Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 22 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Klidně se přiznám, že ten pán co zmínil, že je to nereálné jsem byl já. Ale jelikož mi Kordis jeden příspěvek na toto téma smazal, tak se mi moc nechce s nimi dál polemizovat. Ať si sami natlučou nos, když jsou tak nabubřelí, že mažou komentáře sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Kordis chtěl mít opravdu všechny pokladny do 1.7. Asi týden zpět na Facebooku IDSJMK někdo psal že to je nereálný. Kordis tvrdohlavě tvrdil že se to stihne. Někdo se tam Kordisu zastával a Kordis snad znova psal že vše bude v termínu. (bylo jasný že nebude). Teď Kordis musí mlátit hlavou do zdi.

Škoda že ta diskuze utichla, doufám že to tam pán ještě okomentuje biggrin


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Však, kdy začlo léto? 22.června o letním slunovratu, tak už jsme v průběhu biggrin.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
109
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Ve spotu, který se plánuje (ještě nevím jestli fakt vyjde), má být text, že pokladny se doinstalují v průběhu léta :) Holt to není dost časově sladěný...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
mekrydy píše:
Kordis chce mít všechny pokladny vyměněný do konce léta.

Nikoliv. Chce mít všechny pokladny vyměněné do 1. 7. Že to není reálné stihnout je asi jasné každému, kromě samotného Kordisu, který se, alespoň na Facebooku, pořád tváří, že to do středy stihne. A já už se těším, co za problémy ve středu bude, až řidiči na regionálkách nebudou mít čím přečíst jízdenky z terminálů DPMB, protože mají ještě staré pokladny. Že bych si ve středu udělal výlet do Brna? Sledovat tuhle srandu by za to riziko chycení koronaviru stálo :D

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2730
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Časem se to sjednotí na styl Pípni a jeď, na 51 určitě, z podniku jen nedovedli říct konkrétní datum, kdy taková varianta půjde ven.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
109
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Kordis chce mít všechny pokladny vyměněný do konce léta. Pak je spíš hodně nesystémové mít třeba na a-51 dva způsoby toho placení, buďto Pípni a jeď (u DPMB vozů) nebo normálně přes tisk (s novými kasami u ČSAD). Aspoň že obojí jde kartou :D


Offline
2730
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ptal jsem se přímo na DPMB na mailu eoc@dpmb.cz a odpověděli mi, že pokud si koupím třetí zónu, třeba 410 nebo 510 (příklady zón), tak se nic netiskne, takže v šalině přiložím, termínál přijme, já naklepnu, že chci doplatkovou a v regionálním busu pak přiložím kartu k terminálu, nebo třeba Apple Watch a je to, netiskne se nic. Kdežto, když pojedu opačně a budu chtít třeba v Olympii jet A-49 do Komárova, řekněme na Kovářskou (snad už je ve 100), tak se lístek tiskne bez ohledu na fakt, jestli platím kartou nebo hotově.
Jinak se uvažuje, to byla další odpověď z podniku, že budou zapojené do systému Check-in/check-out i okolní zóny v prstenci, tj. i zmíněné 410, 510, 610, jen ještě není jasné, k jakému termínu to spustí.
O zapojení parkovacích zón se zatím neuvažuje, že by strojky uměly v šalině nabídnout i parkovací lístek současně, nebo ho šlo koupit jako kombinaci na P+R. To je všechno, co jsem se dověděl z oficiálního zdroje.
Nevím, co blbnou s těma čtečkama karet, když normální POP-ka u průvodčího karty umí a jednalo by se tak jen o přehrání dalšího tarifu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zas tolik těch rychlíkových linek v IDS JMK není a většinou na nich jezdí ti samí průvodčí. Největší problém může být u linky R18, kde je v IDS JMK jenom jediný pár mezi Veselím a Starým městem a těch pár integrovaných spojů na Ex3. Ale věřím, že i to se vyřeší. Stejně, jako se určitě vyřeší RegioJet. To právě na Os a Sp bude těch průvodčích k vybavení čtečkami mnohem víc, než u R.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
153
30 říj 2019 16:42
U autobusů mi to přijde logická kontrola na terminálu
U Skových vlaku mi to přijde taky
Ale u rychlíků úplně nečekám zrušení QR kódu přeci jen by to znamenalo vybavit celé ČD čtečkami karet


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Kordis na Facebooku napsal, že průvodčí dostanou čtečky bankovních karet, předpokládám podobné, jaké mají revizoři v Brně, které umí jen přečíst jízdenku na kartě a nic jiného. Stejně tak půjde číst jízdenky na kartě terminály v autobusech. Takže od 1. 7. už žádné QR kódy. Toto by mělo být vyřešeno, tedy za předpokladu, že Kordis stihne včas vybavit všechny průvodčí a vyměnit všechny pokladny v autobusech a zejména o tom druhém mám při pohledu do iRISu své pochyby.

