Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 42 z 239    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 239  Další
Autor Zpráva
Offline
597
25 říj 2019 10:12
Ondra K. píše:
Je zjevným faktem, že zatímco jízdné stojí pořád stejně, četnost spojů a jejich přepravní kapacita se za poslední dva roky rapidně zhoršila.
Což je prostě logický důsledek. Nelze zajistit stejnou službu s příjmy z roku 2012 a náklady roku 2022...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Většina lidí hlavně celkem dobře ví, že za svoje mnohdy těžce vydělané peníze chce adekvátní službu. Je zjevným faktem, že zatímco jízdné stojí pořád stejně, četnost spojů a jejich přepravní kapacita se za poslední dva roky rapidně zhoršila.

Nedostatek řidičů je problém města a nikoliv lidí, kteří chtějí cestovat MHD s nějakým alespoň trochu přijatelným komfortem.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
324
21 dub 2009 20:30
Že se tomu divíš; všichni ultras (ať už šoto nebo eko) přece dobře ví, že zdroje (a lidi) tu jsou. Stejně jako elektřina v zásuvce, jídlo v lednici a peníze v bankomatu.


Offline
175
23 led 2011 03:17
M píše:
A mohu se optat, když se vrátí MHD na normální jizdní řád, hádám že normalní co byl před tímto prázdninovým, ne na normální před Covidem, tak kdo s těma vozama bude jezdit, když i nyní jsou neobsazené služby a služby se špatně obsazují? Nyní jezdí spousta řidičů z volna přesčasy a hodně brigádnící! To najednou hromada řidičů spadne z nebe? nebo kde se vemou?


https://www.idnes.cz/brno/zpravy/mhd-br ... pravy_krut


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
A mohu se optat, když se vrátí MHD na normální jizdní řád, hádám že normalní co byl před tímto prázdninovým, ne na normální před Covidem, tak kdo s těma vozama bude jezdit, když i nyní jsou neobsazené služby a služby se špatně obsazují? Nyní jezdí spousta řidičů z volna přesčasy a hodně brigádnící! To najednou hromada řidičů spadne z nebe? nebo kde se vemou?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
mnadenicek píše:
Zajímalo by mě, kde jsou peníze z modrých zón? Ty mají asi investiční určení než na provoz. Asi se to tu už probíralo, ale nemá někde magistrát (v rámci propagace) vyvěšeno co se vybírá a na co to jde?

Příjmy z parkování jdou z velké části zase do parkování. Letos by se z toho měla platit například stavba parkovišt v Lískovci na ulicích Labská a Kyjevská a jedno parkoviště u ulice Řezáčova v Komíně.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Tomáš N.: S touhle MHD? Ne. Nevěřím tomu.
Ten článek: „Důvodem je úbytek počtu cestujících“ A víte, proč je úbytek cestujícíh? Protože to skoro nejezdí.
Ach jo. Kdy jim to dojde?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
https://brno.rozhlas.cz/brnensky-doprav ... k8q5rR5Et8


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Možná jsem to měl lépe upřesnit. Můj předchozí příspěvek byl myšlen ve smyslu, že kvůli zvyšující se ceně paliv budou přibývat lidi v MHD.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tomáš N. píše:
Obávám se, že situace se bude zhoršovat se zvyšující se cenou paliva.

Zajímavé je, že v Ostravě po té, co tam měli jízdní řády mimořádné (hybrid mezi prázdninami a běžným provozem), od 7. března přejdou na běžné jízdní řády. V Praze od konce února jezdí o víkendu metro podle běžného jízdní řádu pro víkend, nikoliv podle jízdního řádu víkendového během prázdnin (tomu sice nějak nerozumím, jaký je rozdíl, ale budiž). A 21. března se má MHD vrátit 21. března.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
449
24 lis 2017 11:40
Zajímalo by mě, kde jsou peníze z modrých zón? Ty mají asi investiční určení než na provoz. Asi se to tu už probíralo, ale nemá někde magistrát (v rámci propagace) vyvěšeno co se vybírá a na co to jde?


