Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pro mne je naopak dost scifi představa, že selže lano a lanovka najednou letí vzduchem nad sloupem, otočí se kolem své osy, a padá dolů, což se mi tu snaží někdo vštípit.

Tak tady to máš zdokumentované

Je tam krásně vidět, jak kabina vlivem vysoké rychlosti na podpěře opustila nosné lano a spadla.

Tedy to, čemu pan Mauricio nechce za žádnou cenu věřit.

Trochu si protiřečíš.


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
goldfinger píše:
Obsah komentáře je vpodstatě stejný, jako to, co už bylo prezentováno jinde - systém nouzové brzdy byl neaktivní a kabina byla katapultována z podpěry. Obsluha nestačila doběhnout do strojovny a zasáhnout.

Do jaké strojovny ????


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
No hlavně na obraze není potřeba nic překládat. Je tam krásně vidět, jak kabina vlivem vysoké rychlosti na podpěře opustila nosné lano a spadla. Tedy to, čemu pan Mauricio nechce za žádnou cenu věřit.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Obsah komentáře je vpodstatě stejný, jako to, co už bylo prezentováno jinde - systém nouzové brzdy byl neaktivní a kabina byla katapultována z podpěry. Obsluha nestačila doběhnout do strojovny a zasáhnout.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je možné, ale noviny nečtu, a to ani ty internetové, a televizi doma nemám. Ale chápu, můžu si za to sám. No a protože jsem se nic nedozvěděl, tak se zeptám tedy jinak - v tom videu říkají něco jiného, než se píše v novinách, třeba nějaké odborné či technické věci?


Offline
808
25 led 2006 09:46
Tak hlavně, že toho tehdy byly plné i české noviny.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je sice pěkné, ale italsky nerozumím ani slovo, takže absolutně netuším, o čem se tam mluví.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Igor Mauricio píše:
Pro mne je naopak dost scifi představa, že selže lano a lanovka najednou letí vzduchem nad sloupem, otočí se kolem své osy, a padá dolů, což se mi tu snaží někdo vštípit.

Tak tady to máš zdokumentované: https://twitter.com/Tg3web/status/14051 ... mA1Qw&s=19

Igor Mauricio píše:
Přetržení tažného lana tvrdil mluvčí už od začátku.
Však to nikdo nevylučuje, ostatně jeho destrukce je zřejmá i z dosavadních fotografií. Ale samotné přetržení tažného lana nemůže způsobit pád lanovky.

V kombinaci s nefunkční čelisťovou brzdou ale ano.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ještě jsem neslyšel o tom, že by vůz lanové dráhy spadl po nárazu do sloupu.
To neznamená, že se nemůže stát. Nikdy nikdo neslyšel o pádu lanovku po přetržení lan okolo letícím letadlem, a i přes to se to stalo. Shodou okolností také v Itálii. Pro mne je naopak dost scifi představa, že selže lano a lanovka najednou letí vzduchem nad sloupem, otočí se kolem své osy, a padá dolů, což se mi tu snaží někdo vštípit.

Přetržení tažného lana tvrdil mluvčí už od začátku.
Však to nikdo nevylučuje, ostatně jeho destrukce je zřejmá i z dosavadních fotografií. Ale samotné přetržení tažného lana nemůže způsobit pád lanovky.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Přetržení tažného lana tvrdil mluvčí už od začátku.
Kdyby měla kabinka vykolejit na sloupu, tak by ji snad zachytil nějaký hák, co tam obvykle bývá. A rozhodně by tažné lano nezůstalo viset v kladkách, ale spadlo by spolu s kabinkou — jenomže ono viset zůstalo (https://1gr.cz/fotky/idnes/21/111/cl6h/ ... npote5.jpg).

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Ještě jsem neslyšel o tom, že by vůz lanové dráhy spadl po nárazu do sloupu. Jsem přesvědčený, že to konstrukčně není možné. A pokud by byl takto silný vítr, tak by obsluha lanovku zastavila (případně by se lanovka zastavila automaticky, pokud je vybavená příslušným systémem).

Všimni si, že vůz dopadl v podobné vzdálenosti od podpěry jako v případě nehody lanovky na Mottarone. Což hovoří ve prospěch mé teorie.

