Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 52 z 239    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 239  Další
Autor Zpráva
Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Dobře, tak tedy takto:
25S -- plná trasa na Osovou
25SS -- Osová se závlekem přes Starou osadu
25N -- plná trasa na Kamenný vrch
25NS -- Kamenný vrch se závlekem na Starou osadu
25Ž -- jen na Starou osadu
25P -- jen na Pálavské nám.
25PS -- jen na Pálavské nám. přes Starou osadu
25K -- vozovna Komín

Ještě bych doporučoval přidat jedno písmenko S/K podle typu vozidla (sólo/kloub) :mrgreen:
Dále se můžeme bavit o identifikaci dne v týdnu, polohy Slunce a Měsíce a aktuálního času v Severní Koreji.
To je přece naprosto logické, nebo ne?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
MHD Brno píše:
Tak když jsme se dostali sem, dovolte mi si taky postěžovat. Linka 34 budiž mým trnem v oku. Proč prostě nepřesunou spoje linky 34 na 36, přičemž by jezdily závlekem přes Vychodilovu. Přineslo by to alespoň posilu do Komína. :-k

Jako že by do Komína jelo to, co tam jede teď, plus ještě prodloužené spoje z Vychodilovy? Dobrý nápad. Sežeň pár trolejbusů, řidičů a milionů na provoz a rádi ti jistě v DP vyhoví.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
P. Haluza píše:
No vidíš, 25/26 by mohla být 25S (= Starý Lískovec) a 25N (= Nový Lískovec). :mrgreen: :mrgreen:

Nebo 25L a 25l. A rozlišit to dle velikosti území nebo počtu obyvatel. :-)


Offline
597
25 říj 2019 10:12
P. Haluza píše:
No vidíš, 25/26 by mohla být 25S (= Starý Lískovec) a 25N (= Nový Lískovec). :mrgreen: :mrgreen:

I na "druhé straně" je víc variant konečných, to by se zase mohlo dát před číslo: J - Jírova, PN - Pálavské náměstí... J25N... :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

194
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Tak když jsme se dostali sem, dovolte mi si taky postěžovat. Linka 34 budiž mým trnem v oku. Proč prostě nepřesunou spoje linky 34 na 36, přičemž by jezdily závlekem přes Vychodilovu. Přineslo by to alespoň posilu do Komína. :-k


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No vidíš, 25/26 by mohla být 25S (= Starý Lískovec) a 25N (= Nový Lískovec). :mrgreen: :mrgreen:


Offline
597
25 říj 2019 10:12
Robert píše:
A vadí něčemu, že vleze do vozu, co končí dřív, než potřebuje?
Tak teoreticky to někomu může prodražit cestu pokud používá "pípni a jeď" (poslední nástup do hodiny od prvního pípnutí platí až na konečnou), ale těch případů bude také naprosté minimum... Ale informací je podle mě dneska všude tolik, že "chybu" v cestování udělá jen ten kdo opravdu "chce". Sám jsem se v posledních dnech pohyboval po Praze, kterou v podstatě neznám, ale nevyskytl se žádný problém, naopak mě překvapila sebejistota, se kterou jsem se pohyboval. Protože informací je oproti době, kdy byl největší vymožeností papírový jízdní řád a papírová mapa skutečně extrémní množství. Ale věřím, že bych to dokázal i v době "analogové", ale technologie při správném použití zcela jistě pomáhají. Nicméně někomu nepomůže vůbec nic, to je pak marné.

Jinak k debatě "číslování a písmenkování"... Jak mi pomůže písmeno v čísle linky, když se mi dnes plete 25/26 v Lískovcích? Pokud si nepamatuju, že 25 jede na Osovou a 26 na Kameňák, tak si tuplem nebudu pamatovat, že na Osovou jede 25A a na Kameňák 25B. Připadá mi to pro zapamatování ještě horší... A to pomíjím další varianty těchto linek, to by možná abeceda nestačila. Osobně mi připadá nešťastné i číslování expresních linek, když se v části trasy znatelně liší oproti klasické lince téhož čísla. Proč E50 a E75, proč ne jiné číslo (ať už s E, nebo bez E)?


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Já bych se kvůli takovým lidem nestresoval. Nečumí, nesledují, neví… Jejich chyba. Za chyby se platí.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
A vadí něčemu, že vleze do vozu, co končí dřív, než potřebuje? Jednak máme vnitřní infosystém, jednak před ukončením jízdy mimo další trasu (Ústřední hřbitov, smyčka) máme hlášení. Pokud někdo ignoruje všechny informační kanály, co má v tu chvíli k dispozici, tak mu nepomůže ani písmenko. Leda by nastupoval u toho ÚH a dojel omylem na smyčku. Ale takových lidí bude naprosté minimum. Pro jiné cesty (šestka na Švermovu, osmička na Novolíšeňskou apod.) to znamená max. to, že si ještě jednou přestoupí třeba na té poslední zastávce, pokud to dřív nezjistí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Já bych se tomu zas tak nevysmíval. Třeba při přestupech člověk dost často přichází k vozidlu zezadu a tam fakt nemá šanci poznat na kterou konečnou daný vozidlo jede. Nemluvě o tom, že třeba T3, nebo T6 mají boční transparent až mezi prvními a druhými dveřmi.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Já teda nevím, v čem je přidaná hodnota písmena kvůli jiné konečné, kterou mi totéž tablo zobrazí taky. Ještě bych chápal značený závlek, ale konečnou?


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
jara255 píše:
Další adept, co se mi plete je 25, 26. Ani teď nevím, která jede na Osovou, a která na Kameňák.

