Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 92 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
1591
18 led 2009 10:06
peno píše:
Tak v rámci Jihomoravského kraje jsem nikdy problém neměl. Dokonce jsem nedávno zažil řidiče, který na regionální lince paní, co na něj mávala na zastávce na znamení, upozornil, že se mávat nemusí. Já mám naopak tendenci v JMK mávat na autobus, když ho nepotřebuji, tedy, když jsem na zastávce sám a čekám na jinou linku, tak na něj mávnu, aby jel dál. Ale je fakt, že mimo JMK a Prahu raději mávám. A to i mimo Prahu, kde jezdí PID a kolikát raději i v Praze na jiné dopravce, než DPP, neb jim prostě nevěřím, že znají předpisy a zastaví :-P Asi je to podobná logika, jako ta tvá, mávat v regionu, protože šoférovi nevěříš, že opravdu zastaví.


Předně musím říct, že mávám ze slušnosti všude bez ohledu na dopravce. Dát vědět, že nechcu nastupovat, považuju taky za samozřejmost (kroucením hlavou). Nicméně bydlím na venkově, takže zkušeností s nezastavením na zastávce mám mraky - konkrétně super je úsek Rosice, Trávníky -> Rosice, Kamínky, například linka 153 - úsek jednou jsem takhle jel a Kamínky normálně projel bez přibrzdění, přitom je to zastávka, kde vystupuje spousta lidí, jenom ti venkovani prostě nejezdí 153, ale jenom 405. Tentýž úsek linkou 423 končící na Kamínkách - vždycky při nástupu na Trávníkách si člověk poslechne spoustu keců o tom, že už "jede jenom jednu zastávku", jako by bylo něco divnýho na tom, jet jednu zastávku... Totéž při jízdě 153 směr Říčany, člověk si musí vysloveně říct, že chce vystoupit na Říčanské (zastávek kousek od Kamínků směr Říčany, jen pro 153), jinak by pokračoval bez zájmu až do Říčan.

No a jednou jsem v Boskovicích čekal na zastávce Boskovice, 17.listopadu, tuším na 261 směrem na autobusák (přestup na S21), která má zastavit na nástupišti 2, to je téměř vepředu. On dojel, zastavil úplně vzadu někde zhruba u nástupiště 5 a kdybych na něho nezačal zuřivě mávat a gestikulovat, když bylo zjevný že na svým nástupišti nehodlá zastavit, tak by jel dál. Když jsem ho slušně upozornil, že má zastávku na dvojce, tak to popřel. Na autobusáku jsem mu ukázal plánek uzlu 17.listopadu, dokazující to, dke má zastavit. Řekl jenom "to je možný".

No a do třetice naposled nejsilnější káva - zase linka 153, konkrétně zastávka na znamení (ostatní výše zmiňované nejsou na znamení nikdy) Ivančice, Silo směr Ivančice. Jeli jsme s manželkou na výlet a chtěli jsme tam vystupovat (a přestoupit na 430 směr Rapotice, bo na autobusáku v Oslavanech je asi 15 minut čekačka). Takže zatáčku za předchozí zastávkou Oslavany, žel.st. jsem zmáčkl tlačítko signalizující výstup v zastávce na znamení, dokonce jsme si i před zastávkou stoupli a toho hovado to natvrdo projelo a když jsem se dožadoval výstupu, a upozorňoval jsem ho, že jsem dal signál k zastavení v zastávce na znamení včas, tak mně začal tykat a tvrdit něco v tom smyslu, že "to bylo moc brzo, ještě v Oslavanech" a trvalo další dvě zatáčky, než jsem ho donutil zastavit.

Tolik k reálné situaci zastavování venkovských dopravců na zastávkách nejen na znamení. :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
100
08 dub 2017 08:47
Půlmiliardová oprava krušnohorské trati začíná. Zdržel ji spor o trubku
http://ekonomika.idnes.cz/oprava-trati- ... oprava_suj


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Richie píše:
No, ono teoreticky je to v IDS JMK zbytečný, ale já to jednak považuju za slušnost si mávnout, ta ruka mně neupadne. Navíc pochybuju, žýe když budu stát někde v regionu na zastávce (která není na znamení), že to bude vždycky signálem k zastavení :D Vzhledem k tomu, že tam na zastávkách zastavujou libovolně podle vlastního uvážení, bez ohledu na pohyb ve voze často...

