Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
vsak tim to jen zacina


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Dovoluji si připomenout, že nikdo nezakazuje přepravu kol v MHD, pouze již není zdarma.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A auto si do mhd taky beres? Nebo v nem jedes?


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Někdo nejspíš dospěl k závěru, že po Brně už je dostačná ucelená síť bezpečných cyklostezek, že přeprava kola v MHD už přestala dávat smysl. Počkat...

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kdyby se tato sorta lidi chovala normalne, nebo aspon tak, aby nebyl duvod si jich vsimat, nikdo proti nim valku nepovede.
Ale 90% pumpicek, ktery potkavam, jsou naprosty hovada, kterym by fakt patrilo poznat zadni dvojmontaz nakladaku z vnitrni strany.
Kolobezky mne nejak netankujou, tam jsem si, az na obcasne výstřednosti s parkovanim, nejakych vetsich duvodu vest proti nim valku, nevsiml.
Uplne jina liga jsou elektrokola a jednokola, idealne s napisem wolt na zadech. Tam je k jejich vlastnostem nutno pricist jeste pokusy o (sebe)vrazdu.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
proti kolům a koloběžkám se tady vede svatá válka, místo toho aby se způsoby dopravy kombinovaly tak, jak je to v civilizovaném světě běžné. Tady se pořád ve všem hledá problém a místo vymáhání nastavených pravidel se s vaničkou vyleje i dítě.
Musím říct, že mě takto bytostně sere i zákaz elektrokoloběžek v MHD, který mi znemožnil způsob dopravy, na který jsem byl zvyklý, tedy složit koloběžku, doprovodit šalinou syna do školy a následně na koloběžce dojet do práce, protože tímto směrem je MHD neefektivní. Zákaz jsem vzal na vědomí a celou cestu abslovuju autem. Tak asi tak...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
Tak doufám, že to pak bude i komunikováno, zvlášť v dnešní době, kdy se negativní zprávy moc nenosí; aby se o tom lidi vůbec dozvěděli.

Stačí, aby to šlo na Zdopravy, v takové chvíli už si to přečte dost lidí. Každopádně nejsem z toho nadšený, i když je jasné, že kolo je od toho, aby se na něm jezdilo, může se někdy hodit ho popovézt, třeba i vlakem po Brně. Osobně bych uvítal v případě takového kroku něco jako roční předplatné na kolo (když to zvládnou švýcarské SBB s jejich Velo Passem, tak proč ne DPMB).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tak doufám, že to pak bude i komunikováno, zvlášť v dnešní době, kdy se negativní zprávy moc nenosí; aby se o tom lidi vůbec dozvěděli.


Offline
31
01 bře 2006 20:49
Ano, je to jisté. Dosavadní znění bylo: "V zónách 100 a 101 může držitel platné předplatní jízdenky vydané pro 2 a více dnů bezplatně přepravovat spoluzavazadlo, psa nebo jízdní kolo. V linkách s provozním označením 100 a výše je přeprava jízdního kola povolena pouze ve spojích vyznačených v jízdním řádu."


Offline
72
17 lis 2012 23:31
A je to jisté? Nepovažuje se kolo za spoluzavazadlo? Jaké bylo dosavadní znění?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
V linkách 1-99 je to bez výjimky povoleno, ale zpoplatněno. V linkách 100 a výše je to povoleno jen ve vybraných spojích.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mění -- bezplatně už jen spoluzavadlo a psa. Dosud bylo možné i kolo.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tomáš J. píše:
Dle níže přiloženého návrhu Tarifu IDS JMK z poslední schůze Rady JMK skončí kompletně prodej papírových předplatních jízdenek (na pokladnách ČD). Je platný od 1.12. a jsou v něm uvedeny již pouze ceny pro měsíční kupóny a poznámka, že i jejich prodej skončí 29.2.2024. Stejně tak skončí výdej papírových průkazek.

Zdroj:
https://jmk.brandcloud.pro/document/111 ... le=3661242

To, že bude konec papírovým předplatním jízdenkám, se ke mě dostalo tento týden také z jiného zdroje.
Robert píše:
A je tam taky jedna mně osobně velmi sympatická věc, a to konec bezplatné přepravy jízdních kol v zónách 100+101 pro držitele šalinkaret.

