Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 164 z 213    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 213  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Tím by se ale spektrum přispěvovatelů zase dělilo na ty, kteří umí a upraví, a na ty kteří ne...a s těma by bylo moc práce, takže by v galerii nebyli, protože by nebyl čas je upravovat, byly by zásoby upravených...a zase by se diskriminovalo.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Fixi: Aby do toho rýpal každej, to určitě ne. Ale lidi, kteří dělají s fotkama téměř denně a mají na úpravy odpovídající software by se zapojit mohli..


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Aby fotky upravovali sami autoři, to by dobré určitě nebylo. Ne každý to správně umí, ono to není jednoduchý, navíc má každej jinej cit, jinej monitor...aby to bylo nějak sladěné tak je lepší aby to upravoval admin, jenže ten pak zase nemá čas, protože mu to upravování moc sežere, :(


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
mrakicio píše:
to jsou zase problémy ](*,)

Jaký problémy? Jen snaha domluvit se na přispívání do fotogalerie nějakým kulturním a neživelným způsobem :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
to jsou zase problémy ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
To manil: logicky že lidé, jejichž fotky adminové webů akceptují si nebudou na systém stěžovat...ti jsou pak leda namyšlení a považují se za fantastické.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Manil, Miki: Fotky procházejí bez nejmenších problémů. Navíc pouštím ven pouze fotky, na které byly kladné ohlasy od lidí, kteří mají s focením něco společného. Problémy s průchodností se (alespoň u mě) týkají pouze jednoho webu...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
No Honny má v galerce docela zajímavé fotky, z povedených úhlů a povedené pohledy

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
manil píše:
Mogul, Fixi:
Zajímavé je, že tento názor sdílí hlavně lidé, jejichž fotky na podobné weby neprocházejí.

Řekl bych, že to není zajímavé, ale vcelku přirozené...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
K tem barevnym upravam : To by asi neklaplo, viz nedavna diskuse o nocnich fotkach . Nekdo vyvazuje bilou na bilou a ziskava studenejsi fotky, nekdo nechava puvodni nadech dozluta. Stejny problem bude i u dennich fotek. Navic jsou tu ruzny barevny profily, malokdo ma zkalibrovany monitor, ma svetlo o spravny teplote. Kdyz si fotky valadim doma, tak v praci na jinym monitoru vypadaji priserne, na jinym zas ujdou.

Jisty zeleznicni stranky mi prijdou strasne jednotvarny . Vsechny fotky jsou na jedno brdo, stejnej uhel, stejny postaveni. Stejnej problem by mohl vzniknout tady. Fotky vozu, ze stejnych mist, stejny uhly, bez lidi , sloupu ...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Mogul, Fixi:
Zajímavé je, že tento názor sdílí hlavně lidé, jejichž fotky na podobné weby neprocházejí.
Co se týče naši galerie, tak ano, absolutisticky vládnu(em), beru zejména fotky moje, Edy a další hrstky lidí + historické kousky apod., protože prostě kvalitou odpovídají všeobecným představám o kvalitních dopravních fotkách fotografů, kteří se tímto zabývají (záměrně jsem nepoužil slovo "profesionálů", protože to nikdo z nás není). Právě díky tomu se s negativními ohlasy na naší fotogalerii, co se kvality fotek týče, prakticky nesetkávám, což se ještě před mým převzetím úplně říct nedalo.
Proti fotogalerii na oněch nejmenovaných železničních stránkách nelze říct půl slova, protože z profesionálního hlediska je dokonalá. A ty fotky, které jsou pro ně hnůj, co mají na ostatních stránkách úspěch, bych moc rád viděl.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Pvvs: Souhlas. Rozhodně jsem pro výběr fotek adminama, protože ne všichni uživatelé mají soudnost. Ale co se týká úprav, tak bych se přikláněl k tomu, aby je ti, co se v tom vyznají dělali sami. Usnadní to práci adminům a víc lidí bude mít možnost zapojit se do procesu :-) Vše samozřejmě po vzájemné dohodě.


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
No skusim pridat svuj nazor. Na MD.net bylo (a pro nektery je) spusten upload fotografii do galerie . Autor si muze doplnit i popisek. Ovsem to co tam nekteri dokazali nahravat a pak se hadat kvuli zamitnuti (ICQ snese vsechno), to uz presahovalo snad vsechny meze. Fotky rozmazany, z mobilu (VGA rozliseni), orezany vozy ... Nestalo to za to. Takhle se dotycny ozve adminum, posle par fotek a podle toho se pak domluvime dal. Ale zvlast nstup digitalnich technologii sice umoznil masovy foceni, ale vetsonou to spis pripomina generatory barevnych fleku.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Honny: Koukal jsem. Je tam spousta dobrých fotek. Něco by se určitě vybralo. Akorát by některým fotkám prospěla úprava (např. kolinearita, horizont atd..)
Viz nejmenovaná galerie :Pravidla ani tak ne, ale spíš cenzura...


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Fixi píše:
Galerie na BMHD má dobrou úroveň, historické fotky tomu ještě hodně přidaly...a kdyby byl definovaný posílací standard, a tabulku si vypsal autor, tak by se možná dalo stihnout víc. Času na to jeden člověk nikdy nemůže mít dost, to není reálné, proto patří manilovi poděkování za dobrou práci, kterou zde odvádí.

Pod tohle se podepisuju.

Sám si nějaký svoje šocení cpu k sobě na flickr a 99% bych si neodvážil poslat do galerky.

