Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 780 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 777, 778, 779, 780, 781, 782, 783 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Datel píše:
Manil: No s tím úhlem je to otázka, je fakt, že si nějak nemůžu vybavit jestli při výjezdu ze zastávky Komín smyčka nevadí něco ve výhledu na trať od Bystrce. Z větší vzdálenosti od křížení se samozřejmě skrz přední dveře dívat nemusel, ale jakmile by se přiblížil ke křížení v úrovni pěšího přejezdu, tak pohled přes přední dveře je podle mě nevyhnutelný. Dokazuje to i tvoje fotka z nehody (pohled na tramvaj ze strany dveří).
Samozřejmě dalším faktorem mohlo být zapadající slunce, či další....
Tím končím z mé strany diskuzi na téma rozbor nehody, prostě už se tak stalo, už to zpět nevrátíme....
Jen si mi Manile ještě neodpověděl jak to vypadalo s tramvajovou dopravou v okolí, když si byl u toho? Vždyť to nakolejování muselo trvat aspoň hodinu...

Je pravda, že při popojetí až k chodníku už byl úhel ostřejší, v tom případě by bavič zavazet mohl, ale myslím, že kousek za označníkem by mělo být na trať od Bystrce ještě dobře vidět přes přední sklo, ale k večeru tam to sluníčko fakt nepříjemně svítí.
V Bystrci uvízlo cca 15 vlaků. 1129 byla krátce po nehodě odtalčena za ni stojící 1573 a uvolnila tak průjezd všem vlakům, co byly v Bystrci. Krátce po nakolejení byla zprůjezdněna trať do Bystrce, ale kde se točily tramvaje do té doby nevím...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Manil: No s tím úhlem je to otázka, je fakt, že si nějak nemůžu vybavit jestli při výjezdu ze zastávky Komín smyčka nevadí něco ve výhledu na trať od Bystrce. Z větší vzdálenosti od křížení se samozřejmě skrz přední dveře dívat nemusel, ale jakmile by se přiblížil ke křížení v úrovni pěšího přejezdu, tak pohled přes přední dveře je podle mě nevyhnutelný. Dokazuje to i tvoje fotka z nehody (pohled na tramvaj ze strany dveří).
Samozřejmě dalším faktorem mohlo být zapadající slunce, či další....
Tím končím z mé strany diskuzi na téma rozbor nehody, prostě už se tak stalo, už to zpět nevrátíme....
Jen si mi Manile ještě neodpověděl jak to vypadalo s tramvajovou dopravou v okolí, když si byl u toho? Vždyť to nakolejování muselo trvat aspoň hodinu...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Datel píše:
manil: Když jel z Komárova, tak se bavil!
Říkám je to pouze moje doměnka. Je možné, že svítilo i to slunce, mohla to být souhra více okolností a nějaký důvod se oficiálně musí vždy uvést....
Já si o tom myslím svoje.

Mno, ikdyby tam ten bavič byl, dle mého soudu zavazet nemohl, v Komíně není takový úhel, aby se řidič musel koukat přes přední dveře, jako třeba na Geislerce nebo na jundrovském trojúhelníku...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
manil: Když jel z Komárova, tak se bavil!
Říkám je to pouze moje doměnka. Je možné, že svítilo i to slunce, mohla to být souhra více okolností a nějaký důvod se oficiálně musí vždy uvést....
Já si o tom myslím svoje.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Datel: Řidič se za jízdy s nikým nebavil. V podvečer v Komíně od Západu ostře svítí slunce, přímo ze směru, kam se musí vyjíždějící řidič podívat. Patrně byl oslněn a blížící se d-11 přehlédl.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
To jen potvrzuje moji doměnku toho, že se řidič zaa jízdy bavil. Když jsem ho oného osudného podvečera viděl v Komecu, tak bavič stál na schodech s pootevřenými dveřmi => při výjezdu bránil řidiči ve výhledu (tzn. řidič musí nahlédnout přes dveře od kabiny a 1.dveře) stejná situace je např. na lince 8 ve směru z Líšně u Geislerové, nebo na Nových Sadech pro linky 10, 12 a 13 ve směru na Hl.n. Proto řidič 01205 asi sice jen vyhlédl, ale přes baviče neviděl blíže přes dveře k vozu...(doufám, že je pochopitelné co jsem chtěl říct). Ale je to jen moje doměnka.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
já zase nechápu, jak nemohl dát přednost - na dost přehledném úseku a ještě k tomu, když ta tramvaj jela od něj dost blízo....to spal?


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Tak to musela teda doprava do Bystrce vypadat než se vše nakolejilo....
No a jak to bylo ze zbytkem, kde se točily jedničky, trojky, jedenáctky a dvanáctky? Neříkej, že vše na trojúhelníku u Veslařské???
A propos takhle to dopadá, když někdo spěchá domů a přitom se za jízdy vybavuje...(jsem si ho všimnul v Komárově okolo 17 a ještě si říkám: ten jede jen do Komína, a pak dom, ten se má...já jsem šel akorát do práce)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Fotky k nehodě naleznete zde:
http://bmhd.goo.cz/aktualizace/nove.php?nove=20060819

Starší vykolejení služební T2:
http://bmhd.goo.cz/aktualizace/nove.php?nove=20060818


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Dnes krátce před 18. hodinou nedala přednost při výjezdu z Komínské smyčky tramvaj linky 12 (1647+8) projíždějící tramvaji linky 11 (1129) a z boku do ni narazila. Vůz 1647 vykolejil. Nakolejení proběhlo rychle.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
OP píše:
Ives, a-53: Jsem zvedavy, jestli a kde budou autobusy na Cervinkove vyckavat.

