Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 537 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 534, 535, 536, 537, 538, 539, 540 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
85
10 úno 2009 22:38
To byla ta 1117, co jsem ji viděl včera večer stát v Pisárkách "naopak" (proti směru jízdy)?


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Ridic Soptík http://brnensky.denik.cz/pozary/pozar-tramvaje-hasil-ridic20111110.html

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

220
19 led 2011 14:26
Ironií osudu je, že onu bouřlivou noc nestačila nejen kapacita autobusu, ale ani standardní kapacita policejních cel. e_smile

http://www.brnovinky.cz/policejni-strip ... -cely-plne

_________________________________
http://www.smpd.cz


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
http://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/nechtel-je-pustit-do-autobusu-vyrazili-mu-zuby.html


Offline
Uživatelský avatar

9299
10 čer 2004 11:19
Hmm, dalsi kratkodoba vyluka, kterou jsem si nenafotil :)) ..


Offline
186
27 zář 2007 22:44
Prej takřka dvou letech. Hlavně,že je to už dva a půl. :roll:


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Mně se teda líbila ta věta - do Hradecké se brzy vrátí osobní auta otevřou ji v květnu... Připomíná mi to výrok našeho sbormistra, který popisoval, kam se pojede na soustředění - "je to blízko Bratislavy u Malacek"...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Domis píše:
...Potvrdil to mluvčí dopravního podniku Zdeněk Rossi.[/i]
To má DP zase nového tiskového mluvčího?

Ne, Zdeněk Rossi je tuším vedoucí kanceláře generálního ředitele a zastupuje tiskovou mluvčí v době její nepřítomnosti.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Nějak mrtvo na fóru (asi těma dušičkama). :twisted:
Tak pro oživení:
Trolejbusy se vrátí už v úterý

Edit: Návrat trolejbusů umožnil postup prací na mimoúrovňové křižovatce Královopolské a Hradecké ulice. Potvrdil to mluvčí dopravního podniku Zdeněk Rossi.
To má DP zase nového tiskového mluvčího?


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Já bych taky byl pro, aby autobusy jezdily ze Zvonařky, hlavně aby byla autobusová doprava pohromadě - proč se má do Prahy a do Vídně jezdit od Grandu a do Znojma, ČB nebo Lvova ze Zvonařky? A ty obludy ve skoropěší zóně před nádražím mi taky docela vadí. Jediné, co to trochu obhajuje je špatná dostupnost Zvonařky MHD a z toho plynoucí snaha zpřístupnit "aspoň něco", ale se šalinou v Plotní (která teda asi taky hned tak nebude) toto padne a pak už by bylo fajn ten Grand konečně opustit. Jinak souhlas s Pavlem.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
Rem: no on ho hlavně chtěl zmodernizovat Jančura sám, ale nebylo mu to dovoleno (proto udělal zázemí pro své cestující alespoň v budově naproti)

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Když je tu řeč o Grandu, neměl se náhodou podstoupit omlazující rekonstrukcí? Myslím že víc než rok zpátky o tom proběhlo pár článků.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
To je ÚAN, neb Grand je oficiálně taky autobusové nádraží

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Značka je v nejužším místě, co tam je, takže i když někdo stojí podle předpisů dobře, může blokovat silnici. Ale to už je na inteligenci řidičů.
Autobusové nádraží = Zvonařka, ať už se to někomu líbí nebo ne :-)


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
Mogul: pokud někdo blokuje cestu okolo nádraží, může dotyčný, který se tam nevejde, může jet po kolejích ve vozovce, je to i v nějakém zákoně. ono taky záleží na řidiči, někteří jsou schopni tama projet i když je nějaký to auto zaparkovaný až za zákazem, ale to tam pak poněkud překáží ještě strom :mrgreen:
Navíc drtivá většina řidičů SA tama jezdí a auta za zákazem pak vyblikává, dokud neodjedou (aspoň si to třeba ty řidiči aut zapamatují)
Mimochodem, linka do Ostravy a na Slovensko zastavovávala jak u Grandu, tak na Zvonařce. Zvonařka byla zrušena, protože od tama nikdo nejezdil a akorát to zdržovalo. Stejně tak jako všechny mezinárodní linky jezdily do roku cca 2007 na Zvonařku, lidi (tedy cestující SA) hodně křičeli, aby se jezdilo taky od Grandu, jako ostatní SA linky.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Pokud vím, tak první, kdo měl volat Policii, byl řidič SA. Ale těžko hodnotit, jestli bylo blbě zaparkované auto nebo nevhodně umístěná značka. Myslím, že by stálo za to, posunout ji směrem k hlavnímu vchodu do nádraží...


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
A co říká policie na špatně zaparkovaná auta, která blokují provoz? Nebo ji snad nikdo nevolal?


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Zdeněk: Na nádraží se vyskytuju minimálně 2x denně, často i víckrát, takže v tomhle směru mám docela přehled. Včera projížděl jednou, předminulý týden jsem potkal 3...
Auta většinou parkují dobře, ale občas se stane, že někdo zaparkuje těsně před značku ( a ne zrovna nejlíp) a pak se tvoří kolona. Auta projedou, ale autobusy ne.
Myslím, že moc dobře vědí, že se to nesmí, protože když jeden najížděl na 4. kolej a všiml si mě s mobilem, tak to otočil...