Jinak co se týče indexu u čísla linky, tak to bych to zavedl u spoje, který jede jinam, než na obvyklou konečnou. U šalin mě nyní napadá 2 (Modřice / Úst. hřbitov), 5 (Ústř. hřbitov / Mendlovo nám), 6 (St. Lískovec / Švermova), u autobusů 77 (Letiště - logistický areál / Slatinka). Důvod? Je to matoucí, zejména pokud střídá konečnou každý druhý spoj (d-2). Kolik z vás sleduje na přijíždějícím spoji cílovou zastávku? Myslím, že je nás hodně málo. Většina kouká na číslo, nikoli na název konečné. A kdo tvrdí opak, tak teď kecá.


To vysvětlje proč stále přibývá více a více slabších jedinců ](*,) co se neustále ptá kam že to jedu sarcastic , už jim to neříkám, jen je pošlu ať si to jdou přečíst. A na mou otázku: zda to na table neni napsaný, Bývá často odpověď, nevím, nečtu to, tak odpovím, nevím , na table je napsané kam jedu. A jsme zas tam kam směřujeme mílovými kroky - Absurdistán.

Ještě značit A a B a C atd atd sarcastic boha jeho, je toto možný? A co za rok či za dva, pak vám už nebude stačit ani ABC...XYZ a bude potřeba v každém voze a na každé zastávce zřízenec co to bude osobně každému hlásit, protože lidi budou už i líní se podívat na nápis ( vlastně to jsou už dnes ), nebo si něco zjistit, přečíst, poslechnout.... ikdyž to se dnes už taky nenosí....


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
jara255: No, tak asi kecám. Vidím číslo i kam to jede. Buďto IRL nebo iRIS. ALE!!! Obvykle mi je ÚPLNĚ jedno, jestli to je zkrácený nebo ne spoj. Nejedu někam, kde by mě to ovlivňovalo.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
Další adept, co se mi plete je 25, 26. Ani teď nevím, která jede na Osovou, a která na Kameňák.

Jinak co se týče indexu u čísla linky, tak to bych to zavedl u spoje, který jede jinam, než na obvyklou konečnou. U šalin mě nyní napadá 2 (Modřice / Úst. hřbitov), 5 (Ústř. hřbitov / Mendlovo nám), 6 (St. Lískovec / Švermova), u autobusů 77 (Letiště - logistický areál / Slatinka). Důvod? Je to matoucí, zejména pokud střídá konečnou každý druhý spoj (d-2). Kolik z vás sleduje na přijíždějícím spoji cílovou zastávku? Myslím, že je nás hodně málo. Většina kouká na číslo, nikoli na název konečné. A kdo tvrdí opak, tak teď kecá.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
To je i ve Zlíně.


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Naxashi píše:
mekrydy: No 52 a 54 mají úplně jiné trasy, takže to musí být 2 různé linky. Pouze linky, co sdílí VŠECHNY zastávky, jako okružky, mohou mít A a B, což v podstatě pouze indikuje směr.

V zahraničí jsou občas písmeny A a B rozlišeny spoje v rámci jedné linky, které se např. liší v závěrečné části trasy, tj. pokud třeba obsluhují různou část sídliště (po které ty spoje mají stejnou trasu).


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ale bez střechy, to se taky počítá.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Ale na ten koupák co byl 2x letos u Kamenolomu to nemá :-D Tam jsme měli i divokou řeku :-D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2805
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jojo, začínám mít pocit, že se ta divočina devadesátek vrací. :mrgreen: Jo a Ústřední autobusové koupaliště je dost výstižný. :lol:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
To byly divoký devadesátky :-D A právě už v té době byl na ejndom gymnáziu jeden chlapec, kterému to vadilo a něco s tím udělal :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

9290
10 čer 2004 11:19
Šmarjá.. Když to tu čtu, tek nevím, jestli by někteří přežili před reorganizací v 94. Tam byly linky, který snad ani 2 kola po sobě nejely stejně..


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
mekrydy: No 52 a 54 mají úplně jiné trasy, takže to musí být 2 různé linky. Pouze linky, co sdílí VŠECHNY zastávky, jako okružky, mohou mít A a B, což v podstatě pouze indikuje směr.
To, co nechci, co by bylo chaotické, a na co se tu vlastně nadávalo, opět ve spojitosti s tím slavným Vranovem a Útěchovem (stále potřebuji vysvětlení, proč jsou tyhle místa tak strašně důležitý pro všechny), bylo že tu byla 1 linka, co měla snad 7 různých tras.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ústřední autobusové koupaliště :mrgreen:


Offline
114
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Nevidim, proc by v tom mel byt vetsi bordel — aspon to pusobi jako dve ‘varianty’ te stejne linky, misto aby to bylo cislovany 40 cisel od sebe. Ve Vidni je to takhle bezne s linkami o podobnych trasach (takze v nasich pomerech by treba 52A jezdila na Mendlak a 52B kolem Kamech misto 54).


Offline
2805
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Naksashi: "40A a 40B:" jsi upadl, ne? Nehoupala tě maminka v dětství tak moc, až jsi vypadnul z kočárku na chodník a praštil se do hlavy? sarcastic To by v tom byl úplnej bordel. Takhle už bez doposlouchání hlášky vím, že podle čísla 44 jede jedním směrem a 84 druhým, lhostejno, jestli na Osadu nebo na autobusák kombinovaný s bazénem. :mrgreen:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5952 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 239  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 25 zář 2024 05:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]