Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 61 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
2820
01 úno 2006 10:39
No já nevím,ale nádraží v Brně má především sloužit lidem bydlícím v Brně kteří cestují mimo Brno a pak se vracejí zpět, pak návštěvníkům Brna a turistům kteří chtějí Brno navštívit a samozřejmě lidem, kteří do Brna dojíždí za prací nebo studiem a i pro tyto je poloha ve středu města nejlepší, těchto cestujících je většina. Těch pár co z nádraží nevyleze a hned přestupuje na jiný vlak moc není a těm je putna jestli přestupuji ve středu města nebo někde mimo oblast dění v odsunuté poloze. Širší nástupiště a menší oblouky kolejí lze udělat i ve středu města, tyto studie existují a co se týká bezďáků a špíny, ta může být jak už bylo řečeno a nejspíš i bude i v odsunuté poloze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Izzy
:applause:


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Izzy píše:
Referendum? Opravdu? A kolik Brňáků pravidelně, a to upozorňuji pravidelně využívá nádraží? Na to, že bydlím v Ostravě jej využívám častěji než všichni mí přátelé žijící v Brně dohromady.

Protože když například přijedu ráno do Brna, nádraží je plné lidí kteří v Brně rozhodně nebydlí a jejich osud bude dán do rukou těch, jež pouze o přesunu nádraží čtou jako o největším zvěrstvu. A tak nakonec vše zůstane při starém - humus, bezďáci, cigáni a veškerá verbež, kterážto bude krásnou vstupní branou do druhého největšího města v ČR.

Nebo snad opravdu věříte tomu, že laická veřejnost v řádu desetitisíců osob rozhodne v nejlepším zájmů statisíců osob z celé ČR, jež nádraží skutečně využívají? O tom silně pochybuji.


I kdyby to bylo pro všechny občany JMK, tak kolik z nich nádraží využívá? Jsou to sice desetitisíce osob, ale i to je poměrně málo.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Kapsáře, čórkaře, gipsony, somráky, atd, nelákají lavičky a nevadí jim 10 ochranek, ty láká pohyb spousty lidí, tj různé tlačenice, v kterých jsou jak ryby ve vodě. Odstranění laviček a ochranky odstraní jen ty neškodné zapáchající bezdomovce, kteří většinou nikoho neobtěžují (tedy jen zápachem)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Prostory se dají udělat tak, aby různé existence příliš nelákaly. (Jednoduchý příklad - namísto běžné lavičky lze dát několik spojených sedadel s područkami, díky kterým není možné si na lavičku lehnout)

Pokud bude nádraží řešeno jako součást byť menšího nákupního centra, očekávám, že tam bude ochranka, která existence vykáže. Podobně jako třeba ve Vaňkovce.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Izzy píše:
... A tak nakonec vše zůstane při starém - humus, bezďáci, cigáni a veškerá verbež, kterážto bude krásnou vstupní branou do druhého největšího města v ČR. ,,,
A ono se to změní, když se nádraží odsune? Kdepak, odsunou se tam i oní, jak píšeš. Neodstěhují se tam, když to nádraží nebudou lidi využívat, somráci by nic nevysomrovali a umřeli hlady, čorkaři by nic nečórli a umřeli hlady, kapsáři by se tam taky neuživili, odstěhovalo by se tam jen pár neškodných bezdomovců, kteří tak maximálně obtěžují zápachem. Bude-li využíváno, jako to dnešní, tak možná bude svítit novotou, ale ten tvůj řečený humus tam bude jak na starém


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Referendum? Opravdu? A kolik Brňáků pravidelně, a to upozorňuji pravidelně využívá nádraží? Na to, že bydlím v Ostravě jej využívám častěji než všichni mí přátelé žijící v Brně dohromady.

