Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 142 z 179    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 179  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
king666 píše:
akorát mi příjde, že při počítání kapacity s přepočtem 8 osob na 1 metr čtvereční (pokud jsem to správně pochopil) by ta šalina musela být nacpaná jako svého času transporty do osvětimi - je vůbec možný reálně nahustit lidi do jedné tramvaje do té míry bez újmy na zdraví?

Zrovna v dnešním článku na Railway Gazette se píše o nových jednotkách pro bombajský s-bahn, kde se teď ve špičce prý dosahuje 14 - 16 os/m2. Taky si ale nedokážu představit, jak něco takového může vypadat.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
zdeník:
manil píše:
Jak by mohla tramvaj bez průkazu způsobilosti na linku?


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
no pokud obě VariaLF2 vyjedou s cestujícími na přelomu tohoto a příštího týdne tak se daxi zas tak moc nespletl :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
king: Dle mého není. Obzvlášť ne u 13T, kde jsou jako prostor pro stání započítány i uličky v nosných článcích...


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Eda píše:
king: Tak to asi bude číslo při 8 os/m2, né? :roll: Kačena má při 8 os/m2 obsaditelnost 339
Aha, tak to se omlouvám pokud jsem nepostřehl nějáký speciální terminus technikus... vycházel jsem z kapacit uvedených na http://www.dpmb.cz... akorát mi příjde, že při počítání kapacity s přepočtem 8 osob na 1 metr čtvereční (pokud jsem to správně pochopil) by ta šalina musela být nacpaná jako svého času transporty do osvětimi - je vůbec možný reálně nahustit lidi do jedné tramvaje do té míry bez újmy na zdraví?

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2498
28 lis 2007 23:00
Brno
Tak jsem měl nakonec pravdu. :pivo:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Honny, Zdeněk: Pravděpodobně garant d-2, kvůli vysokému dennímu km průběhu. Už jsem to tu zmiňoval.

king: Tak to asi bude číslo při 8 os/m2, né? :roll: Kačena má při 8 os/m2 obsaditelnost 339


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-opravene-tramvaje-v-brne20080917.html píše:
...Tramvaje jsou dlouhé dvaadvacet metrů a do každé z nich se vleze přes dvě stě třicet cestujících...
To se mi něják nezdá, že by se do ní vlezlo 230 lidí... :^o To už je jako KT8(!) :twisted: Btw, jaká je její skutečná obsaditelnost?

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jo, zmátl mě zdroj, vycházím z iDnes, kde píšou o spojení do dvojic...

Citace:
Pokud se oba vozy typu VarioLF2 spojí, vznikne souprava s největší kapacitou cestujících, jaká v Brně jezdí: vejít by se do ní mělo 450 lidí.

Citace:
Celá souprava by měla 45 metrů.

Citace:
Jezdit budou na nejvíce zatěžovaných linkách.


a do toho dotaz od známýho, "proboha proc budou jezdit na dvojce :D".

Nějak sem žil v iluzi, že budou ve dvojicích od počátku... Uh, moje blbost. Sorry.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
a proč by byla d-2 blbost? kam taky jinam na úvod.. a taky se to tu už tuším i psalo :-D

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Není d-2 blbost?

K čemu tam takovou přepravní kapacitu? O.o

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Podle tohoto článku by obě mohly vyjet na přelomu tohoto a příštího týdne nejspíše na lince 2
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 80917.html


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
tak o zařazení 1099 na kurz to byl blábol z vyšších míst.Nečekal bych ale že to bude od člověka který to má de fakto na starosti.Takže soráč za klamné info.


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Tasa píše:
Výjmečně musím souhlasit s Daxim, je to o lidech, několik služeb jsem v Pisárkách odjezdil a večerní přebírání vozů mě bralo dech, když jsem na mechanika vyvalil porucháč, tak si ho letmo pročetl, zmačkal a hodil do koše. Podruhé už zdálky ukazoval zvednutej palec, jestli je to jako OK. Na porucháči nebyla volná žádná kolonka, na to mě řekl, že jsem moc rozmlsanej z Medlánek.

