Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 115 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Proč 13T nejezdí?

Nepočítám-li všemožné závady, kvůli kterým jsou odstavovány, jedna tramvaj při všech provozushopných (prozatím 4) zůstává záložní, další je potřeba na cvičné jízdy (není každý den) apod. 1903 a 1904 např. včera zůstávaly doma kvůli přípravám na dnešní křest...


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
"Rozhodli jsme se obnovit tradici pojmenovávání tramvají. Stroje to víc přiblíží lidem."

To jsou zas kecy.
Co vim, tak lidi nezajima, jestli se ta kraxna jmenuje Barborka nebo Buldozer.
Spis je zajima, proc jsou sedacky podelne a pul metra od oken, to at verejnosti nekdo vysvetli...


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
Obsazenost 13T v Brně ve špičce? Lidi, nestěžujte si, zkuste jezdit v Praze s 14T a budete rádi za obsazenost našich 13T :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
king: Ještěže mám školu blízko a chodím tam pěšky.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
kuba píše:
king: Naštěstí jsem se s ní dříve nesetkal, tedy až na to představení na svoboďáku kdysi.
Šťastný to člověk... jet s ní ve špičce ze školy domů... :dancing:

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
king: Naštěstí jsem se s ní dříve nesetkal, tedy až na to představení na svoboďáku kdysi.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
kuba píše:
V úterý jsem měl tu smůlu, že jsem se poprvé svez, ten zvuk při pomalé jízdě přes centrum je nenesitelnej. Taky to dost háže. :roll:
Tuhle poznámku jsem trochu nepochopil (špatně čárky ???)... to jako že teprve v úterý ses za tu dobu co tu jsou svezl s 13T poprvé???

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
V úterý jsem měl tu smůlu, že jsem se poprvé svez, ten zvuk při pomalé jízdě přes centrum je nenesitelnej. Taky to dost háže. :roll:


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Na http://www.brnensky.denik.cz/zpravy_reg ... 80724.html dnes vyšel docela dost zajímavý článek o 13T - mj. se zde zmiňuje jak se vybírala jména pro ně a popisuje průběh rozšiřování voz. parku v dalších letech v součinnosti s dotacemi... celý článek cituji:
web píše:
K Adélce a Barborce se tak na brněnských kolejích připojí další čtyři dámy v barvách Brna: Cecilka, Dášenka, Evelínka a Fanynka. „Dopravní podnik má tím pádem šest tramvají tohoto typu, které výrazně posilují vozový park. Máme tak již pětinu tramvají nízkopodlažních,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Pohanová.

Jména čtyř nových tramvají vybraly děti. „Rozhodli jsme se obnovit tradici pojmenovávání tramvají. Stroje to víc přiblíží lidem. Klíčem k výběru jmen je abeceda a také to, že jména musí být vždy česká, ženská a zdrobnělá,“ vysvětlila Pohanová. Například písmeno C mělo jasného vítěze. „Všichni navrhovali Cecilku. U ostatních písmen bylo návrhů od dětí víc, a proto jsme museli hlasovat,“ dodala Pohanová.

Čtyřmi novými přírůstky však rozšiřování tramvajové rodiny nekončí. „Máme smlouvu na minimálně dvacet a maximálně sto tramvají. Příští rok přibudou nejméně další čtyři, a během dalších dvou let potom ještě dalších deset,“ podotkl předseda představenstva brněnského dopravního podniku Jiří Oliva.

Tramvají však možná bude ještě víc. „Máme možnost čerpat přes půl miliardy korun z Regionálního operačního programu Evropské unie. Na devětadevadesát procent to vyjde. Tramvaje zaplatí město a dopravní podnik jim potom peníze vyplatí zpět. Příští rok tak můžeme mít ne čtyři, ale hned devět nových tramvají,“ dodal Oliva.

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
fysk píše:
Název nenázev,tak už by je pak snad mohli všechny nasadit do provozu. Tramvaj za 60 mega a jezdí tak v průměru dvě! To snad není možný!!!!

