Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 36 z 59    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 59  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
chat-maniac píše:
Nespojuj si kravatu s novým vozem, poslední novej autobus, ve kterém jsem seděl rád, byl Cross (a Urbino).

Jeho nepoužitelnost a seznam chyb je obrovskej.
- Není si kam dát kabelu (není tam jediný místo na ni - vedle sedačky, ve dveřích, za sedačku (je tam sice místo, ale šikmá plocha a abych byl Saxána, abych ji tam mohl nějak položit)

Mno, toto je problém prakticky všech autobusů. Nicméně za tu sedačku by to snad šlo, ne?
chat-maniac píše:
- Není tam podle prozkoumání ani jediná bedna na věci pro 3! řidiče.

K čemu?
chat-maniac píše:
- Brzdový pedál je zase klasika podlahovej, ne zavěšenej, a když jsem zkusmo na něho šlapal, nárt jsem měl nataženej jak pravítko a celý tělo se musí kvůli tomu prohnout, protože musím celou nohu zapojit - to bude noha bolet a záda jednostranně namáhaná od pravé pánve.

To jako neřidič neumím posoudit. Proč to ale výrobci standardně dodávají, když je to tak špatné?
chat-maniac píše:
- Nad řidičem je jakási podlouhlá kysna, prázdná, prý tam snad někdy něco bude (co?, displeje od kamer to určitě nebudou), nahoře na ní mohla být krásná odkládací police, ale ##MLUVÍM SPROSTĚ## tam neudělali okraj a je to zase zešikmený (kreténi)

Vlevo je tachograf, nad řidičem je plastový kryt obložení. Žádný extra prostor.
chat-maniac píše:
- Zase tam není místo na odpadkový koš

K čemu? V tramvajích taky není...
chat-maniac píše:
- Ve dveřích od kabiny řidiče je místa plná ##MLUVÍM SPROSTĚ## a mohlo to bejt jako v Urbinu, místo na kabelu, ale ne, v Mýtě si řekli ne, vrazíme tam i přes nesouhlas podniku, zákazníka, lékarníčku a chladítko na PETky.

Jakej nesouhlas? Naopak to je požadavek podniku, protože to řidiči chtějí... Je to snad jinak? Pokud ano, proč nezburcujete ty vaše slavný odbory?
chat-maniac píše:
- Otevítání dveří kabiny je zase jenom zevnitř po prostrčení ruky otvorem ve skle na mince, a šátrání, a šátrání... a náhodou nalezení nevýrazného zapuštěného elektrického!!! tlačítka. Jak se do kabiny poleze v případě průseru s elektrikou - rád si na tuto situaci počkám.

To řešení je při nejmenším neobvyklé, ale mi se docela líbí a řidiči, který s tím nejede poprvé jisně nalezení tlačítka nedělá žádný problém.
Jinak kabina je na elektromagnet. Jakmile není elektrika, magnet nedrží...
chat-maniac píše:
- Sklo ve dveřích kabiny řidiče je tak volný, že už jenom při zabouchnutí se celý otřese! Co teprve na našich fajnových silnicích...

Proč s tím boucháš? Magnet chytne i při přiblížení.
chat-maniac píše:
- Nad řidičem je krásný větráček, jako v Crossu a šalinách, s gumovýma lopatkama, je super, jenom tlačítko má pouze dvě polohy: VYP a MAX ](*,) Přemýšlel nad tím vůbec někdo tam u nich?

Opět na požadavek řidičů - odpůrců klimatizace.
chat-maniac píše:
- Osvětlení interiéru: opět nouzové osvětlení stylem svítí jenom pár i tak silných zářivek.

Co je na tom špatně?
chat-maniac píše:
- Kolem kabiny řidiče je to zase oplácaný plastem a jenom plastem. To aby si řidič tahal do práce tubu s gumovým silikonem a všude to pak rval.

...
chat-maniac píše:
- Když se za jízdy otevřou dveře od kabiny, autobus prý přestane jet a zastaví (to jako fakt?) Jasně, sere se u našich krámů elektronika, nacpeme ji tam ještě víc. Tohle je krásnej prostor pro průsery s čidlem... :pray:

Ne, ale začne to pištět...

chat-maniac píše:
A víc se mi už psát nechce.

Jo, doteď na tyto vozy nebyl proškolen jedinej řidič!

Co se týče proškolení, to mne docela překvapuje, že nic není...

Chápu, že nenávist k tomuto autobusu nutí vidět jednobarevně. Já taky nenávidím Poršáky a snažím se jim vyhýbat, co to jde, ale už jsem se je naučil tolerovat. Nicméně po slibované další dodávce poděkuji Medlánkám za dosavadní spolupráci a nechám se převelet do Pisárek...


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Mě přijde, že předek a zadek na tu boční část moc nenavazuje. Vím, že je to kus rovnýho plechu, ale přece se to dalo udělat aji jinak než u starších předchůdců. Samozřejmě toho změnili dost, jenže to žádná extra revoluce není.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Aspoň se jak Solaris neopičili po Mercedesu v těch vlnkách (nic proti Solarisu).

(Nešlo to upravit, nevím proč. Udělejte s tím něco.)


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Last píše:
To nemohli trochu změnit aji ten bok?

Co chceš měnit na kusu rovnýho plechu? V interiéru i v exteriéru toho změnili víc než dost.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Konečně to někdo přesně vystihl sarcastic Je to prostě přebastlenej Citelis s novým nalepeným předkem a zadkem a posunutýma prostředníma dveřma víc dozadu... To nemohli trochu změnit aji ten bok? Další věc co nechápu je, proč ten zadní nárazník není celej červenej a je tam uprostřed ten černej zub. Fakt to vypadá celkem divně, už se těším až budu mít možnost tu krásu poznat osobně sarcastic


Offline
340
12 čer 2012 17:51
download/file.php?id=11744&mode=view Už jsem si myslel, že jsem se vykytl ve fotomontážích a jiných sci-fi sarcastic Ne jestli se něco nepovedlo tak opravdu tento přechod citelis + schrána na lyže.. To vše zatřené provizorně černou barvou... ](*,) Vypadá to jak ještěrka, když jí upadne ocas nebo amputovanej 15metr..

