Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 800    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Tak to potom jo.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
A je to trvalá změna nebo dočasná? Mám dojem, že zastávka ve směru do centra na rozdíl od té z centra neprošla rekonstrukcí.
EDIT: Zřejmě je to dočasná změna (z webu https://mapa.idsjmk.cz/).
Příloha:
zmena.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Nedává mi smysl to přeložení Lipové pro jedničku do smyčky. Zbytečné zdržení pro jedničku a lidi z kolejí to mají zbytečně daleko. Kdyby tam třeba byla arena nebo lanovka, tak dejme tomu, ale takhle...


Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
Trocha pondělní radosti na pomezí Kohoutovic a Pisárek. Vyvrácený dub strhl vedení na 3 výložnících okolo zastávek Antonína Procházky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2804
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nj, když někdo neumí řídit, tak je to marný. Dneska jsem jel na okruhu z Pisárek na Lesnou autem a na šestipruhu, než se odbočí na mezipatro s kruháčem před tunely Dobrovského, nějakej týpek v BMW normálně zastavil v prostředním pruhu. Neskutečný, co ty lidi někdy napadá. No a že se někdo neumí řadit v zipu, takže místo dojetí na úplný konec a řazení vytváří frontu na banány, to je na Žabovřeské taky časté. Nejvíc dokáže člověka ##MLUVÍM SPROSTĚ##, když předjezdec neudělá záchranářskou uličku, neřadí se, nebliká a ještě před sebou nechá dvě stě metrů díru. Za takový styl bych neodebíral jen body, ale rovnou řidičák.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7283
27 úno 2010 07:40
Fotek jsou plné zpravodajské servery.


Offline
Uživatelský avatar

185
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Robert píše:
Dnes ráno nehoda 1933 s https://seznam-autobusu.cz/vuz/89641

Foto je na fb dpmb: https://www.facebook.com/share/p/MuuVcWTArsYrJk3c

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
2804
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Martine: Úvoz a Žlutý kopec v jednom hlášení nikdo neřeší, představuj si ve větě čárku. Setkal jsem se s tím, že v hlášení je pár sekund pauza, ale názvy zastávek zazní vedle sebe, takže nic mimořádného.
Co se týká návaznosti, moje zkušenost byla řádově okolo 17:30 směr Kraví hora, kdy mi CG transit na základě dat z Idosu ukazuje 5 minut na přestup, přišel jsem k Ústavnímu soudu a jel bus za 3 minuty. Minutové zpoždění neřeším.
Ke Sladové nic nevím, předpokládám, že je tam proto, aby lidi nepanikařili, že se projíždí kolem Mendláku a měli vystoupit už u Sv. Anny a dojít pěšky nebo popojet pětkou. Jako stálá se zastávka asi neplánuje, myslím si.
Pro 35 by to mohlo mít smysl, nevím, jestli zastavuje na Tvrdého směrem nahoru, dlouhým linkám 25/26 bych tuhle zastávku rozhodně nepřidával, zase nemusí stát u každé vrby.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taky mám ze včera zkušenost s touto výlukou, ale mám bohužel opačný pocit. Zrovna navečer je přestup z linky 4 na náhradní dopravu zoufalý. Autobus odjíždí nějakou minutu před příjezdem šaliny, trolejbus tím směrem též ujíždí před nosem. A že bych čekal návaznost busu x4 na tram 4.

Nevíte proč došlo ke zřízení zastávky Sladová? Na začátku Úvozu, jen pro dopravu objíždějící Údolní (x4, N89, N95). Přijde mi taková trochu mimo - resp. by tam klidně mohly zastavovat i linky 25, 26, 35; případně jen třeba 35.

Hlášení o směřování vozidla je fajn, ale v trolejbusu u Sušilovy "...jede směr Úvoz Žlutý kopec", čekal bych mezi těmi zastávkami pauzu nebo "a". Chápu, že je to asi poskládáno, ale zní to jako jeden název.