Taky jak muzou jezdit na lince, kdyz maji furt nekde nejakou prezentacni akci s primatorem #-o


Offline
Uživatelský avatar

460
29 lis 2004 18:44
16 km od Brna
fysk píše:
Název nenázev,tak už by je pak snad mohli všechny nasadit do provozu. Tramvaj za 60 mega a jezdí tak v průměru dvě! To snad není možný!!!!


jezdí 2 ? kde?
naposledy jezdily na lince snad v pondělí,
tenhle týden jezdí pravidelně jen jejich "konkurence" 1801,
DP si je asi šetří aby se neopotřebovaly když jsou tak cenné


Offline
186
27 zář 2007 22:44
Název nenázev,tak už by je pak snad mohli všechny nasadit do provozu. Tramvaj za 60 mega a jezdí tak v průměru dvě! To snad není možný!!!!


Offline
Uživatelský avatar

206
15 led 2008 20:51
daxi píše:
mimo jiné kompletní název 13T je ELEKTRA 13T.


to je jenom obchodní název


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
mimo jiné kompletní název 13T je ELEKTRA 13T.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Zítra bude probíhat hromadný křest 1903 - 1906 ve smyčce Pisárky někdy v dopoledních hodinách.


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Izidor píše:
V KAŽDÉM řešení je vždy něco za něco, jen někteří to pořád nechtějí pochopit :cry:
Jinymi slovy: Zivot je otazkou kompromisu


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
EF. píše:
otočný podvozky zase ničí rovný úseky...

V KAŽDÉM řešení je vždy něco za něco, jen někteří to pořád nechtějí pochopit :cry:

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

206
15 led 2008 20:51
PvvS píše:
Nezacinejme znovu.


ok ok, omlouvám se.


Offline
Uživatelský avatar

9297
10 čer 2004 11:19
Nezacinejme znovu. Kazda strana ma v necem pravdu. Ale to hlavni uz tady bylo napsany a nema cenu to vypisovat znovu. Kdo ma zajem , pouzije hledani a potrebny veci si najde. Kdo nechce, stejne by ho to nezajimalo.


Offline
Uživatelský avatar

206
15 led 2008 20:51
otočný podvozky zase ničí rovný úseky...


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
No právě protože jsem si nebyl jistý jsem napsal že nejsem až tak kovaný odborník a že ten kompromis je přijatelný pouze relativně - po kolejích to každopádně jezdí a DP má zřejmě dost značné finační rezervy když se mu chce financovat opravy... :evil: Ale do sporů 13T x wany se mi opravdu zasahovat nechce, všechny argumenty (zejména 1000x zmiňovaná prolízačka) už byly stejně vyřčeny nejmíň 20x...
Thx to PvvS za upřesnění.

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

9297
10 čer 2004 11:19
Staci si projit tusim tohle forum 3-4 strany zpatky a je tam toho napsanyho hromada (nadmerny obrusovani je oblibeny argument zastancu xWan :lol: ).


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
V tomto nejsem až tak kovaný odborník takže mě třeba někdo opraví, ale řekl bych, že co do obrušování kolejí je ještě 13T relativně přijatelný kompromis...

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
9
22 črc 2008 23:14
Citace:
Tak to je snad známý už minimálně 3 roky ?
Od začátku bylo jasné, že 14T bude max.60 ks a potom 250 ks 15T.

Tak sem to třeba nevěděl, no. A co teda ty koleje?


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Bartisko píše:
Dobrý den. Chcel bych se zeptat, jestli je pravda, že 14T resp. 13T neúměrně obrušuje koleje. Právě včera sem se v Brně dozvěděl od jakéhosi chlápka, že Praha si už víc 14T nekoupí a začne nakupovat 100 ks nových 15T. :-k
Tak to je snad známý už minimálně 3 roky ?
Od začátku bylo jasné, že 14T bude max.60 ks a potom 250 ks 15T.
A pravda je, že všechny vozy s pevnými podvozky (nejen 13/14T) obrušují koleje v obloucích víc než vozy s otočnými.
Polemika se může vést jen o tom, co je "úměrně" a co už "neúměrně"... :wink:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 13:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]