Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 173 z 213    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 213  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
manil píše:
S názorem, že archivy nejsou bezedné, nebo že není co fotit, nesouhlasím...

Jj, to bylo vypuštěno z mé klávesnice. Jen subjektivní zdůvodnění člověka, který nefotí. :-)
Pravda na scany jsem zapomněl. Ty mají (alespoň pro mne) velkou hodnotu, ukazují Brno v době, kdy jsem ho ani neznal.


Takže na návrh b1 je v galerii možno vyhledávat i část řetězce, a to v kolonkách Typ, Ev. číslo a Datum. Funguje jenom náhrada hvězdičkou z pravé strany řetězce (z levé to stejně nemá smysl). Vyjímka je kolonka Popis, kde nahrazování funguje automaticky z obou stran (toto už bylo dřív).


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Upřesnění:
Plat dispečera se odvíjí od služebního stáří v DPmB a službách. Oproti řidičům to závratná částka není. Dokonce si někteří dispečeři stěžují, že jako řidiči měli více.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
mauricio píše:
ty tabulky jsou předpokládám jen obecné, ne? Nebo obsahují i takové věci jako podíl prémií a tak?


No obecné - V tabulce je jasně dáno, jaká je hodinová mzda - a věř, že u řidiče je ta položka výsměchem :twisted: A prémie jsou pohyblivou složkou platu, takže se podíl nikde nepíše, protože ani neexistuje.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
chat-maniac píše:
Tabulky jsou přílohou kolektivní smlouvy, ale pro veřejnost to rozhodně není.

ty tabulky jsou předpokládám jen obecné, ne? Nebo obsahují i takové věci jako podíl prémií a tak?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Dispečer je pro chlapy z podniku po odsloužených letech za odměnu dá se říct, tam se nikdo z venku z fleku nedostane.
Tabulky jsou přílohou kolektivní smlouvy, ale pro veřejnost to rozhodně není.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


b1: šlo by to, příležitostně se na to podívám.

cz: já třeba plat dispečerů nevím, ale řekl bych, že u nich to bude jednak víc individuální a jednak to asi stejně nebudou nějaké extra peníze, protože to vesměs dělají lidi, které to baví (a zaměstnavatel to dobře ví). A předpokládám, že v tomto případě je požadavek praxe přímo v DPMB a asi nestačí praxe z jiného DP. Takže než by se tě to týkalo, tak to stejně bude jinak.
Ale kdyby někdo měl platové tabulky, tak by mě to taky zajímalo. Není to třeba přílohou kolektivní smlouvy nebo něčeho takového?


Já mám taky web a vím kolik je na něm práce, a proto nikoho nekritizuji za malý chyby(protože vím že i taková malá chyba vezme dost času). A všem co chtějí remcat bych řekl ještě toto: Všimli ste si že ani na webu bmhd.cz jeho fotogalerce ani tady na foru není žádná reklama? Von ten server taky něco stojí a při počtu dat co zde jsou, takže tak cca 10GB to není levná záležitost. Stránky bez reklamy se už moc nevidí. Adminům 3krát :applause: :applause: :applause:


Jak vidím tak to asi nikdo neví nebo nechce zodpovědět


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
cz píše:
pravidelně sem psat nebudu, pouze mě zajímá tato jediná otázka :)

Ano, kritika galerie o tomto jasne vypovida :lol:

Zpet k tematu:
manil píše:
Nicméně ve svém zaměření patříme mezi nejkvalitnější a nejrozsáhlejší fotogalerie v celé republice, doporučující odkazy se bez našeho přičinění objevují i na zahraničních stránkách.
Ostatne, neznam zadnou jinou galerii s dopravnim zamerenim, kde by se dalo vyhledavat podle evidencnich cisel vozu nebo podle zastavek.
V souvislosti s timto bych mel i jeden navrh. Neslo by udelat, aby u vyhledavani stacilo napsat cast hledaneho retezce? (napriklad kdybych chtel vyhledat fotky vozu, jejichz evidencni cisla zacinaji 14, tak bych zadal 14*, podobne treba kdybych chtel fotky z 80. let, tak bych zadal 198*)


rt6n1 píše:
No nevím jestli bych měnil Liberec za Brno. :lol:


no já více méně nemám na výběr proto se ptám kolik se u vás bere pokud to někdo ví :)


