Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 45 z 49    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
goldfinger píše:
A proč asi?! Bohužel jeden rozumný nápad dokážou zabít dalšími třemi zcela zcestnými, to se potom těžko můžou prezentovat jako městotvorná strana. Kdyby třeba vrtali jen do nádraží a nechali na pokoji R43, byli by pro spoustu lidí volitelní.


Akorát pak třeba jenom obtížně pro lidi, kteří R43 nechtějí.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
A proč asi?! Bohužel jeden rozumný nápad dokážou zabít dalšími třemi zcela zcestnými, to se potom těžko můžou prezentovat jako městotvorná strana. Kdyby třeba vrtali jen do nádraží a nechali na pokoji R43, byli by pro spoustu lidí volitelní.


Offline
Uživatelský avatar

3700
08 čer 2005 23:12
Datel píše:
Tohle je možné jen v naší republice [-( Stavební řízení probíhalo snad dostatečnou dobu na to, aby se všichni dotčení mohli vyjádřit. Nechápu jak je možné, že teď někdo může napadat stavební povolení.
Ale oni to nenapadají teď, oni to napadli tehdy, než se začalo stavět, akorát soudu trvalo moc dlouho, než rozhodl. (viz marecek.00)

Nejlepší v tomto by nejspíš bylo, kdyby soud byl tak pomalý, že by rozhodl až v době, kdy by stavba byla dostavěna. :mrgreen:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Bohužel, zrovna v Brně budou mít silnou podporu vždy, soudě podle výsledků minule a předminule.


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
Ano - ale musí být černý, zelený nebo šikmooký. Jinak má stejně smůlu.

Zelený vyházet. Hrají si na rádoby ekology.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano - ale musí být černý, zelený nebo šikmooký. Jinak má stejně smůlu.


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
marecek.00 píše:
Jakkoliv se mi to zpoždění vůbec nelíbí, vidím v tom i jedno pozitivum - je vidět, že i samotný občánek nebo pár občánků stále má nějakou možnost jak se domoci byrokratického rozhodnutí, popř. jeho zrušení, pokud je špatné.

S tím nelze než souhlasit.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Soudce je při svém rozhodování vázán zákony, jen a pouze zákony. V Brně, Praze, Ostravě, všude jedněmi, těch samými zákony. Ve sporu jde o stížnost na zamítnutí odvolání proti stavebnímu povolení. Soud vrátil ministerstvu věc k dopracování, ŘSD mezitím ale podalo stížnost na rozhodnutí soudu a to k Nejvyššímu správnímu soudu. Ten sídlí v Brně, takže se dočkáš.

Jakkoliv se mi to zpoždění vůbec nelíbí, vidím v tom i jedno pozitivum - je vidět, že i samotný občánek nebo pár občánků stále má nějakou možnost jak se domoci byrokratického rozhodnutí, popř. jeho zrušení, pokud je špatné.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
mceza: Jak může pražák rozhodovat "nezávisle" o Brně? To si mě vážně rozesmál.

marecek.00: Potom je bordel v české justiční byrokracii. Ale rozhodně říkám, když už nemá rozum sebranka důchodců z Žabin, tak jsem si aspoň myslel, že jej budou mít soudci. Zřejmě to soudila nějaká rychlokvaška z Plzně, jinak to není ani možný... :roll:


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Přátelé, pokud se někdo soudí, znamená to, že podal v zákonné lhůtě odvolání proti správnímu rozhodnutí, tj. proti stavebnímu povolení. Letmý pohled do internetu zjistí, že tato námitka byla podána v roce 2005, od té doby koluje mezi úřady a soudy.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To už se ani člověk nesmí soudit, když má pocit, že se mu děje příkoří? Namísto práva tu tedy máme vládu bagru?

(Já teď nehodnotím jak ten soud rozhodl a jak měl rozhodnout, ale mírně mě šokuje to rozhořčení nad tím, že se někdo s někým soudí. To je proboha snad jeho základní právo.)


Viz:

Soudit se může, ale proč čeká tři roky (či jak dlouho) a nechá prostavět plno peněz...

a

ale to už měli řešit notnou dobu zpět. Jenže to je každý líný si to projít (myslím občanské sdružení), a teď se mu to soudí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Je hloupé, že jsou jisté podmínky pro udělení povolení k výstavbě, V tom jsou zahrnuty i různé vyjádření, souhlasy, průzkumy. Tady je čas a místo pro vyjadřování nesouhlasu, ale jakmile se začne stavět, už by se to mělo dostavět. Když je projekt na papíře a ještě nejsou povolení, tak neběží žádné lhůty, nic, zde je prostor pro připomínky...


