Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 297 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
manil píše:
Na České dneska stojí muzejní B831 a propaguje páteční Muzejní noc

No totóó!! :-D Máš fotóó? :lol:


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Na České dneska stojí muzejní B831 a propaguje páteční Muzejní noc


Offline
470
01 zář 2005 23:14
Jsem slyšel od řídiče, že na a-43 na den dětí asi zase budou jezdit kloubáky.
Ty kloubáky bych dál taky o slunečních výkendech. Stačí jenom jeden, který by jezdil se do Vranova.

Kurz by měl:043/12

Výhoda: posílení do Vranova


Offline
Uživatelský avatar

9297
10 čer 2004 11:19
Asi neni primo od vyrobce, v navodu na udrzbu napsano ze kazdych 1000-5000 km zkntrolovat podlahovy rost ( karosy ram nemaji) a vyvarit praskliny . Nojo doby neznicitelnejch ikarusu sou pryc. To stejny budou i citybusy a ostatni . Motor vzadu a tlacnej koub bude vzdycky namahat karoserii podstatne vic , jak tazenej vlek.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
7627 tam byl proto,že se točil propagační film se SORem,který by měl být k vidění na Autotecu.Natáčení probíhalo od 9.15 do 16.30 , pak už zatažen do vozovny a zítra naposled na lince 42 s cestujícími.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
jzb píše:
Tak se nám pomalu po vzoru B741 začínají rozpadat i B941... příznaky prasklého rámu (vylomená madla z úchytek,roztrhané lino a pohybující se desky podlahy) už má i 2333 (dneska na 044 03) :-o

V Praze uz jednu B941 kvuli ramu vyradily. Ty nejstarsi maji okolo 8 let. Pokud by se s nimi jezdilo jen po rovine, tak vydrzi dele, ale v Brne i v Praze se ty kloubaky honi docela dost do kopcu, a to jim nedela uplne dobre ...


Offline
196
26 led 2006 18:52
Brno - Øeèkovice
Dnes v 11:30 byl na a-70 Ciťák 7627 s kurzem 60068. Takže zase asi chcípl SOR. Ráno ho tam někdo viděl na 07002 (viz. k-report).


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
jzb píše:
Tak se nám pomalu po vzoru B741 začínají rozpadat i B941... příznaky prasklého rámu (vylomená madla z úchytek,roztrhané lino a pohybující se desky podlahy) už má i 2333 (dneska na 044 03) :-o


2331 se rzí všude na tom není o mnoho lépe...


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Tak se nám pomalu po vzoru B741 začínají rozpadat i B941... příznaky prasklého rámu (vylomená madla z úchytek,roztrhané lino a pohybující se desky podlahy) už má i 2333 (dneska na 044 03) :-o


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Převodovka Tedomu na a-66 fungovala výborně, s tatínkem jsme se vezli jak v peřince, byla to nejlepší jízda busem v životě. Ale ani to nezabrání tomu, že přeju Citelisu :wink:


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Nerikam ze neni povedenej to je ale jizdne je nejlepsi z meho pohledu Agora, interierove vitezi Solaris a Tedom je neco mezi tim a to dnes bohuzel nestaci...


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
nemuzu si pomoci ale v tedomu stisnenost rozhodne neni, mista je tam na stani a na pohyb po voze az az, tmava okna beru jako obrovske plus, v sobotu bylo vedro a pro srovnani tepoly v karose, citelisu a tedomu, bylo v tedomu jako jedinem uplne pohodlne, nebyl tam hyc!! navic je nizky az k zadni naprave, takze dle me neni problem jine usporadani sedacek aby bylo vice mista na nohy, coz v citelisu jaksi nejde, tam to maj v Parizi vychytany posunutim celych dveri,coz kazdy vi, vuz je tichy a zivy, hodne zivy! prevodovka ma dva prednastavene stupne a to pomalu a rychle, ridic mel na 66 pomalu.jinak prevodovka a razeni jde upravit prekranim sw, v tom bych problem nevidel.Ten vuz v Brne neuspeje stejne jak sor to vsichni vime, ale ten bus je hodne moc povedenej, to je muj nazor.