Offline
2804
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Musím pochválit autobusové řešení výluky na Údolní. Včera jsem si projel úsek Česká - Mírák - Česká, protože zrovna jel kratší spoj.
Chválím, že je několik výlukových hlášení na místech jako před Mendlákem, na Úvoze u zastávky mezi Gorkého a Grohovou a ještě někde. Jo, jen před Šilingrákem se ta hláška přehrává trochu později, skoro před příjezdem do zastávky, ale jinak fakt super. Jasné a srozumitelné a vždycky jen kus textu, takže žádné zahlcování cestujících nepotřebnou informací o pokračování trasy. Na Míráku, Úvoze i České logické umístění, žádné ##MLUVÍM SPROSTĚ## pozice ve stylu: "běžte za roh" tady dáme zastávku, aby nezavazela šalině.
Z pohledu nevidomého se mi nelíbí jen posun společného Úvozu vpřed, ale chápu, že na původní pozici by kloubáku trčela ##MLUVÍM SPROSTĚ## do křižovatky a sousedního pruhu, nicméně na ten jeden rok k provizornímu sloupku teda mohli přilepit nějaké kostičky/signální pruh.
Pobavilo mě mimochodem trolejbusové řešení výstupní zastávky Česká: očekával jsem, že se pojede až ke sloupku nástupní X4 a 12 směr nádraží a vono ne. :mrgreen: Pěkně vyhodit kaštany a projet kolem, tím je úkol splněn.
Že je tady jako u jediné dvojice linek zárohová nástupní, taky chápu a čekal jsem tohle umístění, co mě překvapilo o něco víc, je trasování z České zpět, očekával jsem, že se pojede ke Grohové a některou z jednosměrek zpátky k Úvozu.
Jo a líbí se mi, že Grohova je opravdu hned u Veveří a ne někde v půlce ulice, takže se dá snadno přeskočit, když jede člověk od Žluťáku a chce k Táboru nebo do Komína a nevzpomene si na existenci 68, že nemusí až na Českou a vracet se. Nebál bych se nechat tohle jednosměrné řešení i po výluce, byť chápu, že Komenského náměstí je zažitý cíl a do jisté míry infrastrukturně snáz dosažitelný pro klasický nebaterkový trolejbus.
Proč bych to nechal? No, jednak kvůli sjednocení Úvozu směr Lužánky pro 25/26/38/39 a jednak proto, že současně může trolejbus zastavit na Grohové a nemusí se na Českou, jak už jsem říkal, pokud na tenhle uzel nechci.
No a polokružní zakončení by pak mohlo být třeba Grohova - Česká - Komenského náměstí na baterky a zrušení trolejí od Komenského náměstí po Husové na Údolní v tomto směru. Bylo by to lepší i pro ranní návaly studentů směr Mírák a Biskupský gympl, že by se nikdo nemusel rozhodovat, jestli přejde na Komenského náměstí před FSS MU, nebo přesedne až na uzoučkém Obilňáku (vím, že bude širší, ale i tak se to hodí).

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7283
27 úno 2010 07:40
Dnes ráno nehoda 1933 s https://seznam-autobusu.cz/vuz/89641


Offline
449
24 lis 2017 11:40
urbonaut píše:
https://www.dpmb.cz/dopravni-podnik-mesta-brna-koupi-minibusy-znacky-sor-icn-95

"DPMB vozy nasadí například na linky 62, 65, 68, 80, 211 a 302, kde není vhodné či nutné nasazovat standardní autobusy."

Podle této zprávy to spíš vypadá, že sóla na 68 jsou důsledkem nedostatku minibusů, což se ale brzo změní.


Řekl bych, že na nějaký spoje tu budou klasický sóla vyloženě potřeba. Btw na takovou 62 např. si mylsím, že i ty midibusy jsou přemrštěný a pár těch dodávek by se pořád hodilo mít. zajímalo by mě, kolik co žere nafty..


Offline
280
04 bře 2013 22:47
Celý týden trvá přeložená zastávka Mikulčická u linky 33 zpět do ulice Tilhonova ve směru z centra. Praxe je ovšem taková, že některý spoj tam zastaví a některý na normální zastávce u Alberta.


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
https://www.dpmb.cz/dopravni-podnik-mes ... sor-icn-95

"DPMB vozy nasadí například na linky 62, 65, 68, 80, 211 a 302, kde není vhodné či nutné nasazovat standardní autobusy."

Podle této zprávy to spíš vypadá, že sóla na 68 jsou důsledkem nedostatku minibusů, což se ale brzo změní.


Offline
268
09 úno 2007 13:59
Brno
Robert píše:
Linka 68 šla do sól místo sanitek kvůli úseku do Šrajbecu? Podle mě spíš kvůli té druhé větvi do Kéniku. Takže bych se nedivil, kdyby šla při výluce zase do sanitek.


Kdyby na věc přišlo, mohly by ty spoje od Tábora končit na náměstí Míru jako dřív :wink:. Ale výrazně plné sanitky měly, co vím od známých bydlících v oblasti, na vyvýšených křižovatkách na Lerchově místy výrazné problémy při "zhoupávání".


