Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 21 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

364
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
Trochu mimo aktuálně řešené téma, ale kdysi jsem někde na internetu našel takovou šikovnou statistiku o železnici v ČR; bylo to formou databáze. Jednalo se o základní přehled, jako: kolik km tratí na území ČR je, kolik jich je jednokolejných, kolik je elektrifikovaných, kolik jich má pravostranný provoz, kolik jich je bez osobní přepravy… naneštěstí při jedné z aktualizací mého PC jsem o tento soubor přišel. Když jsem to nedávno zkoušel znovu hledat, „nejbližší“ co mi k tomu vylezlo, byl článek na wikipedii, který je a) neaktuální a b)nemá všechny údaje. Pokud byste někdo věděl, kde to najdu, mohli byste sem nebo do SZ mi poslat odkaz? Předem případně díky.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
papír snese vše


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Sp 96056/1756 má z Bílovic do Adamova (7 km) jen 2 minuty. Průměrná rychlost 210 km/h.
Sp mají oproti R kratší jízdní dobu, ale 2x zastavují.
Na druhou stranu: "Z důvodu výluky jedné ze dvou traťových kolejí mohou vlaky projíždějící vyloučeným úsekem navýšit zpoždění až o 10 minut."

Uděláme grafikon, který nejde vyjezdit, ale cestující jsme upozornili na možnost zpoždění!


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Koukněte na aktuální výlukové JŘ spěšných vlaků S2 v úseku Brno-Blansko.

Koukám na to jak vůl ráno. Říkám si Židenice - Blansko za 10-13 minut?? (jak který spoj). Navíc 2 zastávky, Bílovice a Adamov. To by musela být průměrná rychlost vlaku 109km/h, což je nesmysl. (20km ujeto za 11 minut) - kdo trať zná ví, že tohle se nestane ani za 50 let.

Udělal jsem si výlet.

Jel jsem Sp 96054. (výlukové číslo vlaku) Odjezd z Brna na čas, jedeme podle maximálních povolených rychlostí a dle aktuálních návěstí. (všude bylo volno) Bílovice místo 15:58 až 16:01, Adamov místo 16:01 až 16:10. - to je ten největší nesmysl. Bílovice - Adamov 3 minuty dojezdová doba podle JŘ. Už na pohled blbost, dyť to je 7km.

Úsek Adamov - Blansko už je v JŘ ok. A takhle je to asi u všech Sp na S2 z Brna.

Dle kordisu samozřejmě chyba na straně Správy železnic, což je pravda. Jen nechápu kdo vyplodil takovou hloupost. Kdyby to byla minuta, dve, tři vem to čert. Ale tohle je do očí bijící. To je jak kdyby railjet jel Brno-Břeclav 15minut dle JŘ. Nesmysl. Dost daleká budoucnost, a co se týče těch spěšných na S2, to není ani budoucnost ale totální nesmysl.


Offline
2806
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Šlapanice posuzovaly prý dva přejezdy podle toho článku na Zdopravy, jinak je to jedna perla za druhou. Jenom teda, pokud podali správní žalobu, i tak by se mohlo začít, pokud nabude povolení právní moci, protože správní žaloba nemá odkladný účinek, o ten se musí žádat zvlášť, soud by musel vydat předběžko, že zakazuje nakládat s označenou sadou pozemků podle listů vlastnictví č. xyz v katastrálním území Troubsko.
Ještě se to potáhne.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Stavet samozrejme nemuzou, stavebni povoleni stale neni pravomocne. Majitele jiz podali spravni zalobu a navrh o prezkum uzemniho rizeni.

To, ze problemovy prejezd z niceho nic samostatne posuzuje SU Slapanice, pricemz prejezd a okolni stavby byly najednou z puvodniho rizeni vyjmuty, to uz jen perlicka k dokresleni absurdity situace.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Elektrizace trati do Zastávky: odvolání majitelů hospody bylo zamítnuto a stavba by měla dle článku začít.
https://zdopravy.cz/sprava-zeleznic-muz ... nim-53641/

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
488
07 úno 2006 10:26
Mexa píše:
Po jihomoravských kolejích se prohání Panter 660-802-0 ZSSK, údajně testovací jízdy. Dnes zachycen v Blansku.