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Obávám se, že situace se bude zhoršovat se zvyšující se cenou paliva.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Přesně tak. Tohle plíživé a postupné omezování rozsahu provozu MHD je naprosto jistý způsob jak vyhnat lidi do individuální dopravy.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Tady se zase ukazuje to krátkozraké myšlení, co je pro kapitalismus typické. Přejít na normální JŘ je sebevražda? Musím se smát.
Když jedu, a je vcelku jedno kam a kdy, tak spoje jsou vždycky natřískané. Lidi se doposud nenaučili postoupit si dál do vozu, zejména v KT8, což činí tuhle situaci ještě horší. Spoje jsou zkrátka natřískaný, jezdí to totiž jednou za bůh ví kdy, JŘ jsou nezapamatovatené, přestupy nenavazují…
A spousta těch lidí pak bude přemýšlet mezi MHD a autem, pokud tu možnost mají. Já auto nemám, ale na rovinu říkám, že mít ho, asi raději jedu třeba o 10 minut dýl, než trvdnout na zastávce, aby mi pak přije přeplněný vůz. Auto ani nechci, raději bych kolo, ale to je asi jedno.
Zkrátka a dobře, ve dnešní MHD situaci si spousta lidí raději zvolí nějakou individuální dopravu. A jestli pánbůh dá a někdy to začne jezdit normálně, tak tyhle lidi se tam nevrátí, z většiny. Nikdo totiž nesleduje, jak to zrovna jezdí, podle jakých JŘ. Odehnat lidi z MHD je jednoduchý, dostat je do toho je velmi těžký. A bude to vyžadovat co? Přesně tak, nějaké ty penízky. Na informační kampaně.
Ekonomická sebevražda jsou prázdninové JŘ, když žádné prázdniny nejsou. Tyhle JŘ by vůbec neměly existovat, protože pokud vím, není to tak, že by ve firmách byly nějaké pracovní prázdniny, jako ve školách.
Ať je Brno rozděleno třeba na 3 (kruhové) zóny, ať se jízdné zdraží, ale ať je mu alokována daleko větší část prostředků. Ať jsou auta diskriminovány ve prospěch MHD. Jinak ty služby budou naprosto katastrofální.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nevím, jak to vychází kapacitně (řekl bych, že vlivem prázdninových JŘ právě jsou rezervy vozů dobré), a zda je priorita mít co nejvíce garantovaných kurzů (tedy nasazovat Draky, Anitry), nebo by nevadilo pár VP kurzů v podobě 2×T3/T6.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Zdeněk píše:
Já jel před pár dny devítku o půl osmé z Juliánova, s anitrou, a od Geislerové jsem měl problém zavírat dveře. Z nádraží jsem ani nemohl odjet, neb cestující lid se neustále snažil nastupovat, i když už absolutně nebylo kam.

Aha. Takže můj návrh prohodit částečně trasy čtyřky a devítky by moc nepomohl. Je fakt, že dnes navíc devítka slouží dobře jako průjezdní linka městem, pokud by se udělalo to, co navrhuji, tak by chybělo přímé spojení Lesné s oblastí Křenové. Ale jinak Anitra na devítce je podle mne ostuda.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
Já jel před pár dny devítku o půl osmé z Juliánova, s anitrou, a od Geislerové jsem měl problém zavírat dveře. Z nádraží jsem ani nemohl odjet, neb cestující lid se neustále snažil nastupovat, i když už absolutně nebylo kam.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
MartinV: jo, z linky 9 jsem již v předminulém týdnu měl stejný pocit, kdy jsem s Drakem jezdil v odpolední špičce zcela na hraně.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Já s tím, že teď jezdíme podle prázdninových jízdních řádů, nesouhlasím. Ale bohužel nemám možnost s tím něco udělat.


