Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 158 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
61
13 zář 2016 09:04
zolex: omlouvám se za offtopic, ale tím, že se začaly řešit připomínky do nové verze IRIS, tak mám ještě jeden nápad.

Když si dám info o vozdile, tak u souprav iRIS ukazuje pouze A vůz a není možno si zobrazit info o B vozu. Nešlo by přidat, že "swipnutím" si zobrazím info i o B vozu?


Offline
1591
18 led 2009 10:06
A nenazrála už doba zobrazovat následující spoj(e) u každého kurzu? Hodilo by se v případě kalamit - na tohle nejsou on-line odjezdy moc spolehlivý právě, resp. vůbec.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Dobrý nápad! Do nového iRIS-u to bude pridané.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
zolex píše:
Tak iIRIS by som doporučil nechať nainštalovaný, už čoskoro dostane update aj ten a funkcie naviac :)

Jsem každopádně zvědav a napadá mne do budoucna vylepšení. Když už letos a příští rok mají do Brna dorazit klimatizované autobusy, tak by bylo zajímavé mít možnost filtru "klimatizovaná vozidla". Na regionálních linkách klima už bývá poměrně často, takže takový filtr by se hodil, v Brně pak možná ještě více, že bych se mohl podívat, jestli v dohledné době mi přijede klimatizovaná a-44 nebo si musím přetrpět jízdu busem bez klimy.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
zolex píše:
Tak iIRIS by som doporučil nechať nainštalovaný, už čoskoro dostane update aj ten a funkcie naviac :)

No pravda, s tím hledáním spojením jsem už opatrnější - odkaz na IDOS ven se mi nelíbí. To už i ten podle některých příšerný POSEIDON funguje lépe, byť má také mouchy to jejich vyhledávání (nemožnost nastavit čas na přestup).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tak iIRIS by som doporučil nechať nainštalovaný, už čoskoro dostane update aj ten a funkcie naviac :)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Richie píše:
To jak si DP už delší dobu hrabe na vlastním písečku je docela šílený a začíná to nabíhat docela obludných rozměrů, hlavně ty plánky kde mají jenom svoje linky a příkladů by se našly mraky... Poseidon se prostě nepovedl, protože ho neprogramoval Zolex - bohužel Kordisu se nějak nedaří oslovovat tak schopný programátory jako je Zolex - všechny jejich produkty jsou příšerně pomalý (Poseidon, interaktivní online mapa, takový ty kisoky či co to je na hlavasu a v přestupních uzlech (třeba na ÚAN)... Je to škoda, kdyby oslovili Zolexe aby udělal apliakci, která by měla v sobě všechny funkce z Poseidonu, iRISu a DPMBinfo, to by byla paráda...

Schéma páteřních linek MHD v Brně s vynechanými nedůležitými zastávkami jakožto jediné schéma ke stažení celé MHD v Brně je moc úžasné. Ale budiž. Asi odinstaluji iRIS, tahle aplikace umí to samé a ještě více - hlavně to hledání spojení, byť ne podle ulic.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1591
18 led 2009 10:06
To jak si DP už delší dobu hrabe na vlastním písečku je docela šílený a začíná to nabíhat docela obludných rozměrů, hlavně ty plánky kde mají jenom svoje linky a příkladů by se našly mraky... Poseidon se prostě nepovedl, protože ho neprogramoval Zolex - bohužel Kordisu se nějak nedaří oslovovat tak schopný programátory jako je Zolex - všechny jejich produkty jsou příšerně pomalý (Poseidon, interaktivní online mapa, takový ty kisoky či co to je na hlavasu a v přestupních uzlech (třeba na ÚAN)... Je to škoda, kdyby oslovili Zolexe aby udělal apliakci, která by měla v sobě všechny funkce z Poseidonu, iRISu a DPMBinfo, to by byla paráda...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jak napsal Peno, DPMBinfo považuju za zbytečné, i když asi chápu důvod. Nicméně pro cestující je to kontraproduktivní - spíš mohli lidé z DP nějakým nápadem přidat ruku k dílu Poseidonu, jelikož DP je pořád jen dopravce, kdežto IDS je celý systém, který by měl být dopravci nadřazený.
Z tohoto pohledu bohužel, DPMB tu má stále stejné slovo a hraje si jen a pouze na vlastním písečku. Aneb třeba mapa vozidel, kde jsou jen DP linky nebo schéma tramvají, kde nejsou vlaky (je pravda, že v tomto případě by to schéma muselo být o něco vyšší (poměrem stran)).