Buď čtu špatně, ale na straně 16 se píše:

VI: 3. V zónách 100 a 101 může držitel platné předplatní jízdenky vydané pro 2 a více dnů bezplatně přepravovat spoluzavazadlo nebo psa. V linkách s provozním označením 100 a výše je přeprava jízdního kola povolena pouze ve spojích vyznačených v jízdním řádu.

Takže se nic nezmění.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A je tam taky jedna mně osobně velmi sympatická věc, a to konec bezplatné přepravy jízdních kol v zónách 100+101 pro držitele šalinkaret.


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Dle níže přiloženého návrhu Tarifu IDS JMK z poslední schůze Rady JMK skončí kompletně prodej papírových předplatních jízdenek (na pokladnách ČD). Je platný od 1.12. a jsou v něm uvedeny již pouze ceny pro měsíční kupóny a poznámka, že i jejich prodej skončí 29.2.2024. Stejně tak skončí výdej papírových průkazek.

Zdroj:
https://jmk.brandcloud.pro/document/111 ... le=3661242

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Zdravím, zeptám se, nemáte někdo fotku čipové samolepky, kterou prodává DP na šalinkarty pro děti do 15 let?

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Město Modřice přispěje svým občanům 1000 Kč na MHD
Čas 1:18


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
miropiro píše:
Na České ano. Ve stánku na Joštově k prodeji nebyla, byl jsem poslán do trafiky při zastávce linek 3, 10 a 12.

Zajímavé, zvlášť ze začátku provozu toho DP stánku univerzálku určitě prodávali (uvnitř, ne ve venkovním automatu), a měli ji dokonce vylepenou zvenku této miniprodejny.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
miropiro píše:
Na České ano. Ve stánku na Joštově k prodeji nebyla, byl jsem poslán do trafiky při zastávce linek 3, 10 a 12.

Je-li myšlen https://mapy.cz/s/fokuzezucu, tak tam jsem si dva týdny zpátky 8jízdenky kupoval.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
A prodávaly trafiky i univerzálky? Teoreticky k prodeji 8jízdenky v trafikách není důvod.

Na České ano. Ve stánku na Joštově k prodeji nebyla, byl jsem poslán do trafiky při zastávce linek 3, 10 a 12.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
MartinV píše:
A prodávaly trafiky i univerzálky? Teoreticky k prodeji 8jízdenky v trafikách není důvod.


Takže zavedeme nový druh jízdenky, ale cestující, který je v Brně jen o víkendech, nemá šanci si ji koupit. Trochu protizákaznické.

jara255 píše:
A nebylo by jednodušší, kdyby místo ceny bylo na jízdence písmeno, tak jako na poštovních známkách? Odpadl by ten zmatek a dohadování při změně ceny a náklady s tím spojené. )


Jízdenka je zjednodušený daňový doklad (narozdíl od poštovní známky), takže cena tam být uvedena musí.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jara255: kde je řečeno, že musí být nutnost svézt se za hotové? Resp. asi jsem nikdy nenarazil na to, že fyzická měna je hlavním platidlem. Hlavním platidlem je česká koruna, a může být ve fyzické či virtuální podobě. Ne, že bych si myslel, že se má jízdné v hotovosti zrušit, ale je řada měst, která od toho upustila. Buď je možnost SMS jízdenky, platby kartou, možností je více, jak si pořídit jízdenku. Případně stále máme jízdenkové automaty, které jen tak asi zrušeny nebudou. A tam v hotovosti platit můžeš.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
A nebylo by jednodušší, kdyby místo ceny bylo na jízdence písmeno, tak jako na poštovních známkách? Odpadl by ten zmatek a dohadování při změně ceny a náklady s tím spojené.
Navíc i při zrušení jízdenek, bude muset být zachována možnost "svézt se za hotové", protože hlavním platidlem je stále fyzická měna!


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
A prodávaly trafiky i univerzálky? Teoreticky k prodeji 8jízdenky v trafikách není důvod.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Můžu pak zkusit vznést dotaz na DP. Jistě budou vědět, kam je dodávají.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]