Tak v rámci Jihomoravského kraje jsem nikdy problém neměl. Dokonce jsem nedávno zažil řidiče, který na regionální lince paní, co na něj mávala na zastávce na znamení, upozornil, že se mávat nemusí. Já mám naopak tendenci v JMK mávat na autobus, když ho nepotřebuji, tedy, když jsem na zastávce sám a čekám na jinou linku, tak na něj mávnu, aby jel dál. Ale je fakt, že mimo JMK a Prahu raději mávám. A to i mimo Prahu, kde jezdí PID a kolikát raději i v Praze na jiné dopravce, než DPP, neb jim prostě nevěřím, že znají předpisy a zastaví :-P Asi je to podobná logika, jako ta tvá, mávat v regionu, protože šoférovi nevěříš, že opravdu zastaví.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
100
08 dub 2017 08:47
Spoříme, chválí se dopravní podnik. Mluví o stamilionech
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/podnikani/spori ... 70425.html


Offline
100
08 dub 2017 08:47
RegioJet chce jezdit do Vídně vlakem, mezi Prahou a Brnem po hodině
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-vlak ... oprava_suj


Offline
1591
18 led 2009 10:06
peno píše:
Když už se tu to mávání nakouslo, zajímalo by mě, jak to s ním vlastně v celorepublikovém měřítku vypadá, když v těch dvou článcích o Jihlavě označují mávání za přežitek. Je tomu ale opravdu tak, nebo jsou naopak výjimkou spíše IDS JMK a PID, kde se mávat nemusí?

No, ono teoreticky je to v IDS JMK zbytečný, ale já to jednak považuju za slušnost si mávnout, ta ruka mně neupadne. Navíc pochybuju, žýe když budu stát někde v regionu na zastávce (která není na znamení), že to bude vždycky signálem k zastavení :D Vzhledem k tomu, že tam na zastávkách zastavujou libovolně podle vlastního uvážení, bez ohledu na pohyb ve voze často...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Ups, prosím přesunout do tramvajových tratí... nějak se to flákl sem :( sorry jako!

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Tím pádem se zruší zadní vchod do Zetoru? Aspoň z prezentace to vypadá, že cesta tam nepovede. Tím pádem je ta zastávka u smyčky celkem naprd. Čekal jsem umístění zastávek v úrovní dnešního výstupu aby se tím zadním vchodem dalo do Zetrou dostat. To slepé ukončení koleje před muzeem je zřejmě ten uzší rozchod že?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Když už se tu to mávání nakouslo, zajímalo by mě, jak to s ním vlastně v celorepublikovém měřítku vypadá, když v těch dvou článcích o Jihlavě označují mávání za přežitek. Je tomu ale opravdu tak, nebo jsou naopak výjimkou spíše IDS JMK a PID, kde se mávat nemusí?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
100
08 dub 2017 08:47
Řidič, který havaroval s autobusem plným dětí, dostal podmínku
http://usti.idnes.cz/soud-ridic-skolnih ... pravy_vac2


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Hlavně, že v tom mají pořádek. 3 roky starý článek o tom, že se mávat nemusí. (mimochem odkaz byl hned pod článkem v "Kam dál?")


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Mávání na zastávkách MHD v Jihlavě nikdo nezrušil, úsměvný zvyk trvá


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
M: Jestli se to nezobrazí neregistrovaným, za to bohužel nemůžu. Jestli někdo víte, kde jinde se dá video najít, tak můžete dát odkaz, já to nevím.


Offline
100
08 dub 2017 08:47
Stát přestane platit noční vlaky na Slovensko, kvůli konkurenci
http://ekonomika.idnes.cz/stat-prestane ... oprava_suj


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
mouka: zas jen pro facebook?


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Kuplování tramvají v Rusku


Offline
88
26 dub 2011 09:13
ad. miropiro

V Rusku běžné u všech vlaků. Plus rámem procházíte i do stanic metra (minimálně v Moskvě)...