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Ale poloha vozidel v DMPBinfo se mně načítá v řádu k jednotek vteřin, zatímco v iRISu se jedná o desítky vteřin, někdy až minutu a víc... Je něco u DPMBinfo udělané jinak, že se poloha načítá o tolik rychleji? A u JŘ linky se mně zobrazuje jenom trasa od současné zastávky dál a barevně se nezobrazuje JŘ zpožděných spojů - to jsou vlastnosti aplikace, nebo chyba?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já se přiznám, že jsem ho viděl, ale nějak mě nenapadlo na něj ťuknout :oops: Nějak mě nenapadlo, k čemu to může být. Přitom je to logické, protože stejně funguje i iRIS. Ale i tak mi iRIS přijde poněkud více user-friendly. Je ale zajímavé, že i když zrušíte linkové autobusy, pořád vidíte linky 202, 302, 303 a 509. Zjevně linky, kde jezdí i DPMB, považuje DPMBinfo za městské.
Každopádně souhlas, že na ty mimořádnosti a výluky je DPMBinfo velice užitečné. I tak si myslím, že by nebylo na škodu všechno sjednotit do jedné, uživatelsky přívětivé, aplikace.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Aha, díky, uplně jsem to tlačítko v záhlaví vpravo nahoře přehlídl, moje chyba.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
prototyp, staci kliknut na ikonku filtru a regionalne busy zapnut. urcite to nie je nahrada za iRIS, ten sa bude vyvyjat dalej.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Za mě DPMBinfo palec nahoru :-) za prvé věřím, že aplikace se ještě může vyvíjet. Za druhé - nejčastější věc, kterou hledám v souvislosti s DPMB je, proč mi nejede spoj - tj. jestli není mimořádnost. A to se dalo doteď nejlíp najít jen na facebooku DPMB Aktuálně, což někdy bylo zdlouhavé, protože se tam zobrazují všechny - ne jen aktuální, navíc jsem kvůli tomu musel zbytečně otevírat facebook (na webu DPMB nějak jsem si nezvykl hledat mimořádnosti). Jsem rád, že teď mi stačí dvě kliknutí a vidím to v aplikaci - protože při čekání někde v koloně tramvají/na zastávce, to chci obvykle zjistit co nejrychleji.
Byť se funkce aplikace kryjí s IRISEM, nevidím na tom nic špatného.
V irisu často využívám aktuální odjezdy - tak to se přiznám, že budu používat podle toho, co bude brát míň dat...
Zolex: regionálky, které nezajíždí do Brna tam taky nemám (byť teda mně nechybí). + jelikož s tou aplikací máš dost co dočinění, není v plánu, že nahradí časem IRIS? ;)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Peno, do DPMBinfo sme dali vsetky busy, aj regionalne.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No právě, že Poseidon odkazuje na iRIS. Přitom už dávno mohl iRIS být součástí Poseidonu. A pak bychom právě nemuseli řešit kordisí lež s polohou vozidel v Poseidonu :-P A stejně těžkopádné, jako Poseidon je i to DPMBinfo. To má sice polohu vozidel integrovanou, ale jen DPMB + městské linky mimo DPMB. Takže pro cesty mimo Brno vozy jiných dopravců musím ten iRIS stejně mít. Alespoň že aktuální odjezdy uvádí ze všech zastávek IDS JMK, ale opět, totéž umí i Poseidon a iRIS, takže je to vlastně triplovaná funkce. A při vyhledávání spojení rovnou odkáže na web Idosu. Pozor, web, nikoliv aplikaci, i když ji nainstalovanou mám. Stejně tak u těch inzerovaných parkovišť jen odkazuje na web brněnských komunikací. A opět, BKom má i vlastní appku, jenže na tu DPMBinfo neodkáže. Zase má DPMBinfo lépe zvládnuté informace o výlukách a mimořádnostech a plány sítě. A opět se dostáváme k tomu, že tu máme hromadu aplikací, místo aby DPMB, Kordis a ideálně i BKom spojili své síly, aplikovali to, co je dobré v „konkurenční“ appce a zlepšili to, co se ani jednomu nepovedlo (jako je právě to vyhledávání spojení) a vyvinuli tak společnými silami jednu dokonalou aplikaci pro cestování po Brně a Jihomoravském kraji. To toho žádám opravdu tolik?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Peno: Viděl si někdy v POSEIDONu online mapu polohy vozidel? Ta mapa tam sice je, ale je to jen odkaz do iRISu! Aspoň mně to tak na telefonu funguje. Nevím, co by to zobrazovalo, kdybych neměl stáhlý iRIS.V té souvislosti mě neskutečně irituje oznámení Kordisu ke každé mimořádnosti v tomto duchu: Aktuální zpoždění a polohu vozidla zjistíte v aplikaci POSEIDON... To je zkrátka lež, polohu zobrazuje iRIS.

