Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 211 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Víš, máš pravdu. Ale těm fámám tady ta firma vysloveně nahrává. Asi před půl rokem, ještě než proběhl audit na TD, jsem na brífingu u nás ve vozovně, kde bylo přítomno vedení firmy, upozornil, že informovanost zaměstnanců o aktuálních a skutečných problémech je velmi nízká. Zpravodaj je spíš jen ve stylu " co se kde stalo", "představujeme pana/ paní". Tam se toho moc dozvědět nelze. Když člověk nějaký dotaz má, nemá s ním kam jít, protože aktuální stav je takový, že zaměstnanec se nemá ptát, ale plnit příkazy byť sebehloupější, takže si připadá jako veverka v bubnu. S tímto mým vyjádřením souhlasil i pan gř, a připustil, že toto máme skutečně na mizerné úrovni a že logicky tedy v takové situaci vznikají fámy, jpp, a různé pověry, mnohdy "protistátní".
Je tady jasné, kde se vzal ten prázdninový řád. Někde to někdo vypustil a není proti tomu žádná vyvracející informace. Lze se tedy ptát i nadále: nejsou řidiči, co s tím? A navíc je pravda, jak píšeš: už včera bylo pozdě to řešit.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
302
14 úno 2007 21:02
BM, Černá Pole
OndraS píše:
No chlapci, já to třeba slyšel od THP kolegy, který to vzal na poradě ve vyšším levelu. Je to jedna z možností, navíc zní i logicky.
Ostatně, jaké jsou tedy nápady? Lidi jsou naštvaní, unavení, vyčerpaní. Nelze je nutit neustále k tomu, aby jezdili až do úmoru ve svém volnu. Brigádníci jsou od slova brigáda, ty nutit taky nelze. Nebo teda můžeme, stanovením nějakých kvót tzn počet odjetých šichet, ale v tom případě se na to vykváknou úplně. Většina z nás jezdí jednou týdně. Takže půjde jezdit kdo. Těch 13 vysokoškoláků? Nebo vozy budou jezdit samy? Nebo se přetáhnou hodiny dané zákonem? Nebo teda co?
Fámy se šíří, ale že by někdo teda řekl co a jak bude oficiálně? A uklidnil stovky zaměstnanců v profesi řidiče, a desetitisíce cestujících?
Všechno se sype, všichni to ví. Co dál? Navrhuju koupit další zájezdovej autobus :mrgreen:

Slovy jednoho filmového klasika bych řekl: je to marný, je to marný, je to marný. Netuším, jaký vyšší level THP máš na mysli, ale už jsem jednou psal, že žádný takový návrh (s prázdninovými JŘ v září) nebyl na stole ani písemně, ani verbálně. Už mi to fakt začíná připadat, že má někdo zájem, aby to tak vypadalo a k té aktuální situaci, která není vzorem ideálu, se po česku ještě přidává (přisí..), aby to tedy jo pořadně vypadalo.
Moc se taky nechytám, zda útočíš na ty kluky a holky ze studentského kurzu. Jako, že to je špatně, že ten kurz je? Že si snad mají připadat nějak nepatřičně, že přijdou a budou „snad“ rádi jezdit? Chybou možná bylo, že ten kurz nebyl dřív. Aktuálně jedou další kurzy, ale má to velkou setrvačnost, takže od rozhodnutí k hotovému řidiči je to víc jak půl roku. Jen „D“, profesák a kurz zabere 5 měsíců a to je dáno vyšší legislativou. Takže se určitě nedá říct, že tady teď někdo sedí s rukama v klíně.
Pokud udělá brigádník v průměru jednu službu týdně, tak je to určitě OK a nikdo se na něj nebude zlobit, ale bylo tady hodně lidí, kteří dělali třeba jen jednu službu za čtvrtletí. Asi kdyby to byla Tvoje firma, tak po těch lidech také budeš chtít, aby těch služeb v takové situaci udělali o trošku víc, když do nich něco investuješ. Ale už nebudu zatěžovat dalším textem. Jen prosím neopakujme 100x nepravdu, aby se tou pravdou nakonec bohužel nestala. Jak koukám, tak šířit fámy se teď daří fakt dobře a ještě lépe se na ně mediálně naskakuje.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Od pondělí se na ulice Minská a Horova vrátí doprava
http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi/od-pondeli-se-na-ulice-minska-horova-vrati-doprava-215020


Offline
439
16 led 2015 11:18
OndraS píše:
Fámy se šíří, ale že by někdo teda řekl co a jak bude oficiálně? A uklidnil stovky zaměstnanců v profesi řidiče, a desetitisíce cestujících?


