Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 19 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Tak 1943 opět na trase, d-12.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Staník píše:
A 1941 dnes taky premiéra - "00214".


Viz obrázek:

Příloha:
DSC_6577.JPG


1943 jezdila asi jen dopoledne...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
A 1941 dnes taky premiéra - "00214".


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
1943 dneska poprvé na lince cestujícími. Kurz 01212.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jen to tak vypadá proužkováním nápisu, nebo je MODŘICE psáno trochu jiným fontem, než dříve?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Obě jezdí dnes poprvé.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
1939 a 1940 dnes (od kdy nevím) na linkách:

- 1939, kurz 10/9
Příloha:
DSC_6437.JPG


-1940, kurz 24/2
Příloha:
DSC_6421.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
mh: Dík za upřesnění.

1942 dneska dopoledne absolvovala TBZ.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fantomas: ano. Jak je to ve starších, jsem při psaní příspěvku nevěděl, ale smysl byl, že nehledě na předchozí vozy je po informační stránce 3. článek vozu informačně hluchý.

LCD panely: ať by už bylo využití jakékoliv (spodní pruh pro příští zastávku/infa o výlukách/o přestupech), určitě by to bylo lepší, než dnešní stav. Tak doufám, že takových podnětů dostane DP dostatečný počet, aby se tím začali zabývat.


Offline
Uživatelský avatar

3738
08 čer 2005 23:12
V jakém formátu jsou ty obrazovky? 4:3 nebo 16:9? Pokud v tom prvním, tak by se dal využít úzký pruh na informace o nejbližší zastávce a zbytek na reklamu v širokoúhlém formátu.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
S tím já souhlasím.. no, zkuste podat podnět na DP..


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
mh...ale je však pravda, že na těch LCD by, místo těch nesmyslných reklam, mohly být informace ohledně trasy a třeba výluk v Brně.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Ondra K. píše:
13T do ev. č. 1929 mají červená tabla (tuším BS 120?) v 1., 2, a 4. článku.


V 5. je taky, 13T6 stejně..


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
ja255: jejich blbost, zde nepomůže ani 20 LCD panelu a informace naprosto všude ve voze, proto říkám, že je to zbytečné a pro inteligentního člověka naprosto dostačující, pokud má někdo mozek, tak mu to stačí, pokud nemá, nepomůže nic.


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
Honza píše:
No, tak kdo si není jistý kam jede, ať cestuje v článcích, kde vidí na panel. Stejně jsem minulý týden i přes skvěle viditelné BUSE panely dovezl z Komárova do Pisárek dvě cestující, které chtěly na Technologická park. To, že na BUSE bylo napsáno "Pisárky vozovna" a v úseku Úzká - Nové sady bylo hlášeno minimálně 4x že vůz jede po trase linky 1 směr Pisárky, je snad jasné.

Tak tady je to jasný. Dvě ženský, jela jim 12, klábosily, nevnímaly okolí, však jedem až na konečnou, tam nás stejně vyhodí a potom "Jé, kde to jsme???" :D


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
M píše:
A jsme zas tam kde jsme byly už před časem, někteří cestující jsou hold méně chápaví a nestačí jím 3 buse uvnitř a LCD panel, nestačí jim ani hlášení a nikdy jim nic nebude za dobře a požadují více a více informací a nejlépe by bylo kdyby ten červenej buse panel byl v každém článku a z obou stran, aby si to mohli přečíst i ti co jedou na sedadle pozpátku, perlová šnůra také v každém článku a pokud možno na obou stranách aby se človíček nemusel otočit aby si to přečetl a taky LCD panel do každého článku a pokud možno se všema možnýma přestupama na všechny spoje, pokud možno i s jízdním řádem a pomocným pracvníkem, kterej by tam dotyčného dovedl až na místo aby se náhodou neztratil, ale myslím, že těmto lidem by ani toto nestačilo. Hold doba jako z filmu Absurdistán se blíží nezastavitelným tempem.

