Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 162 z 209    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 209  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
MKzB píše:
9101 pojízdná, má pouze odpálené čelisťové brzdy,
9104 pojízdná, small bracking - chybí motory na jednom podvozku, příp další drobnosti
U 9101 jde o odpálené kotouče, 9104 toho chybí víc, ale na jeden podvozek je nouzově pojízdná.


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
king666 píše:
ten hluk mi přišel dost enormní ... rozjíždění a brždění nápadně připomínalo metro... :lol:


aha, to je pravda.. proto mi to přišlo tak povědomý! hotovej reko mytiščin!:) i to podprahové vzzzzz motorů!

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
morgul píše:
Kuba jí pomáhal ráno vstávat, já jsem ji teď byl uložit. Nefotil jsem, ale nátáčel, tak mám pár videí zevnitř a jedno zvenku. Kdyby někdo měl zájem dát to třeba někam na web, rád pošlu přes ICQ, mail...

btw. při cestě z TP na ZV na Nerudovce výpadek proudu a to hned několikrát. (mám to i natočené) nevím, zda šlo o poruchu vozu, nebo výpadek na rozvodech. 1801 zhasla, rolovalo jen BUSE, po několika sekundách se tramvaják zorientoval a nahodil nouzové osvětlení, po dalších několika sekundách naskočil motor, ventilace a zbytek vozu a pokračovalo se dalších pár metrů. toto se opakovalo cca 3x a pak až na úzkou ani jednou. taktéž při cestě nazpět na skácelovou vše ok, jen blokace dveří opět zlobila. (mám pocit, že zlobí, když je zapnutá poptávka - když řidič otvírá celou tram, je vše ok)
Mám takové podezření, že ten tramvaják občas otvíral všechny dveře, zejména v centru, kde by lidi zápasili s poptávkou... ale nejel jsem s ní dneska zase až tak dlouhý úsek abych si tohoto všiml, projel jsem se v úseku Technopark-Česká... akorát ten hluk mi přišel dost enormní - při stání to byl zvuk jako metr od v zimě topících kamen, rozjíždění a brždění zase nápadně připomínalo metro... :lol:

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
Kuba jí pomáhal ráno vstávat, já jsem ji teď byl uložit. Nefotil jsem, ale nátáčel, tak mám pár videí zevnitř a jedno zvenku. Kdyby někdo měl zájem dát to třeba někam na web, rád pošlu přes ICQ, mail...

btw. při cestě z TP na ZV na Nerudovce výpadek proudu a to hned několikrát. (mám to i natočené) nevím, zda šlo o poruchu vozu, nebo výpadek na rozvodech. 1801 zhasla, rolovalo jen BUSE, po několika sekundách se tramvaják zorientoval a nahodil nouzové osvětlení, po dalších několika sekundách naskočil motor, ventilace a zbytek vozu a pokračovalo se dalších pár metrů. toto se opakovalo cca 3x a pak až na úzkou ani jednou. taktéž při cestě nazpět na skácelovou vše ok, jen blokace dveří opět zlobila. (mám pocit, že zlobí, když je zapnutá poptávka - když řidič otvírá celou tram, je vše ok)

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Falkon píše:
...v jakém stavu na tom ty pražské vlastně jsou?

9101 pojízdná, má pouze odpálené čelisťové brzdy,
9102 nepojízdná, medium bracking
9103 nepojízdná, extra extra bracking - chybí i většina sedadel
9104 pojízdná, small bracking - chybí motory na jednom podvozku, příp další drobnosti


Offline
Uživatelský avatar

6617
21 pro 2005 17:01
Honny píše:
po necelých 4 hodinách spánku

Hmm, to jsme na tom podobně, ale já tam šel. :-) Beztak byla ještě tma.