V Bez starosti je i zminka o terminalu Zidenice, nadr. Nepise se tam ale nic o zmene na a-58, takze bude tato linka pres Zidenice i nadale vozit vzduch v luxusnim intervalu 10 min?


No ty Židenice přímo zavánějí zavedením nové linky v trase Životského--Židenice, nádraží, nebo možná ještě lépe Židenice, nádraží--Jílkova--Mošnova--Židenice, nádraží v nějakém rozumném intervalu cca 20 minut.


Offline
Uživatelský avatar

627
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Ives, a-53: Jsem zvedavy, jestli a kde budou autobusy na Cervinkove vyckavat.

V Bez starosti je i zminka o terminalu Zidenice, nadr. Nepise se tam ale nic o zmene na a-58, takze bude tato linka pres Zidenice i nadale vozit vzduch v luxusnim intervalu 10 min?


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Podle Bez starostí má být od září nově vedena linka 53 jako okružní v jednom směru od Červinkovy přes Skácelovu, Palačák a technologickým parkem přes koleje zpět.. Celkem zajímavá trasa.


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
logitech911 píše:
no, . dost, .. do 10 000 by ses vešel, .. :lol: záleží, jestli novou, nebo z bazaru, .. :-D je tam strašně moc věcí, aby to fungovalo, .. jestli chceš, můžu se ti pozeptat co by to stálo, .. :wink:

Pokud to nebude 50ti telefonáty, tak by to bylo fajn :wink:


Offline
888
21 led 2006 12:26
Frankx píše:
A co to stojí?

no, . dost, .. do 10 000 by ses vešel, .. :lol: záleží, jestli novou, nebo z bazaru, .. :-D je tam strašně moc věcí, aby to fungovalo, .. jestli chceš, můžu se ti pozeptat co by to stálo, .. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
logitech911 píše:
de to, ale musel bys mít doma nějakou myslím UHF staničku, nebo příjmač (motorola, alinco, kenwood, ....) :wink:

A co to stojí?


Offline
888
21 led 2006 12:26
Frankx píše:
Kdybyste někdo věděli o způsobu, jak si poslechnout "MHD rádio" doma, jsem jedno velké ucho :wink:

de to, ale musel bys mít doma nějakou myslím UHF staničku, nebo příjmač (motorola, alinco, kenwood, ....) :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Kdysi dřív to asi bylo možné, v době, kdy všichni slyšeli všechno, ale obávám se, že v současné době to není možno (legálně), já nejsem hacker, já ti neporadím.


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
http://www.novinky.cz/krimi/po-srazce-a ... 2u1vm.html - srážka autobusu s vlakem v Ponětovicích


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
Kdybyste někdo věděli o způsobu, jak si poslechnout "MHD rádio" doma, jsem jedno velké ucho :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
logitech911 píše:
neříkej, že doma odpsloucháváš DPMB :lol:

A proč doma, víš já se taky někdy svezu :mrgreen:


Offline
888
21 led 2006 12:26
Kuba píše:
Hlásili vysílačkou, že tam he hluboká díry, velmi pomalá jízda, pozděj odklon.

neříkej, že doma odpsloucháváš DPMB :lol:


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
SYN píše:
No jo, jak říkávala naše profesorka matiky - myslím A, píšu B (říkám C a má tam být D :)
Vzhledem k tomu že od narození bydlím za dvěma rohama tak je to ostuda. Sorry.


To naše profesorka chemie to dovedla k dokonalosti tímto citátem:
"Měls jedničku, dneska je to taková horší dvojka, spíš trojka, ale ještě si nepiš čtverku na vysvědčení, abys neměl pětku." :lol:


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Kuba píše:
To náměstí se jmenuje Konečného!
Komenského u červenýho kostela (křižovatka HusovaxJoštova)


No jo, jak říkávala naše profesorka matiky - myslím A, píšu B (říkám C a má tam být D :)
Vzhledem k tomu že od narození bydlím za dvěma rohama tak je to ostuda. Sorry.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
VS píše:
Dnes večer po prudkém dešti došlo podemletí na trati linek 5 a 7 do Lískovce. d-5 jezdí odklonem přes renneskou a hl.nádraží, d-7 jede k Ústřednímu hřbitovu. Náhradní doprava celní-Česká-Maliňák. Nevím jak dlouho to bude trvat než to spraví, třeba se bude jezdit odklonem ještě i zítra.

Hlásili vysílačkou, že tam he hluboká díry, velmi pomalá jízda, pozděj odklon.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 777, 778, 779, 780, 781, 782, 783 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 zář 2024 20:13
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]