Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 20 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Nemám, o Poseidonu vím akorát to, že existuje. Akorát mi přijde zvláštní psát o takových věcech řediteli, který o tom podle mého názoru může vědět taky houby.


Offline
2806
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Roberte, když ti do očí mluvčí Havlík lže a nepropustí informace na správná místa v podniku, je mail řediteli jediná cesta, jak se dostat dál. U toho eshopu nejde o malé změny, ale o celý redesign, teda hlavně u Poseidonu, pro nevidomé je to absolutně nepoužitelná věc, přitom by se hodilo nemuset řidiče otravovat s drobnýma jízdenkama. Takže, jestli máš lepší inteligentnější řešení, tak sem s ním. Jinak jde o spoustu dalších věcí, nejen eshop, ten jsem zmínil jako to poslední, co jsme s Kordisem zatím řešili.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
449
24 lis 2017 11:40
Já jednou měl dotaz na dopravní podnik ohledně rekonstrukce TT v Juliánově a dozvěděl jsem se po dlouhé době čekání na odpověď řekněme nepravdu, což mě nakrklo, vůbec v odpovědi mě paní tak trochu odbyla navíc. Protřelý kolega mi poradil, ať se nedám odbývat a napíšu ji znovu a do kopie ať hodím generálního, že mě neodbyde a odpověď přijde rychlej a ... přišla dost rychle:)


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Fakt ti přijde normální psát řediteli tyto věci? Když ti nepojede v železárnách soustruh, taky to budeš psát řediteli? Zrovna na e-shop je tam uvedený jiný kontakt.


Offline
2806
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
On by vůbec Kordis potřeboval trochu racionality, ale to by ho musel řídit někdo jiný, než arogantní hovada, co tam jsou teďka. Člověk se jich slušně zeptá, jestli by nešel předělat Poseidon a málem mu ani neodpoví, když člověk napíše řediteli Horskému o tom, že webové stránky s eshopem by chtěly poladit přístupnost jak prase drbání, tak se doví akorát to, že se kdysi kohosi ptali a prý je to v pohodě, tak se s tím nebude nic dělat.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
449
24 lis 2017 11:40
Chtělo by to spěšné vlaky projíždějící přes Brno stějně jako osobáky. Pro židlochovice a Hustopeče na jihu a např. pro Kuřim, Křižanov na severu, obdobně u jiných tratí; v Brně by to stavilo Kr.Pole,(Lesná), Židenice.
Spádové území Brna je příliš velké, aby osluhu vzálenějších sídel zvládly couráky a byly konkurenceschopné. Místo vymýšlení taktů pro osobáky s intervalem jak pro šalinu by se měl KORDIS zaměřit na vhodnějším rozložení mezi jednotlivými segmenty - Os, Sp a R.
Možná zvážit i provozní model spojování vlaků od jihu (výhledově do této kategorie třeba zapadnou i Velké Pavlovice skrz hybridní jednotky a to už by bylo moc.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
A vadí jim to oprávněně. Kdo by chtěl takové "zlepšení stavu". V případě cestování jde o rychlost až v první řadě, zvláště pro pravidelně dojíždějící.
Smutné je, že to veškerá politická reprezentace ignoruje a nikoho to nezajímá. Samotná elektrifikace není problém, i když o přínosech v době, kdy se rozvíjejí hybridní vlaky, by se dalo diskutovat, problémem je provozní model.


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
Ono nejde ani tak o dráty, jako o čas. Dnes z Hustopečí jedou lokálkou, ze které se dá v Šakvicích přednout na spěšňák do Brna, takže cesta i s přestupem trvá cca 34 minut. Nově (sice bez přestupu) to bude 44 minut! Navíc se jedná o courák, který má větší pravděpodobnost na zpoždění, protože pouští před sebe případné zpožděné spěšňáky a rychlíky. Proto tamním cestujícím je jedno čím jedou, ale vadí jim, že nově to bude minimálně o 10 minut delší cesta!!!


Offline
488
07 úno 2006 10:26
peno píše:
Nad zmodernizovanou tratí nově vedou dráty, nasadí na ni ale motorové vlaky
Ještě někdo chce tento hustopečský nesmysl, který jen rozvrtá fungující a jakž-takž funkční systém na trati mezi Břeclaví a Brnem motoráky pod drátama, obhajovat? Oč levnější, jednodušší a zjevně i rychlejší by byl můj dříve navrhovaný přímý autobus z Hustopečí do Brna?


Ono je to celé trochu složitější... Zásadní problém je dělat soudy z článku psaného někým, kdo vypisoval teze z textů (tiskových zpráv), kterým absolutně nerozumí... ! Prostě ten článek je snůška nesmyslů vytržených z kontextu. Mimo jiné se do Hustopečí jezdí vlakem už od 1. záři! Zásadní problém, který autor článku nevěděl či nepochopil..., je v přejezdech. AŽD je do grafikonu nestihne aktivovat, což značně prodlouží jízdní doby. Možná se kuli dodržení grafikonu bude až do března v Šakvicích přesedat. etc. To ovšem žel nepopírá, že na předmětné stavbě je dosti jiných problematických věcí.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nad zmodernizovanou tratí nově vedou dráty, nasadí na ni ale motorové vlaky
Ještě někdo chce tento hustopečský nesmysl, který jen rozvrtá fungující a jakž-takž funkční systém na trati mezi Břeclaví a Brnem motoráky pod drátama, obhajovat? Oč levnější, jednodušší a zjevně i rychlejší by byl můj dříve navrhovaný přímý autobus z Hustopečí do Brna?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Název stanice "Blansko (Macocha)" - takto se závorkami - se oficiálně používal naposledy v JŘ 1991/1992.