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
U té 304 je to spoj od spoje. Nedávno se mnou nastupovalo na Palackého náměstí asi 8 lidí, co jelo ke KPN (a ve voze jich bylo dalších 7-8). Ale je pravda, že informovanost byla nulová, však se lidí mnohdy řidiče ptají, kudy to tam jede.
Ale jsou prázdniny, slabší provoz, ono si to cestující také před Vánocemi najde a pak třeba se počet lidí zvýší do budoucna.


Offline
2804
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A když už jsme u výluk a aktualit. Může mi někdo říct, jak to bude s autobusy/trolejbusy po nedělním otevření Tomkáče a tunelů? Ještě jsem to nečetl a co mi říkal kamarád z Pardubic, který se u nás byl mrknout na stavbu, tak prý je ten návrh jakýsi chaotický.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2804
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, i kdyby to lidi věděli, že jede 304 k nákupáku, tak si myslím, že si řeknou: aha, to je regionála, ta jede někam do kelu. Případně, že jim v tom nemusí platit šalinkarta. Jasně, je to reálně nesmysl, ale psychologie prostě...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7283
27 úno 2010 07:40
Důvod pro konečnou v NCKP jsi trefil naprosto správně. Během stavby KPN je žádoucí, aby tam stálo co nejmíň autobusů.


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Robert píše:
Plus ti bude na Míráku končit ta 68, takže tam moc kloubáků neodstavíš.

No ta by tam právě nekončila. Ta by jezdila ve stejném rozsahu jako teď. Ve všední den na Míráku v současné době končí minimum spojů.


Robert píše:
Linka 68 šla do sól místo sanitek kvůli úseku do Šrajbecu? Podle mě spíš kvůli té druhé větvi do Kéniku. Takže bych se nedivil, kdyby šla při výluce zase do sanitek.

Řekl bych, že i kvůli úseku do Pisárek. Kvůli kolejím na Vinařské jezdily dodávky dost plné. A v současné době ve všední den jedou skoro všechny spoje od Šumavské alespoň do Pisárek. Takže i tam je to dost vytížené.


fanthomas9 píše:
Ještě když jsme u NCKP, víte někdo, jak je využívané kvůli výluce vzniklé spojení KPn - NCKP linkou 304?

Co jsem postřehl, tak to tam jezdí úplně prázdné. Nejspíš lidi ani neví, že tam něco takového jede a že do toho můžou nastoupit. Navíc to tam jede v úterý a v dubnu.

Říkám si, jestli to prodloužení není jenom kvůli tomu, aby těch autobusů u KPN nestálo tolik. A když už řidič na tu svačinu do NCKP jede, tak aby tam třeba aspoň jednoho člověka svezl taky.


Offline
7283
27 úno 2010 07:40
Linka 68 šla do sól místo sanitek kvůli úseku do Šrajbecu? Podle mě spíš kvůli té druhé větvi do Kéniku. Takže bych se nedivil, kdyby šla při výluce zase do sanitek.


Offline
268
09 úno 2007 13:59
Brno
Rozbití 68 mi teda připadá jako velký nesmysl, z laického pohledu zbytečná změna navíc. Linka, které se zkracoval interval z Pisárek a na níž místo sanitek začala kvůli vytíženosti logicky v PD jezdit sóla, která hlavně nestála nikde v kolonách = byla použitelná, se utne u hvězdárny. :-s Navíc x4 ani z MČ nepojede na Klusáčkovu (aspoň dle mapy na FB DPMB, zastaví kdesi za rohem místo současného přestupu). Jediné, co dává smysl, je to protažení k NCKP, ale to se mohlo týkat samotné 68.

Ještě když jsme u NCKP, víte někdo, jak je využívané kvůli výluce vzniklé spojení KPn - NCKP linkou 304?


Offline
7283
27 úno 2010 07:40
xxx: To si řekneme, až uvidíme nějaké JŘ. 68 jezdí ve školním roce v ranní špičce po 5-10 minutách, v odpolední po 15, 4 pak po 7-8. A nedivil bych se, kdyby bylo potřeba tuto větev posílit, když nepojede čtyřka. Plus ti bude na Míráku končit ta 68, takže tam moc kloubáků neodstavíš.


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Já bych to viděl na ideál otestovat spojení k NCKP ve stejné trase 68. Kdy jindy se to dá vyzkoušet než zrovna při výluce.


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Ale prosím tě. Když na Míráku můžou mít pauzu čtverky a šedesátosmičky, proč by nemohly x4? Nějaké vozy se vejdou na výstup na koleje, nějaké si můžou stoupnout před kostel. Neviděl bych v tom problém.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 21 zář 2024 05:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]