Offline
Uživatelský avatar

364
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
David Jaša píše:
Nepřekáží mi tvůj xicht v té fotce sarančecího xichtu skrz prostřední okno RT6? ;-) Nebo ses bavil, když jsem Manilovi makropózoval? :lol:

Jakej xicht??! :twisted: :lol: Mohla Ti maximálně zavazet moje kšiltovka :)
Já se bavil celou cestu tou jízdou, ale jinak jsem byl zamlklej jak ryba, nechtěl jsem si kazit tu jízdu nějakejma kecama; ale vedli jste zajímavou diskusi, chlapci - zaujalo mě, jak jste uvažovali nad nákupem pražských RT6-ek; kdosi z vás se vyjadřoval v tom smyslu, že by to aspoň mělo smysl, než aby jezdila jen jedna, ačkoli nevím, v jakém stavu na tom ty pražské vlastně jsou; jediné, co o nich vím, že jsou (promiňte laické a nepřesné technické výrazy, nejsem technik) zpolarizovány opačně než ty brněnské, takže nevím, kolik by dalo práce, tu polaritu obrátit.
Jediná škoda, že jsem neměl víc času, ale musel jsem na odpoledne do práce :( jako každý pracovní den o prázdninách :(
Co jsem tak vypozoroval, tak jste blázni... sotva 1801 v TechnoParku zastavila, už jste se všichni úprkem řítili nahoru, aby vám náhodou neunikl pěkný záběr :) měli jste udělat lajnu a pak si fotky mezi sebou povyměňovat :)

Mimochodem, pokud 1801 splní těch (teď už "jen") 89 dní, kolik práce se musí udělat na 1803? Víc nebo méně než na 1801?? Díky za info.


Offline
Uživatelský avatar

460
29 lis 2004 18:44
16 km od Brna
.. no jen doufám že ji to množství šotoušstva svým zájmem a hlavně náporem nesthalo hned první den provozu :-P a že zkušební provoz úspěšně dokončí ... Brno si přece musí zachovat "nejpestřejší vozový park"


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
kuba píše:
Eda tady psal, že vás čeká 4:41 u TM a krom mě a Mraka se nikoho nedočkal, to tady nejsou žádní ultras? Měli jsme si v těch 4:41 dát sraz i s novinářema. :-)

No já to původně měl v plánu, ale když jsem po necelých 4 hodinách spánku v 3:30 vstal, rozhodl jsem se, že to tak moc nehoří a že (snad) vydrží... :wink: Ta Rovnost by mě zajímala.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
To morgul: S tím bodem pro bych to tak zase jasně neviděl

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
to JM: v konstrukci kolejí se nevyznám:) informaci beru na vědomí, zajímá mě jako cestujícího hlavně pohodlí... bod pro Prahu

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
morgul píše:
... že skákání přes výhybky je brněnská specialita, v praze se ani T3 na výhybkách tak netřesou..

Nebude to tím, že se pp používají hluboké srdcovky od doby, co zavedeny kuželová kola ?

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
daxi píše:
,,, a najednou jezdí jak o život :-D

A nejezdí snad o život :?:
offtopic sorry

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
funtom píše:
Ona ta osmnáctnulajednička fakt vydržela na kurzu celej den :shock: (ne, že bych jí to nepřál :-D )?


vypadala živě a čile:) za týden, až opadnou emoce, bude jezdit poloprázdná, markantně ubude cestujících s foťákem :-D jel jsem s ní dneska 3x a všude samý stativ a objektiv:) jako na výletě fotografického kroužku:)

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
David Jaša píše:
Holt moderní podvozky. Narozdíl od reinkarnací PCC podvozků s dobastleným primárem.


Zdá se mi, že skánání přes výhybky je brněnská specialita, v praze se ani T3 na výhybkách tak netřesou.. mají jiné podvozky? nebo je to rozdílnou konstrukcí výhybky? (jezdím denně přes slinták, resp blanickou). oproti tomu i v brně na nových kříženích (moravské nám., česká) se třeba i anitra hezky rozhoupe a rozduní.