Offline
100
08 dub 2017 08:47
OBRAZEM: Lidé se projeli speciálním vlakem kolem šachet na Karvinsku
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/z-regio ... 70422.html


Offline
100
08 dub 2017 08:47
Rychlovlaky musí spojit Prahu s Brnem do hodiny, říká autor "britského TGV" a poradce české vlády
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rychl ... 590604f2e/


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
M píše:
To bysme potřebovali i v Brně.

Technicky vzato, ono by to možná prospělo i na železnici. Zrovna tuto středu jsem se vrátil ze Španělska. K vlakům na nástupišti se člověk nedostane bez toho, že by prošel přes turniket (to platí příměstské dopravy) nebo přes kontrolu dokladů pracovníkem RENFE (to platí u dálkové dopravy). Navíc v některých stanicích (odpozorováno ve Valencii, Madridu a Lleidě) dokonce je povinností projet zavazadlo skenerem (ale jinak vás prakticky nekontrolují a je jim tedy jedno, že máte na riflích pásek z kovu či na rukách prsteny, v kapse klíče (což by lidem při bezpečnostní prohlídce na letišti vadit logicky mělo)). Taková věc ale vyžaduje logisticky dodržení nástupiště, protože odbavení probíhalo vždy ke konkrétnímu vlaku na konkrétním nástupišti (jako jo, taky to neplatilo vždy, třeba v Madridu nebyl problém přejít od vlaku směr Lleida a Barcelona s Velarem od Siemensu klidně k jinému perónu, kde stálo Talgo a vyfotit si ho, ale třeba v Barceloně jsme už po kontrole dokladů sestoupili k nástupišti, ze kterého nešlo jen tak přejít jinam). Plus i určitou koncepci řešení nástupišť a přístupu k nim obecně, ale to už by si koledovalo o přestavbu nádraží.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
To bysme potřebovali i v Brně.


Offline
27
04 led 2009 18:06
Trochu off-topic, ale já si myslím, že dnešní doba je až moc měkká (řekl bych zparchantělá). Zrovna jsem se na youtube díval na video metra z glasgow a líbily se mi ve vozech poměrně striktní nápisy "any antisocial behaviour will be not tolerated", žádné "please" jsem tam neviděl, hlavně, abychom u nás nikomu nezkřivili ručičku křivým pohledem, tak se akorát vymýšlí nesmyslné kampaně.

Ale snad je Ostrava první vlaštovkou, protože pokud se přístup do budoucna nezmění, bude to jen horší a horší, protože nepřizpůsobivých lidí, lidí na okraji společnosti a neochotných respektovat jakákoliv pravidel (a nechat si třeba pomoct) bude jen přibývat.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nexashi: Ono je to i o přístupu. Cítit se jako debil je v takovém případě asi normální, chovat se jako debil ovšem normální není, i když si to někdo asi myslí. Trocha sebereflexe a přiznání vlastní chyby bohužel dnes mnoha lidem chybí. Bohužel tento pán hned začal nadávat na všechny ostatní jenom ne na sebe a když přišel prodavač zjistit, co se stalo, tak mu taky sprostě vynadal, takže se ani nedivím, že vyrazil do protiútoku. Věřím, že kdyby měl dotyčný pán trochu soudnosti, tak i přístup obsluhy by mohl být jiný. Je to i v lidské nátuře a být agresivní je dnes trendy.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Mr. Smooth: Tohle by mělo být zavedeno u nás. A ne v počtu 40, ale spíš tak 200. Všude, hlavně v noci. Bez slitování.
peno: Nedávno se mi stalo něco podobného. Protože jsem debil a myslel jsem si, že to poberu, jedna věc mi spadla a rozbila se. Někoho jsem přivolal, a prý, že to nemusím platit. Docela jsem zíral. Cítil jsem se jako debil.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
V dnešní době je asi normální vyhýbat se placení čehokoliv. Zrovna dneska jsem zažil v obchodě, že někdo rozbil nějakou majonézu, či něco podobného a když po něm obsluha chtěla, aby to zaplatil, tak začal cirkus. Na konec na něj zavolali polici. A celý tento cirkus jenom kvůli pár desetikorunám :roll:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 20:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]