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Soudit se může, ale proč čeká tři roky (či jak dlouho) a nechá prostavět plno peněz....i když při rychlosti zdejších soudů to asi jinak dopadnout nemohlo...absurdistán.

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

6915
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Thingie: ale to už měli řešit notnou dobu zpět. Jenže to je každý líný si to projít (myslím občanské sdružení), a teď se mu to soudí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Komu se nelíbí, že se soudí v Praze, tak ať si počkají. Když se budou strany dostatečně dlouho odvolávat, tak se do Brna dostaneme :-)

Ale jinak na tom nevidím nic špatného, soud má být nestraný a kdo může rozhodnou lépe, než soudce, který nemá s danou lokalitou nic společného?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
On nikdo nenadává dědkovi (za demenci nikdo nemůže), ale těm soudům (přesněji kvalitním zákonům).


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
To už se ani člověk nesmí soudit, když má pocit, že se mu děje příkoří? Namísto práva tu tedy máme vládu bagru?

(Já teď nehodnotím jak ten soud rozhodl a jak měl rozhodnout, ale mírně mě šokuje to rozhořčení nad tím, že se někdo s někým soudí. To je proboha snad jeho základní právo.)

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
To je bohužel ono. Rozhoduje soud příslušný místu působení žalované strany. A vzhledem k tomu, že "všechno" sídlí v Praze, "všechno" soudí pražské soudy.


Offline
308
21 dub 2009 20:30
Datel píše:
A aspoň mě připadne jako vrchol, že tento případ soudil městský soud v Praze.


Senilní důchodce se soudí s Ministerstvem dopravy, které vydalo stavební povolení. A Ministerstvo dopravy sídlí v Praze, tudíž se tam i soudilo.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ať zelení raději kafrají do těch ohyzdných solárních elektráren, kvůli kterým jsem jen od 1.1. sejmul tři zajíce, dva ježky a málem jednu srnu - jak to teď po tom poli nemůže chodit, tak to chodí raději po silnici...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
aresis
Myslel jsem to trochu jinak, ale nevadí.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Tohle je možné jen v naší republice [-( Stavební řízení probíhalo snad dostatečnou dobu na to, aby se všichni dotčení mohli vyjádřit. Nechápu jak je možné, že teď někdo může napadat stavební povolení. Co takhle dostavění stavby ve veřejném zájmu. To snad musí mít prioritu. Jak může mít parta senilních šulinů z Žabin navrch před nejméně půl milionem (teď jistě oprávněně ##MLUVÍM SPROSTĚ##) lidí. A aspoň mě připadne jako vrchol, že tento případ soudil městský soud v Praze. Vždyť městský soud v Praze vykonává na území Prahy činnost krajského soudu. Co se serou do Brna, taky jim nezavíráme stavbu tunelu Blanka. Tato zpráva mě dnes tak neskutečně ##MLUVÍM SPROSTĚ##, jak už dlouho žádná. Omlouvám se za vulgární slova, ale slušněji to nešlo 8-)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Mauricio píše:
Vždyť to bude stát jen pár set mega, na to se peníze někde najdou...


Někde, například i u tebe, průtahy stavby totiž zaplatí všichni poplatníci :roll:

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6915
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Editaci už jsem nestihl, ale zde je, kolik nás ti blbečci budou stát: idnes.cz.

Citace:
Bez komentáře:

Důležitou dopravní stavbu v prosinci zastavil Městský soud v Praze kvůli žalobě skupiny obyvatel Brna-Žabovřesk zastoupených sdružením VMO Brno. Právě obyvatelé Žabovřesk přitom ale průtahy nejvíce odnesou.

Stavba, která byla zahájena před třemi lety a proinvestovalo se na ni už kolem 5,5 miliardy korun.


Offline
Uživatelský avatar

6915
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Psal jsem mail na adresu, co má to sdružení na stránkách. Kupodivu mně neodpověděli (na Argumenty, které jim chybí, neměli odpověď). :-P


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 kvě 2024 01:40
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]