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
268
09 úno 2007 13:59
Brno
Ona ta osmnáctnulajednička fakt vydržela na kurzu celej den :shock: (ne, že bych jí to nepřál :-D )?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
no, osobně jsem nevěřil, a nevěřím stále, že vydrží kilometry...

P.S.: největší nabídka zalaminované jízdenky z dnešní jízdy RT6 - 250 korun. Jízdenka v hodnotě deseti korun... Zajímavý, co jsou někteří schopní za něco takového dát. Pravda, jízdenky z první jízdy pražskýho metra se prodávají i za tisícovku :)


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
Ještě nedávno,spousta z vás n e v ě ř i l a že se chystá rt6 do provozu a najednou jezdí jak o život :-D


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
Novinářka za náma přišla v 10:30

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6617
21 pro 2005 17:01
Zdeněk: Já myslel ty novináře.


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
Nějaké moje fotečky a postřehy na http://www.mhdbrno.webnode.cz/ v sekci RT6 :-D

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
No kolegové dojeli až v 9:15 takže to moc dřív nešlo. Z Prahy asi nedojedou v 5 :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6617
21 pro 2005 17:01
V 9:45? Tak pozdě. Já se vozil cca 5:00-7:10 a 7:50 - 8:30. Eda tady psal, že vás čeká 4:41 u TM a krom mě a Mraka se nikoho nedočkal, to tady nejsou žádní ultras? Měli jsme si v těch 4:41 dát sraz i s novinářema. :-)
Prosím, berte s rezervou


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
Takže já samozřejmě taky jel Žofinkou. Kolegové ze západu z toho byli pěkně na větvi. V 9:45 bylo na Zvonařce hodně šotoušů a řidič kecal mimo jiné s Manilem a volal na dospečink o tom problému se dveřma. Při zpáteční cestě se rozjel a napočtvrtý otevření/zavření dveří. To už s náma jela reportérka brněnsnkýho deníku a dělala s náma rozhovor takže zejtra bude o Žofce v Deníku :lol:
Ale jezdí krásně, moc pěknej pocit vést se po 5-ti letech (naposledy jsem s ní jel na BMUE 2003) zase v RT6 :-)
A celodenníé jízdenky kámošů půjdou taktéž zalaminovat.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Falkon píše:
Tímto bych chtěl zároveň pozdravit všechny šotouše, kteří se mnou jeli celou cestu z Úzké na Technologický Park, zejména Davida Jašu, který, ač o tom nevěděl, seděl přes polovinu cesty skoro naproti mně :)
Nepřekáží mi tvůj xicht v té fotce sarančecího xichtu skrz prostřední okno RT6? ;-) Nebo ses bavil, když jsem Manilovi makropózoval? :lol:

ds píše:
:roll:
:pray:
Není lepší dívat se po ženskejch?
Neboj, bylo se na co dívat. Že Manile? ;-)

otmeg píše:
Také se mi zdálo, že Žofinka občas brzdí jako tank - i při lehčím dobržďováním používá snad všechno, co má po ruce, občas mi přišlo, že už snad chybělo jen otevřít přední dveře a vyhodit kotvu :).
Jo, ty magnety byly na kolejnicích až moc často

morgul píše:
1. Když člověk sedí nad předním nebo zadním podvozkem, skoro nejde poznat, že se jede přes výhybku... Dunění nebo poskakování je minimální.
Holt moderní podvozky. Narozdíl od reinkarnací PCC podvozků s dobastleným primárem.

morgul píše:
4. uspořádání sedadel mi přijde subjektivně mnohem lepší než v 13T
Aby ne, když má při 5/6 délky sarančete 2/3 jeho počtu sedadel...


honny: v tom podchodu jsem dělal sérii testovacích fotek při různé ISO citlivosti. Bohužel při druhé fotce se tam začlo motat to děcko... :-\


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 209  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 říj 2024 10:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]