Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 119 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
To by ses divil... Věřím, že zejména pro turisty to musí být velké lákadlo.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Jako kým, šotoušema? surprised Pro normálního člověka to nemá žádnou cenu...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Mouka: protože se docela ve velkém kradou.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Kdybych si v EXIFu nepřečetl, že je to focené včera, tak bych si myslel, že je to aspoň 10 let stará fotka. :-)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Je spíš smutné, že se stále používají. V době digitální, v roce 2016.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Víte, že v Praze se zamykají cedule?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Olomouc: Člen Pirátů zveřejnil jména z konkurzu i odměnu šéfa dopravního podniku

Ostrava zlevní městskou dopravu, roční kupon o 703 koruny

Citace:
Opatrný je ale zatím s datem platnosti změn. Není si jistý 1. lednem. „Chtěl bych, aby cenová politika byla co nejjednodušší, ale zvýhodnila především obyvatele města, kteří mu nic nedluží. A bohužel si nejsem jistý, zda se to dá stihnout do začátku roku. Raději bych to třeba ještě odsunul a spustil, až to bude možné,“ nastínil Semerák.

K podobnému rozhodnutí už dospěli i politici v Brně. Od 1. ledna tam začne fungovat nový systém.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Ožije tramvajová doprava na Karvinsku? Dříve tohle spojení fungovalo


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
VIDEO: Podívejte se, co se děje v metru při výměně starých pražců za nové


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
To se moc nepředali.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Pražský dopravní podnik daruje dvě tramvaje T3 ukrajinskému Mariupolu


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Zákon 223/2016 zakazuje prodej v obchodních centrech po dobu 8 dnů v roce, prvním dnem "ostrého provozu" tohoto zákona bude 28.říjen.
Pražský ROPID zareagoval a vznikl tak nový typ dne "Svátek se zavřenými obchody", do nějž zahrnul nejen nákupní linky, ale i linky obsluhující jednotlivá území městských částí se závleky k OC Zličín (zrušení půlky spojů během (bývalé) otevírací doby bez následků pro MČ Zličín), k OC Šestka u Letiště (zrušení posledních dvou zastávek na trase linky = ekvivalent ukončení 67 na Hněvkovského) a k Europarku ve Štěrboholích (z intervalu 10-20-10-20 interval 60).


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Pendolino ze Studénky odjelo na opravu do Itálie

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Byla součástí a úmyslně přistavená, aby kryla vedle stojící 15T a byly na ní umístěny kamery.
Je před rekonstrukcí a plenty (a nejen ty) půjdou do šmelcu.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Docela se divím, že to dělali tak blízko těch odstavených kačen. Chybělo jen pár centimetrů a měla by jedna z nich po plentě.


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Mouka píše:

Na idnesu vynechali slovní spojení "v Praze" a na první pohled to vypadalo, že video pochází z Miškovce.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Tramvaj v Praze zdemolovala osobní auto. Dopravní podnik představil odstrašující video


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
mceza píše:
- Diky nove vyhlasce tu budu platit i popelnici (prestoze ji musim platit i v miste trvaleho bydliste...)


O jakou vyhlášku se jedná? Kdy vstupuje v platnost? Na základě čeho se platí? Na základě uzavřené nájemní smlouvy v daném městě?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
mceza píše:
Ano, uz 7 let bydlim v Brne. Prvnich 6 jako student, ted jako pracujici.

Studoval jsem tu na univerzite. Ta na me dostavala prachy bez ohledu na trvale bydliste. A posledni dva roky jsem tech 20k za semestr platil ze sveho...

Taky jsem studoval mnohem déle a platil poplatek za studium. Ale určitě se tím nikde neoháním. A pokud jsi studoval bakaláře 6 let, není se čím chlubit. Soudím podle toho, že jsi byl student 6 let, dva roky jsi platil, 1 rok navíc máš zdarma. Takže my z toho vychází standardní tříleté studium.

A komu jinému bys měl platit za studium než univerzitě, na které jsi studoval?


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Však Tě nikdo nenutí se přehlašovat. Ale nevidím důvod, proč by Brno nemohlo nějak dotovat svoje obyvatele. A je na Tobě, kde si napíšeš trvalé bydliště. Pro mě je dotace na šalinkartu stejná jako když Tvoje přítelkyně platí za popelnici 50 Kč ročně, což sotva pokryje náklady. A jestli jsem hledal správně, tak příspěvek od státu na obyvatele Brna je cca 18 000 Kč (mění se to dle toho, kolik se vybere na daních).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
TMB píše:
Já to jako kravinu nevidím. Kolik lidí třeba v Brně žije, používá městem dotovanou MHD, ale má trvalé bydliště jinde. Pak ty daně za ně dostává do rozpočtu obec, kde jsou přihlášení a kde třeba přebývají jen občas. Třeba naši sousedé si koupili dům v Pravlově, ale byt si nechali a pronajímají. Do Brna denně jezdí a MHD často využívají - nic by jim nemuselo bránit přihlásit si trvalé bydliště zde. Myslím, že lidí bydlících mimo Brno, ale hojně využívajících služeb Brnem dotovaných bude dost - nejen MHD, ale třeba i školy.