Dost dobře nechápu, jak se může "moderátor" galerie mořit s úpravou tolika fotek, ideální by imho vážně bylo řešení:
Kód:
autor -> uprava \
autor -> uprava--> moderátor galerie (ano x ne) -> upload
autor -> uprava /


Nicméně to je vskutku pouze na vedení, že :)

// ta nejmenovaná železniční galerie je hezká, ale ty pravidla sou trochu masakr... Osobně rád procházím http://www.flickr.com/groups/czech-trainspotters/ :) Narozdíl od jiných grup na flickru to má úrověň a zárověň to není takový sterilní jak na výše jmenované)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Fixi: Souhlas. Týká se to hlavně jedné nejmenované www stránky o železnici. To, co oni považují za póvl, který není podle jejich představ, má na ostatních stránkách úspěch...


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Jo, definovaný standard pro posílání by byl rozhodně užitečný. Ošklivým kazem všech veřejných galerií je bohužel to, že si administrátor stanoví svoji kvalitativní úroveň a absolutisticky vládne...nakonec se to zvrtně k tomu, že bere fotky jen omezeného okruhu "svých" lidí a svoje. Jsou i místa, kde se tato krize projevuje výrazněji než na BMHD. Pokud je cílem galerie zveřejňovat "ideální" fotky a stát se sbírkou skvostů, pak je to jakoby v pořádku. Ostatní jsou ovšem bez šance a spousta lidí nakonec i přestane fotit, protože ne každý je ochoten se podřizovat nesmyslným definicím kvalitní fotografie od "namyšlených" profíků.

Galerie na BMHD má dobrou úroveň, historické fotky tomu ještě hodně přidaly...a kdyby byl definovaný posílací standard, a tabulku si vypsal autor, tak by se možná dalo stihnout víc. Času na to jeden člověk nikdy nemůže mít dost, to není reálné, proto patří manilovi poděkování za dobrou práci, kterou zde odvádí.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
S těma úpravama se dá pomoct. Když to dělá jeden člověk, tak je toho moc...


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
podle mě by autor fotky měl manilovi poslat fotku již upravenou a v max rozlišení. Manil by ji už pak jen vyhodil nebo schválil a v to druhém případě ji upravil už jen na požadované rozlišení a datovou velikost.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Jo, mám pár fotek "Komárka" a pár dalších exponátů z výstaviště (exteriér), kdyby měl někdo zájem..
Příloha:
2008-09-17_P1010137-0.jpg

Příloha:
2008-09-17_P1010148-0.jpg

Příloha:
2008-09-17_P1010153-0.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Eda: Domluvit se dá leccos. Pokud by někdo z adminů fotogalerie jasně definoval parametry, které by měla zveřejněná fotka mít (max. velikost, rozměry, co odebrat nebo ponechat,...), tak by jim to podle mě výrazně usnadnilo práci.


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Souhlasím s Edou, dneska je mnoho rádobyfotografů, kteří udělají pár fotek mobilem a myslí si, že udělali díru do světa. Já zas takovej šotograf nejsem. Dvakrát jsem se vydal šotit, zaplácal dvě karty a nakonec z toho vybral asi 10 fotek, co by za něco stály a zatím jsem je nikam neposílal.
Stejně tak i jejich zpracování není žádná sranda, trvalo mi dlouho, než jsem přišel, jak na to. Obecní webovky jsem začal dělat ještě v době, kdy bylo standartem analogové připojení a bylo sakra umění udělat kvalitní fotky tak, aby byly dost velký a nestahovaly se dlouho. A díky tomu jsou i dneska moje webovky docela svižný.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Kuba: Je pravda, že si tím docela škodíme, ale to by se tomu člověk musel věnovat každý den celé odpoledne, aby zvládl zpracovávat všechny materiály, které by teoreticky byly k dispozici (obzvlášť, když někteří, zejména mladší autoři, nemají soudnost a posílají kvanta nepoužitelných fotek (Angel...)). Realita je ale jiná a samozřejmě přednost dostávají starší fotky (Petr Fiala, Zdeněk Farkas, Anti...). Špatné taky je, že zpracovat fotky na takové úrovni neumí jen tak někdo a průnik těchto lidí s těmi, kteří na to mají čas a jsou ochotní je sakra malý. Nehledě na to, že je potřeba napsat tabulku (to teoreticky může dělat kdokoliv, ale taky to není za pět minut), fotky různě pospřevádět mezi formáty (nutná věc, nebudu to rozebírat), zkomprimovat a ořezat EXIF.

Ještě se s manilem domluvíme, co by šlo a nešlo udělat pro nápravu.
Vězte ale, že dlouhodobě určitě nechceme, aby galerka nějak "zaostala", ba naopak, a uděláme pro to, co půjde.

(btw: V současné době jsou rozpracované aktualizace: březen 2008 (manil), srpen 2008 (Eda), trolejbusy z dob minulých (Petr Fiala; zpracovává pd - dík mu za to), tramvaje T3 (Anti),mix cca 2000-2004 (Robin Vysoký), smíšená aktualizace (všichni ostatní autoři, co něco posílali) a plánováno je nespočet dalších)


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Na úvodní stránce bmhd aktualizace chybí.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Eda: To je dlouhodobý problém, to není jen teď. Samozřejmě chápu, že to časově náročná činnost, ale toto (nejen) mě celkem vadí. Někteří rádoby příspěvatelé se na galerku vykašlali díky tomuto přístupu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 213  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 23 zář 2024 22:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]