Offline
Uživatelský avatar

61
10 kvě 2006 23:43
Brno Slatina
jo jo ,solaris a mercedes ,už aby tady byli :-P to bude teprve povozeníčko


21Ab na vás, holoto :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Takze Tedomem sem taky jel a popravde i kdyz bych to od sebe necekal diky bohu ze tu mame Irisbusy...jak SOR tak Tedom nedosahuji kvalit Irisbusu a to hlavne diky interieru a i vnejsimu designu...ze jsou Irisbusy na prd vime vsichni ale to co je v SORu a Tedomu je jeste vetsi hruza...u SORu mi vadi ze NP je dosazena vyriznutim stredni casti a u Tedomu zase prilis tmava okna a strasne ztisneny interier...bohuzel na plne care vyhravaji Irisbusy...u Tedomu me totalne zklamal automat kterej nevi vubec o svete a kvalty haze snad zcela nahodne...kdyz ridic radil manualne bylo to o neco lepsi ale proste Irisbusy sou zivejsi, lepe akceleruji i brzdi z meho pohledu cestujiciho...tesim se na Solaris, Citaro a ted uz i na Citelis a popravde na milost ode dnesniho dne beru jen Citelisy (zivi, krasna jizda) a Solarisy (pomalejsi ale vyborny interier)...jedine co me muze prekecat snad bude Citaro...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
3 sedadla vzadu, resp 2 u bočnice jsou tragédie, to je pravda, ale prostornější je, co se týče místa pro stojící. V soru se člověk musí vměstnat do úzké uličky mezi sedadla (v tedomu je více místa), navíc Tedom je 100% nízkopodlažní, narozdíl od soru.
Hrb na střeše mi nijak neirituje, ale celkově je sor designově (dle mého názoru) nepovedený. A to, že je Tedom okopírovaný Solaris nebo Citelis bych neřekl, jistá podoba se Solarisem (maska) by byla, ale to je tak vše. Co do svižnosti, můj dojem potvrdili i šofci, co měli možnost vyzkoušet oba busy (tedom má vyšší výkon).
Jinak neříkám, že Tedom s autobusy uspěje, ale přijde mě, že to je povedený kousek, ale současně vím, že jeho šance na uchycení v brněnském provozu jsou nízké.

Nechci ale ze Soru dělat špatný autobus, má spoustu výhod, jako třeba rychlou výměnu cestujících (4. dveře) nebo výrobní flexibilita apod.


SOR taky začínal u maringotek. Nevím co je na tom, že Tedom je splácanej někde v garáži. Spousta fabrik takhle začínala. A jestli je to opravdu zbastleno v garáži, tak je to velice pěkně zbastleno.
Já jakožto "necestující" tedy mohu hodnotit pouze vzhled Tedomu, a to jako vynikající, opět ale jistě může někdo oponovat. Líbí se mi to i více než Solaris, hlavně zadní čelo Tedomu je povedné. Trochu jsem si u nových vozidel zatím nezvykl na bodová přední světla a z tohoto pohledu jsem zastáncem "pěkných očiček" jako třeba 21/22Tr, ale u Tedomu to nevypadá až tak zle. Kde se bodovky nepovedly, je Citelis. Fujtajbl.


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
manil píše:
LADA: Pokud srovnáváme Tedom a Sor, tak u mě též na plné čáře vyhrává Tedom. Jednak, jízda je tišší a svižnější (vyšší výkon) a interiér v zadní části busu je daleko prostornější v Tedomu. Nevýhoda Tedomu je v opravdu miniaturním prostoru na nohy na většině sedadlech. Co se designu týče, opět vítězí Tedom, jak maska, tak zadek i bočnice jsou velice povedené a žlutá barva tento dojem ještě násobí. Sor se svým hrbem nemá šanci. To stejné designové provedení interieru...


Možná tišší ale svižnejší vůbec.V zadní části více místa.A kde prosím tě????Jo ty myslíš ty 3 sedadla úpně vzadu opravdu pohodlné.5 leté dítě by jsi tam nesdlo normálně.Vzhled no dobře,ale to je vše.
Interiér největší hrůza co jsem kdy viděl.
Podívej se řeknu ti to tak.Velká vetšina lidí zde na fóru nemůže Sor vystát kvůli hrbu.Jinak je ten autobus úplně v klidu.Pro vás to znamená že když má hrb tak je na ho..o celej že.Řeknu ti to tak Tedom ani Sor to určitě nevyhraje.Bude jse rozhodovat asi mezi agorou a mercedesem.Takže tady řešíme uplně zbytečné veci ze kterých se mi vaří krev v žilách.Podívej se TEDOM má 7 prototytů nemá výrobni halu atd.Myslím si že to nakonec dopadne tak že budou rádi když budou vyrábět motory.Tento projek autobusu asi moc neuspěje nikde a né jestě k tomu v brně.Vůbec jse mi například nelíbí že je to kopie Solarisu a Citelisu,je to něco mezi tím a stojí to za PRD.
Mě by se tedom líbil kdy se úplně změnil interiér ten je opravdu hnusnej a nepraktickéj.To to jsi neber osobně je to pro všechny.Zdraví LADA


