Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 590 z 724    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593 ... 724  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tak se na to dívám, rozdíl mezi nejlevnější a vybranou variantou je 2,3 miliardy. Docela by mne zajímalo, o kolik je tohle řešení ekologičtější než nejlevnější varianta. Podotknu jen, že realizace VMO Tomkovo náměstí a VMO Rokytova, tj. přemostění komunikace od tunelu na Lesné až po Vinohrady je rozpočtováno na 1,3 a 1,5 miliardy, jinak řečeno, ten rozdíl by téměř stačil na opravu tohoto druhého velešpuntu...

Mimochodem, jaká kaplička? Nějaké krásné a malebné místo, které bych určitě měl navštívit? :)


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
jo, ta kaplička je mazec :)

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
Z neoficiálního zdroje by přípravné práce měli začít 2012/2013, ale ruku do ohně za to nedám.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tam nejde jen o ten šalinový tunel, ale celkově o celý prostor. Včetně revitalizace bývalé vodárny a obnovení cesty k té kapličče, co je teď schovaná v kopci. Nějaké prachy taky asi padnou na výkup těch dvou areálů, co tam teď jsou.
Jen doufám, že ty prachy se co nejdřív najdou, protože, až se dodělá tunel pok Kr.polem, tak to bude ještě větší špunt než teď.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tramvaj mezi Pisárkami a Žabovřesky. Sranda za 3 000 000 000,-. :-P


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ona je možná taky trochu chyba, že tam ty busy nestaví. Čistě marketingově, lépe by se prodávalo, kdyby se tím de facto zlepšila dopravní obslužnost, zastávka by mohla být třeba někde u pošty. Takto tam ty autobusy jen projíždějí... Nicméně jsem tam často a problémy jsem opravdu nezaznamenal.


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Výtah z přísěvku, který jsem napsal 9.12.2010 do vlákna "Jízdní řády"
Citace:
Ale ta Merhautova je ideální, jen si lidi stěžují na autobusy a nemají proč. Taky je špatně, že DP to otáčení přes čtyřpruh prezentoval jako dočastné řešení, a nová smyčka po roce ještě není .
Teď prozměnu se bude nadávat na a46 a ukončení přes uličky mezi domy. ...

A tu a65 bych zatím nezatracoval, třeba se tím naučí lidi jezdit...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Aneb stále omílané téma - vždy se najde hrstka lidí, kteří nebudou spokojeni.

K Černým polím - že tam těch autobusů projede. :pray:


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Lidem se prostě zavděčit nedá : http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 10113.html -jediný s čím souhlasím je ta linka 65.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Tak dneska ráno byla na 4(odj. 7.58 z Tylové)krásně vytopená 1031.Topení krásně hřálo a konečně to byla celkem příjemná jízda s K2P.Doufám,že takhle hezky vytopené K21Péčka budu potkávat častěji.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Kari píše:
Světlou výjimkou budiž 1080.

No, ty 4 topnice, z čehož dvě foukají přímo do (otevřených) dveří rozhodně nejsou žádná výhra.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Jak chcete vytopit šalinu když se každou chvilu větrá :D
A "vytopit" myšleno od slova topit nikoliv od záplavy vodou.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Světlou výjimkou budiž 1080.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Miky píše:
Hlavní zásada: V zimě na delší cesty nelézt do K2P. A když už, tak si tam rozdělat táborák (nejlépe Betlémskou svíčkou) a podělit se o teplo s ostatními cestujícími.

Chááá, moje řeč. Já se vždycky snažím lapnout místo na pravé straně a choulím se k bočnici.


