Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 89 z 239    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 239  Další
Autor Zpráva
Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Tomu nevěří nikdo....


Offline
359
20 čer 2008 14:08
M píše:
h8crew: možná na 55 a 78 směr Jírova budou klouby, jiné posílení mě nenapadá.

normální prázdninový stav je ten, že d-8 po 6 minutách, a-78 sólo po 10 minutách a a-55 sólo po 20 minutách. Nevěřím, že má šanci tu tram nahradit akorát změna ze sól do kloubů bez zahuštění intervalu.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
h8crew: možná na 55 a 78 směr Jírova budou klouby, jiné posílení mě nenapadá.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Marně hledám nějaké to "inzerované" posílení pravidelných linek 55 a 78 jak je uvedeno v infu o výluce. To co je vidět v IDOSu je v X běžný JŘ při normálně funkční d-8.

okružka - raději no comment, 15 minut na vnitroměstské lince mi začíná zavánět pěknou balkanizací. S tímto přístupem se brzy stane MHD opravdu nekonkurencescopná vůči autům. Než dojdu na zastávku a vystojím si důlek na spoj, budu autem na opačném konci Brna - i přes urputnou snahu o totální rozkopání města bývá o víkendu ještě docela průjezdné.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
A co teprve interval 40/61 z města k nemocnici - 5-10-5-10...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
OP píše:
Radek Havlík: Předpokládám, že některé odjezdy v pracovních dnech ještě nejsou v databázi. Nicméně, některé údaje vypadají věrohodně, a to, bohužel, i návrat celovíkendového 15minutového intervalu na okružky 44, 84. :-(

To doufám, ten interval dopoledne vypadá hrůzně :-o

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Předpokládám alespoň správně, že při patnáctiminutovém intervalu budou na okružkách klouby? Nějak si ty okružky neumím v sólech v patnácti minutách představit a to mám prý hodně velkou představivost :lol:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

627
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Radek Havlík: Předpokládám, že některé odjezdy v pracovních dnech ještě nejsou v databázi. Nicméně, některé údaje vypadají věrohodně, a to, bohužel, i návrat celovíkendového 15minutového intervalu na okružky 44, 84. :-(

DP už asi rezignoval na jakoukoliv intervalovou koncepci a přestupní vazby. Kombinace 15 a 20 min intervalu je vražedná (jak pro proklady, tak pro možné a především pravidelné návaznosti v přestupních uzlech). Paradoxně (on to žádný pradox není) by za situace nutného omezování mohl být výhodnější víkendový interval 20 minut, protože (navzdory snížení kapacity) umožňuje zachovat návaznosti v uzlech každých 20 minut (když se návaznosti v dobře zkoordinují), příp. dobře proložit dvě takové linky.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Přes Idos se dají již vyhledat nové JŘ. Linku 58 pěkně ostrouhali...

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
peno píše:
Ale každopádně, obě řešení jsou lepší, než převlékání na hlaváku.

Přesně tak!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
xxx píše:
Nebo proč nemůže o prázdninách jezdit 12 z Technologického parku přes hl. n. na Lesnou.

No, logičtější by to možná bylo spíš opačně, tedy zrušit d-12 a nechat celou linku 11 jezdit z Lesné na Malinovského náměstí odtud po výlukové trase přes Hlavní nádraží, Husovu a Českou směr Technologický park, kde po trase nahradí zrušenou linku 12. Protože v tomto případě jede taková linka po mnohem více úsecích obsluhovaných i normálně d-11, než d-12, bylo by to podle mě jednodušší na vysvětlení i pochopení, než d-12 odkloněná do míst, kam nikdy nejezdila. Ale každopádně, obě řešení jsou lepší, než převlékání na hlaváku.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
... bude ji mít

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
76
17 lis 2012 23:31
Linka 40 má licenci ke kampusu?


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jestli v tom nebude hrát roli licence na tu kterou linku v dané trase...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Hlavně v některých případech je převlékání úplně zbytečné, když spoj změní linku v půli trasy. Fakt nevím, proč to nemohla být x4 z Komenského náměstí až na Šumavskou. Nebo proč nemůže o prázdninách jezdit 12 z Technologického parku přes hl. n. na Lesnou. Oproti tomu jindy jsou při výluce v provozu dvě různé linky v různých částech města se stejným číslem. Myslím, že to tak bylo například při výluce osmičky (a ne jenom jí). Dovede mi toto někdo vysvětlit? To snad DPMB dělá schválně, aby se v tom nikdo nevyznal. Docela se divím, že 57 se na Tomkově náměstí nepřevléká na x4. Však přece jede náhradou za 4, ne? Co na tom, že jedna x4 už je.


