Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 84 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
michalk: Zřejmě se to toleruje, když není čekárna plná a cestující není bezdomoveckého vzezření. Nicméně primárně čekárna k tomuto účelu neslouží.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Ctu mimoradne udalosti na DPMB a docela se divim, kolik je nesjizdnych vyhybek, myslel jsem, ze v brne jsou vyhybky vyhrivane, nebo to uz nefunguje? Ci to nekdo zapomnel zapnout? Ridici uz nemaji smetak na vycisteni od snehu?


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Mouka: Minimálně jednou jsem tam čekal na rozjezd po příjezdu zpožděného Metropolu a nikdo proti tomu nic neměl.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
U autobusu s POD opravdu nevidím problém v tom, dveře zavřít a opětovně uvolnit. Jenže někteří řidiči to nedělají a deset minut stojí u hlavasu s otevřenými všemi dveřmi kromě prvních.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
michalk: Hodinu po odjezdu? Tak to nevím, mám za to, že jen hodinu před odjezdem.
Čekárna se nachází v odjezdovém podchodu.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Noční čekárna je dole v podchodu z budovy směrem k nástupištím. Noční ohřívárna to není, ale zrovna případ, kdy kvůli neúměrnému zpoždění by nebyl dodržen přestup u rozjezdu, se k použití vyloženě nabízí. Ale asi by to muselo být dané nějak oficiálně (což dnes není). Pokud platí pravidlo, že max 1 hodina před či po odjezdu vlaku, tak s šalinkartou můžeš mít teoreticky problém, protože (vyjma víkendu) nejede přes noc žádný vlak, ve kterém by platila.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
miropiro píše:
Otevřená je noční čekárna, ovšem spíš je určena těm, kteří čekají na nočního Metropola nebo naopak Metropol přijede od Břeclavi se zpožděním, že se nestíhá rozjezd, tak v tu chvíli asi můžeš počkat tam. Ale jinak to rozhodně není noční ohřívárna, když ujede rozjezd.

A kdepak se prosím nachází tahle čekárna? Kdybych jí taky někdy potřeboval využít. A není to tak, jako u běžné čekárny, čili kdo má platnou jízdenku platnou ve vlacích ČD, tak tam může jít? Čili kdokoli má šalinkartu?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Myslím, že v podmínkách té noční čekárny je, že tam můžete přijít nejdříve hodinu před pravidelným odjezdem vlaku a na požádání musíte předložit jízdenku. Kromě pokladní je tam i hlídač, který zajišťuje, aby se tam nezdržovaly nežádoucí osoby. Cestující čekající na autobus je svým způsobem z pohledu ČD rovněž nežádoucí.

K těm hospodám: Utopia na Maliňáku má do 2 a o víkendu do 4.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Ano, přesně tu noční čekárnu jsem měl na mysli. Osobně si nemyslím, že je účelné čekat na 1-2 opožděné spoje 20 minut při hodinovém intervalu. Ale pokud je zpožděné téměř všechno, tak je to asi fakt jedno.
A ohledně zjišťování zpoždění: 92, co jsem potřeboval, jela včas, to si mám jako hledat všechny busy, co jedou zrovna na můj rozjezd, abych věděl, kdy mám teda vylézt z hospody? A co já vím, kdy napadne dispečery rozjezd vypustit.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Richie píše:
Nádraží hala je v noci pokud vím zavřená, ne? A otevřeno mají možná tak nějaký zahulený pajzly v tu dobu, málo jakej slušnej podnik má v tuhle dobu otevřeno a pokud mám, tak ne každej to ví... A lidi po trase? Snad když jsou takovýhle podmínky, tak se podívám kdy to reálně jede a nevylízám z hospody dřív :)

Otevřená je noční čekárna, ovšem spíš je určena těm, kteří čekají na nočního Metropola nebo naopak Metropol přijede od Břeclavi se zpožděním, že se nestíhá rozjezd, tak v tu chvíli asi můžeš počkat tam. Ale jinak to rozhodně není noční ohřívárna, když ujede rozjezd.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Hmm, když už čekat, tak aspon pořádně a učelně. Ne jak v minulém roce mistři dispečeři zpozdili rozjezd o 9 minut kvůli zpožděné 97 a 98 a v době, kdy byla zmíněná 98 na úrovni Nových sadů, rozjezd vypustili. Tohle jejich jednání rozhodně mělo mít dohru. Kdyby ujel řidič, taky by byl 'odměněn'.
Sněhová kalamita je výjimka, o tom jsem nepsal. Při kalamitě je brutálně opožděno všechno. Kupříkladu včera půlnoc: 98 z Kamech -13, 92 z Bystrce -20, 90 z Hájenky -22 atd...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Nádraží hala je v noci pokud vím zavřená, ne? A otevřeno mají možná tak nějaký zahulený pajzly v tu dobu, málo jakej slušnej podnik má v tuhle dobu otevřeno a pokud mám, tak ne každej to ví... A lidi po trase? Snad když jsou takovýhle podmínky, tak se podívám kdy to reálně jede a nevylízám z hospody dřív :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Na hlaváku klidně, tam je nádraží, kde se dá schovat. To ti, co čekali po městě, nemohli.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Chtěl bych tě vidět čekat v tom mrazu hodinu...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
-12 je ještě dobrý, dnešní půlnoční měl -21 (čekání na 93 ze Soběšic, ostatní víceméně včas). Docela se divím, že tak dlouho se čeká, při takovém zpoždění by dle mého názoru bylo rozumné takový přípoj rozvázat (odnesou to jen přestupující ze Soběšic, sice hodinou navrch, takhle to ale odneslo celé Brno minimálně 20 minutami).