Část cestujících je nevšímavá a nečte, to je fakt. Ale taky je potřeba přiznat, že současná úroveň informačního systému ve vozidlech je dost bídná.

Perlové šňůry BS 170 se už dávno nemontují. Kombinace vnějších panelů a vnitřních pouze BS 120 je z hlediska úrovně poskytovaných informací horší, než byly staré cedule a tím hůř, že na této úrovni jsou i fyzicky nová Varia. Většina nových vozů má sice LCD panely, jenže jejich informační hodnota je minimální, protože většinu času zobrazují zbytečný informace a zastávky problikávají vždycky jen na pár sekund a to většinou až při stanicování, což je poněkud pozdě.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
Byl by problém to tam přidat z vyřazených K2?

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
M: To už trochu demagogicky přeháníš, ale nevím co je špatného na tom chtít ve voze informaci o nácestných zastávkách (a v 30metrovém voze ji mít aspoň na dvou místech). Která tu nakonec odjakživa byla na cedulích a paradoxně mizí s přechodem na modernější systém.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
A jsme zas tam kde jsme byly už před časem, někteří cestující jsou hold méně chápaví a nestačí jím 3 buse uvnitř a LCD panel, nestačí jim ani hlášení a nikdy jim nic nebude za dobře a požadují více a více informací a nejlépe by bylo kdyby ten červenej buse panel byl v každém článku a z obou stran, aby si to mohli přečíst i ti co jedou na sedadle pozpátku, perlová šnůra také v každém článku a pokud možno na obou stranách aby se človíček nemusel otočit aby si to přečetl a taky LCD panel do každého článku a pokud možno se všema možnýma přestupama na všechny spoje, pokud možno i s jízdním řádem a pomocným pracvníkem, kterej by tam dotyčného dovedl až na místo aby se náhodou neztratil, ale myslím, že těmto lidem by ani toto nestačilo. Hold doba jako z filmu Absurdistán se blíží nezastavitelným tempem.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
No, tak kdo si není jistý kam jede, ať cestuje v článcích, kde vidí na panel. Stejně jsem minulý týden i přes skvěle viditelné BUSE panely dovezl z Komárova do Pisárek dvě cestující, které chtěly na Technologická park. To, že na BUSE bylo napsáno "Pisárky vozovna" a v úseku Úzká - Nové sady bylo hlášeno minimálně 4x že vůz jede po trase linky 1 směr Pisárky, je snad jasné.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Jo tak, to nebylo myšleno tak, že tam oproti starším 13T chybí, ale že by se hodilo tam mít další, když nejsou perlovky?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
13T do ev. č. 1929 mají červená tabla (tuším BS 120?) v 1., 2, a 4. článku.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Myslím, že ve všech ostatních článcích je vepředu červený (Buse?) panel. LCD obrazovky nejsou zatím využity úplně nejlíp, ale třeba se to změní. I na jedné obrazovce by se mohly střídat informace o následujících zastávkách s informacemi o přestupech na další zastávce. Teda doufám, že by to OS zvládl.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
To jsem si ani nevšiml. Ale pokud je tam jen jeden tento panel na celou šalinu, tak to je fakt málo. Nejvíc mě štvou ty LCDčka, běží v nich naprosté hovadiny (a ani to z 99% nejsou reklamy, ze kterých by byl aspoň nějaký příjem) místo aby se tam zobrazovaly užitečné informace.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6963
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
U 13T6 mi chybí ve 3. článku červený panel pod stropem s příštími zastávkami. Ve vozech už nejsou perlové šňůry a na LCD obrazovky mnohdy není vidět, navíc jejich použití je poměrně nedostatečné (místo toho, aby tam byly neustále informace o následujících zastávkách, popř. s možnými přestupy na příští zastávce, což jsou informace, které se cestujícímu tak trochu hodí, na rozdíl od jiných věcí). Škoda. Přitom v tomto místě by takový panel udělal mnoho užitku.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 24 zář 2024 23:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]