Ano. A díky opakovaným problémům se zkušební jízdy opakují. Zítra se podívá na jih.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Už před 14 dny jsem ho potkal v Adamově.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Po jihomoravských kolejích se prohání Panter 660-802-0 ZSSK, údajně testovací jízdy. Dnes zachycen v Blansku.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
V ekonoickydenik.cz vyšel docela zajímavý článek o podpoře doprvních staveb v následujícím období. Explicitně se tam zmiňuje revitalizace stanice v Kéniku a výstavba nové přerovky. Přidávám odkaz https://ekonomickydenik.cz/evropska-uni ... aci-trati/


Offline
114
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Info o výluce mezi hlavákem a Židenicemi už je na webu IDS, brzo by k němu mělo přibýt i schéma:)


Offline
2806
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Asi kombinace málo lidí na Kordisu a jejich příliš sebevědomý tiskový mluvka. Asi proto se tím tolik prsí, i když nemají hotovo. Jinak, pokud bych jel podle příkladu a bus v Bv měl novou pokladnu, tak přiložím mobil s QRC k pokladně z jednoho boku, nebo s platební kartou k druhému boku "trochu za rohem" a řidič by viděl, co mám nahrané. Zrovna dneska jsem to zkoušel na 402 a fungovalo to dobře, teda až na moji momentálně prázdnou kartu k jinému účtu, než jsem chtěl, takže to skončilo hotovostí. :smile: Fakt nevím, na čem to vázne. Mimochodem, jak tohle vlákno souvisí se železnicí, nemělo by být uklizené do vlákna tarif nebo vlákna Ids obecně?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Výměna pokladny je na 2h, u SORek, Scaniií nebo Citybusů 3-4h.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Mimochodem, nové znění tarifu také stále nikde. Mělo být začátkem tohoto týdne. Začátek týdne je pro mě pondělí-úterý. Ale podle mě už před týdnem bylo pozdě. Nevím proč vše dělají na poslední chvíli. Ale to je taky klasika. Kdyby bylo vše připraveno tak, jak se Kordis tváří, tak už to bylo s lehkým předstihem vylepeno i ve vozech. To si sice lepí dopravce, ale v tomhle případě žádné nové znění neexistuje, takže není co lepit.


Offline
18
23 črc 2016 18:21
Richie píše:
napočítal jsem v provozu asi 90 busů se starou pokladnou, takže to skutečně nezvládnou - ejdna výměna trva prý asi 2 hodiny...


2 hodiny nebo dva dny?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ojin píše:
Co by se stalo - cestující zamává kartou a řidič zkontroluje platnost jízdenky pohledem, tak jako se tomu děje už 3,5 roku u QR kódů :roll:

Jenže terminály DPMB žádný QR kód, ani jiné potvrzení, nevygenerují. Tak co řidič zkontroluje pohledem? Kartu? A bude věřit, že cestující říká pravdu, že na ní tu jízdenku má? Představte si takovou modelovou situaci: cestující si třeba v Bystrci na terminálu v tramvaji koupí jízdenku na 9 zón, která se mu nahraje na kartu. On bez problémů dojede do Břeclavi, protože revizoři DPMB i průvodčí ČD čtečky mají. Ale v Břeclavi na MHD ho řidič vyhodí, protože nemá jak zkontrolovat, že tam tu jízdenku opravdu má a věřit mu může, ale nemusí. Co teď? To je, obávám se, mnohem horší problém, než to, že řidič bude chtít po cestujícím hotovost. On po něm totiž teoreticky může chtít cestu, kterou už jednou zaplatil, zaplatit znovu, byť jenom z části. Takže takový cestující z Bystrce do, například, Poštorné (což je břeclavská městská část, kam by se mi pěšky z nádraží šlapat fakt nechtělo) by mohl zaplatit ne 71 Kč, ale rovnou 91 Kč. A to se vyplatí, Horste sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
A co když chci platit kartou a bus má starou pokladnu? Blbá otázka. Já vím co. Člověk ty peníze musí furt mít prostě. Ale proč to Kordis prezentuje tak jak prezentuje? Kdo se nevyzná, tak dle toho jak se tím Kordis furt chlubí by člověk řekl že karta už je samozřejmost a vše všude šlape.

Stačilo kdyby Kordis k tomu napsal, ať u sebe lidi pořád mají nějakou hotovost. Ale oni to prezentují jakože drobný už nejsou potřeba.


