Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 129 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Městská policie Brno píše:
Hra na revizory v jedoucí tramvaji se změnila v potyčku

V pátek dopoledne zavolal na linku 156 řidič tramvaje, který musel kvůli potyčce pasažérů zastavit na Palackého třídě. Hlídka dorazila na místo za čtyři minuty a okamžitě si všimla, že na chodníku sedící sedmatřicetiletý muž má na tváří velkou podlitinu. K zastávce Jungmannova proto hned přivolali zdravotníky. Muž popsal, že cesta tramvají se zkomplikovala ve chvíli, kdy k němu přistoupil devětadvacetiletý muž a jeho o deset let mladší kamarád. Prý z legrace se vydávali za revizory a po nejstarším muži požadovali platnou jízdenku. Nedali se ale odbýt a zamýšlená humorná scénka se v okamžiku změnila v potyčku. V tom okamžiku se verze události jednotlivých účastníků začaly lišit, hlídka proto vyzpovídala i několik svědků a získané informace předala správnímu orgánu, který případ dořeší. Zdravotníci následně nejstaršího muže ošetřili a převezli do Vojenské nemocnice.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Brňany v Líšni v noci ruší hluk autobusů. Při stání nevypínají motor
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brnany-v-lisni-v-noci-rusi-hluk-autobusu-pri-stani-nevypinaji-motor-20180824.html


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Z pohledu přestupů u Dělňáku je to dobrý nápad, z pohledu souběhu omezení Táborské s rozkopanou Zvonařkou to moc dobrý nápad není.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Vzhledem k tomu, že Táborská není pro silný provoz IAD stavěná, považuju avizované opatření za rozumné. Znalejší asi vykličkují postranními ulicemi (mrzuté je, že celé Šimice jsou zónou 30), nebo zvolí objížďku Jedovnickou a Ostravskou. Problém může vzniknout na křižovatce s Bělohorskou a ještě asi nebude dokončená Hladíkova.


Offline
2807
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hmmm, Táborská bude zařízlá a lidi se budou muset probíjet na Rokytku, paráda. sarcastic

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Linky tramvají v Brně se po prázdninách vrátí do svých tras
Citace:
Naopak se chystá výluka v Zábrdovické ulici, při níž nebude možné jezdit po mostě přes Svitavu do Židenic. "Stavba začne v polovině října, ale ještě nevíme, kdy začnou práce, které si vyžádají výluku, která pak potrvá rok," řekl Havránek. Přesná podoba výlukové dopravy ještě není zřejmá, 70 procent dopravní zátěže se však přesune ze Staré osady na ulici Táborskou. "Posílíme tramvaje do Juliánova a také jednáme o tom, jak omezit individuální dopravu na Táborské ulici, aby byla dostatečně propustná pro vozidla MHD," řekl Seitl.

https://www.brnan.cz/udalosti/linky-tramvaji-v-brne-se-po-prazdninach-vrati-do-svych-tras


Offline
116
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Jízdenky s novými slevami do brněnské MHD si už mohou lidé vyřizovat

V článku se mj. píše, že výluka na Tomkáči skončí už na konci žáří a ne až na konci října :-)


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Já jsem nejprve četl, že v čase levných drinků je nablito...


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Rozjezdy vozí Brňany do postelí 70 let. V čase levných drinků je nabito


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Z minulého týdne:

Městská policie Brno píše:
Starší žena zabloudila v Brně, řidič dopravního podniku byl ve střehu

Skvělý přehled o cestujících prokázal řidič dopravního podniku na lince 69. V autobuse si v pátek krátce po poledni povšiml starší ženy, která se mu jevila zmatená a přivolal proto strážníky. Těm se seniorka svěřila, že vyrazila na menší nákup, ale pak nastoupila do nesprávné linky. Zmínila také, že bydlí v domově pro seniory, nedokázala si však vybavit v jakém. Personál tohoto zařízení už ale mezitím kontaktoval tísňovou linku republikové policie, a tak bylo jasné, kde čtyřiašedesátiletou ženu postrádají. Aby už nikde nebloudila, strážníci ji dopravili zpátky do domova, kde ji předali pečovatelkám.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Opravené je pouze to vodorovné dopravní značení, ne ten trčící chodník... A nájezd do té boční ulice je taky chuťovka. Prostě magoři s titulem a razítkem.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Juliánov: Včera jsem tama jel a už je to tam opravené.


