Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 31 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Zdeněk píše:
Ve výtahu ceníku je že skupina A neplatí pro cesty v rámci Brna, nicméně v kompletním tarifu je uvedeno, že zlevněná A platí do 15 lrt všude s tím, že v Brně je vyžadován průkaz na prokázání věku, mimo Brno se věk prokazovat nemusí, což je podle mě dost na hlavu. Skupina B platí pro studenty nad 15 let využívající i Brno.

Ano, to je tím, že Brno se rozhodlo pro tuto věkovou skupinu (do 15 let) kompenzovat slevu 75 % ze svého. Viz: Brno naskočilo na vlnu vládních slev v dopravě, vyjde ho to na 20 milionů
Zdeněk píše:
Mouka: ano, samozřejmě vím, že je to vládní nařízení, jen jsem poukazoval na to, že je postavené na hlavu. Kdokoliv může říct, že mu ještě nebylo 15, včetně mě, a nikdo mi nemůže nic...
Má to svou logiku. V regionu je nárok na slevu do 18 let (dle státu), tudíž děti do 15 let bezpečně poznáš. Jsou-li starší, musí se prokázat, že jim nebylo 18.
V Brně bude nárok na slevu jen do 15 let (asi město na víc peníze nenašlo), takže obdobně děti o něco mladší by se měly prokázat.


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
Mouka: ano, samozřejmě vím, že je to vládní nařízení, jen jsem poukazoval na to, že je postavené na hlavu. Kdokoliv může říct, že mu ještě nebylo 15, včetně mě, a nikdo mi nemůže nic...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Zdeněk píše:
v Brně je vyžadován průkaz na prokázání věku, mimo Brno se věk prokazovat nemusí


Mimo Brno se to bere (pro účely slevy, nebavím se o licenci) jako veřejná linková doprava (nikoliv MHD) a tam se podle toho vládního nařízení prokazuje nárok na slevu až od 15 let. V Brně je to MHD a tam si může město/Kordis stanovit svoje pravidla prokazování nároku na slevu.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Takže se dá říct jednoduše toto: pokud máš nárok na slevu a nejsi mládež 15-26, využij tarif A. Pokud jsi mládež 15-26 a chceš využít Brno, kup si tarif B, jinak tarif A. Tečka.


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
Ve výtahu ceníku je že skupina A neplatí pro cesty v rámci Brna, nicméně v kompletním tarifu je uvedeno, že zlevněná A platí do 15 lrt všude s tím, že v Brně je vyžadován průkaz na prokázání věku, mimo Brno se věk prokazovat nemusí, což je podle mě dost na hlavu. Skupina B platí pro studenty nad 15 let využívající i Brno.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
SPP IDS JMK - Článek 2 - Základní pojmy píše:
(12) Jízda je vymezena nástupem cestujícího do vozidla nebo vlaku a jeho výstupem z téhož vozidla nebo vlaku v jiném bodě linky.

(13) Cesta je použití vozidel a vlaků dopravců cestujícím po celou dobu platnosti jízdního dokladu. Skládá se z jedné nebo více jízd a z doby mezi jízdami, čekání na další spoj, případně i z jiných přestávek.

Ale zase v tom letáku se píše, že není povolen přestup. Uff, tohle bude hodně zajímavé :mrgreen: :applause:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Teď na to koukám. Takže co řešíme? Tarif zlevněná B je pro mládež 18-26 s využitím Brna, zlevněná A je pro mládež bez Brna a všechny ostatní. Toť vše. Takže Útěchov za 25 dvouzónová klasika nebo při zakoupení až do Vranova tři zóny s Brnem za 26 Kč, a to už se nevyplatí.


Offline
113
08 led 2016 19:16
Jazdenka pre Brno a x zón existuje podľa tarify "Zľavnená B"


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, jenže my to máme trochu jinak. Vem si třeba 49 nebo 78. Ty sice mimo Brno jedou, ale jinak jsou ti čistě MHD linky. Ale nebylo by nakonec nejjednodušší pro tu jednu problematickou skupinu zavést speciální lístky? Tak jako existuje salinkarta 3 zóny a salinkarta 100+101+1 zóna, tak úplně stejně pro mládež 18-26 (a případně další skupiny, kde je problém s dvojí slevou) udělat lístek 3 zóny bez Brna (za 6 Kč) a 3 zóny s Brnem (třeba za 20 Kč)? Nic dalšího by se měnit nemuselo a odpadl by i problém s číslem linky. K výpočtu: 27 za tři zóny = 9 Kč za zónu, Brno bez slevy, takže 18+0.25*9=20 nebo 21 Kč.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
P. Haluza píše:
Spoje linek 1-99 jedoucích mimo Brno přečíslovat na tříciferné linky.


