Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 198 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Autem jezdím do práce běžně a dneska jsem jím jel s velkou chutí. :D Jinak, ráno na trase i ve firmě na parkovišti to vypadalo jako kdyby den bez aut vůbec nebyl.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tak tedy něco ode mne :-) Vyfotil jsem i manévry žlutého autobusu :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Jedno počtení o podobném "oživení prostoru":

http://dfens-cz.com/zazil-jsem-mesto-jinak/

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Aha, tak toto jsem přesně čekal, reklama na bůh ví co a předvedou něco tak hnusného a ubohého.
Lidi, stůjte nohama na zemi, jsme v Brně, nic nikde pod zem nepůjde.


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
A ty stolečky tam přivezli na kole nebo přinesli pěšky?


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Při tomto pohledu mě napadlo:
Kdyby to přednádraží bylo skutečně bez aut, mohlo by to být pěkné. Dnes jsou tam bariéry - obrubníky, zábradlí atp., které neumožňují využít naplno potenciál místa - a to píšu jako mírný zastánce odsunu.

A nebylo by to tak těžké, stačilo by průjezd pro auta hodit od Nových Sadů po Grand pod zem. A že to funguje, pokud je silnice pod zemí. Na povrchu je tak víc místa a zatím jsem na moc nevýhod nepřišel. Byla by to opět inspirace německým partnerským městem, stavebně by to nemělo být moc náročné.
Nutno říct, že Stuttgart je takhle provrtaný skoro všude. S-bahn, U-bahn, pěší koridory, silnice. Aneb když využijeme dvou úrovní, tak je všechno daleko přehlednější a méně kolizní.


Offline
16
02 zář 2007 23:51
http://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spol ... z-aut.html


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Máte někdo foto jak to na tom nádru dnes vypadá? Pochybuju, že jako na te vizualizaci. Díky M.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Teď už si ho jen opakuju :) sem tam na netu. ;-)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Koukám, že taky sleduješ seriál hospoda. :mrgreen:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
xcav8 píše:
Mám trošku pocit, že Vám dneska o ty auta nejde, ale spíš o revoltu.
Lidově se tomu říká truc. :D


Jistě ovšem víš, že každá vznešená, ušlechtilá myšlenka, když je znásilněna, a vtloukána do hlavy metodou norimberských trychtýřů, zcela zákonitě vzbudí silnou reakci, stejně jak silná byla před tím akce. biggrin

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jistě že truc.

Den bez aut je něco, co se má podporovat, ne vynucovat. Jak to někdo začne vynucovat, tak se ten bojkot úplně nabízí.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Mám trošku pocit, že Vám dneska o ty auta nejde, ale spíš o revoltu.
Lidově se tomu říká truc. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
A vite vy co? Pracuji v centru (Malinovskeho namesti + Rasinova), takze by me ani ne snu nenapadlo jet do prace autem. Dneska ale pojedu.

Spravil som rovnako z rovnakého dôvodu biggrin Nové sady.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Dnes je ten den mobility? Ano ptám se neb se o to nezajímám. Já mám teda volno, nikam nepotřebuju ale preventivně bych zajel Hollanovi zaturovat motor před barák ugeek
Že na mne vyskáče banda "žítbrňáků" a zabije mne mi neva, když ta jejich předsedkyně jde do poslaneckých voleb s heslem zajistím důstojnou smrt a umírání sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A vite vy co? Pracuji v centru (Malinovskeho namesti + Rasinova), takze by me ani ne snu nenapadlo jet do prace autem. Dneska ale pojedu.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
No a podle toho to tam taky vypadá. Velice rychle v řadě měst začínají přicházet na výhody kolejové MHD, ať už tramvaje, metra nebo příměstské železnice.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
Také bych to tak viděl.

Jenže:

Hollan...

hlavoudozdi


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Nebude nejlepší oslavou dne mobility to, že pojedu do práce autem z USA, země, kde vznikla ta hromadná svoboda jet autem kam chci s kým chci a kdy chci?

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Empirické ověření - krásný (a pravdivý) výraz :-)
Tož souhlas - Žluté po té 4. kolejí občas jedou, když je nejhůř a nikomu to nikdy neublížilo - čekal jsem, že to i zítra tak bude. No, zdá se, že Jančura a současné vedení radnice si nejsou "nějak blízcí"...
Udělá se rekonstrukce Benešovy, aby se o rok pozděj buď její západní část znovu rozkopala, nebo aby se řeklo, že více úrovní dopravy u hlavního není možný, neboť je Benešova ulice nově zrekonstruovaná a nepočítala s tím. Tak či tak - mám pocit, že tady uniká šance na rozumné řešení.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Oficiálním cílem této akce mám být empirické ověření, co s dopravou uzavírka Nádražní udělá. Připadá mi to, jako kdyby si dítě chtělo na vlastní kůži ověřit, zda rozpálená kamna opravdu pálí. No co to asi může udělat? Ještě více se zahustí křižovatka na Nových sadech a u viaduktu, i když vzpomenu-li si na situaci z minulého pátku, kdy celá Nádražní od NS až po hlavní vchod do odbavovací budovy ČD stála, tak to dramatická změna nebude.

Současné vedení zdá se vůbec nemíní prověřit alternativu segregace dopravy na Nádražní do více úrovní s výmluvou na investiční náročnost a připravuje rekonstrukci Benešovy bez návaznosti na definitivní podobu přednádražního prostoru, což považuju za hrubou chybu.

Při opravě Benešovy mají údajně žluťáky jezdit přes Maliňák, což v praxi znamená +4 světelně řízené križovatky navíc, převedeno na zpoždění min. +10 minut. Totéž platí o zítřku, i když by se bez problému dalo jezdit po 4. koleji a nikoho by to nezabilo. Nebylo by to ani poprvé, ani naposled a myslím, že legalizace tohoto průjezdu by neškodila.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Týden mobility: No, z pohledu pěšího jsem docela zvědavý, jak to tam bude vypadat :-) (z pohledu dopravy - uzavřít téměř bez alternativy - nechápu). A přijde mi diskriminační povolit průjezd autobusům DPMB a ne autobusům Regiojetu - když tam mají nádraží (v jízdních řádech DPMB označované jen jako část uzlu Hlavní nádraží).


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Vzhledem k tomu, že vypínání označovačů je možné i dnes... Nebál bych se toho.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Slavit Týden mobility Dnem bez aut je jako zakazovat na Vánoce dárky

Zajímavé čtení. Bohužel některé myšlenky jsou i pravdivé.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Akorát ho musí cestující včas zmerčit, předpokládám totiž, že revizor před zahájením kontroly snímače vypne.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 11:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]