Igor Mauricio píše:
Ale můžeme z odborné debaty klidně zpět k obvyklému šotovyšetřování, tedy vina je na ČD, protože co je ČD, to je špatně.

V tom případě se hleď přesunout do diskuze na Novinkách apod.


Naposledy upravil xxx dne 01 lis 2021 19:01, celkově upraveno 1

Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano, myslím, ale samozřejmě se nebavíme o nárazu nějaké velké síly, může stačit jen "brknutí" (což je oficiální výraz pro pomalý zákmit způsobený při startu raketoplánu v okamžiku startu motorů, kdy jejich tah výrazně převyšuje váhu raketoplánu, projevující se vychýlením raketoplánu až o 1 m do boku, zde se jev bude jmenovat jinak, ale vhodnější název mě teď nenapadá). Nevím kolik je v místě hraniční síla větru, podle ČHMÚ to bylo kolem 18 m/s (ale nejsou to samozřejmě oficiální data), tj. něco přes 60 km/h, a to už umí pěkně zacvičit prakticky s čímkoliv, obyčejný sedačkový lanovky se zastavují už zhruba při 15 m/s, některé už při 12 m/s. Nemluvě o tom, že náhlý poryv větru v této oblasti umí být klidně z ničeho nic až o polovinu silnější. Moje teorie mi přijde jako hodně reálná, a vzhledem k tomu, že je to moje teorie, tak je samozřejmě zcela správná a k jakékoliv diskuzi nejsem svolný. Ale můžeme z odborné debaty klidně zpět k obvyklému šotovyšetřování, tedy vina je na ČD, protože co je ČD, to je špatně.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Vážně myslíš, že kabinka narazila do sloupu? A že by ten náraz měl takovou sílu, aby kabinku vymrštil z nosného lana? To se mi nechce věřit. Zaprvé by obsluha při tak silném větru lanovku neměla vůbec pustit a zadruhé jsou na tom kandelábru nárazníky. Nevím, tohle mi přijde jako sci-fi. Mně to přijde jako úplně stejná situace jako v té Itálii, kde se prostě nějakou únavou materiálu přetrhlo tažné lano, následkem čehož se kabina začala neovladatelně řítit po laně nosném, při čemž nabrala obrovskou rychlost, v jejímž důsledku se na nejbližší podpěře vymrštila do luftu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nevim co bylo v italii ani na skalnatem plese, tady mi to prijde podle fotek, konstrukce lanovky a dnesniho pocasi na miste, ze lehka neobsazena kabina vlivem dost silneho vetru bocne vrazila do sloupu, narazem se vysmekla z vodiciho lana, cimz doslo k destrukci tazneho lana, a problem na svete. Na druhe kabince ocividne zafungovala nouzova brzda, na te prvni dost mozna taky, ale uz se nemela ceho chytit. Verim tomu, ze kdyby v ni nejel jeden clovek ale dvacet lidi, problem by nebyl tak zavazny.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
MartinV píše:
Pravděpodobně podobný scénář, jako před pár měsíci v Itálii.

Nebo v 92. na Skalnatém plese.


Offline
Uživatelský avatar

6965
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pravděpodobně podobný scénář, jako před pár měsíci v Itálii. Snad se alespoň do budoucna bude víc dbát na servisní kontroly a stav lanovek.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Hodně smutné:
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-l ... .seznam.cz


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Petice proti novému PID nátěru.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Autobus na spaní?
https://www.novinky.cz/cestovani/clanek ... d=40375624
sarcastic


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Škoda pro meziměstsou trať z Helsinek:
https://www.youtube.com/watch?v=WCsGsPQXUzk
https://zdopravy.cz/do-helsinek-dorazil ... inu-79919/


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Tramvaje parkují v ulicích Olomouce a jsou terčem vandalů, pomůže nové depo


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Kočka


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
https://zdopravy.cz/obrazem-skoda-ukaza ... zdy-93600/


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Škoda a tramvaje bez řidiče...
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... prava_wass


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
V liberecké „Tiché tramvaji“ se cestující učí základy znakového jazyka přímo od neslyšících


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8080 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 zář 2024 19:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]