Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 54 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Protože v zónách 100 a 101 nejsou žádné úseky?


Offline
7199
27 úno 2010 07:40
Napadá někoho, proč se nedá v předprodeji DPMB koupit úsekový měsíční jízdenka?


Offline
7199
27 úno 2010 07:40
B je správně. Nástup všemi dveřmi se týká jen autobusů, pokud se nemýlím.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Po cestě z 100+101 na linkách 1-99 to nikdo neřeší. I když by měl. Horší je to v opačném směru. Tam si bez extra lupenu ani neškrtneš. I když nevím jak je to praktikované na d-2. Jestli striktně nástup pouze předními dveřmi s kontrolou od řidiče nebo šofc otevře všechny dveře a "kaštanstvo" nastupovat.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ale na vývěskách v Modřicích je vyznačený, že přeprava jízdních kol mimo zóny 100 a 101 je zakázána! Tak co potom?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Jako vzorný cestující koupíš při nástupu kolu doplatkovou/zlevněnou jízdenku (a sobě taky).

Hahaha, proč to vůbec řešíme? Nikdy jsem neviděl revizora, kterej by to řešil. Sám jsem kolu/báglu nikdy jízdenku, ač jsem měl, nekoupil, všem je to šumák.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
No nad bicyklem jsem přemýšlel cestou a-49 do Modřic, co když cyklista nastoupí v Komárově, ale vystoupí až v Modřicích u Drubežárny? Všimne si toho řidič, že by ho po cestě v Přízřenicích vyzval aby vystoupil?

Pomineme, prosím, pro tento příklad existenci cyklostezky z Komárova do Modřic :D

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Jo, s jakýmkoli kupónem na 100+101/100+x/101+x máš v zónách 100 a 101 přepravu jedné nadměrné věci/zvířete zdarma (normálně bys zaplatil zlevněnou).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Měl bych jeden dotaz na znalé.
Jako student se studentskou předplatní jízdenkou - mohu vozit po brně kolo, nebo psa zdarma? Mimo 100+101 se kolo vozit nesmí. Pes, jestli jsem to dobře pochopil jede na zlevněnou jízdenku?
Děkuji.


Offline
7199
27 úno 2010 07:40
Peno: EmTesty (díkybohu) končí s dodávkou nových vozů, což bude co nevidět.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Hmm, tak to zní zajímavě, jízdenky přes QR kód. A předpokládám, že Mikroelektronika s nějakým řešením přijde. A pokud ne, tak se řidiči příměstských autobusů vybaví mobily nebo tablety :mrgreen: Každopádně by to mohlo znamenat konec posledních EM Testů u Borsu?
A je škoda, že čipovky nevyšly. Předpokládám, že to souvisí s tím požadavkem ministerstva dopravy na interoperabilitu čipovek, kterou byl ale problém zajistit fyzicky?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
To je problém řešitele projektu a DPmB. Za dva měsíce uvidíme.


Offline
888
21 led 2006 12:26
A ty se do oněch pokladen vejdou jak? biggrin


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Četčky karet ani nebudou, je potřeba nainstalovat čtečky QR kódů (= to je to intenzivní "čtvercové červené" světlo, co vychází z terminálů průvodčích ČD:)


Offline
888
21 led 2006 12:26
Zajímalo by mě, jak se k tomu postaví DP, když ve svých pokladnách USV24C nedisponuje čtečkami karet.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Snad neprozradím víc, než můžu:
POSEIDON (zkratka nějakýho velmi sofistikovanýho názvu, kde ON znamená online a zbytek si odmítám pamatovat) je vylepšením SMS jízdenek s rozšířením na všechny zóny IDSJmK. Funguje tak, že si cestující s chytrým telefonem stáhne aplikaci do svého telefonu, nabije si účet u KORDISu, z aplikace vybere jízdenku, o kterou má zájem (např. 7zónovou, GPS modul telefonu přidá online polohu zóny), pošle svůj požadavek na server, který mu zpětně zašle HASH kód, který (a to je změna oproti SMS) převede ona aplikace na QR kód. Ten se přiloží ve vlaku ČD k terminálu průvodčího (POP), v autobuse IDSJmK ke čtečce vestavěné do USV a revizoři budou mít čtečku QR u sebe.

