Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 101 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
mohu potvrdit - přijíždím k nim zepředu (žádná kostka s číslem na očích, jenom SLUŽ apod.), oni stojí na zastávce a celou dobu se na mě koukají, vidí přední a boční tablo, ale stejně se tam budou blbci dobývat. a pak se ještě víc divit
mechoš: taky občas udělám nějakej naschvál když mám dobrou náladu a je dobrá příležitost, ale přimluvím se aji za mě: prostě to větrání pusť a nenasírej se ;-) sou blbci, co jenom co vlezou do vozu hned otvírají co mají po ruce a ani se neposadí, ale to bys musel mlátit

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
b1: Já většinou jezdím se zkušebkou a ty žádný čísla nemají, ale to lidem vůbec nevadí...


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Kari píše:
Oni nejenže nepoznají čísla linek ale oni ani nepoznají obyčejnou linku od služební/zkušební/cvičný jízdy. Kolikrát, když jedu se zkušebkou, se mi do vozu dobývají. To je pak nádherný pohled na ty jejich nechápavá pohledy, když jim po tom, co zmáčknou poptávku, ujíždím.

Taky je ovsem problem v tom, ze sluzebni jizda ma vzadu cislo linky, u trolejbusu s malym prednim Buse i vpredu, takze jak to pak poznat? Vlastne i cedulove tramvaje jedouci jako sluzebni jizda mivaji vpredu cislo.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Oni nejenže nepoznají čísla linek ale oni ani nepoznají obyčejnou linku od služební/zkušební/cvičný jízdy. Kolikrát, když jedu se zkušebkou, se mi do vozu dobývají. To je pak nádherný pohled na ty jejich nechápavá pohledy, když jim po tom, co zmáčknou poptávku, ujíždím.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Co se tyce ventilace (odsavani) prostoru cestujicich v Citelise 18M tak ho poustim bezne i pri nizsich teplotach kdyz sviti slunko. Zlepsi to luft i v kabine ridice.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Cj píše:
Většina nepozná bus od trajfu, a co teprve když teď jezdí Tr25 x Citibus 18 M. e_smile

Muzu potvrdit. Jak byla snehova kalamita tak sem jel se 44 s 2605 kvuli neprujezdnosti Stursove na Mendlak pres Uvoz. Tam se me szelelo lidi na zastavce, tak sem je svezl na Mendlak a jeden koren, kdyz sem lidi na Mendlaku vyhazoval, rikal: "Vy nejste trolejbus?" Ja na to ze ne a on: A pojedete do Liskovce?
Zaverem: nejen ze nepoznaji bus od trajfu ale ani cislo linky! Jasne sem mel na vsech tablech 44 :-D

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
71
11 zář 2006 23:20
Většina nepozná bus od trajfu, a co teprve když teď jezdí Tr25 x Citibus 18 M. e_smile


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Datel píše:
..., navíc někteří ani nepoznají rozdíl mezi T3 a 13T (možná trochu přeháním, ale aj taký sú medzi námi). Pro některé je to prostě šalina a hotovo.

Ani to neplatí, když zapátráš v hlubinách nejhloupějších otázek cestujících, zjistíš, že tu jsou i tací, co nerozeznají šalinu od autobusu. #-o


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Jak má běžnej kaštan poznat, která tramvaj má nucený větrání, navíc někteří ani nepoznají rozdíl mezi T3 a 13T (možná trochu přeháním, ale aj taký sú medzi námi). Pro některé je to prostě šalina a hotovo.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
mechoš píše:
A věřím že nejsem jediný který takhle smýšlí akorát jsem možná jediný který se to nebojí říct nahlas.

I kdyby to tak dělali všichni, stejně to nic nezmění na faktu, že je to prostě blbě. sarcastic A mezi námi, když už se tu shodneme já a M3, tak to už něco znamená. :mrgreen:


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
mechoš píše:
Víš když jim to tam pustíš tak ti stejně pootvírají okna a má to stejnej efekt jako bys to něměl vůbec zapnuté tak proč jim to pouštět. Až cestující pochopí, že když je tam zapnutá ventilace salonu tak nemají otvírat okna pak jí klidně budu pouštět. Ale to nehrozí ...


Když se to každej druhej řidič neobtěžuje ani zapnout, tak automaticky otevírají okna, aby se vyhnuli pochcípání vedrem.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
ad syn: já řídím šalinu občas z volna takže do toho stáda jak jsi cestující označil taky patřím a to víc než do "stáda" řidičů... a navíc i když jsem mechoš a můžu si říct (né vždy mi je vyhověno) co chci tak mám nejraděj právě vozy, kde žádná ventilace neni ba naopak jim tam topí zrychlovač (což jako řidič nemůžu zas moc ovlivnit - myslím že ten slogan co mám u každého příspěvku mluví za vše )
Já jsem chtěl pouze říct, že když nějakým nedopatřením dostanu anitru, tak že to nezapínám vědomě, ikdyž by mě to mohlo být opravdu jedno (a opravdu mi to jedno je).
A věřím že nejsem jediný který takhle smýšlí akorát jsem možná jediný který se to nebojí říct nahlas.
To už mám holt v povaze říkat lidem věci tak jak jsou (a občas s tím narazím tak jako například teď a tady.)
Omlouvám se za dlouhý a né úplně věcný příspěvek ale musel jsem.