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Včera měl být v Líšni na Elplově nějaký ťukanec mezi DP a Borsem. Ví někdo něco víc?


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Právě kvůli zdraví řidičů v zimě, když je dejme tomu pod 5 stupňů, tak předními dveřmi většinou nechodím. Takže bych ocenil ohleduplnost i od řidičů, potažmo DP.
No dobře, ale co je za problém v opravdu velkých zimách nechat motor v chodu i při čekání u nádraží? Busy mají dle JŘ přijet neco mezi x:54 a x:57, přičemž velká část z nich má min. minutku, dvě zpoždění. Takže ta doba stání se zapnutým motorem by nebyla nijak dlouhá.
Tohle mě ”bavilo” před těmi dvěma dny. Dispečeři zahlásili ”nevypínejte u nádraží motory”, ale stejně tam všichni stáli 5 min. s rozglábenými dveřmi. :) logika...
Moje soukromá poznámka: kdyby dispečeči dělali, co mají a nezpožďovali věčně rozjezdy i o 10 minut, tak by třeba tak zle nebylo. :) jako např. předevčírem, kdy půlnoc vypustili s -12 kvůli čekání na nějaký vlak, který měl dle JŘ zpoždění 135 minut. A tohle dělají celkem často... Být ve vedení města, tak takový odjezd neproplatím pro nedodržení smlouvy, to je totiž ve své podstatě nevykonaný odjezd.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
100
08 říj 2013 23:05
[quote="xxx"]Řidičům je to zcela u ##MLUVÍM SPROSTĚ##. Hlavně že mají teplo v kabině. A běda běda, když chce někdo nastupovat předními dveřmi. Ty mají pěkně zavřené, aby na ně netáhlo. Ale to, že mrzne celej autobus, už je vůbec netrápí. Však co, lidi mají na sobě bundy.


Tady je vidět že nejezdíte s autobusem. Já jako cestující jedu třeba 15 zastávek to je cca 30 min. maximum. Ale řidič tam sedí 8-10 hodin. Tak vy plačete nad zimou a co má říkat řidič. Za 8 hodin v těchto mrazech je zmrzlej taky a proč? V Karosách táhne odevšad i v sorkách. A tak se nemůžete divit že přední dveře řidiči zavírají aby nezmrzli zkuste si ted na 5 minut otevřít doma okna a zase za chvíli jako v autobuse. To vás rychle přejde. A hlavně pochopíte . A hlavně spousta autobusů Karos kloubových špatně topí (zanešené trubky,zavzdušněno,málo fridexu) Tak řidič stejně mrzne a otevře přední dveře na 5 minut a je to na nemoc.
A poslední věc dveře. Autobusy mají obrovskou spotřebu energie z Baterek. Už se mě párkrát stalo že jsme nedojeli díky vybitím baterkám. A čím víc je otevírá a zavírá v těchto mrazech tak se vybíjí. No a nakonec dveře zamrzají takže se kolikrát nezavírá jedna půlka čili zavřít dveře a letět dovřít je šílené. Stačí aby bus stál z nebo do kopce a je to. Jedny dveře blbnou pak 3 zastávky ok a zase jednu a dokola. Zaseknutý pes je v tom že je pod -8C a dále vymlácené repasované válce dveří. Válce už to prostě nezvládaj kolikrát. A pak se starejte.