Nicméně jak přesně to bude fungovat u kombinovaných jízdenek by zajímalo i mě. Snad se to dozvíme až / jestli Kordis vydá nový tarif a přepravní podmínky.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
796
25 led 2006 09:46
Tak ten QR kód samozřejmě používám, akorát, že řidič v busu jej doteď kontroloval jen vizuelně. Proto se ptám, jak bude od 1.7. probíhat kontrola jízdenky na platební kartě v regionální a železniční dopravě.


Offline
153
30 říj 2019 16:42
TMB píše:
V souvislosti s blížící se možnosti pořízení jízdenky na platební kartu jsem zatím nepochopil jednu věc. Jak bude probíhat kontrola jízdenek na kartě zakoupených v MHD v Brně v regionálních autobusech a vlacích? Možnost pořízení vícezónových a celodenních jízdenek bude k dispozici.
Pokud pořídím k roční elektronické šalinkartě jednorázovou jízdenku na x zón, bude se to automaticky tvářit jako kombinovaná jízdenka pro x + 2 zóny?


Už teď to tak funguje jen do vlaku musíš mít vytištěný QRkod nebo uložený v mobilu který dokazuje že máš 100+101 zaplaceno plus jízdenka zbylé zóny.
Takže očekávám že to minimálně s těmi QR kódy bude fungovat dál popřípadě se ty nosiče naučí číst ta mašinka ČD a třeba až budou ty nové Škodovky tak budou mít přímo terminály takže to půjde přes ně


Offline
796
25 led 2006 09:46
A co když pořídím jízdenku na x zón pro spolucestujícího (třeba dítě), který má pro zóny 100 + 101 papírovou předplatní jízdenku?


Offline
796
25 led 2006 09:46
V souvislosti s blížící se možnosti pořízení jízdenky na platební kartu jsem zatím nepochopil jednu věc. Jak bude probíhat kontrola jízdenek na kartě zakoupených v MHD v Brně v regionálních autobusech a vlacích? Možnost pořízení vícezónových a celodenních jízdenek bude k dispozici.
Pokud pořídím k roční elektronické šalinkartě jednorázovou jízdenku na x zón, bude se to automaticky tvářit jako kombinovaná jízdenka pro x + 2 zóny?


Offline
Uživatelský avatar

2584
13 črc 2009 13:42
Mně ty vozy nevadí. Ale je to dost neobvyklá výprava. O tom svědčily i udivené pohledy cestujících, kteří se pětkrát podívali na pragotron, pětkrát na cedulu a nakonec se šli zeptat průvodčího, jestli je to opravdu osobák do Tišnova a jestli staví ve všech zastávkách. Ani bych se nedivil, kdyby si to někdo nechal ujet v domnění, že je to rychlík.


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Zlaté Béčko. Tam se dá aspoň větrat.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Jestli béčko nebo honekr - to je prašť jak uhoď...


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
To pak jo. Holt k nám jezdí jen pantery a syslografy.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
xxx, Robert: Nesouvisí. Na některých vlacích S2, S3, připadně R56 jezdí už od ledna snad co týden nějaká béčka. Obvykle se vyskytnou pouze na pár ranních vlacích, teď na S3 ale mají i celodenní oběh. Příčina je stále stejná: vysoký správkový stav vozů Bdmtee a nízký stav záloh u ČD.


Offline
Uživatelský avatar

2584
13 črc 2009 13:42
Jak to s tím souvisí?


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Zřejmě následek poruchy výhybky v Šakvicích.


Offline
Uživatelský avatar

2584
13 črc 2009 13:42
Na S3 jede souprava béček.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
InterPanteři na S2 a S3 plánovány nejsou, ale občas se objeví. Před Covid-omezeními se čas od času objevoval 3dílný 660 na třech ranních vlacích Brno - Křenovice - Rájec - Brno (když zrovna byly všechny čtyři krátké 660 provozní). Teď v době Covid-omezení nejsou na R19 posily třeba, takže se v posledním cca týdnu častěji objevují na celodenním výkonu S3 do Židlochovic místo vratné soupravy 242+2xBdmtee+sysel.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
To je něco oficiálnějšího nebo vlastní tvorba?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3613 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 24 čer 2024 14:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]