopili. Oni totiz cilene oklamavaji verejnost, aby to podepsali, tim se upisuji tomu, ze byli oklamani a ani o tom nevi. Ja vzdycky kdyz vidim, jak nekoho odchytavaji, mam sto chuti tomu clovekovi,ktery to podepisuje, rict mu, ze je klaman. Bohuzel, nedelam to, protoze by mi neverili. Nedavno jsem na Stare osade videl cloveka, jak sbira podpisy. Vubec nebyl oznacen, ze by k nim patril. Sehnal tam asi ctyri podpisy. Zpusob, jak je sehnal, napisu nize.
"Dobry den. Muzete se mi tady podepsat?" " A na co to je?" "Je to na referendum o nadrazi." "Dobre. A bebudou moje udaje nikde jinde pouzity?" "Ne, nemusite se bat. Bude to pouzito jenom na tom referendu." "Dekuji, Vam, naschledanou."
Vubec nepadla zadna informace o tom, kde oni chteji to nadrazi, a tak dale.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Referendum dělá parta lidí co je proti všemu s čím kdy vedení Brna přišlo. Můj názor je, že referendum nás nespasí, jak to sami prezentují. Otázky jsou formulovány nesmyslně a podle mě i dost nejednoznačně, čekal bych, že když mě někdo osloví abych podepsal petici za referendum o přesunu nádraží, budou otázky znít jasně: jsem pro přesun; nejsem pro přesun, ale modernizaci toho stávajícího nádraží. A možná nějaká třetí alternativní otázka - modernizace stávajícího pro příměstskou dopravu a vybudování nového pro ostatní dopravu. Na co je potom takové referendum?

Přijde mě, že to referendum je založeno na nevědomosti lidí. Taky jedna věc je sehnat všechny ty podpisy, aby to vůbec bylo a další věc je, aby potom přišlo dost lidí k tomu referendu. Jenže se děsím toho co by lidi vybrali... Lidi kteří ani neumí správně označit hlasovací lístek u voleb, dát ho do správné obálky... Jak si poradí s takovým referendem, jehož otázky jsou napsány složitě a nesmyslně a vlastně přímo nepodporují ani jednu z variant? Faktem je, že by o tom měli rozhodovat odborníci a ne politici, ale ono je to celý taková jedna velká patová situace.

Já osobně bych čekal, že ty otázky budou formulované nějak podobně jako v této anketě a ne tak, jak jsou. Líbí se mi varianta modernizace stávajícího pro příměstskou dopravu a vybudování nového pro dálkové spoje, atd. samozřejmě by musela tato dvě nádraží být spojena přímou linkou MHD. Jenže to by byla asi nejdražší varianta. Nedokážu si moc představit, že by se staré nádraží zrušilo, co by se s tím místem potom asi stalo? Myslím, že je škoda přijít o přestupní uzel před nádražím, zároveň ale to místo potřebuje zkultivovat...

Ať už referendum bude nebo nebude, podle mě takto formulované nic neřeší a celé to zahrává ještě víc do patové situace... Takže ve výsledku se to může protáhnout na dalších x let.


Offline
2807
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Letošním referendistům chybí hodně právoplatných podpisů, takže su úplně klidný, bo to určitě nestihnou v zákonné lhůtě doplnit.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
:!: :!: :!: Referendistům nejde ani o polohu U řeky (odsunutá) ani o polohu Pod Petrovem (v centru), ale o nulovou variantu, kdy všechno zůstane při starém a maximálně se natřou lavičky a kandelábry v přednádražním prostoru. A veškeré jednání o budoucí poloze se vrátí před rok 1839, kdy už tehdy se mluvilo, že za pár desítek let nádraží nebude stačit.
To si spoustu lidí neuvědomuje a myslí si, že v referendu jde o polohu prosazovanou koalicí NvC.
Tohoto by se měli chytit novináři a představitelé města, kraje a státu a nedopustit, aby to zprofanované referendum, pokud nedejbože bude, dopadlo, pro Brno, hóóóóódně špatně. Ale tady už nestačí ty pomyslné koule, musí se silně udeřit do stolu a říct STOP, je to v nadregionálním zájmu a odborníci na základě dvou již vypracovaných studií rozhodnou.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
101
13 zář 2007 19:58
No a co se týče podloží pod Petrovem a NS, kam NvC umísťuje podzemní část nádraží a tunel VRT, i Hollan férově přiznal, že počítali se skálou a narazili na spraše.


Offline
2807
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Zastupiči na magiči mají zatím akorát žulovýho robertka bez koulí. Takže nebude nic zřejmě dalších sto let. sarcastic

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
A nejsou náhodou nádražní budovy a celý viadukt památkově chráněny? Takže na nějaké bourání a větší rekonstrukce bude nekompromisní STOP.
A vzhledem k dosti neprobádanému a hlavně nestabilnímu a nevyzpytatelnému podloží, tak jak píše J*M*, můžeme zapomenout i na krtkování. A jestli by se někdo pokoušel to sanovat, tak by na to nestačil státní rozpočet na tři generace dopředu včetně započítání všech schodků a tunelů...
Dle mně silný argument pro funkční infrastrukturu na zelené louce.
A historické budovy zrekonstruovat, odstranit veškerý stavební a architektonický balast, viadukt otevřít, klidně tam udělat šalinovou dráhu (propojení s novým nádrem) s korzem a mít další turistickou zajímavost. Jenže to by naši zastupiči na magiči na to museli mít koule...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Díky, já jen jestli je ještě něco o čem nevím. :-)

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nebo kanalizace, nádraží postaveno v hradebním příkopu, do kterého svedeny potoky pramenící na území tehdejšího Brna a které zároveň sbíraly dešťové srážky a splašky. Toto vše svedeno do hradebního příkopu a odtud kanálem do svrateckého náhonu, tento kanál musel být prodloužen i pod tehdejší nádraží.
Nebo i tzv "myší díra" by měla mít původ v roce 1838 (ať je postavena jako sklepení tehdejší nádražní budovy, nebo jako zvláštní komunikační objekt, umožňující bez schodů se dostat do hradebního příkopu).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2737 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 05:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]