Offline
Uživatelský avatar

310
11 srp 2007 10:56
No nevím jestli bych měnil Liberec za Brno. :lol:


Hafan007 píše:
Stačilo by se registrovat..:)


to mi příjde zbytečné jelikož interent mám jen dočasně do konce ledna, lepší by bylo případně zodpovězení mé otázky, registrace na 20 dní je podle mě zbytečná zvlášt když jsem to tu objevil náhodou a pravidelně sem psat nebudu, pouze mě zajímá tato jediná otázka :)


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
cz píše:

Pracuji u DPmL a mám možnost se přestěhovat do Brna takže praxe a papíry by byly, navíc je mi jasné že hned ze dne na den ze mě nebude dispečer pouze se ptám o kolik si případně polepším nebo pohorším tak proto mě zajímá kolik je v Brně plat dispečera. Pokud to někdo ví prosím odpověze mi, a puntičkářům se omlouvám že to píšu zase sem ale jak jsem řekl do diskuze platy u DPmB se nemohu dostat!

Stačilo by se registrovat..:)


mauricio píše:
a papíry a určitou praxi, tuším 5 let, pane kolego máte?


Pracuji u DPmL a mám možnost se přestěhovat do Brna takže praxe a papíry by byly, navíc je mi jasné že hned ze dne na den ze mě nebude dispečer pouze se ptám o kolik si případně polepším nebo pohorším tak proto mě zajímá kolik je v Brně plat dispečera. Pokud to někdo ví prosím odpověze mi, a puntičkářům se omlouvám že to píšu zase sem ale jak jsem řekl do diskuze platy u DPmB se nemohu dostat!


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Návštěvník píše:
Ještě se chci zeptat kolik zhruba je čistej plat Dispečera u DPmB. Zkoušel jsem ten dostaz napsat do kategorie "práce u dpmb" a vůbec to nejde tak se ptám tady potřebuju porovnání jestli se mi ta práce vyplatí!


Ono na dostat se na dispečink není jednoduché - jak už tady psal mauricio, je potřeba maturita, ŘP na tramvaj a samozřejmě praxe. Těch 5 let je minimum, ale nevěřím, že se tam člověk hned dostane. Takže člověk "z venku" nemá absolutně šanci.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
a papíry a určitou praxi, tuším 5 let, pane kolego máte?


Honza píše:
:roll: Co chceš fotit, když na to nejsou podmínky a archivy taky nejsou bezedné. Při současném počtu fotek by se spletl každý.


S těma Archivama jsem tlumočil názor pana Honzi manile! Abych zase nebyl za nejhoršího. Stále nevěřím že tu člověk který řekne svůj názor a hned je nejhorší. Ještě se chci zeptat kolik zhruba je čistej plat Dispečera u DPmB. Zkoušel jsem ten dostaz napsat do kategorie "práce u dpmb" a vůbec to nejde tak se ptám tady potřebuju porovnání jestli se mi ta práce vyplatí!


Offline
Uživatelský avatar

244
23 zář 2007 17:53
Kde mne zrovna nevyhodili...
Galerie je svým rozsahem jediněčná; jen fotek vozidel DPMB je zde odhadem přes šest tisíc, chybám se nelze nikdy úplně vyhnout, ale vzhledem k množství materiálů je zatíženost chybami velice malá, myslím že nepřesahuje jedno procento; málokteré stránky či galérie se můžou pochlubit takovou korekností.
Navíc bych ještě jednou zdůraznil, že adminové i fotografové dělají tuto práci dobrovolně, ve svém volném čase, samozřejmě nejen zadarmo, ale též do chodu stránek investují nemalé množství času a úsilí. Naprostá většina nejen internetových stránek, ale bohužel dnes už i odborných časopisů, knih obsahuje mnohem více chyb i vyložených nesmyslů a to jej tvoří dobře placení profesionálové.
Navíc návštěva galerie i tohota fóra je zcela dobrovolná a nestojí Vás ani korunu. Když najdu chybu, tak za konstruktivní postup považuju admina na tuto skutečnost upozornit a ne ho úplně zbytečně a nespravedlivě napadat. A pokud Vám opravdu tak leží na srdci čistota médií, tak se zkuste porozhlédnout kolem sebe a zajisté zjistíte, kolik nepřesností, nesmyslů i záměrných lží se valí na nebohého občana ze všech stran, ať už v denním tisku, na internetu, v televizi či časopisech a knihách; BMHD spolu s nemnoha ostatními tvoří čestnou vyjímku.
Jestli že se Vám snad se zmíněnou informační stokou podaří podaří učinit cokoli pozitivního, hluboce před Vámi smekám, jestli ne, tak se aspoň zbytečně neobouvejte do těch čestných výjimek za to, že nejsou tak dokonalé, jak byste si představoval. Ostatně, nic Vám snad nebrání založit si vlastní, lepší stránky, nafotit pár tisíc fotek, napsat zdrojáky, poslat na server... Určitě to bude užitečnější, než se pokoušet za každou cenu dokázat, že adminové BMHD vlastně vůbec ničemu nerozumí.
Abych zůstal u brněnské MHD; hojně se zde diskutovalo o plátku "Šalina", který vytvářejí právě ti placení z peněz občanů, takže i když do něj v životě nenahlédnete a brněnskou MHD nikdy nepojedete, stejně Vás to nějakou tu korunu bude stát, aby si redakce pod rouškou informování cestujících mohla psát nicneříkající články o brněnských gymnastkách nebo záměrně oblbovat občany tvrzením, že Anitry neničí koleje. ( "U těchto tramvají jsou hodnoty opotřebení kol i kolejnic v Brně srovnatelné s vozy s otočnými podvozky." [url]http://www.e-salina.cz/c/02-2007/kola-a-kolejnice.htm[/url] )