Offline
2807
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Vzpomněl jsem si na historku ze života nevidomých, když tu jde řeč o X4/68. Každý pátek s nevidomýma chodíme v menší skupině plavat na Kraví horu, no a vracíme se já a jeden kolega z náměstí Míru na Komenského náměstí v pátek asi před měsícem okolo 8:30, dojede plynový Urban s tím, že po otevření dveří mačkáme oba vysílačku na oznámení čísla a směru, no a neozve se nic. :mrgreen: Tak na nás řidič zavolal, že jestli jedeme. Já jedu automaticky a kolega se zarazil, že jde o 68, že neví, jestli vůbec pokračuje žádaným směrem. A nejlepší byl závěr, za co má ode mě řidič (jestli to tu náhodou čte) palec nahoru: vlezu dovnitř a když podle něj procházím, tak říká, že sorry, chvilku ta převlíkačka trvá a že pokračuje dál. Takže minimálně za omluvu a vysvětlení bez nějakých blbých keců mu patří díky a palec nahoru. :smile:
Tak jen pro dokreslení, co může převlíkačka někdy způsobit, zvlášť pokud víte, že daná linka může mít víc variant pokračování.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Samozřejmě, že by to bez převlékání bylo přehlednější. Ale to DPMB přece nemůže dopustit.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já mám u spojení a-60/61 a 40 poněkud jiný problém a divím se, že to tu zatím nikdo nezmínil. Obě tyto linky (resp. dvoulinka v případě 60/61) jsou známě výraznými zpožděními a ta se teď budou navzájem přenášet, takže nám vznikne jedna velká neustále zpožděné linka, kde budou po vzoru a-44/84 jízdní řády jen kusem papíru. Opravdu to nešlo vyřešit jinak, než spojením dvou zpožděných linek?

Pokud jde o a-68/x4, tam by podle mě přehlednosti pomohlo to, kdyby označení a-68 zůstalo jen pro spoje na Myslivnu (resp. do Pisárek) a Komenského náměstí – Šumavská by jezdila komplet bez převlékání x68. bylo by to v bleděmodrém to samé, ale přehlednější, bez převlékání.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Tak se stejnou logikou by se měly některé 25 na Čtvrtích převlékat na 26 a 26 by tedy měla mít trasu pouze Čtvrtě - Kamenný vrch.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Jakub S. píše:
... jaký je rozdíl mezi x4/68 a třeba právě novou podobou linek 40 a 61.


Celkem velký :-)
40 a 61 jsou jasný: 40 dojede na Úzkou a pokračuje jako 61 na Kampus. Akorát přes Hlavní nádraží. Jednoduchá situace jedna linka přechází v druhou a opačně... s malou zajížďkou danou provozní situací.
x4 a 68 je něco jiného. 68 jezdí v trase (Myslivna)-Pisárky-Náměstí Míru-Šumavská. Proto x4 z Komenského nám. na Nám. Míru a dál už jako 68. Není důvod mít dvě linky v jedné oblasti stejnou trasou.
Z Komenského nám. nemůže jezdit rovnou 68, protože by to byla třetí větev jedné linky, což není nikdy přehledné. Teoreticky mohla x4 jezdit celou trasu Komenského nám.-Nám. Míru-Šumavská, ale zase spousta lidí právě jede z Nám. Míru na Tábor teďka, proto je lepší mít tímto směrem jen jednu linku - tu která tady jezdí stále, jen výrazně poslílená - 68. Mně to smysl dává... je to uplně jiný případ než 40-61...


Offline
480
14 úno 2014 15:19
Brno
Mogul píše:
Neví někdo, která "geniální hlava" vymyslela, že linka 60 se přes prázdniny zruší a bude nahrazena linkou 40?
Snažím se vysvětlit výluky domácím důchodcům. Všechno se povedlo, ale tohle neukecám...


V daném úseku ( Úzká - Univerzitní Kampus) dojde pouze k přečíslení 60 => 40. Počet spojů se nemění.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Já netvrdím, že by na tom bylo něco špatného, spíš buď záleží obrazně řečeno jen na náladě člověka (není systém) nebo nevím, jaký je rozdíl mezi x4/68 a třeba právě novou podobou linek 40 a 61.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
116
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Je to prostě provozně spojené, co je na tom špatného? To se vysvětlit dá


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
No, teoreticky může jít o (předpokládanou) stálou změnu... Nedivil bych se tomu.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Neví někdo, která "geniální hlava" vymyslela, že linka 60 se přes prázdniny zruší a bude nahrazena linkou 40?
Snažím se vysvětlit výluky domácím důchodcům. Všechno se povedlo, ale tohle neukecám...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5952 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 239  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 20:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]