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Také přihodím pár švestiček z vlastní zahrádky :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Dnešní premiéra stroje 7055. :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Proč jsou letištní busy vypravovány denně na linku 58?
Karlos píše:
Je rozdíl mezi označovači z Urbanwayů a označovači z letištních busů (7617, 7620, 7621, 7623), ...

7620 už validátor Vega CVP nemá.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ondra K.: jo, mohlo to dopadnout i hůř. Dá se to. Bohužel na vzhled (se) nejezdí..


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Karlos: Aha, díky, tak to jsem to asi četl v souvislosti s nima a nedošlo mi, že je to jiný typ označovačů.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Dneska jsem Urbanway viděl poprvé na živo, a musím říct, že se mi jeho vnější vzhled líbí. Vypadá mnohem moderněji, než Citelis.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Fantomas: Je rozdíl mezi označovači z Urbanwayů a označovači z letištních busů (7617, 7620, 7621, 7623), které tisknout jízdenku umí. Funkce platby kartou v Urbanwayích zatím není jasná jak bude přesně probíhat

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
K mému předchozímu příspěvku: Teď jsem si je našel na stránkách výrobce a evidentně tenhle typ výdej jízdenek neumí. Přitom jsem si skoro jistý, že jsem to nedávno v nějakém článku nebo někde četl. :-?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
OndraS píše:
Já nevím proč si člověk normálně sedne už asi jenom v 21 Tr

Přesně! Ještě teda v citelisu na sklápěčkách. To jsou však jediná normální místa v celým citelisu. Jinak je to ve všech vozech s Vogelsitze katastrofa. Nehrozí, abych po sezení v devítikilu neměl otlačená kolena a bolavá záda.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Mám dotaz k těm označovačům, až to potom bude tisknout ty jízdenky, to polezou ven tím stejným otvorem, kterým se strkají dovnitř k označení?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Mě teda úplně maximálně štve, že v tom pravým úhlu se Vogelsitzy namontovaly i do devítistovek po generálkách, a to i na místa, kde původně byly třeba i o deset cm víc zaklopený.
¨Já nevím proč si člověk normálně sedne už asi jenom v 21 Tr

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
410
29 lis 2014 18:06
V Karose se vozy všech řad (B950/960, City, Cite) dodávaly od října 2003 standardně se sedadly Ster, známými třeba z vozu 7615 nebo Crosswayů. Zpravidla ve většině měst (Ostrava, Praha..) jimy tyto vozy disponují. Brno si tyto sedačky do City, Cite a 25Tr nepřálo. I to je následek toho, že se sedí v pravém úhlu. Ster jsou v úhlu "tak akorát"


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Ty sedadla v citelisech navrhoval asi úplnej ##MLUVÍM SPROSTĚ##. Podle konstruktérů je zřejmě průměrná výška dospělého člověka cca 120 cm. Jinak si to neumím vysvětlit. Plasťáky nadevše! (I když trochu kloužou.)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
18
08 srp 2014 14:48
Škoda, že dveře nejdou po otevření "zaklapnout" k tyči jako v Citelisu, přišlo mi to jako nejlepší možné řešení...
Jinak interiér pro cestující se mi líbí, kabina řidiče je na tom hůř :/


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Takže jak se dalo očekávat, je to celý dost úžasný.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Mauricio píše:
- A kvalita spasování a zpracování jednotlivých dílů bude jistě taky "klasické" Iveco, co?
- Ta věc ve dveřích na PETky i chladí nebo to je jen držák?
- A kde je v kabině nějaká odkládací plocha - vidím něco po levé ruce, to je tak na desky, ve dveřích je to plné bordelu (to uzamykatelné nahoře pod sklem je co, to je na peníze?)...

- Spasovávat není co, když je mezi jednotlivýma deskama 2 cm mezera.
- Chladí i ohřívá.
- Ta nešikovná vlevo za volantem ti nestačí? Propiska se tam vejde. Desky jsou vlevo u nohy. To šuple ve dveřích není uzamykatelný a ten zobáček překáží přesně tak, že se o něho skoro dokonale dá roztrhnout kapsa. Protože ty dveře pruží na jakési pružné pásce a neustále se zavírají. Nejdou zablokovat v otevřené poloze. Takže do mě kdykoliv při pohybu v jejich prostoru vráží. Kasa, která tam taky brutálně trčí, tomu už akorát sekunduje.

Řazení hrůza, je to líný, nevytočí se, rozjezd brutálně váhavej, jako šnek. Nepřipadá v úvahu svižný rychlý rozjezd a odjezd. Rozjede se to až po akci. Kope to, podřazovaz to nechce. Jak kdyby ty kolečka v převodovce byly k sobě přilepený.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
IV.

Ano, je to plečka.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
III.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Je to takové dost násilné a hrubé, no, jak zvenku, tak zevnitř. Vypadá to hnusně. A kvalita spasování a zpracování jednotlivých dílů bude jistě taky "klasické" Iveco, co? Ta věc ve dveřích na PETky i chladí nebo to je jen držák? A kde je v kabině nějaká odkládací plocha - vidím něco po levé ruce, to je tak na desky, ve dveřích je to plné bordelu (to uzamykatelné nahoře pod sklem je co, to je na peníze?)...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1451 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 59  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 06:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]