Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 130 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
„Plecháč“ rozšíří sbírku historických tramvají brněnského dopravního podniku


Offline
1475
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Já když sedím v MHD, tak taky poslední dobou dost čumim.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Když sedím v MHD, tak doopravdy čumím z okna. Obvykle. Protože nechci být jeden z těch, co tam vystavuje displej mobilu komukoliv, kdo mu může koukat přes rameno. A když ten mobil vytáhnu, je to kvůli iRISu. A nikoho nemusí zajímat, kam jedu.
Nejvíc mě baví lidi, co tvrdí, že moderní technika degeneruje lidi. Především, k moderní technice jsme se nedobrali. Nemáme města na Měsíci, kolonie na Marsu a Joviánská soustava neusiluje o samostatnost. Takže tenhle argument jde z okna. Další je ten, že to jen ukazuje, co je v nás. Je na tebe někdo hnusnej na netu. Bu huuu. Vítej na netu. Lidi pořád čumí do mobilu? Hmmm, možná (jen návrh) je to kvůli tomu, že cestování někam je neskutečně nudný a jsme od přírody naprogramovaní se nudě vyhýbat.
Obvykle jsem jediný, kdo na nějaké sešlosti nevytáhne mobil a nepoloží ho na stůl (jako třeba v hospodě). Všímám si toho nějak u všech: vytáhnout mobil, na stůl, občas zkontrolovat. Někdo by si to mohl vyložit jako mentální nepřítomnost apod., ale nějak si to nemyslím. Stejně tak jako rozumně nový (tzn. ne ze starověkého Říma) procesor, i člověk je schopen dělat pár jednoduchých úkolů najednou (kvalita může být zpochybnitelná).
Problém je spíš to, když se snažíš šéfovi ukázat, co a jak se dělo, jak dál apod., a on si jen píše s někým, stále, celou dobu. Oči na mobilu, když mu něco ukazuješ na monitoru. Což vůůůůbec není z vlastní zkušenosti. :-D ;-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
pan Fantomas:
nikde jsem nepsal, že jsi povinen něco dělat či nedělat, dělej si tam co chceš, mě je to uplně šumák, jen jsem napsal svůj názor nic jiného. Hold někteří lidé opačné názory hůře nesou.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Takže podle nezdegenerovaného pana M jsem v MHD povinen nic nedělat a čumět do blba (či na blba naproti přes uličku) místo toho, abych ten jinak cestováním ztracený čas něčím využil (už tu padlo - přečíst si zprávy, číst si knížku, něco vyřídit...). Ano, jsou případy, kdy je to opravdu na pováženou (kamarádi se sejdou v hospodě a místo aby se spolu bavili, vytáhne každý mobil), ale v případě jízdy MHD to fakt není.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Ondra K. píše:
xcav8: Shodou náhod byl aktuálně odkryt i pozůstatek vratného trojúhelníku v křižovatce Dornych x Široká. :-)


A jde se fotit. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
M píše:
nad ním stojí babka, nevnímá, pač čumí do mobilu

Což ovšem může být i úmysl, že ano :lol: nebo spíš :-x

Jinak já taky občas koukám v tramvaji do mobilu. Většinou na JŘ, iRIS, ale někdy i na zpravodajství. Nicméně Wi-Fi k tomu nepotřebuji, páč mám dostatek dat. Jediné, kde Wi-Fi ocením, jsou vlaky, díky opravdu mizernému signálu podél tratí v kombinaci s faktem, že moderní vlaky jsou Faradayovou klecí. I tak bych ale spíš ocenil dokrytí hlavních tahů a zesilovače signálu ve vozech, než Wi-Fi. Nicméně proti Wi-Fi v dopravních prostředcích vcelku nic nemám, chápu že jsou i lidé, kterým se může hodit.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
xcav8: Shodou náhod byl aktuálně odkryt i pozůstatek vratného trojúhelníku v křižovatce Dornych x Široká. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Bez rozhlédnutí lezou do silnice i lidi bez telefonů. Telefony za hloupost lidí nemůžou..


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Když člověk leze do silnice a místo rozhlédnutí se kouká do mobilu, pak už to je problém.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Mouka píše:


V idnesu bohužel nebyla ilustrační fotka, tak jsem včera vyfotil jednu vlastní.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Zajímavá analýza(anglicky) téhle fotky.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Určitě pouze technika nás dělá antisociální či nás degeneruje...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
A ty víš, co na tom mobilu dělají?
Jaký je rozdíl jestli si čtu fyzickou knihu nebo ji čtu v mobilu?
Není lepší, když po cestě z práce vyřizuju pracovní maily v mobilu, než abych to dělal doma, kdy můžu být s rodinou?
Když si čtu "denní tisk", akorát nemám noviny o formátu A2, ale mám zpravodajské portály v telefonu?
V mobilu si můžu psát s někým, kdo je na druhé straně světa. Lepší než telefonovat, protože psaním narozdíl od hovoru nikoho neruším.
A spousta dalších věcí, co můžu na telefonu dělat, dávají smysl, a nikoho tím neobtěžuju.
Nehledě na to, že spousta vozů má CVR i přes okna a to se hledět ven teda rozumně nedá.
A pokud jde kluk a holka spolu po ulice a hledí oba do telefonu, tak je to zcela jejich věc, pokud tím nikoho neobtěžují.
Prd degenerace, degenerace je to, když někdo považuje čumění do telefonu za činnost, která vyžaduje léčení, jen proto, že si nedovede představit, k čemu užitečnému se dá telefon využít.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Spíš jinak, mě by ani nenapadlo v MHD čumět do mobilu, proto v MHD data ani wifi nepotřebuju, čumim ven, ne do mobilu, to mohu doma, nebo jsou vsichni fakt takoví závisláci, že ani těch pár minut do toho nepřestanou vejrat? To je na léčení. Ale vlastně jsou, dyť to vídám pořád, lidi degenerují. Jde po ulici, čumí do mobilu, sedne do MHD, čumí do mobilu, někdo na něj mluví, nevnímá, pač čumí do mobilu, nad ním stojí babka, nevnímá, pač čumí do mobilu, jede pár, kluk a holka a vůbec se nebaví, pač každej čumí do svého mobilu, přijde Vám toto ok? Mě tedy ne.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Přijde mi, že „slabě proti“ jsou lidi s mobilními daty. Tzn. pokud to nevyužiju já, tak to asi není nutné.
Spousta lidí nemá mobilní data. Dlouho jsem mezi nimi byl já a tuhle možnost bych docela uvítal (protože iRIS), a i když je teď mám, tak bych byl pro. Klimatizace, 1000% LF, Wi-Fi apod., to prostě k moderní MHD patří.
<throwing the shades>Těžko se k tomu někoho přesvědčuje, když tu jsou stále lidi, co si myslí, že staré T3 jsou to nejlepší a měly by jezdit navždy, sedačky 1+1 je ideální uspořádání…</throwing
the shades>
Co se týče nového RISu, mám zbožné přání. Aktualizace polohy vozů po 0,1 až 0,5 s.
Je mi jasné, že budu považován za magora. OK. Pro někoho je 20 s dostatečné.
Že by to síť nezvládla? Nevím, jak moc dat může propustit (a co to je za síť), ale pokud je pozice vozidla jako 2×double (128 bits celkem) a ID vozidla (kurzovka) jako int, to máme 160 bitů aka 20 B. Nenapadá mě, co víc by tam bylo potřeba. 200 B/s na vůz, při 2000 vozech to je ≈ 391 kiB/s Tohle je snad ve dnešní době zvladatelný, ne?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
61
13 zář 2016 09:04
xcav8: je nepochybné, že se najdou lidé, kterým se to bude hodit. ale stejně tak je nepochybné, že slušná data má v telefonu stále více lidí, přičemž turisté z EU využívají svá domácí data, takže i pro ně už to není takový přínos, jako dříve.

takže je otázkou, kolik to bude stát. je určitě fajn, že se to "sveze" s novým RISem, ale i tak by mne vícenáklady za tuto sližbu zajímaly, protože teprve tehdy se můžeme bavit o tom, zda by za ty peníze nešlo udělat něco zajímavějšího.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Já taky, wifi mám doma, to stačí a mimo domov v celé EU wifi v podstatě nepotřebuju a ve vozech MHD je to taky uplně zbytečné, teď jsem se vrátil ze Slovenska a data uplně stačila a bez problémů.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
No já nevím, ale já mám 10 GB po celé EU...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Při současné tarifní politice našich operátorů to rozhodně zbytečné není. V Paříži je wifi ve všech stanicích RER.


Naposledy upravil xcav8 dne 23 črc 2018 13:37, celkově upraveno 1
odpraseno


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
xxx píše:
Není to v dnešní době už trochu zbytečné?


Není, mám tablet a tam se na internet připojím jen přes wi-fi, nebo mi dojdou data na telefonu.
Turisté co jsou v Brně, tak těm se to může taky hodit.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Není to v dnešní době už trochu zbytečné?


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Brněnská MHD bude konečně online, dopravní podnik spustí wi-fi

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Archeologové našli na náměstí v Brně tramvajové koleje zrušené za Hitlera


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Tak takhle jsem se už dlouho nezasmál. Promiň, ale a-65 v sólech po deseti minutách je ta největší šílenost, kterou si umím představit. To opravdu ne, to se na mě nezlob. V dané oblasti bych raději posílil a-41/71, které také občas nezvládají. Rozhodně by a-41/71 v ranní špičce po nějakých 7 minutách příp. v současném intervalu v kloubech byly užitečnější, než a-65 po deseti minutách v sólech, to se na mě nezlob. Znovu opakuji, Stratos má zhruba třetinovou kapacitu sóla. Opravdu si myslíš, že se po trase a-65 najde dostatek cestujících pro navýšení kapacity o dvě třetiny? Vzhledem k tomu, kolik místních autobusy absolutně odmítá, mám obavy, že ne.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 15:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]