Offline
52
16 lis 2018 09:17
makosinus píše:
Taky si říkám, kde vzal to "Blansko-Macocha" :mrgreen:

Na školní výlety na Macochu v 70.letech jsme jezdili do Blansko-Macocha. Celá desetiletí se ten název používal. Jestli oficiálně jako název stanice nevím, ale nad futrama to bylo napsáno.


Offline
Uživatelský avatar

186
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Taky si říkám, kde vzal to "Blansko-Macocha" :mrgreen:
Jinak osobně se přikláním k tomu nic neměnit, zbytečné.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ta dojemná starost Šakvických o blaho cestujících do Hustopeč...


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
makosinus píše:
Lidé v Šakvicích se brání přejmenování nádraží. Změna názvu prý cestující zmate

https://breclavsky.denik.cz/zpravy_regi ... 00925.html

To je zase jednou výplod...

Jde například o Velké Pavlovice kousek od nás, nebo dvě stanice v Adamově nebo v Blansku. Třeba v Blansku mají Blansko-Macocha a Blansko-město, takže turista, který lokalitu nezná, má alespoň tušení, že jede-li na Macochu, název stanice mu napovídá, kde má vystoupit,“ srovnal Hradil.

Jako Blansko město existuje, ale odkdy Blansko Macocha :applause: :mrgreen: ](*,)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
makosinus píše:
Lidé v Šakvicích se brání přejmenování nádraží. Změna názvu prý cestující zmate

https://breclavsky.denik.cz/zpravy_regi ... 00925.html


Když to chtějí řešit, tak ať to udělají jako v Hrušovanech na Jevišovkou - Šanov ... prostě Šakvice - Hustopeče u Brna


Offline
Uživatelský avatar

186
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Lidé v Šakvicích se brání přejmenování nádraží. Změna názvu prý cestující zmate

https://breclavsky.denik.cz/zpravy_regi ... 00925.html

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
439
16 led 2015 11:18
M píše:
b, červená barva má na všech vozech ČD tendenci vyblednout a být hnusná, je to vidět na všech starých vozech co jsou, nebo co kdy jezdily tak stejně na všech elefantech v okolí Prahy kdy vozy vypadají jak kdyby byly 2xstarší než ve skutečnosti jsou a působí to ošuntěle, špinavě a hnusně


Asi proto je ta červená bledá už z návrhu. biggrin


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Mně je úplně jedno jak to natřou, hlavně že na těch linkách místo současných vraků budou vlaky! sarcastic

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Mě se nelíbí barva exteriéru.
a, je to hnus
b, červená barva má na všech vozech ČD tendenci vyblednout a být hnusná, je to vidět na všech starých vozech co jsou, nebo co kdy jezdily tak stejně na všech elefantech v okolí Prahy kdy vozy vypadají jak kdyby byly 2xstarší než ve skutečnosti jsou a působí to ošuntěle, špinavě a hnusně
c, zas ty hnusné lomené pruhy a celkově barevnej vzhled je silně nepovedený
d, barevné provedení, obě varianty co tam jsou by se hodily tak do období 20-30 let zpět


Offline
Uživatelský avatar

400
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Máme tu vizualizace nových elektrických jednotek pro JMK, mně se velice líbí!

Obrazem: Jihomoravský kraj doladil interiér svých nových elektrických jednotek


Offline
68
04 dub 2019 16:25
Blekfild (/ Пряшів)
Možno Ti pomôže aj toto: http://www.vyrocenky.cz/drazni .


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Falkon píše:
Trochu mimo aktuálně řešené téma, ale kdysi jsem někde na internetu našel takovou šikovnou statistiku o železnici v ČR; bylo to formou databáze. Jednalo se o základní přehled, jako: kolik km tratí na území ČR je, kolik jich je jednokolejných, kolik je elektrifikovaných, kolik jich má pravostranný provoz, kolik jich je bez osobní přepravy… naneštěstí při jedné z aktualizací mého PC jsem o tento soubor přišel. Když jsem to nedávno zkoušel znovu hledat, „nejbližší“ co mi k tomu vylezlo, byl článek na wikipedii, který je a) neaktuální a b)nemá všechny údaje. Pokud byste někdo věděl, kde to najdu, mohli byste sem nebo do SZ mi poslat odkaz? Předem případně díky.


Většinu těchto údajů - pokud jde teda o sumární data za ČR - lze najít aktualizované v každé ročence dopravy vydávané MD, v sekci Infrastruktura. Ročenky jsou k mání na adrese www.sydos.cz


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Návrh železničního jízdního řádu pro období od 13. 12. 2020 do 11. 12. 2021 –aktualizovaná verze po projednání s objednateli a dopravci


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To bylo i v nejakym zdarmaplatku, co davali ve vlacich - mozna ho nekde mam, zkusim se podivat


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3617 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 00:08
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]