Protože když například přijedu ráno do Brna, nádraží je plné lidí kteří v Brně rozhodně nebydlí a jejich osud bude dán do rukou těch, jež pouze o přesunu nádraží čtou jako o největším zvěrstvu. A tak nakonec vše zůstane při starém - humus, bezďáci, cigáni a veškerá verbež, kterážto bude krásnou vstupní branou do druhého největšího města v ČR.

Nebo snad opravdu věříte tomu, že laická veřejnost v řádu desetitisíců osob rozhodne v nejlepším zájmů statisíců osob z celé ČR, jež nádraží skutečně využívají? O tom silně pochybuji.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mouka píše:
Osobně si myslím, že je žádoucí bojovat, aby zvítězil zdravý rozum.


Ha! To je přesně ono! Jde o zdravý rozum! Jenže na čí straně stojí?


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
M píše:
No ja nevim,ale pokud od nekud nekam cestuju a su v uplne cizim meste kde jen prestupuju ( jako treba zmineni nemci jedouci vlakem na Balaton - ty bych moc rad potkal ) tak je mi uplne jedno kde lezi nadrazi v tom konkretnim meste, bylo by mi to uplne u ..zadnice
Tak ono je jim v podstatě jedno, jestli přestoupí v Brně nebo třeba v Břeclavi, ale odsunuté nádraží nebude postaveno jako kopie 1:1 současného nádraží, takže tam může být spousta věcí vyřešena lépe. Například propustnost a kapacita nástupišť, čímž budou pozitivně ovlivněni i ti cestující, kteří jen přestupují.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
mceza píše:
..., úplně jsem se spletl. Navrhuji zavést referendum i v tom, jaká letadla nakoupí AČR a jaké neprůstřelné vesty bude kupovat PČR....

Ano, o tom by měli rozhodnout námi zvolení zástupci a nejsou-li kvalifikovaní kompetentně rozhodnout, tak by mělo být referendum, zda jsou schopni nás v této věci zastupovat, popř rozhodnout za ně.

V tomto státě je vše postavené na hlavu, naši zvolení zástupci většinou nerozhodnou k čemu dostali od nás mandát, ale k čemu od nás mandát nemají bez servítek o tom rozhodují.

Rozhodovat o něčem, týkající se určité množiny lidí, by měli ti, z čí peněz to bude. Odborníci ať navrhnou, ale rozhodnou ti, co k tomu mají mandát a nebo referendum, není-li nikdo s mandátem. Bude-li to za peníze EU, tak ať proběhne referendum v EU, bude-li to za peníze ČR, ať rozhodne referendum v ČR, ale stavbu kompletně bude financovat ČR a ne, aby část nechalo na městu Brnu. V tomto případě, kdy ČR nebo EU financuje jen část, musí Brno a jeho obyvatelé mít možnost práva veta, což by mělo být ono referendum. Ale ne takové, co bylo před 10 léty, kdy si mohli brňané rozhodnout mezi variantou špatnou, nebo variantou stejně špatnou, nebo teď, kdy se vlastně nemohou rozhodnout o ničem, ČR postaví nádraží a město Brno si může renovovat, staré, na které bude moci dostat vlak vrtulník


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Právě tím, jak dlouho se o tom mluví, mi to nepřijde legitimní. Legitimní je referendum v takové situaci, kdy se uprostřed volebního období vynoří problém, který se během téhož období musí alespoň částečně rozhodnout. Třeba Amazon.

Nyní už jsou nicméně zvolení politici, kteří před volbami hlásili - chceme přesun. Ti, kteří hlásali opak, ostrouhali. Jejich snaha ex post měnit výsledky voleb u jednotlivých témat se mi zkrátka nelíbí. Nyní mají možnost opět kandidovat a přesvědčit o správnosti svých názorů. Ale oni to zkoušejí nějakou nečitelnou obezličkou jménem referendum...


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Pokud připustíme, že veřejnost do toho nesmí mluvit, tak je asi každému jasné, jak to dopadne. Dobře, mceza se s tím smíří.. ostatní asi budou muset taky. Osobně si myslím, že je žádoucí bojovat, aby zvítězil zdravý rozum.