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
Mogul: jezdí tama když je to u nádraží zašpuntovaný, tedy ve špičce. Ovšem záleží to na řidičích, většina si jich naštěstí už zvykla, že se tama nesmí. Parkující auta problém nejsou, alespoň za 4 roky co jsem s nimi jezdil cca 10x měsíčně se to nestalo, problém jsou auta parkující za zákazem zastavení u nádraží.
Ad "zvolil jste si méně ekologický způsob dopravy, tak se smiřte s tím, že nejede do centra." Já bych řekl, že 63 lidí v tom buse je mnohem, ale mnohem lepší, než 63 aut s jedním člověkem, ti pak přispívají k těm kolonám, ne plný autobus! Vzpomínáte si, jak Tourbus jezdil do Prahy za 135Kč, studentské jízdné měl za 95Kč, středeční jízdné pro bvšechny za 95Kč a každou šestou cestu za korunu? Ačkoliv měl reklamu i u Grandu, jezdil prázdný. Jezdil totiž ze Zvonařky. Ono fakt není příjemný procházet smradlavým místem od tramvaje a nahoru přes nadchod, to už je lepší projít Vaňkovkou. SA natahala mnoho lidí jezdící do Prahy autem do autobusu, a Peno tu bude mluvit o neekologičnosti... Doprava musí být pro cestujícíhpo atraktivní, aby ji využil místo obrovské konkurence, auta.
Nevím, ale když pojedu do Modřic, do Bystrce a podobně, stejně musím na hlavní nádraží, nebo snad ne?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
peno píše:
...na 4. koleji jsem autobus totiž naposledy viděl někdy před třemi lety a to byl vždy jen Tourbus, jiné tam tudy nejezdily. A ono to ani nemá moc smysl tam tudy jezdit, protože stejně uvízne za tramvají a pak musí čekat, takže v konečném důsledku nabírá zpoždění..

Za poslední dva měsíce jsem tam Student Agency potkal asi pětkrát. Docela často se totiž nevejdou na silnici kvůli parkujícím autům....


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Já myslím, že tenhle problém se vyřeší sám. Pokud bude Brno ještě chvílit ničit první poslední jenom pro dopravní funkci toho místa, jako se děje dnem i nocí před nádražím, jako se stalo na Husově a celé to nové rekonstrukci centra, jako se děje v každé jedné jeho části, tak sem stejně za chvilku snad nikdo jezdit nebude, i když to bude mít ná-ho-dou o deset minut kratší.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio píše:
Tak znova - majitelem a provozovatelem Grandu je, pokud se nic nezměnilo, DP Brno. Komu povolí na Grand zajíždět a komu ne je jen a jen na něm - a osobně pochybuju, že by se na to stály fronty.

Ach jo, tak znova, DPMB patří stoprocentně městu a tudíž o tom, kdo tam bude nebo nebude jezdit v konečném důsledku rozhoduje ono.

Mogul píše:
Taky by mě docela zajímalo, jak je to s průjezdem autobusů (nejen žlutých) po 4. koleji u hlavního nádraží. Předpokládám, že obecně tam nesmí s výjimkou MHD...

Tady bych se zase těch autobusáků trochu zastal, na 4. koleji jsem autobus totiž naposledy viděl někdy před třemi lety a to byl vždy jen Tourbus, jiné tam tudy nejezdily. A ono to ani nemá moc smysl tam tudy jezdit, protože stejně uvízne za tramvají a pak musí čekat, takže v konečném důsledku nabírá zpoždění..

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

9299
10 čer 2004 11:19
Fafner píše:
Zvonařka by měla lepší využití, kdyby se zavedla přímá autobusová linka s intervalem 5 minut z té trolejbusové smyčky u nádru, s tím že by to byl přímý spoj. Pak by nic nebránilo tomu jezdit na Zvonařku...

Hmm, a kdysi byla podobna linka z novych sadu a stejne s tim nikdo nejezdil .. Kdby nekteri misto placani nesmyslu na netu radsi zapatrali o tom, zda uz se to neresilo a neprislo se na to ze to bylo k nicemu ......


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vidím, že tady ta debata je naprosto zbytečná, jako všechny ostatní zde...


Naposledy upravil mceza dne 29 říj 2011 20:54, celkově upraveno 1

Offline
1087
09 lis 2006 18:16
goldfinger: Většina cest? To chceš říct, že více než padesát procent cestuje na sever? Tak tomu nevěřím! Bohunice, Starý a Nový Lískovec, Kohoutovice, veškeré průmyslové zóny na jihu, bohunická nemocnice, kampus v Bohunicích, Líšeň, Vinohrady, Modřice, Bystrc, kanceláře na Heršpické, ústřední hřbitov, stará osada. Všechna místa co jsem vypsal můžou mít dle mého názoru stejnou nebo kratší jízdní dobu při vhodnou linkovém vedení. Prosím o vyvrácení, toto dle mého přisunovači používají jako nepodložený argument. A pokud se postaví SJKD, tak není vůbec co řešit. Ano, problém je, že to bude stát strašně moc peněz. Nicméně pokud se Brno chce rozvíjet, respektive pokud chce rozvíjet MHD, tak stejně musí postavit další přestupní uzel, protože ten současný u nádraží už nestíhá. Stačí drobné technická závada a šaliny stojí až na Maliňák (a rozumná objízdná trasa žádná). Kolik se tam ještě vejde linek s pětiminutovým intervalem? A Zvonařka a i Úzká je ostudou města, že nedokázali zajistit odpovídající návaznost na další linky. Z obou dvou míst je prakticky rychlejší se dostat pěšky. A nikdo ty dva uzly extra neřeší, protože ví, že když lidi místo pěšky budou jezdit, tak na to stejně nemají kapacitu. Raději pošleme autobus na myslivnu. Ale nemůžeme před tím jen zavírat oči, aji kdyby se fakt udělala jen autobusová linka.
Ale bohužel, pokud Brno nezačalo budovat nový uzel doteď, tak ho alespoň v dalších 30ti letech nepostaví, protože nejsou peníze.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 534, 535, 536, 537, 538, 539, 540 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 18:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]