Offline
449
24 lis 2017 11:40
Já, jak říkám, nejsem si jistý, nevím o té výjimce, ale dávala by smysl. .. moment, už to mám, ta vyjímka (čsn 736110) v tej normě fakt je. Takže jak říkaj, že ten cyklopruh přeruší a bude pokračovat za přechodem, tak je to pěkná blbost a nebylo by to nutné.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak pokud norma neumožňuje ani přechod bez ostrůvku přes silnici se dvěma standardními pruhy a jedním cyklopruhem, tak je to norma pěkně na... dvě věci. Když se rekonstruovala třeba taková Kounicova, tak se to dělalo jak? Nebo to ještě neplatila? Nebo tím že se nedělaly chodníky, tak to mohlo zůstat při starém?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
449
24 lis 2017 11:40
To si nejsem jistý, já mám pocit, že jsou normy ohledně přechodů, ale i hloupých míst pro přecházení, docela přísné a striktní. Nějaký metr jde myslím uhrát, když jde o rekonstrukci. Ale logický je ten pruh nepřerušovat, bo cyklista logicky musí projet jízdním pruhem a může dojít ke kolizi s autem nebo musí auto pustit, to určitě není moc šťastné.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
mnadenicek:
Pokud je tam cyklopruh, může být myslím přechod o to delší.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Citace:
Řidiči si na dýchavičné autobusy, které podle nich v prudších stoupáních nepřekročí rychlost dvacet kilometrů za hodinu, stěžují na diskuzním fóru o dopravě forum.bmhd.cz. „Dělají to všechny kloubové autobusy Iveco Urbanway 18M. Do kopce jedou jak hlemýžď a převodovka stále řadí jedničku, dvojku, jedničku a zase dvojku,“ uvedl jeden z nich.

Na iDnes vyšel shodou okolností článek na stejné téma:

"Kloubový Ikarus byl hodně drahým zbožím. Zatímco standardní domácí autobus ŠL11 stál podle dobového dokumentu Mototechny koncem 70. let 280 tisíc Kčs, do Československa dodávané základní příměstské provedení Ikarusu 280 přišlo na 750 tisíc Kčs. A právě to je také odpověď na otázku, proč byly Ikarusy ve zvlněných československých městech proklínané pro svou dýchavičnost ve stoupáních. Nebyly peníze, a tak dopravní podniky objednávaly základní provedení se slabými motory. Proto čabajky funěly do kopců, kde je málem předjížděli i cyklisté".

Zdroj: https://auto.idnes.cz/ikarus-setra-auto ... tomoto_taj


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Brněnské dílny oživují tramvaj z 50. let. Do ulic by měla vyjet už příští rok

https://www.novinky.cz/domaci/479594-brnenske-dilny-ozivuji-tramvaj-z-50-let-do-ulic-by-mela-vyjet-uz-pristi-rok.html


Offline
449
24 lis 2017 11:40
Fantomas píše:
Tak já jsem si naivně myslel, že se jen někdo sekl při vyměřování a oni tu hrůzu ještě obhajují, že je to v pořádku... Vždyť to je nebezpečné pro všechny, nejen pro autobusy. Jsem zvědavý, kdy si na tom první auto urazí kolo (případně smete chodce z toho "bezpečného" chodníku). To byl fakt takový problém posunout ten chodník směrem do svahu? Aha, ono by to stálo něco navíc.


On je problém s maximální délkou přechodu, bez zúžení to nevyhoví normě, ale ty pruhy patří jinak (snad budou). Já bych to řešil ostrůvkem uprostřed přechodu a zachování cyklopruhu. Ale součástí úprav by tak či tak měl být zast. záliv, kterej by musel máít delší zařazovací úsek - ten klín mezi přechodem a označníkem, aby měl bus dost místa na manévr, při kterým by nemusel do 2. pruhu.
Nebo alternitiva je, teda byla, při rekonstrukce smyčky dát bus zastávku před hospodu Harpagon - vstřícně k protisměru. Buď v pruhu - špunt by akorát byl v obou směrech nebo kdyby se s tím hejblo komplexněj, vešel by se tam i záliv.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Nové autobusy nezvládají brněnské kopce. Funí do nich dvacítkou

Citace:
Řidiči si na dýchavičné autobusy, které podle nich v prudších stoupáních nepřekročí rychlost dvacet kilometrů za hodinu, stěžují na diskuzním fóru o dopravě forum.bmhd.cz. „Dělají to všechny kloubové autobusy Iveco Urbanway 18M. Do kopce jedou jak hlemýžď a převodovka stále řadí jedničku, dvojku, jedničku a zase dvojku,“ uvedl jeden z nich.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak já jsem si naivně myslel, že se jen někdo sekl při vyměřování a oni tu hrůzu ještě obhajují, že je to v pořádku... Vždyť to je nebezpečné pro všechny, nejen pro autobusy. Jsem zvědavý, kdy si na tom první auto urazí kolo (případně smete chodce z toho "bezpečného" chodníku). To byl fakt takový problém posunout ten chodník směrem do svahu? Aha, ono by to stálo něco navíc.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Nebezpečná křižovatka. Řidiči autobusů MHD nejsou spokojení s nově upravenou křižovatkou mezi ulicemi Líšeňská a Viniční v brněnském Juliánově.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/318281381990731-udalosti-v-regionech/obsah/635322-nebezpecna-krizovatka


Offline
280
04 bře 2013 22:47
V TV na txt proběhla zpráva, že DPMB začíná s opravou vraku plecháče, ev. č. 134.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Po Brně jezdí čistší tramvaje. Dopravní podnik sedáky umývá novým způsobem
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/po-brne-jezdi-ciste-tramvaje-sedaky-umyvaji-novym-zpusobem-20180731.html

Tropické teploty atakují rekordy. Řidiči fasují letní uniformy i sluneční brýle
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/tropicke-teploty-atakuji-rekordy-ridici-fasuji-letni-uniformy-i-slunecni-bryle-20180731.html


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Mouka: dík za super link, ten plecháč bude bomba.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 15:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]