Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 42 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Fantomas píše:
Naxashi: Ono to hodně připomíná ještě víc jeho starší plánky, co sem postoval, než to DPMB oficiálně přijal, tam bylo hodně těch kruhových prvků, občas nějaká ta naznačená serpentina, než se to narovnalo. Ale je tam toho víc, grafické prvky jsou obecně zaoblené, mosty a stínování zeleně je identické (jen v jiném odstínu) a dalo by se pokračovat. Samozřejmě nic z toho samo o sobě není něco, co by se nikdy dřív nikde nevyskytovalo, ale když se to zkombinuje... Každopádně jméno autora na pražské mapě je a v článku se píše, že je to hlavní grafik ROPIDu a jsem si poměrně jistý, že eframmcbeth není Ing. arch., takže náš člověk to asi není. :-) Samozřejmě, že do určité míry jsou si všechny plánky MHD podobné, ale tady je fakt spousta konkrétních prvků, kde tu inspiraci prostě vidím. Na druhou stranu pokud to pomůže cestujícím, tak proč něco nepřevzít odjinud, kde se to osvědčilo.

No když to tak vezmu, tak i infografika novinek je převzatá. Tuším, že mi kdosi z KORDISu říkal, že se vychází z budapešťského BKK. Minimálně schémata uzlů jsou dost podobná, font písma je stejný.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2584
13 črc 2009 13:42
Některé čáry jsou takové kostrbaté. To není styl eframmcbetha. Ale barvičky se jim moc povedly! Je to krásně přehledné.


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
Naxashi: Ono to hodně připomíná ještě víc jeho starší plánky, co sem postoval, než to DPMB oficiálně přijal, tam bylo hodně těch kruhových prvků, občas nějaká ta naznačená serpentina, než se to narovnalo. Ale je tam toho víc, grafické prvky jsou obecně zaoblené, mosty a stínování zeleně je identické (jen v jiném odstínu) a dalo by se pokračovat. Samozřejmě nic z toho samo o sobě není něco, co by se nikdy dřív nikde nevyskytovalo, ale když se to zkombinuje... Každopádně jméno autora na pražské mapě je a v článku se píše, že je to hlavní grafik ROPIDu a jsem si poměrně jistý, že eframmcbeth není Ing. arch., takže náš člověk to asi není. :-) Samozřejmě, že do určité míry jsou si všechny plánky MHD podobné, ale tady je fakt spousta konkrétních prvků, kde tu inspiraci prostě vidím. Na druhou stranu pokud to pomůže cestujícím, tak proč něco nepřevzít odjinud, kde se to osvědčilo.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Myslím, že tu všichni vidí/hledají věci, co tam nejsou. :-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Buď je to jeho práce, nebo práce pod jeho záštitou, nebo se někdo až nezdravě inspiroval. :mrgreen:


Offline
444
24 lis 2017 11:40
Škoda, že nejsou pro orientaci vůči mapě/skutečnosti rozlišeny tramvaje od autobusů (třeba nějakám vzorem, tečkováním...), ale běžného cestující to asi z jiných důvodů nezajímá čím jede. Jinak je to pěkné. Nechápu ale, že komplexní plánek do teď Praha neměla.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Mně to rozhodně připadá jako eframmcbethova práce. Jeho sklon používat kruhy, barevné přechody u přestupních zastávek, způsob značení pěších přesunů, vyznačení jednosměrných úseků, styl stínování hranic tarifních zón...
Jo, takovéhle schéma by se mi hodilo, když jsem tam naposled byl.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Ten styl mi nepřijde zas tak podobný. Vlastně, jak se na to tak koukám, tak je to úplně jiné.
Říkám si jen, že by tam měly být čísla linek v linkách samotných trochu častěji.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
Hlavně to dost i grafickým stylem připomíná brněnské schéma. Pouze silná inspirace, nebo eframmcbeth začal pracovat i pro DPP? :-)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
No ne. V Praze objevili „tenhle typ schémat“. Můj sarkasmus pochází z toho, že pro svou BAHN síť jsem dělal přesně to samé.
Ale ne, jsem rád, to schéma je super, konečně se něco pořádně dozvím.
I ten systém kreslení je jak jsem to dělal já pro sebe. :-D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Nová linková mapa zobrazuje i pražské autobusové linky
„Jedná se o malý unikát – takové schéma Praha ještě neměla. Cestující jistě znají podobná schémata pro tramvaje, noční dopravu nebo třeba vlaky. Komplexní schéma, kde je všechno najednou do detailu jednotlivých zastávek a ještě k tomu rozkresleno po jednotlivých linkách, byste ale dosud hledali marně,“ popisuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

„Každá linka, ať už se jedná o metro, tramvaj, autobus či přívoz, má určenou svou barvu. Pokud jedou dvě nebo více linek v určitém úseku spolu shodnou trasou, nebo mají dokonce navzájem proložené intervaly, je tento svazek zjednodušen do jedné čáry. Tloušťka čar také naznačuje interval, jak často spoje v daném úseku jezdí,“ doplňuje autor nové mapy František Brynda, hlavní grafik ROPIDu.


Tak už i v Praze to sloučili dohromady, mně se to líbí :) Viz https://pid.cz/wp-content/uploads/mapy/ ... png?x29026

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Olomouc, ožralec bez roušky napadl spolucestující: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/bez ... _campaign=


Offline
7192
27 úno 2010 07:40
Bogdan uspěl v Jihlavě


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Tramvaje k hlavnímu nádraží dojedou Washingtonovou ulicí, schválili pražští zastupitelé


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Osobně bych byl pro letošní rok úplně v klidu.


Offline
480
14 úno 2014 15:19
Brno
Teď čtu, že muzejní noc se přesunula na Listopad 2020 (14.11.2020)

https://www.brnenskamuzejninoc.cz/


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Běžné vozidlo 15 let
SORka 10 let
SORka v ML 5 let

Takže asi tak :)


Offline
1471
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Ale jako jo, ja to nerozporuju, ale přišlo mi to jako legrační zvolání :)

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
OndraS píše:
Vydrží dalších 15 let :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Hele, proč by ne? Jasně, je to sorka, ale kolik je v Mariánkách kilometrický proběh na té které lince? A stávající 24Tr tu jezdí od kdy, od roku 2005?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1471
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Vydrží dalších 15 let :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Do Mariánských Lázní dorazily nové trolejbusy, vydrží dalších patnáct let


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Za smrt muže pod koly metra stíhá policie šestnáctiletého chlapce. Dostali se do konfliktu na eskalátorech


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
No jo. DPMB a jeho obsese s krátkými spoji. Ohledně toho nemám slov. Leda tak stížnosti na DPMB.
Vypravovat sóla na okružky, to by mělo být trestný.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
Takže ta sólo T6A5, co jsem dnes zahlídl na d-4, se mi nezdála? :D

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Jojo, souhlas. A třeba d-4, kde se zavedením prázdninového intervalu začly vypravovat Medlánky sóla, nechápu. Jasně, nejsou plná, ale v současné situaci, kdy lidé by od sebe měly být dál, to není správné. Prodloužení intervalu je ok, v tuhle chvíli je nejcennější personál, který je třeba ušetřit, ale snížit kapacitu k tomu mi nepřijde logické.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8074 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 20 čer 2024 17:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]