Tak to se mi ještě za celou dobu nestalo ani jednou. To, že z dálky mávají jako v seriálu A je to je sice pravda, jde ale o to, jestli to není v zájmu zrychlení, aby už vůz mohli zapsat na místo, kde bude ráno stát. Na druhou stranu už jsme se bavili o tom, jak jsem u vás já jednou jezdil a večer se vracel do vozovny s kačenou. Samosebou sklopený zrcátka a záchytných bodů neznalý jsem zastavil k umytí zadních oken odhadem. No ta sprška "vybraných" slov, která následovala se tu nedá publikovat, bo bych okamžitě dostal žlutou kartu. Prostě když chceš psa bít, hůl si vždy najdeš. :-( Druhá věc je, jestli ty vozy ještě mohou spolehlivě jezdit. Zeptám se, proč, když jsou v Medlánkách tak super mechanici, proč zahoří zrychlovač, proč ty vozy zdechají. Odpověď je jednoduchá, ty vozy jsou po sezóně a prostě už mají být dávno pryč. Zrychlovače se udržují v provozu jen silou vůle a jen proto, že by nebylo čím jezdit. Co je moje zkušenost, tak nejhůř se jezdí s vozy, který právě přijdou v VP. Ty vozy prostě houby jedou a ještě hůř brzdí. Ale to je dle spousty nepisáreckých řidičů vina našich mechaniků. Neříkám, že jsou to elitní mechanici od Forda, ale že by na svou práci kašlali, jak zde spousta lidí tvrdí, to bych taky neřekl. Co se týče řidičů, tak to je stejný v obou vozovnách. Styděl jsem se i za naše i za Medlánecký řidiče a nejednou jsem raději vystoupil a jel dalším spojem, když se lidi na mě dívali jako kdybych ten vůz řídil já. Řidiči by měli být za jedno, ať už jezdí tam, nebo tam a ne jít proti sobě. Malý příklad z dneška: měl jsem d13 a všichni víme, jak to vypadá v Židenicích a jak to vypadá na 1. koleji na nádraží. Přijíždím si takhle na nádr a zprava jede paní velkomožná (tu mistryni světa opravdu nemusím) s variem na d4. Mrkne na mě, přibrzdí a když zjistí, že nejsu jejich, tak mi tam vlítne. Ano, měla přednost, ale jak jsem později zjistil, tak také plnou (_!_) času. To, že jela po masaryčce 15, to beru, ale také musela vědět, že se někde bude vyrovnávat a to se taky stalo. Na České stála jako trubka a já za ní jako debil s prävým blinkrem taky. O kolo později přijíždím O5 na nádr a zprava P6. Vzhledem k tomu, že byla 1. kolej totálně ucpaná a stálo to, jsem nečekal, že bych byl puštěn. Stal se pravý opak a bylo mi pokynuto rukou, že se mám zařadit. A odkud to byl řidič? O5 z Medlánek. Prostě všude jezdí jak já říkám soukromníci a taky všude jezdí řidiči, kteří přemýšlí a nejsou zahledění jen do sebe.Proto říkám, zajděme si na záchod na velkou na to, ke které vozovně patříme a chovejme se k sobě jako kolegové.
Myslím, že už jsem toho napsal až příliš a adminům se omlouvám za offtopic

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Tasa píše:
...

Shodou okolností jsem slyšel právě podobný věci i ze zdroje mimo tohle fórum, dostal sem se k němu náhodou...

Myslel sem, že jde o nějakou hromadnou mystifikaci s cílem utopit Pisárky v hromadě studu, nicméně tenhle zdroj tohle forum předpokládám nikdy neviděl.

... no, co dodat. Já stále nevěřím tomu, že by to bylo _tak_ špatný... :-k

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

8
24 srp 2008 11:28
vojtik píše:
Tak dnes 1099 sice vyjela, ale na zkušební jízdu s kurzem 21/800, 14:20 zabočovala z Nových Sadů na Hybešku.





Ano souhlasím..... viděl sem ji směrem na Hybešovu Na N.Sadech

_________________________________
Anti ř.560! Pryč s nimy.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
mechoš píše:
Už se musím ozvat neboť se mi nezamlová jak se do nás pisáreckých někteří obouvají. Lidi jsou všude stejný jen v medlánkách to tam mají modernější a tím pádem je i údržba jednoduší.

Výjmečně musím souhlasit s Daxim, je to o lidech, několik služeb jsem v Pisárkách odjezdil a večerní přebírání vozů mě bralo dech, když jsem na mechanika vyvalil porucháč, tak si ho letmo pročetl, zmačkal a hodil do koše. Podruhé už zdálky ukazoval zvednutej palec, jestli je to jako OK. Na porucháči nebyla volná žádná kolonka, na to mě řekl, že jsem moc rozmlsanej z Medlánek.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Zdeněk píše:
šalině je jedno jestli má průkaz nebo ne :mrgreen: :mrgreen:


Ne už tak lidem, co ji kormidlují, případně vypravují [-X .

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
šalině je jedno jestli má průkaz nebo ne :mrgreen: :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
daxi:
Jak by mohla tramvaj bez průkazu způsobilosti na linku?


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Barman: Asi tak, namísto toho, abyste nějak "spolupracovali", tak se musíte hádat, kdo je lepší...
U trajfů se zas naráží na Husovice a na Slatinu, zajímavý, že u busů nic takovýho snad ani není.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Tak dnes 1099 sice vyjela, ale na zkušební jízdu s kurzem 21/800, 14:20 zabočovala z Nových Sadů na Hybešku.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
mechoš píše:
...Lidi jsou všude stejný jen v medlánkách to tam mají modernější a tím pádem je i údržba jednoduší.

:mrgreen: buď jsi velký srandista, nebo nosíš klapky na očích..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
navrhuji založit diskuzi s názvem "Medlánky vs.Pisárky a jejich vzájemná rivalita", myslím, že by se uživila :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
mechoš píše:
jen v medlánkách to tam mají modernější a tím pádem je i údržba jednoduší.

Tak mi pěkně napiš, co je v medlánkách modernějšího, co nám zjednodušuje údržbu? Modernější šroubováky, či 30 stará svářečka?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 179  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ondra K. a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 říj 2024 18:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]