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
cz:
S názorem, že archivy nejsou bezedné, nebo že není co fotit, nesouhlasím. Kromě nových fotek, které postupně přicházejí od různých autorů, postupně zpracováváme digitalizované diapozitivy nebo scanované fotky. Není to žádná placená práce.
Nicméně ve svém zaměření patříme mezi nejkvalitnější a nejrozsáhlejší fotogalerie v celé republice, doporučující odkazy se bez našeho přičinění objevují i na zahraničních stránkách. Kritiku malých součástek v jinak kvalitně fungujícím celku opravdu považuji za nesmyslnou. Pokud byste měl nějaké návrhy na vylepšení nebo našel nějaké další chyby v popiskách fotek a upozornil nás zde, pomocí DF, budeme jen rádi.

Zajímá-li vás vyjádření k příspěvku pana Havlíka, je to moje chyba. Upozornění na tyto fotky si pamatuji, ovšem při zásahu do db jsem na ně zapoměl.

PS: Zkuste si nastudovat zásady interpunkce, aby vaše příspěvky byly srozumitelnější.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
no alespoň to pan RH napsal zdvořile a bez zbytečných emocí :idea:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


manil píše:
cz:
Je rozdíl mezi upozorněním (jako to udělal např. Emperror na chybu v popisku foky) a zcestnou kritikou.

Kritika? Jen názor nic víc. Jsem zvědav jak zareagujete na příspěvěk pana Havlíka který jak vidím nejméně podruhé upozornuje na neopravené chyby což by kritiku už zasloužilo. Když mi tu někdo psal že není co fotit a archivy nejsou bezedné a prostě není co přidávat řekl bych že na opravení pár popisků by se čas našel. No jo chválu dokáže každy příjmout ale kritiku jen někdo bohužel zde se asi nikdo takový nenachází.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Nechci něják rejpat ale vypusuji chyby na které se možná již dříve upozorňovalo ale nebyli opraveny.

http://bmhd.goo.cz/foto.php?1641-1642_2 ... a:20050610 je tam uvdeno Rakovecká což asi nebude
http://bmhd.goo.cz/foto.php?1033mn_mi:20070527 tohle Bystrc nebude.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
chybovat je lidske a ze se sem tam v galerce objevi spatna popiska nepovazuju za tragedii....no boooooze tak se na to bud upozorni nebo si toho admin vsimne sam....vzdyt nejde o zivot :roll: jinak manilovi a pd (doufam ze neni este nekdo dalsi / pokud ano diky nevedomosti se omlouvam) vsechna cest protoze galerka je kvalitni a kdyz hledam konkretni vuz zpravidla ho vzdy najdu a neni to jen jedna fotka :-)

(ostatne diky ni sem se taky zacal zajimat o mhd)

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
cz:
Je rozdíl mezi upozorněním (jako to udělal např. Emperror na chybu v popisku foky) a zcestnou kritikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5324 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 213  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 23 zář 2024 16:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]