Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 70 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Novou vizáž oslavilo brněnské nádraží návratem oblíbené znělky


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Já to říkám pořád, nakonec se stávající nádraží opraví do takové podoby, že i když se rozhodne jeho přesun k řece, tak to v centru zůstane.
Myslím, že všichni by byly spokojení.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
I kdyby se začlo nové nádraží stavět příští rok (jakože to je nereálné), bude tak za 6 let nejdřív, ten rozsah prací bude opravdu velký ve všech variantách.
Je dobře, že se stávající spravuje - i to 2. a 3. nástupiště vypadá teďka k světu a hned je to o něco reprezentativnější :) jen ať ho spraví, sloužilo přes sto let, dalších 50 určitě bude :D :-)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
miropiro: Spíše se nádraží neúdržbou dostalo do takového stavu, že by se otevření nového už nedožilo.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Staník píše:
Tříměsíční opravy nádraží končí. Hlášení opět doprovodí tradiční Bromova melodie
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/trimesicni-opravy-nadrazi-konci-hlaseni-opet-doprovodi-tradicni-bromova-melodie-20160908.html

Brněnský deník píše:
Brněnský deník Rovnost také před časem z dobře informovaného zdroje zjistil, že se v roce 2018 nebo 2019 chystá několikaměsíční úplná výluka hlavního nádraží. „Léta 2018 a 2019 jsou předpokládaným termínem opravy zabezpečovacího zařízení," uvedla Šubová. Další podrobnosti ale zatím nejsou jasné.

Tady se evidentně počítá, že se s nádražím něco začne dělat (přesouvat pod Petrov či k řece) až někdy v roce 2020, jak se mi zdá :mrgreen:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Tříměsíční opravy nádraží končí. Hlášení opět doprovodí tradiční Bromova melodie
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/trimesicni-opravy-nadrazi-konci-hlaseni-opet-doprovodi-tradicni-bromova-melodie-20160908.html


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Budova nádraží v Brně-Králově Poli je v dezolátním stavu. Nad její opravou visí otazník


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Zase když to vidím, tak se mi chce brečet. Zase to vypadá, že na trati do Tišnova budou jediné nízkopodlažní spoje tvořit lokálkové regionovy, zbytek (80% vlaků) budou tvořit soupravy s vozy Bdmtee. Cestující z Tišnova platí stejné jízdné do Brna, jako cestující z Blanska, ale kvalita železničních spojů z Blanska je úplně jinde.
Takže trať se opraví, zrychlí se rychlost, ale lokálkové vlaky s pevnými podvozky (reko řady 810) zde necháme.:oops: ](*,)


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Návrh jř 2016/2017 po připomínkách:
http://www.idsjmk.cz/aktuality/JRSZDC2017verze2.pdf


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Dokonce v rámci posledního výběrka na Vyškovsko ta linka byla plánována -- zatím jen s několika spoji převedenými z ostatních linek. Pak z toho asi sešlo.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ano, vybavuji si, že jsem ji v době integrace této části Vyškovska viděl, a myslel si naivně, že tím skončí osobáky v této relaci.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Nejen v materiálech Kordisu. Na linku 757 je dokonce vydána i licence.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Však ne nadarmo v některých futuristických materiálech KORDISu figuruje linka 757 Vyškov--Nezamyslice...


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Jezdí tam 10 párů spojů, časová poloha spojů odpovídá jen spojení s Vyškovem. Smysl má jen pro Hoštice a Chválkovice, Ivanovice a Nezamyslice jej mají jako doplněk rychlíku. Myslím, že autobus by to bez problémů a levněji odvezl taky.


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Nemluvě o osobním vlaku Vyškov-Nezamyslice.
Tak to každopádně. Ovšem proč?
1. Jezdí cca 3x za uherský rok. Pravděpodobnost, že se mi bude časově hodit spoj tam i spoj zpátky, je limitou v nule.
2. Začíná a končí v nesmyslných stanicích, od stanic směrem od Brna je úplně odříznutý. Model autem do Vyškova a pak 2 zastávky vlakem + bod 1 není moc atraktivní.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Jen do toho. Taková trať Šakvice-Hustopeče nebo Hodonín-Zaječí je jen mrhání veřejnými penězi. Nemluvě o osobním vlaku Vyškov-Nezamyslice.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Věkový průměr vlaků? Čtyřicet let. Hrozí, že místo nich vyjedou autobusy
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/vekovy-prumer-vlaku-ctyricet-let-hrozi-ze-misto-nich-vyjedou-autobusy-20160829.html


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Starostové podepsali memorandum: Trať Brno – Vídeň? Přes Hevlín


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Podle videa tam ta značka byla, jezdit ze setrvačnosti je největší chyba řidčů. Řidič má sledovat dění kolem sebe a především značení, které se může kdykoli změnit. Další věc je, že 80% řidičů snad ani nezná základní dopravní předpisy a nebo je úmyslně porušují.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Já jen beru v úvahu to, že pokud řidič není informován dopředu o tom, že zde bude semafor...a taky někteří jezdí ze zvyku.
Tím myslím třeba značku upozorňující na světelné signály. Byla tam, dostatečně dopředu (podle videa možná 160 m před přejezdem).
M: ano, někteří mají.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Tady nejde o to zda ten semafor někdo čekal nebo nečekal, jde o to že na semaforu svítí červená a tak mají řidiči zastavit, to je celé, jak jednoduché. To samé všechny železniční přejezdy, semafor uplně stačí, pokud jsou tam závory, je to dle mě opravdu hodně dobře zabezpečený přejezd, to že řidiči v česku mají v hlavně nasr..o je věc druhá. Předpisy mluví jasně. Vše ostatní jsou jen hodně hloupé a ubohé výmluvy.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nejdřív jsem si myslel, že je to k ničemu, ale jo - může to pomoct některým řidičům. Pokud by se tento systém rozšířil, tak věřím, že neprojedou na červenou - tady podle mě nikdo z nich ten semafor nečekal, právě proto, že to bylo jen na chvilku a nikde jinde v republice to snad není (semafor extra jen kvůli přejezdu).


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
A hlavně řidiči ignorují asi uplně vše protože i na tom videu je jasně vidět jak 3 auta projeli ten semafor na červenou, jakoby tam nebyl, prostě neukázněnost našich řidičů je tak velká, že zde by pomohl jen jediný typ zabezpečení a to je ruský typ, kdy se ze silnice vysune železobetonový zábrana a debil co projede na červenou si rozmlátí auto ale vlak neohorozí a nikomu se nic nestane, toto je jediné řešení pro magory za volantama v česku.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
A taky to vůbec neřeší problém, když se výstraha spustí těsně přes autem (tj. v okamžiku, kdy už minulo ten semafor).


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Fajn - semafory seřízené s vlakovým zabezpečovačem jsou ve Zlíně už léta... Jelikož trať 331 vede přes půl Zlína podél hlavní silnice I/49, tak velká část semaforů je synchronizovaná s vlakovým zabezpečovačem, aby nebyla zelená zbytečně pro řidiče, kteří stejně nemůžou kvůli vlaku jet dál, a drží to zatím zelenou pro ostatní směry. Funguje to dobře.
V tom Písku - no, já mám jen pocit, že pokud někdo nerespektuje zvukovou výstrahu a červené blikání, nevím, proč by respektoval červené světlo... za chvilku tímto tempem budeme mít semafor před semaforem, kdyby náhodou někdo přehlédl červenou...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3617 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 10:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]