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
LADA: Pokud srovnáváme Tedom a Sor, tak u mě též na plné čáře vyhrává Tedom. Jednak, jízda je tišší a svižnější (vyšší výkon) a interiér v zadní části busu je daleko prostornější v Tedomu. Nevýhoda Tedomu je v opravdu miniaturním prostoru na nohy na většině sedadlech. Co se designu týče, opět vítězí Tedom, jak maska, tak zadek i bočnice jsou velice povedené a žlutá barva tento dojem ještě násobí. Sor se svým hrbem nemá šanci. To stejné designové provedení interieru...


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
PvvS píše:
No v SK v Nitre jsou s nima tak spokojehi , ze by ho nejradsi vratili. Ten vuz je delanej na jiny provozy a zcela jinou udrzbu . Rozhodne ne na trvaly pretezovani a udrzbu kladivem (jako u vetsiny brnenskych vozu) .

Citelis/Citybus ale bohužel taky ne.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
LADA: vetsina veci co kritizujes, jsou detaily a daji se na prani opbjednat jiny!

dnes jsem se s nim taky projel a nemuzu si ho vymachvalit, tichej moturek, krasnej design, jedine teda ta prevodovka by potrebovala vyladit, ale to je detail...

mozna sem z neho ale tak nadsenej jenom kvuli tomu, ze po par minutach potom sem jel SORem, a k tomu se ani nebudu vyjadrovat, pac bych napsal ta 300radku kritiky :roll:


Offline
Uživatelský avatar

9297
10 čer 2004 11:19
mira píše:
k temu mercedesu citaro- Já jsem sním jel jednou ve Ždáře n.S. a musím uznat že mercedes je mnohem živější a tižší než agora.Interiér je velice vkusně udělanej,místo na nohy je větší.Nevím jak je to s kvalitou ,ale pravda je ,že je nejprodávanějším městským autobusem v evropě,takže to asi žádnej šmej bejt nemůže. :-P


No v SK v Nitre jsou s nima tak spokojehi , ze by ho nejradsi vratili. Ten vuz je delanej na jiny provozy a zcela jinou udrzbu . Rozhodne ne na trvaly pretezovani a udrzbu kladivem (jako u vetsiny brnenskych vozu) .


Offline
Uživatelský avatar

61
10 kvě 2006 23:43
Brno Slatina
k temu mercedesu citaro- Já jsem sním jel jednou ve Ždáře n.S. a musím uznat že mercedes je mnohem živější a tižší než agora.Interiér je velice vkusně udělanej,místo na nohy je větší.Nevím jak je to s kvalitou ,ale pravda je ,že je nejprodávanějším městským autobusem v evropě,takže to asi žádnej šmej bejt nemůže. :-P


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Tak pánové TEDOMEM jsem jel 2x a můžu upřímně říct že horším busem jsem ještě nejel a než tady ten krám tak radši v tomto ohledu zlatej Citelis i když ho nesnáším.
Můj názor na tedom
-Vzhled-ok
-Motorová stranka-tichý hrozná převodovka která neví co má řadit(to by jse mělo snad zpravit po přehraní progamu na převodovku,proběhne v týdnu.teď nahrán program na roviny).
Pracoviště řidiče-více místa než v Citelisu.
Interiér-nejhorší co jsem snad viděl-jediné plus ta sklápěcí čtverka u prostředních dveří.
Další poznatky nižší než Citelis,měkčí potahy na sedadlech,výhoda plošiny která by měla být eletrická je zatím jen manuál ale nezasírá se jak v Citybusech protože je zvlašt.Otřešně vyklepaný interiér(hned první den na 07214 padali šroubky od prvních dveří.Nemá ochranu proti sevření.
Jinak včera na zastávce Lesnická úplně umřela půlka prostředních dveří blíže k řidiči(musel ji jít zavřít ručně potom už se neotvírala vůbec (vypadaloto jak když se v Citelisu vypustí vzduch),druha pulka taky blbla.

Celkový dojem u mě na 100% procent vyhrává zatím z těchto dvou vozů SOR.Zdraví LADA a sorry za chyby atd.Psáno v rychlosti.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
jeste jedna vec, oproti soru je tichy, hodne tichy :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 20:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]