Tohle v rámci přehlednosti mělo být již dáno.

Třeba v PIDu platí:
100 - 299 autobusy MHD v Praze
300 - 399 příměstské autobusy z Prahy ven
400 - 749 příměstské autobusy, které do Prahy vůbec nejedou.

900 - 915 noční autobusy MHD v Praze
951 - 960 noční příměstské autobusy z Prahy ven


Offline
1591
18 led 2009 10:06
No nicméně šalinkaret se to netýká, ne? Třeba to bude aspoň dobrý k tomu, že si lidi konečně i v regionu začnou víc kupovat šalinkarty.

No musíme doufat, že Babiše brzo zatknou a přijde nová nepopulistická vláda která to zruší...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V tom případě mě v zájmu zachování logiky věci, ale bohužel zcela proti myšlence IDS, napadá následující řešení, které je (ne)spravedlivé pro všechny stejně: Spoje linek 1-99 jedoucích mimo Brno přečíslovat na tříciferné linky. A dále u linek nad 100 udelat zastávky v Brně jen pro výstup (do centra) či nástup (z centra). Tím se vyloučí cesta z Brna do Brna, a to i pro případ zakoupení listku s jednou zónou navíc. Pak jen stačí na regionální lístky napsat, že neplatí na linkách 1-99 a je pokoj. Hloupé, ale přehledné a jednoznačně vymahatelné.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
P. Haluza:

SPP IDS JMK - Článek 2 - Základní pojmy píše:
(12) Jízda je vymezena nástupem cestujícího do vozidla nebo vlaku a jeho výstupem z téhož vozidla nebo vlaku v jiném bodě linky.

(13) Cesta je použití vozidel a vlaků dopravců cestujícím po celou dobu platnosti jízdního dokladu. Skládá se z jedné nebo více jízd a z doby mezi jízdami, čekání na další spoj, případně i z jiných přestávek.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ale bacha, co je to jedna jízda? Nikde tam není ani slovo o (zákazu) přestupu.

Ale co se týče 40 a 48 (a 51, 57, 75, 78 atd.), tak to přece není regionální linka. To je linka MHD. Tam by se vůbec regionální slevy neměly uznávat. I když jezdí i mimo Brno.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
P. Haluza píše:
Cimrmanovské řešení: nástup všemi dveřmi bez kontroly, výstup kolem řidiče s kontrolou a placením


Tohle jsem zažil v jednom trolejbusu na Ukrajině (myslím v Rovně). Vystupovalo se předními dveřmi a řidičovi se dávaly 2 Hřivny. Pokud bych ovšem vystoupil vzadu, řidič nic nezmůže.

P. Haluza píše:
Jednoduchá odrbávka: chci-li cestovat do Útěchova, tak ne za 25, ale za 6, protože se svezu až do Vranova (to je ok) a dalším spojem zpět do Útěchova (to je taky ok). Co se týče předčasného výstupu, tak to už je možné sledovat na železnici, kde se mnohdy vyplatí akční cena do vzdálenější zastávky. A nikdo nekontroluje výstup.

Tarif ČD tohle přece nezakazuje. Tarif IDSJMK však hovoří jasně:

Citace:
Jízdenky označené „Zlevněné A“ a univerzální jízdenky zlevněné označené dle sloupce „Zlevněné A“ nemůže slevová skupina Studenti do 26 let použít pro jízdu začínající a současně končící na území zón 100 nebo 101 linkou s provozním označením 1 až 99 (včetně linek začínajících písmeny E, H, N, P, Š, X bez ohledu na velikost písmena).