Jasně, jsou věci, do kterých mluvit nemůžeme, ale pokud se zde již po několik desetiletí chystá takovýto projekt, tak snad nelze nikomu upírat, že se mu snaží zabránit (tato petice ovšem byla nešťastně zvolená).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mouka píše:
Takže laická veřejnost nebude mít právo rozhodovat o ničem? Zrušíme všechny volby a zavedeme dikataturu?


Promiň, úplně jsem se spletl. Navrhuji zavést referendum i v tom, jaká letadla nakoupí AČR a jaké neprůstřelné vesty bude kupovat PČR...

Stát je tu od toho, aby řídil a rozhodoval. Je skvělé, když vezme v potaz názor voličů, ale prostě musí učinit nějaké rozhodnutí. A ať to bude jakékoli, někomu prostě vyhovovat nebude.

Vlakové nádraží v druhém největším městě země je natolik strategická záležitost, že takové rozhodnutí opravdu nenáleží laikům, kteří navíc tvoří jen malý zlomek lidí, kterých se to dotkne.

Já mám svůj názor a jsem přesvědčen, že je správný. Pokud se ale několik lidí (jejichž oboru toto náleží) usnese nad tím, že lepší bude nádraží odsunout, budu to respektovat. Já zas rozumím jiným věcem.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Shodou okolností jsem se teď vrátil z Drážďan a můj pocit je takový, že právě to je docela zajímavé místo pro inspiraci. Hlavní nádraží je cca ve stejné vzdálenosti od centra jako varianta u řeky. Mezi centrem a nádražím přitom vznikl pěší bulvár. Neříkám, že by to byla nějaká architektonická krása, ale je tam celý den živo a lidé si to tam evidentně oblíbili.
k MHD se nemohu vyjádřit, nezkoušel jsem... Ale taky tam jede :)

k.ondra89 píše:
Na moji otázku proč by o nádraží měla rozhodovat laická veřejnost, jsem dostal odpověď, že nikdo jiný na to nemá právo, protože všichni lidé jsou si přece rovni.

Jo, tuhle odpověď jsem dostal taky. Na moji protiotázku, jestli ina operaci namísto k doktorovi půjde k rovnému lidu už jen mávl rukou :-D

Mouka: Přijde mi, že volby jako prostředek nepřímé demokracie docela stačí.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Takže laická veřejnost nebude mít právo rozhodovat o ničem? Zrušíme všechny volby a zavedeme dikataturu?


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Antirez:narazis na muj prispevek,ale asi si jej spatne precetl, nepisu ze nekde bylo publikovano, nebo ze jsem nekde cetl ci videl ze tam pojede jedna linka,ale napsal jsem, ze je to jen muj nazor, protoze jsme v Brne a stujme nohama na zemi, od odsunuteho nadrazi nebude spojeni do vsech mestskych casti jako je tomu ze soucasneho nadrazi a never tomu, ze tam pojede hafo spoju a bude tam mega prestupni uzel MHD, tomu proste neverim, tak stejne, kdyz se tam udela jakakoli zastvba, ci bytovky nebo obchodni centra a podobne, nikdy tam nevznikde zadne nove centrum kam se pohrnou davy nebo dokonce turisti, tomu taky preci nikdo nemuze verit, tod jen muj nazor.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
A proč do toho procesu nevstoupili daleko dříve? Nebo bude v pořádku, že se na jejich přání vrátíme o 10 let zpět a za 10 let přijde další skupina s referendem?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pavel:
Ve svém okolí mám lidi, kteří tuto iniciativu podporují, a právě o tomto jsem se s nimi snažil diskutovat. Problém je v tom, že oni si vůbec nepřipouští, že by svým postupem mohli někomu škodit. Jsou přesvědčeni o tom, že jejich přístup je jediný správný, a že konají v zájmu veřejného dobra. Na moji otázku proč by o nádraží měla rozhodovat laická veřejnost, jsem dostal odpověď, že nikdo jiný na to nemá právo, protože všichni lidé jsou si přece rovni.