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Citace:
co se stane, pokud cestující s jízdenkou na kartě nastoupí do autobusu se starou pokladnou


Co by se stalo - cestující zamává kartou a řidič zkontroluje platnost jízdenky pohledem, tak jako se tomu děje už 3,5 roku u QR kódů :roll:

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
1591
18 led 2009 10:06
napočítal jsem v provozu asi 90 busů se starou pokladnou, takže to skutečně nezvládnou - ejdna výměna trva prý asi 2 hodiny...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
"Ve dvou stovkách regionálních autobusů"

Kdyby udrželi tempo, bylo by to OK, to se ale nestalo.

"Desítky dalších přibývají každý týden"

Ze začátku jo, teď už bych to na desítky rozhodně neviděl.

Pokud je to do 1.9. tak proč to Kordis nenapíše? Byla tam diskuze k datu 1.7. a Kordis psal, že pokladny budou všude. Psali, že se 1.7. nemůže stát to, že cestující s jízdenkou na kartě pojede se starou pokladnou. Stačilo napsat že to bude koncem prázdnin a nikdo by nic nemohl namítat.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Tady jsem četl, že to bude do konce prázdnin.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/jizden ... -zpravy_vh


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert:
Citace:
Pokladny se vyměnit stihnout, taková varianta tedy nepřipadá v úvahu.

To byla odpověď Kordisu na můj dotaz z předminulého pátku co se stane, pokud cestující s jízdenkou na kartě nastoupí do autobusu se starou pokladnou. Takže tam se to jasně píše. Každopádně aspoň v tom nejbližším okolí Brna bych čekal, že bude vše vyměněno, ale ani to nedokázali zvládnout.

Mexa: No, Psota taky ještě nemá všechno, chybí znojemská MHD. Podobně i břeclavská MHD je na starých kasách, i když většina ostatních autobusů BORSu nové kasy má, byť pár výjimek se i mimo břeclavskou MHD u BORSu najde, ale není to nic hrozného a hlavně, nic přímo v okolí Brna. No a takové ČSAD Hodonín, ČSAD Kyjov a Vydos snad už komplet na nových kasách, včetně jimi provozovaných MHD, pokud se dívám správně, přitom Kyjov měl ještě před měsícem prakticky všechny autobusy na starých kasách, takže tam to šlo taky poměrně rychle. A ostatně, totéž platí i o tom BORSu, který mě, při tom množství autobusů, které má, opravdu příjemně překvapil, že to skoro zvládl. Takže jde to, když se chce, ale za den už to co dosud prolelkovali nestihnou a bude to zítra průšvih, pokud se k tomu nepostaví čelem a nevymyslí alternativní řešení, ale na to se Kordis zatím netváří. Asi zkusím na Kordis na FB znovu zaprudit. Snad mě nezabanují :roll:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Teoreticky bych řekl, že prostě bude potřeba mít drobný furt u sebe. Ale co je mi po tom že to podělali? Když teda ty pokladny nestihnou, měli odložit start s DPMB (ale podniku by se to asi nelíbilo). Ty pokladny musí fungovat všude, nebo nikde. Jedu s Adosou, a na dveřích papír ať platím pokud možno kartou (takže do toho lidi nutí) a pak jedu dalším busem a stará pokladna - a řidiče to zajímat nebude. Tak buď ať to funguje všude, nebo nikde. Pokladny můžou montovat, ale mohlo se platit furt penězma než to bude všude. Nebo mohli s tou reklamou na EOC počkat. Ale někteří řidiči vás do využití EOC skoro nutí a pak jedete s řidičem co tu pokladnu v životě neviděl. Někde jsou 2 měsíce napřed, a někde zas 100 let za opicema.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Je fakt, že Kordis psal, že od 1.7. to bude "ve většině" regionálních autobusech. Což je splněno. Pak se ale rozvinula diskuze (koukám že dost komentářů zmizelo nebo je prostě nevidím) že se pokladny vyměnit nestihnou (k 1.7.) a Kordis si stál za tím že stihnou. Někdo se ptal co když cestující s jízdenkou na kartě nastoupí do busu se starou pokladnou, Kordis jasně reagoval tak, že to se nestane protože vše se stihne vyměnit (k datu zavedení ostrého provozu, tedy logicky 1.7.)

Datum 1.9. sem nikdy nikde neviděl od Kordisu asi, říkalo se to ale mezi řidičema asi 2 měsíce zpět.

To aby Kordis sepsal nějaký dočasný podmínky do zítra ještě.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3617 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 17:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]