Zkušební provoz březen, pokud se vše odladí, tak od léta/podzimu/??? naostro.

Jinak první zklamání z operačního programu Jihovýchod - projekt čipové karty pro elektronické odbavování IDS je nezpůsobilý k čerpání peněz a byl ukončen, všechny peníze zpět do Bruselu.

Uvidíme, co šaliny a trolejbusy.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Předpokládám, že ten Poseidon bude NFC a to je, stále ještě, jen pro pár vyvolených. Ti s iPhony utřou nos úplně, Androiďáci jen s novějšími a většinou dražšími kousky. V mé rodině, například, máme z pěti Androidů jen jeden s NFC a jeho majitel ani neví, že to v mobilu má, natožpak k čemu je to dobré. Ale kdo ví, možná že právě toto pomůže lepšímu povědomí o NFC v Česku a pro spoustu lidí to bude asi lepší, než nosit v peněžence další kartičku.
Jinak ceny jízdenek mimo úsekové a jedno- a vícedenních jsou na úrovni univerzálky. Proto předpokládám, že je to hlavně asi příprava na budoucí náhradu univerzálky NFC a čipovkou.
K té úsekové mám jednu teorii, proč je bez slevy. Ona totiž platí jako jednorázová jízdenka v mimobrněnských MHD a jakákoliv sleva by musela být konzultována s nimi. A kdyby třeba Hodonín řekl, že slevu chce, ale Kyjov že nechce, tak by v tom byl ještě větší bordel než takhle. Nemluvě o tom, že ve Znojmě a Břeclavi je už i samotná úseková jízdenka slevou.
Nicméně tu chybějící víkendovou platnost 2+3 u jednodenních jízdenek přes Poseidon také nechápu. Třeba to bude jen opomenutí a v některé z příštích aktualizací tarifu to opraví.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1078
09 lis 2006 18:16
Díky za odkaz. Koukám, že už zavádí elektronické jízdenky i v IDSJMK přes speciální aplikaci POSEIDON. Co ale nechápu, tak proč celodenní jízdenka pro Brno tam přijde 90 Kč, zatímco přes SEJF nebo SMS přijde 99 Kč. U POSEIDONU není ale uvedena poznámka, že o víkendu na ni mohou cestovat dva lidi a tři děti. V tom teda bude pěkný svinčík. Navíc některé jízdenky jsou levnější než papírové (například doplatková a na 2 úseky přijde o 3 Kč méne), ale některé stojí stejně (úseková). Takže 1 úsek pak stojí 10 Kč a dva úseky 13 Kč. To mi nepřijde moc spravedlivé.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Tarif platný od 1.2.2014


Offline
7199
27 úno 2010 07:40
Potvrzuji, oběma stačí doplatek, protože ročka platí pro oba.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ds: díky
Ojin: nevím, jestli v sobotu fungují. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

3214
14 čer 2004 18:56
blekfild
Obema staci doplatkova, vyzkouseno a bez problemu :-)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

427
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Tak na 100 % to řeknou na informačním e-mailu Kordisu, takové tarifní vychytávky.
Loni jsem se např. ptal. na platnost na Silvestra.

Citace:
Chtěl bych se zeptat, jestli na Silvestra platí roční šalinkarta a celodenní lístek IDSJMK pro 2 osoby (a 3 děti) jako o víkendech, když platí víkendové jízdní řády.

Odpověď:
Bohužel tomu tak není. Přece jen je to zatím ještě pracovní den.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
To mě taky napadlo, ale nerad bych někomu poradil blbě. Taky se na to dá dívat způsobem, že mimo 100+101 si majitel šalinkarty vytvoří s doplatkovou 3zónovou jízdenku, zatímco druhé osobě je už šalinkarta k ničemu a samostatně doplatková nefunguje (snad kromě vlaků), tzn. by měl mít jízdenku na 2 zóny, jako nejkratší možnou.


Offline
Uživatelský avatar

427
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Z logiky věci mi přijde, že oba mají platný jízdní doklad na zóny 100+101, takže si potřebuje každý dokoupit jednu zónu (X1X), čemuž odpovídají 2 doplatkové jízdenky, ne?

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 črc 2024 19:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]