Výsledek je takový, že diskutovat s nimi je jako diskutovat s J*M*. Při vší trpělivosti to prostě nejde.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Já tomu nerozumím, když se rýsovalo konečné rozhodnutí o nádraží, tak se objevila skupina Koalice nádraží v centru se svojí variantou a udělala referendum. Teď když se opět rýsuje konečné rozhodnutí, tak se objeví jiná skupina, která řekne, že nechce jak projekt Koalice nádraží v centru, tak projekt odsunu a přispěchá s dalším návrhem, který se víceméně rovná nulové variantě, tedy nechat nádraží víceméně jak je. Proč začali s propagací až teď po 10 letech? Navíc otázky jsou položeny neurčitě, že z nich nejde poznat co znamenají. U otázky 1 se jedná, že nevím, jestli kladná odpověď znamená stopku projektu Koalice nádraží v centru. U otázky 2 si málokdo uvědomí, že to znamená zahodit prakticky vše a pozdržet výstavbu o hodně let.


Offline
123
23 čer 2014 12:31
Fascinuje mě, že ačkoliv nádraží ještě přesunuto nikam nebylo, už se tady argumentuje tím, že by k němu měla jezdit jedna linka. Prosím tedy o případný odkaz nového linkového vedení, z něhož je čerpáno.

Jinak souhlas mcezou. Ať o tom rozhoduje stát a máme tady konečně moderní nádraží odpovídající současným nárokům. Případný přesun je vcelku zanedbatelný, širší centrum by městu velikosti Brna jedině prospělo.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
No ja nevim,ale pokud od nekud nekam cestuju a su v uplne cizim meste kde jen prestupuju ( jako treba zmineni nemci jedouci vlakem na Balaton - ty bych moc rad potkal ) tak je mi uplne jedno kde lezi nadrazi v tom konkretnim meste, bylo by mi to uplne u ..zadnice, naopak lidi bydlici v tom meste by urcite zajimalo, zda je jejich nadrazi na dostupnem miste s dobrou MHD navaznosti, nebo naopak nekde v tramtarii kam jede nejaka jedna linka, myslim si, ze cele republice muze byt a asi i je uplne jedno kde mame nadrazi, naopak obyvatelum tohoto mesta kteri to nadrazi pouzivaji, tem to teda jedno ani nahodou neni. To je muj nazor.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Vláda o přesunu rozhodla už dávno (myslím ještě za Zemana).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ač jsem pro zachování nádraží v centru, toto by v žádném případě nemělo být rozhodováno v referendu. Hlavní nádraží v Brně je projekt celorepublikového významu. Dokonce bych si troufl tvrdit, že je důležitý i v rámci Evropy. Něco takového by nemělo rozhodovat pár tisíc obyvatel Brna. Toto se přece musí rozhodnout na státní úrovni. Musí to rozhodnout odborníci a to na základě průzkumů, statistik a plánování do budoucna.

Je hezké, že dostanou šanci vyjádřit se obyvatelé Brna. Ale je to extrémně nespravedlivé. Nedostanou totiž šanci vyjádřit se ty miliony lidí, kteří nejsou obyvateli Brna, ale nádraží každý rok využijí - ať už to jsou lidé z přilehlých obcí, dojíždějící pracující, studenti, turisté nebo jen Němčouři, co jedou na dovču k Balatonu... Proto nevidím referendum jako správné řešení.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
http://brno.idnes.cz/referendum-o-nadra ... pravy_mich

Podpisy, zdá se, nasbírány...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Čendoslav - jestli to nebude tím, že ta hlavní část investice do infrastruktury byla připravena z většiny nebo už hotova z předchozích dob (jak často tu říkáte - z dob megalomanských plánů)?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2737 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 09:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]