Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 125 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Tramvaji v Praze se zasekly dveře, cestující nemohli čtvrt hodiny ven


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Pakt s dopravci kraj po zrušeném tendru podepíše v září, řidičům přidá


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Od volantu autobusu je krásný výhled na svět, říká mladá řidička MHD


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Právě su v Pardubicích a prohání se tu úplně nové sorky 30 Tr. Některé zatím pouze na zkušební jízdě, jiné již v provozu.


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Opravený odkaz: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... ty-1315508
;-)


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
[url=http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/krymske-urady-lakaji-firmy-z-ceska-na-trolejbusove-projekty-1315508] Krymské úřady lákají firmy z Česka na trolejbusové projekty.[url] I s fotkami tamějších 9Tr. :-)


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nedokážu sice posoudit, jestli a jak moc se jedná o návrat k původnímu stavu:
Pražany čekají velké změny v MHD. Polovina tramvají mění trasu, ale s tímto rozhodně souhlasím:
„Budeme zavádět další zóny placeného stání, a proto je nezbytné, abychom nabídli také kvalitní a silnou veřejnou dopravu.“
Není to odvislé od existence placeného stání, ale doprava by měla být rychlá a častá.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nenašel jsem nic moc zdroje, ale vypadá to, že celej ten futuristickej bus v Číně byl podvod.
Na 9gagu Číňani psali, že firma vysála dotace a teď už to zas nejezdí :D Bohužel anglojazyčná média zdá se ztratila zájem...

http://jalopnik.com/is-the-chinese-traf ... 1784979121


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Pražská tramvajačka dostala za lovení pokémonů za jízdy pokutu
http://praha.idnes.cz/tramvajacka-hraji ... zpravy_rsr


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Liduprázdnou linku za dotace EU nelze zrušit. Pomoci má změna trasy


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Tržby čtyři miliardy, 751 prodaných autobusů. SOR Libchavy hlásí rekordy
http://ekonomika.idnes.cz/rekordni-rok- ... koakcie_jw


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
http://tn.nova.cz/clanek/hazard-v-praze ... emony.html :D :D to snad ani není možný...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Jen malý dotaz na znalé. 24 hodinová jízdenka ve Vídni platí i o víkendu jen pro jednu osobu, nebo je to podobné jako v Brně?


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Praze se nelíbí zastaralé cedule, změní design celého orientačního systému


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Pokud to auto koupíš jen na cestování do centra, pak ano, můžeš to promítnout do porovnání nákladů.. jinak je nesmysl to počítat k nákladům...


Offline
85
10 úno 2009 22:38
Tak koukám, že jsem tu vyvolal celkem diskuzi :D

Jak už jsem psal, je mi celkem jedno, jestli kterýkoliv z vás považuje cestu do centra pohodlnější autem, klidně si tam jezděte. Já jen chtěl poukázat na to, že uvažovat nad variantou jízdy autem do centra jako "zdarma" je hloupost.

Fafner: To že jezdíš ty konkrétně z Plzně jsem z tvého příspěvku fakt nevyčetl :) To by se mě asi taky do šaliny přesedat nechtělo, navíc takhle z rána je provoz v pohodě a parkování snažší. Můj předpoklad opravdu byl, že dojíždíš někde z kotěhůlek za Brnem. Tak ostatně i chápu smysl záchytných parkovišť.

M: Chápu tvou myšlenku. Ale to trošku otáčíš, co jsem psal. Povinné ručení je rozhodně náklad, který musíš při cestování autem započítat. A rozhodně není amortizace a povinné ručení náklad na cestování MHD i přesto, že ho musíš stejně platit. Vlastník auta, které mu jen stojí na parkovišti, má pak extrémně vysoké náklady na 1 km právě díky těmto fixním nákladům, ale rozhodně mu to nezvyšuje náklady na cestování hromadnou dopravu, chození pěšky, nebo cestování na kole. Zvyšuje mu to náklady na cestování obecně.
Na ostatní už si odpovědi dostal (výše amortizace, opravy apod.)