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Mechos: tak na jednu stranu ocenuju osobni statecnost takoveho verejneho prohlaseni, na druhou stranu me teda silne rozciluje fakt ze nekdo z ridicu pripousti ze umyslne snizuje komfort prepravovanych cestujicich, tedy i napriklad mne.
Oni by se mozna lidi ty okna naucili zavirat pokud by se mohli naprosto spolehnout ze system nuceneho vetrani bude zapnuty. Takhle kdyz je obcas nepritomny (nektere typy vozu), obcas nefunkcni a obcas ho ridic umyslne vypne (protoze je presvedcen ze jeho ucinek stejne nekdo zrusi otevrenim oken) tak se naprosto nelze divit ze jsou lide zvykli okna otvirat. To se snad maji napred zajit zeptat k ridici jestli bude tak hodny a ventilaci zapne, ze by potom v takovem pripade okna precejen neotevreli?
Proste muze to nekdy (az si na to lidi dlouhodobe zvyknou) fungovat tak ze kdyz cestujici uvidi (uciti) ze ventilace je zapnuta tak treba i okynka zavrou, nemuze to fungovat tak ze okynka nechaji zavrena a budou doufat ze jim ridic nucenou ventilaci zapne. Ty lidi je treba to naucit, ne to vzdat s tim ze jsou prilis blbi.
Je to neco jako kdyz vam v obchode prodavacka rekne ze ona prece pres poledne nebude mit otevrino kdyz v tu dobu stejne zadni lide nechodi. Oni ale nemuzou chodit, protoze je zavrino, ze.
Jo a na zaver preju kazdymu kdo se takto chova (stado je blbe, tak na nej s..u) aby se co nejcasteji ocital v jine oblasti jako clen toho blbeho stada ka kteremu se s nadrazenosti chova zase nekdo jiny (rekneme na poste, urade, policii atd.).


Offline
71
11 zář 2006 23:20
To se teda často potím v MHD zbytečně? Zajímavé zjištění.:) Je si taky potřeba uvědomit, že 99% cestujících vůbec nemá potuchy nic o vozech MHD, ani to vědět nepotřebují, tak by je kvůli otevření oken z důvodu tepla hned tak neodsuzoval. Se mi nezdá, že z důvodu otřevření několika oken, ztratí ventilace funkci, na jakém principu to funguje?


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
mechoš píše:
jak je to u poršat nevím ale u anitry je to taky celkem účiné až do okamžiku kdy někdo otevře okna pak je tam jako dybych to vůbec nezapl a pouštím tím ten studenej vzduch pánu bohu do oken a opravdu to ve voze nemá žádný valný účinek takže je pak jedno jestli je to zapnuté nebo ne stejně je tam vedro jak v ... a zavírat okna na každé konečné mě opravdu neba...

Kdyz je to jedno, jestli je to zapnute nebo ne, tak proc to nezapnout?


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
jak je to u poršat nevím ale u anitry je to taky celkem účiné až do okamžiku kdy někdo otevře okna pak je tam jako dybych to vůbec nezapl a pouštím tím ten studenej vzduch pánu bohu do oken a opravdu to ve voze nemá žádný valný účinek takže je pak jedno jestli je to zapnuté nebo ne stejně je tam vedro jak v ... a zavírat okna na každé konečné mě opravdu neba...


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
ad ventilace: Nechápu, o co tady jde? Plnohodnotná klima to není, tak je takový problém otočit knoflíkem a dál se o to nestarat?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
mechoš:
Ale ventilace není klimatizace, tak ať si ty okna klidně otevřou. V 13T je ta ventilace docela účinná...


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
"Když je teplo, nechte zavřená okna!"

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Kari píše:
mechoš: Myslím, že cestující o nějakým větrání nemají ani páru, proto otevírají ty okna. Tvé počínání nechápu, vsadim se, že ani jeden cestující se sta neví, že tuto fuknci některé vozy mají.

No tak je potřeba je o tom informovat mám návrh na další osvětovou kampaň pro naše cestující...


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
Jenze pak na zastavce rozchazet kolabujiciho duchodce, kvuli vedru ve voze nejni zadna sranda ...


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
mechoš: Myslím, že cestující o nějakým větrání nemají ani páru, proto otevírají ty okna. Tvé počínání nechápu, vsadim se, že ani jeden cestující se sta neví, že tuto fuknci některé vozy mají.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
na důchodce mám taky pifku... ale myslím že to sem nepatří...
Tak mě dej vždycky echo že pojedeš a já ti to na těch pár zastávek pustím wink


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
mechoš: Já zase veřejně přiznávám, že kvůli nesnesitelnému klimatu v některých tramvajích, zejména v zimních měsících, kdy důchodci pozavírají všechna okna, na každé zastávce radši vystupuju a nastupuju, než abych se dusil někde v útrobách té obrovské udírny. Kdyby tu ventilaci řidiči pouštěli, možná bych to časem dělat přestal...


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
mechoš píše:
Víš když jim to tam pustíš tak ti stejně pootvírají okna a má to stejnej efekt jako bys to něměl vůbec zapnuté...

Toto minimálně ve 21Tr neplatí. Nucená ventilace dostane do salonu tak o řád více vzduchu, než otevřená okna.

mechoš píše:
... tak proč jim to pouštět. Až cestující pochopí, že když je tam zapnutá ventilace salonu tak nemají otvírat okna pak jí klidně budu pouštět. Ale to nehrozí ...

slyšeli jsme slovo boží. :applause: #-o

Kdybys změnil přístup na "nebudu je tam dusit, i když si toho nebudou vážit", nastal by konec světa? Věř tomu, že v každém voze je minimálně jeden člověk, kterému nedostatek vzduchu nedělá dobře a ventilaci ocení.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 23:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]