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tak zase díky prázdninovým jízdním řádům je řada souprav nevyužita, takže třeba by se nějaká dvojčata dala poslat na linku 9 (třeba pražské T6, kterých teď moc nejezdí). A zvýšit tím kapacitu. Jel jsem v poslední době linkou í v úseku Česká-hlavní nádraží a byl to slušný dobytčák (narvané EVO2). Ekonomika je jedna věc, a chápu ji, ale s takovou se zvýší počet lidí odrazených od použití MHD a naroste množství IAD. To je zkrátka no-win situation.

V předcovidové době mi to ještě přišlo OK, ale všímám si vyššího počtu nerudných cestujících, kteří při pohybu vozem místo otevření úst do tebe prostě vrazí. A to teda není můj šálek čaje.

Co na to Eda?


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jezour píše:
V tuhle chvíli by byl návrat k neprázdninám ekonomická sebevražda... Jenže všechna řešení typu výrazné zdražení či ztrojzónování Brna jsou neprůchodné, bo říjen... Tak snad 2023 se už vrátíme do ekonomické reality.

Hypoteticky vzato, osobně třeba cena jízdenky celodenní pro celý kraj by třeba i mohla být mírně dražší. Ale zas na druhou stranu, kdyby se měl celý ceník předělávat jen kvůli jedné jízdence, tak to bude stát více peněz to předělat. I když teď to přijde zas, bo studentské slevy budou jen 50 %, takže se zase bude všechno předělávat.
MartinV píše:
Máte někdo info, jestli se po jarních prázdninách vrátí JŘ do "starých kolejí", tedy zda se bude jezdit neprázdninově?
Přijde mi, že vlivem přeplněných spojů (a návazné dlouhé výměny cestujících v zastávkách) se z JŘ stává trhací kalendář, kdy se na návaznosti nedá spolehnout. Nehledě na to, že přidaný ranní spoj (kurz 01242) není v JŘ dodnes vůbec.
Ale možná má jen DP moc cestujících a potřebuje je protřídit :mrgreen:

No občas si říkám, jestli by se nemohla na půl změnit linka 4 a 9. Na lince 4 teď jezdí Porschata, bo výluka. A na devítce draci, což sice je fajn, je to vehikl moderní, ale podle mne vytíženost linky 9 a 4 směrem z centra na sever (tedy u linky 9 na Lesnou, u linky 4 na Monte Bů) je již odlišná. Běžně by na devítce jezdila sarančata, která jsou kapacitnější než draci.

Tak co by bránilo udělat linku 4 v trase Obřany - Maliňák - hlavák - nám. Svobody - Moravák - Lesná a linku 9 z Julcu do Masarykovy čtvrti? Ale jinak mi přijde, že proti devítce jezdí sedmička dost prázdná a když mi to vyjde, raději jedu ráno do centra právě sedmičkou z Lesné, bo není tak plná jak devítka.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
V tuhle chvíli by byl návrat k neprázdninám ekonomická sebevražda... Jenže všechna řešení typu výrazné zdražení či ztrojzónování Brna jsou neprůchodné, bo říjen... Tak snad 2023 se už vrátíme do ekonomické reality.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
MV: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/mhd-br ... pravy_krut


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Máte někdo info, jestli se po jarních prázdninách vrátí JŘ do "starých kolejí", tedy zda se bude jezdit neprázdninově?
Přijde mi, že vlivem přeplněných spojů (a návazné dlouhé výměny cestujících v zastávkách) se z JŘ stává trhací kalendář, kdy se na návaznosti nedá spolehnout. Nehledě na to, že přidaný ranní spoj (kurz 01242) není v JŘ dodnes vůbec.
Ale možná má jen DP moc cestujících a potřebuje je protřídit :mrgreen:


Offline
2805
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
OndraS: A seš rozpolcenej, abys mohl jet sám v každým voze z těch dvou pojízdných? :mrgreen:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5952 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 239  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 24 zář 2024 23:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]