Offline
Uživatelský avatar

9295
10 čer 2004 11:19
Nejde jenom o usporu 1 mega. To je okamzita uspora. Horsi by bylo, kdby DP navysili povoleny maximum odberu a tim navysili cenu celkem.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
zajímaly by mě náklady na akci úspora tepla, resp. elektřiny v šalinách, pak se můžeme bavit o tom, jestli má cenu šetřit celej milion ročně! :roll: o tom už raději nikdo veřejně nepíše. ale když to platil nějakej fond...
jinak Crossy topí fakt pořádně, na první stupeň do vozu je sauna, ani odsávání moc nepomůže, druhej stupeň je už asi udírna :-) ještě v říjnu, kdy jsem s nima jezdil, chodili lidi ať tolik netopím.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Hlavní zásada: V zimě na delší cesty nelézt do K2P. A když už, tak si tam rozdělat táborák (nejlépe Betlémskou svíčkou) a podělit se o teplo s ostatními cestujícími.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
mceza píše:
Jen takový teoretický příklad - za milión dáš každému zaměstnanci jako bonus 350Kč a co si budeme povídat - u těch platů, co v podniku jsou si toho na výplatní pásce všimneš...


A nebo za to třeba zatopíš v těch šalinách, že, abys nešetřil tak malou položku za něco, co naštve tolik lidí.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
peno píše:
No, já si hlavně vzpomínám, že jsem ten článek četl minulý čtvrtek v papírové Sedmičce v přetopené T6.
Moje řeč, T6A5 topí luxusně ;-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Vzhlediska tomu ,že se celkem vyznám v meteorologií,usuzuji,že i v těch nejstudenějších šalinách v zimě je kolem +10°C což je celkem pohodová teplota a dokonce v některých Citybusech je to mnohem horší v šalinách.Nejlíp je mi,ale v Crossíku,kde vím,že když někde mrznu a přijede Crossík,tak vím,že se konečně zahřeju,což na Crossích oceňuji(myslím tím,že se v nich topí) wink


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, já si hlavně vzpomínám, že jsem ten článek četl minulý čtvrtek v papírové Sedmičce v přetopené T6. Takže ne jen autobusy, ale i tramvaje umějí být v Brně přetopené. Pravdou je, že ta K2 do které jsem následně přestoupil, na tom už tak dobře nebyla, ale že bych mrzl, to se říct nedá. Ve vlacích ČD často mrznu mnohem více, ale to asi není pro redaktory Sedmičky dostatečné terno biggrin

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
thingie píše:
No, milion za rok jsou v miliardovém rozpočtu DPMB fakt těžký prachy… (Jako jo, korunka ke korunce, no.)


Je to hodně miliardovej rozpočet nebo ne. Jasně, porše za to nekoupíš, 1804 nezrekonstruuješ, ale né všechny výdaje jsou milionové...

Jen takový teoretický příklad - za milión dáš každému zaměstnanci jako bonus 350Kč a co si budeme povídat - u těch platů, co v podniku jsou si toho na výplatní pásce všimneš...


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
No, milion za rok jsou v miliardovém rozpočtu DPMB fakt těžký prachy… (Jako jo, korunka ke korunce, no.)

Nicméně zase bych něco poznamenal o přetopených autobusech. Když je mi v šalině zima, couž, venku bude taky, ale že radši několik zastávek dojdu, než bych umíral vedrem v busu, to je nic moc.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jakub píše:
to je nesmysl, aby i při těch největších mrazech bylo v šalině pod nulou ...


To tam nepíšou. Ale sám jsem si to musel přečíst třikrát, než jsem to v tom pořádně viděl. Je to napsané tak kostrbatě, že to opravdu vypadá, jaky by to byly mínus tři stupně.

Ale když si to přečteš ještě jednou, tak to v tom uvidíš ;) (možná to tak autor napsal záměrně, aby se zdála ještě větší zima než je...):

Někde klesá i pod tři stupně Celsia, a lidé tak po cestě do práce mrznou.


Mimochodem je sice pěkné, že se ohánějí naměřenými teplotami, ale už se nepochlubí, kolik stupňů je v tu chvílu venku -10? -20? nebo +30?... A pokud se opravdu jen na tomhle ušetí milion ročně, radši se teple oblíknu :-)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Stačí, aby v zimě bylo v prostředcích MHD o 2-3 stupně víc, než venku, jelikož zatímco člověk se venku pohybuje, v MHD se nehýbe. A co se oblečení týče, každý se snad oblékne tak, aby mu venku zima nebyla. A právě ty 2+3 stupně vyrovnají ten rozdíl, kdy je člověk na místě, tzn. stojí nebo sedí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18086 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593 ... 724  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 06:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]