mceza: Že je povinné ručení povinnou platbou nic nemění na tom, že se prostě musí promítnout do ceny na km. A opět, já neříkám, ať necháš stát auto před domem. Říkám, že je hloupost uvažovat zjednodušeně "v šalině si musím koupit lístek, kdežto auto mě nic nestojí". Nechtěl jsem ani vyčíslovat přesné náklady, to asi opravdu ani nejde. Už jen proto, že povinné a havarijní se zvyšujícím se počtem najetých km v ceně na km promítá méně a méně. Ale je dobré vědět, že i tohle se v ceně kilometru musí zohlednit.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
xxRocky píše:
Myslím, že pokud sečteš náklady na pohonné hmoty, amortizaci auta, náklady na povinné ručení + možná havarijko


Jenze problem je v tom, ze povinne ruceni platit musis, havarijko pokud je sjednano, tak taky. To proste vyplyva z toho, provozovat auto. Take amortizace je dost blbe spocitatelna, protoze i kdyz auto stoji, tak amortizace stale bezi. Ano, cim vic km najedes, tim je vyssi, ale zas z druhe strany ekonomickeho hlediska - neni tedy lepsi vyuzivat auto, kdyz uz ho mam?

Provozovat auto te stoji penize at jezdis nebo ne. Takze se to dost blbe porovnava.


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Pokud někdo používá auto málo, tak se nevyplatí ho vlastnit, ale zaregistrovat třeba do Autonapůl. Takhle si auto zarezervuju v průměru jednou za měsíc, třeba když potřebuju něco odvézt. A vyjde mě to na míň než bych dal jenom za povinné ručení a podobné blbosti a nestane se, že to 90% času jenom někde zavazí.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
3,80 Kč + palivo


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Asi tak. Amortizaci v pravém slova smyslu si nepočítám, protože nemám potřebu se k tomu číslu přesně dobrat nemusím. Ale musím furt počítat s tím, že jednou za x kilometrů musím vyměnit olej, brzdový obložení, ložiska, rozvody, provozní kapaliny, gumy a časem třeba i celé auto. A to můžou být desetitisícové náklady, se kterými je potřeba vždy počítat a které jednou přijdou, a při cestách po D1 to nemusí být nutně až tak za dlouho :)

Jinak z hlediska služebních jíst vlastním automobilem se amortizace počítá 4 Kč na kilometr, nepletu-li se. Reálně bych odhadl tak korunu až dvě na kilometr, ale to vše hrozně záleží...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
M píše:
Auto mám na ježdění a je jedno zda do práce nebo na dovolenou, ono chátrá nejvíc, když jen stojí na parkovišti a nehne se.

A kolik si tu amortizaci počítáte? To by mě fakt zajímalo, ta suma.

Na amortizaci jsou tabulky. U amortizace za ujeté kilometry záleží na objemu motoru a na rozsahu najetých kilometrů. Je rozdíl jestli je auto nové, nebo už má třeba 50 000 najeto.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
...ono chátrá nejvíc, když jen stojí na parkovišti a nehne se.
Přesně tak. I tohle je aspekt, se kterým se musí počítat. Proto s ním občas jezdím, ač bych vůbec nemusel. Většinou ovšem o víkendech, protože některá chronicky ucpávaná místa mě od toho přes týden odrazují.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Auto mám na ježdění a je jedno zda do práce nebo na dovolenou, ono chátrá nejvíc, když jen stojí na parkovišti a nehne se.

A kolik si tu amortizaci počítáte? To by mě fakt zajímalo, ta suma.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Totéž nakonec periodické prohlídky a některé výměny dílů v předepsaném servisu - spousta lidí těch 20 tisíc km mezi prohlídkama nenajede ani při denním dojíždění.

Což je třeba můj případ, byť zdaleka nejezdím autem denně. Ale když jedu, stojí mne to benzín a možná trochu brzd.
Zároveň bych se ale bez auta neobešel.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak zrovna ta amortizace v mém případě je taky k započítání, protože jedna cesta tam i zpět vyjde cca na 600 km, a to už není málo (i z ohledu např. výměny oleje co 10 000 km). Ale pro brněnské je fakt, že je to zanedbatelné...

Povinné ručení, havarijko apod. se samozřejmě započítávat nedají, no :)

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8081 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 11:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]