Tak a tohle je neco, proti cemu se musim ozvat. Ano, uz 7 let bydlim v Brne. Prvnich 6 jako student, ted jako pracujici. Ne, nemam trvale bydliste. A proc?

Bydlim v najemnim byte, pracuji v IT oboru, nase firma ma sidlo na Rasinove ulici. Ted jsem se prestehoval s pritelkyni do vetsiho bytu. Mam dve auta, jedno je veteran, garazovany v hale na druhem konci republiky, druhe je auto na normalni jezdeni. Vetsinou je zaparkovane nekde na trase Mlada Boleslav-Pardubice-Brno. Zrovna tam, kde ho potrebuji nejvice. Do Brna jezdim nejcasteji a nejradeji vlakem. Po Brne vyuzivam zasadne MHD, obcas kolobezku, ve velmi vzacnych pripadech auto. Studoval jsem tu na univerzite. Ta na me dostavala prachy bez ohledu na trvale bydliste. A posledni dva roky jsem tech 20k za semestr platil ze sveho...

Jake prinosy pro me bude mit, kdyz se prestehuji do Brna a zmenim tak trvale bydliste?
- MOZNA budu mit levnejsi salinkartu
- Pokud to zavedou, tak budu moci svoje legalne drzena (a ruznymi poplatky, povinnymi rucenimi, DPH a spotrebni dani zatizene) auta za urcity poplatek zaparkovat v Brne. To mohu i ted a v okruhu 500 m od baraku (dal jsem nikdy s autem nemusel jet) mam vzdy moznost zaparkovat a bez nejakych poplatku, zon nebo karet.
- Mohl bych si zbrojak delat v Brne bez problemu

Jake pro me plynou nevyhody a problemy?
- Musim si prehlasit vsechny doklady, sluzby a auta. Tj. dve auta prevest do Brna, zmenit obcanku, ridicak a pas. Na ostatni instituce (banky, pojistovny a jine sluzby) nahlasit zmenu trvaleho bydliste. A zejmena treba u veci na uradech jsou vzdy poplatky
- Bydlim v pronajmu. Jsem tu spokojen, ale v horizontu dvou let, az se s pritelkyni usadime, bych rad sehnal bydleni vlastni. Tj. hypoteka a opet zmena trvaleho bydliste - opet cele kolecko nanovo
- Mozna ale nekoupim byt v Brne, mozna se prestehuji mimo mesto, mozna mimo republiku, jak to mam ve svem veku vedet?
- Vstoupil jsem ted do Aktivnich zaloh a jako "stredocech"u patrim pod KVV Praha. Dokud neabsolvuji zakladni kurz ve Vyskove, musim mit trvale bydliste jake mam. Jinak by se z toho v ACR asi... No, statni instituce...

Co ma ze me Brno i pres to, ze tu nemam trvale bydliste?
- Majitel meho bytu tu plati dan z nemovitosti
- Muj zamestnavatel tu plati take dane (a nemale, jsme velka firma)
- Kupuji si uz 7 let salinkartu, posledni rok a pul uz hezky dospelackou
- Uz od studentskych dob jsem tu utratil nemale penize za sluzby, jidlo a chlast
- Diky nove vyhlasce tu budu platit i popelnici (prestoze ji musim platit i v miste trvaleho bydliste...)

Co Brno ziska navic, pokud tu budu mit trvale bydliste?
- Par stokotun za zbytecne uredni ukony jako prepsani bydliste na dokladech
- Par tisicikorun (?) za hlavu


Ne, trvale bydliste pro me nema vyznam. A to jsem prosim z mesta. Pritelkyne, ktera ma trvale bydliste na vesnici plati za popelnici 50 korun rocne. Pri jejim platu se ji nedivim, ze nechce platit o 700 korun vice jen proto, "ze je to spravne".

Cely tenhle system, ktery se tu v Brne provozuje nebo alespon snazi prosadit se mi nelibi. Brno bylo a snad bude i nadale studentske mesto. Diky tomu tu jsou obrovske svetove firmy, diky nim za minimalni nezamestnanost. Lide maji obecne v Brne vseho dostatek a jsou tu spokojeni. Tak proc rozbouravat system, ktery funguje? Kdyz se podivam, kolik zaplatim statu na danich, tak me vubec nezajima, ze si to neumi spravedlive rozdelit tak, aby to bylo k celemu uzemi fer. Neni to muj problem, ja svoje povinosti plnim - platim na to dost.


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Dopravní podnik plánuje úpravy semaforů a vyznačí pruhy pro autobusy MHD
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/d ... 61017.html


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Člověk udělá zcela lidskou chybu a noviny hned mají o čem psát. Umřel snad někdo?


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
VIDEO: Tma jako v tunelu. Tak se jede metrem, když strojvůdce nerozsvítí


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
VIDEO: Bratislavská MHD opäť prekvapuje! Čo to stvára tento muž v električke?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8080 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 06:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]