Ono se na to chce podívat i z hlediska lidského a né jako cestující jen.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Tady je vidět, jak je neschopné (anebo ignorantské) vedení, že za 15 let provozu rozjezdů nebyli schopni udělat tak jednoduchý krok ke zvýšení komfortu (dát zaměstnancům jasný příkaz).
Což o to, já zimu snáším velice dobře a i když si při -10°C 15 minut posedím v promrzlém autobuse, nic to se mnou neudělá a ani pocitově bůhvíjak netrpím. Ale vemte si, kdo na to trpí. Tak takové milé svezení s DPMB a prochladnutí k tomu, no neberte to. Pak lákejte lidi z aut.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Řidičům je to zcela u ##MLUVÍM SPROSTĚ##. Hlavně že mají teplo v kabině. A běda běda, když chce někdo nastupovat předními dveřmi. Ty mají pěkně zavřené, aby na ně netáhlo. Ale to, že mrzne celej autobus, už je vůbec netrápí. Však co, lidi mají na sobě bundy.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Já bych na tuhle problematiku odbavování rozjezdů něco napsal, ale nebudu se dohadovat. Odehrávají se tam pro mě nepochopitelné věci, které mi, slušně řečeno, dost vadí.
Každopádně nevím, jestli jde o nějaký střelený příkaz z vrchu nebo jestli to řidiči jaksi nedomýšlí, ale mě by logicky napadlo, že jakmile si zjevně všichni nastoupí, tak ty dveře zavřu a třeba každých 30s až do pokynu k odjezdu mrknu do zrcátka a případné další lidi pustím dovnitř. U vozů s POD je to ještě jednodušší, prostě zavřu a zpětně uvolním. To je opravdu tak moderní stát 8 minut s otevřenými dveřmi, mnohdy všemi včetně předních v době, kdy je venku -11 (jak jeden nejmenovaný řidič linky 93 před 2 dny)? Hlavně, že u denních linek budou mohutně vytápět při sedmi stupních a při čekání do času dveře poctivě zavírat. :-) a to není jediné, co je u rozjezdů postavené na hlavu, ale jak říkám, nechci se dohadovat.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
359
20 čer 2008 14:08
pdbrno píše:
No vypadá to že na rozjezd na nándru ještě nejsou všechny vozy.

před chvílí jsem z rozjezdu přijel domů. nestihl jsem in situ zkontrolovat vizuálně úplně všechny vozy, ale minimálně nejkrizovější vůz, tj. n93 ze Soběšic tam na třetí koleji byla když jsme cca v 0:15 odjížděli. Nic co by mě mělo vadit, nečekal jsem že v tom počasí vše pojede na čas. Jediná věc, co mi ale hodně vadila, bylo, že těch celých 15 minut navíc naše SORka stála s rozglábemýma druhýma až čtvrtýma dveřama (kurwa na co jsou /nejen/ v nočáku dobrý čtvery dveře, když celý Evropě v MHD stačí troje ???). Ta zima ve voze opravdu už po chvíli opravdu nebyla příjemná.

EDIT (+1 min po odeslání) oops: zobrazuje se mi tu o hodinu posunutý čas .. tak jsem myslel s reakcí na předchozí příspěvek že šlo o půlnoční rozjezd a ne půl 12.


Offline
175
23 led 2011 03:17
No vypadá to že na rozjezd na nándru ještě nejsou všechny vozy.


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Kalamita jak na Sibiři, 3cm novýho sněhu ....a v Útěchově čtyři. sarcastic


Offline
175
23 led 2011 03:17
Tak nám to docela už vázne některé linky kvůli sněhu.

DPMB aktuálně
1 hod ·

ZHORŠENÉ POVĚTRNOSTNÍ PODMÍNKY

AKTUALIZACE: Neprůjezdná ulice Pisárecká v obou směrech, spoj linky 95 s odjezdem ve 23:14 z Anthroposu směr Hlavní nádraží nejede. Od nádraží směr Sokolnice řazen od spojení ve 23:30 záložní autobus.

AKTUALIZACE: Spoj linky N92 s odjezdem ve 23:00 z Černého nejede, z Burianova náměstí řazen záložní bus.

AKTUALIZACE: Spoj linky 26 s odjezdem ve 22:22 z Kamenného vrchu na Novolíšeňskou nejede. Využijte jiné spoje. Omlouváme se za komplikace při cestování.

AKTUALIZACE: Úsek U tunýlku - Halasovo náměstí je již sjízdný. Linky 44 a 84 se vrací na svou trasu přes Halasovo náměstí.

AKTUALIZACE: Provoz v úseku Jugoslávská - Čertova rokle se podařilo obnovit, linka 9 pokračuje se zpožděním. Velká nepravidelnost na lince 9.
Zpoždění na linkách 25 a 26 dosahuje 20 minut.

AKTUALIZACE: Aktuálně je pro tramvaje linky 9 neprůjezdný úsek Jugoslávská - Čertova rokle.
Na ostatních linkách jezdíme se zpožděním do 15 minut.

Z důvodu zhoršených povětrnostních podmínek je aktuálně pro autobusy linky 44/84 nesjízdný úsek mezi zastávkami U tunýlku - Halasovo náměstí. Autobusy místo objíždějí přes třídu Generála Píky a vynechají Halasovo náměstí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 zář 2024 10:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]