A ohledně vyhledání spojení, nejlepší vyhledávač je suverénně IDOS. Rychlostně a uživatelsky se to s vyhledávačem POSEIDONu nedá vůbec srovnávat. Nemyslím, že by vyhledávač POSEIDONu uměl něco víc než IDOS.

Osobně POSEIDON používám pouze ke koupi jízdenek, a to jen v módu "Rychlé" (tj. bez vyhledání spojení). A i tam je nákup zbytečně pomalý (hlavně pomalý našeptávač zastávek, duplicitní s našeptávačem míst) se zbytečnými kroky.
Celkově POSEIDON na mě působí takovým těžkopádným dojmem, je to snad nejpomalejší aplikace, kterou používám.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Tož aby se založilo nějaké vlákno s názvem "Šotožumpa" ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
jara255 píše:
Nová aplikace dopravního podniku má usnadnit cestování po Brně. Je zdarma

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 70617.html

Proboha, čtvrtá appka pro cestování po kraji a Brně. To se sakra nemůžou všichni dohodnout a vytvořit jednu appku pro cestování po Brně a Jihomoravském kraji? Chápu ještě ČD, že jejich Můj vlak je tak nějak celostátní, ale i tak si myslím, že by při troše snahy neměl být problém integrovat informace z něj o vlacích IDS JMK do Poseidonu, abych nemusel Můj vlak stahovat, když cestuji jen v rámci IDS JMK. Stejně tak už dávno měl být iRIS integrován v Poseidonu a stejně tak i ty informace z DPMBinfo se daly, při troše snahy, integrovat do Poseidonu. Ale ne, on si každý musí hrát na svém písečku a já tak musím sušit v mobilu a tabletu čtyři, vlastně pět, pokud počítám i jízdní řády, které Poseidon stále pořádně neumí, aplikací jenom pro cestování po Jihomoravském kraji. Ono je fajn, že doba pokročila a my máme všechny tyto informace v mobilu, pěkně při ruce a zrovna IDS JMK a DPMB jsou v tomto jedni z nejlepších. Ale bylo by ještě lepší, kdybychom kvůli jedné cestě nemuseli mít spuštěných několik aplikací, které žerou paměť a hlavně baterku. O zabírání místa v mobilu ani nemluvím, protože ne každý má mobil s terabajtovou pamětí na instalaci miliónů appek.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
MartinV píše:
Peno: jen tu tramvaj tam nepřivedli.

On nebyl duvod, kdyz primo na Zvonarku jezdily autobusy MHD.


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
Nová aplikace dopravního podniku má usnadnit cestování po Brně. Je zdarma

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 70617.html


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: jen tu tramvaj tam nepřivedli.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
peno: Osobně ti zcela rozumím. Za Hitlera to ve světě taky nebylo nejlepší, ale dálnice se u nás stavěly dobře… Jen škoda, že se teda nedostavěly.Prostě…byla tam nějaká celková vize. Dneska zase ale nemáme válku, politické vězně apod., takže…asi nemůžeš chtít všechno. :-D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
goldfinger píše:
Tak nějak to mělo vypadat, odsunovačům všech vyznání z toho as naskáčou pupínky.

No, spíš naskáčí pupínky tobě, až ti připomenu, že se to nedokončilo proto, že soudruzi tenkrát pochopili, že tahat hromadu linkových a dálkových autobusů za městské hradby, je nesmysl, který prostě nemůže fungovat. A proto ten projekt smetli ze stolu (bohužel až po té, co už část té hrůzy stála) a začali na zelené louce na Zvonařce. Asi to nejrozumnější, co tenkrát mohli udělat. Škoda, že současné vedení magistrátu není schopné uvažovat stejně logicky.

P.S.: Nechci, aby ten můj příspěvek vyzněl jako chvála minulému režimu, to mě pánbůh chraň, ale i já, velký odpůrce minulého režimu a komunistů jako takových, dokáži pochválit soudruhy za správné rozhodnutí a nedokončení terminálu u Grandu riozhodně správné rozhodnutí bylo, Goldfingrům a Prototypům na truc.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
ona hlavně moderní autobusová nádraží vypadají uspořádáním jinak než Zvonařka nebo tady malůvka z poloviny minulého století.

Moderní autobusové nádraží má odbavovací halu a gaty, které se otevírají 10 min. před odjezdem v momentě, kdy je přistavený autobus. Lidi se pak nemotají na ploše určené pro autobusy, nestojí na dešti, neinhalují zplodiny atd.

Zvonařka se tímto způsobem přestavět dá, ideálně se vstupem přímo od nástupišť tramvaje v Plotní. Za mě rozhodně lepší než motání se autobusů kolem Grandu, to už můžu rovnou udělat autobusové nádraží na Náměstí Svobody. Taky se to tam vejde a bude to úplně ideálně v centru :twisted:

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 21:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]