Offline
76
29 lis 2017 11:29
Proboha, to je zase zmetek. Takže pokud by nebylo možné na zlevněnou jízdenku cestu přerušit, pak by člověk dejme tomu z Ostopovic mohl se slevou jet jen do St.Lískovce. Pak teda ať celý IDS klidně zruší, protože jakákoli linka, která nejede přímo do centra bude pro cestující finančně nevýhodná. Jestli do teď byl problém ukončit linky od Chrlic a Tuřan v Komárově tak teď na to rovnou zapomeňme, 40 a 48 s přestupem by lidi za tohohle stavu už vůbec nevydýchali. To samé linky od Pozořic a Vin.Šumic.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Tak snad pořád platí to, že cestující může cestovat na jízdenku po dobu její časové a zónové platnosti, ne? Celkem běžne někam jedu a vracím se na stejnou jízdenku v rámci její platnosti zpět (někam něco vyzvednout apod.)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, mě hlavně zaujal ten kupón pro cestující ve věku 65-70 za 840, pro slevu 25%. Ve chvíli, kdy roční kupón pro stejnou skupinu cestujících má stát 1187 a ještě se bude dát něco ušetřit díky slevě od magistrátu, tak se takový kupón na slevu nemůže vyplatit snad nikomu.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Já jsem si posledně taky koupil dvouzónovou na 60 minut, ale jel jsem jen v jedné zóně a jen 45 minut. Mám se bát nějaké pokuty, že jsem vystoupil předčasně? :mrgreen: :mrgreen:


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Přesně tak. Ani nemůže dostat pokutu. Tohle někdo těžce nedomyslel.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pokud někdo pojede do Útěchova za 6 Kč, protože si koupí jízdenku do Vranova, nemluvil bych o zneužití, ale využití systému. Byl by blbej, kdyby toho nevyužil.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Cimrmanovské řešení: nástup všemi dveřmi bez kontroly, výstup kolem řidiče s kontrolou a placením


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jednoduchá odrbávka: chci-li cestovat do Útěchova, tak ne za 25, ale za 6, protože se svezu až do Vranova (to je ok) a dalším spojem zpět do Útěchova (to je taky ok). Co se týče předčasného výstupu, tak to už je možné sledovat na železnici, kde se mnohdy vyplatí akční cena do vzdálenější zastávky. A nikdo nekontroluje výstup.


Offline
200
27 pro 2004 12:45
A ještě mě napadlo a tuším, že to tady už také někdo zmiňoval, že přeci není zakázané se 3 zónovou jízdenkou přerušit jízdu a dalším spojem pak pokračovat. To by tam ten revizor DpmB při kontrole u výstupu s tím cestujícím čekal a kontroloval, zda skutečně do dalšího spoje nastoupí a jel s ním v tom spoji tak dlouho, až v něm opustí zónu 100 a 101 #-o
Nevím, ale tak nějak si dodržování plnění tohoto nově vzniklého pravidla nedokážu v praxi představit.


Offline
200
27 pro 2004 12:45
No právě to. Takže ano, cesta studenta ve věku 18 až 26 let na Vranov za 6 Kč a stejným spojem jen na Útěchov za 25 Kč! Už vidím, jak se nově revizoři zaměřují na tyhle linky.
Přesně na toto jsem myslel. Pro cestujícího v kategorii 15-26 bude tato disproporce v ceně jízného 6 Kč vers. 25 Kč velkým lákadlem pro použití takovéto optimalizace.
ad Mouka: jo to máš pravdu. Možná si na takovýto typ kontrol budeme nově zvykat. Výstup jedněmi dveřmi a prokaž, že vystupuješ v 100 či 101 zastávce s drahým brněnským jízdním dokladem a ne s tím, který tě opravňuje dále než tam, kde právě vystupuješ. Ale jo, toto by asi bylo dle předpisů OK, ale stejně si budu připadat jak někde v "blbákově".

Asi měl ten náš magistrát těch 75% na jednorázové jízdenky dát nejen děckám do 15, ale také těm 15-26, ale chápu je to zase spoustu dalších peněz.

Nejvíc jsem se ale pobavil, když jsem v tarifu četl ten článek, že pro slevu A (mimo Brno) i B (Brno) zůstává stejná univerzální jízdenka (nově za 39 Kč), ale brněnský junior 15-26 si má na ní při cestě po Brně označit už nevím přesně, ale snad 12 polí, aby se to přiblížilo po přepočtu ceně jednoho pole té ceně pro Brno :mrgreen: univerzální jízdenka na 2 cesty ](*,)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 16:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]