No, na te ksichtobichli to DPMB odmitl dost razne, takze kdyby v zari neco nejelo, mel by z toho velkou ostudu. To uz je uklidnujici, aspon trochu.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Praha 4 plánuje elektrobus bez řidiče, uveze jen osm cestujících

Jasně, není to úplně to, co popisuje Naxashi (to je z říše sci-fi), ale aspoň nějaký první krůček.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Ondra K. Přesně proto jsem tam napsal „byla by právně krytá“. :-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Naxashi píše:
Pokud by nějaká firma přišla s možnosti doplnění stávajících vozů MHD automatickým řízením, dokázala by zajistit všechen potřebný HW, měla by SW, testy a byla by právně krytá a byla by schopná okamžitého servisu, tak by teď měla asi zakázky. :-D
Doufám, že s koncem prázdnin skončí i ta zrůdná obludnost jménem prázdninové JŘ.

Neměla, protože pro provoz takového autonomního vozidla neexistuje platná legislativa. Navíc není stále vyřešen základní zásadní problém kdo za provoz takového autonomního vozidla ponese zodpovědnost.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Ondro, a věříš, že by se ještě jedno zájezdové Volvo uživilo?
Vždyť dosavadní zájezdová/školní 5331 je pořád někde v tramtárii, často se sejde víc akcí v jeden den, takže například na minulý zájezd s OSD do Maďarska jsme museli najmout bus od Třebíčské dopravní #-o
Navíc teď přibude přeprava hokejistů na zápasy, pokud se nemýlím...


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
No chlapci, já to třeba slyšel od THP kolegy, který to vzal na poradě ve vyšším levelu. Je to jedna z možností, navíc zní i logicky.
Ostatně, jaké jsou tedy nápady? Lidi jsou naštvaní, unavení, vyčerpaní. Nelze je nutit neustále k tomu, aby jezdili až do úmoru ve svém volnu. Brigádníci jsou od slova brigáda, ty nutit taky nelze. Nebo teda můžeme, stanovením nějakých kvót tzn počet odjetých šichet, ale v tom případě se na to vykváknou úplně. Většina z nás jezdí jednou týdně. Takže půjde jezdit kdo. Těch 13 vysokoškoláků? Nebo vozy budou jezdit samy? Nebo se přetáhnou hodiny dané zákonem? Nebo teda co?
Fámy se šíří, ale že by někdo teda řekl co a jak bude oficiálně? A uklidnil stovky zaměstnanců v profesi řidiče, a desetitisíce cestujících?
Všechno se sype, všichni to ví. Co dál? Navrhuju koupit další zájezdovej autobus :mrgreen:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Chlapy na vozovně. Co víc říct. Prý že to zaznělo v nějakém pořadu na tv od naší mluvčí. Proto jsem tomu stopro nevěřil.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
eframmcbeth: To už se prakticky nedá zjistit. Původní autor se nepřizná.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
A kdo s tím vůbec přišel? "Šíří se informace" je sice pěkná fráze, ale ona se musí přeci šířit odněkud ne?


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Pokud by nějaká firma přišla s možnosti doplnění stávajících vozů MHD automatickým řízením, dokázala by zajistit všechen potřebný HW, měla by SW, testy a byla by právně krytá a byla by schopná okamžitého servisu, tak by teď měla asi zakázky. :-D
Doufám, že s koncem prázdnin skončí i ta zrůdná obludnost jménem prázdninové JŘ.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Proto jsem se řekněme opatrně ptal, jestli ta informace o prázdninových jř skutečně někde zazněla. Protože plno kolegů mělo obavy, že nás pak lidi sežerou :-)
Super, že se to tedy nějak obsadilo, ten seznam vypadal dost strašidelně, ale pokud jeho poslání je jak píšeš, je to dobrý nápad. Jenom si říkám, jak dlouho se bude odvracet problém?
Díky za relevantní odpovědi Johnny5, alespoň nedochází ke spekulacím.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
800
12 zář 2014 23:38
DPMB to dementoval pod zprávou na stránce "Brněnská MHD aktuálně", kteří se to jali šířiti.


Offline
302
14 úno 2007 21:02
BM, Černá Pole
chat-maniac píše:
Tak na to, že včera bylo snad údajně 40 neobsazených služeb, nestálo někde hodně dlouho moc lidí? :-)

Asi by to chtělo trošku upřesnit. Těch služeb nebylo včera v reálu tolik neobsazených, byly to všechny služby k dispozici za dovolené, nemoci apod. Ale k tomu byl ještě určitý počet lidí s předem neurčenými službami, kteří čekali na přidělení konkrétní služby. Ten výčet čísel služeb, možná nešťastně podaný, měl umožnit si vybrat a tím "motivačně" vyzvat další lidi do práce. Vyjelo vše, zajištěny byly všechny odjezdy a zůstaly k dispozici skoro všechny záložní autobusy.
A k druhému tématu fámy o prázdninových jízdních řádech v září. Možná přání otcem myšlenky od toho, kdo to vypustil. Co mám k dispozici informace, tak tato varianta ještě nikde nikdy nezazněla a to jak oficiálně, tak i jen na jakékoliv pracovní úrovni. Ale v Čechách (bohužel i na Moravě) se fámám obecně velmi daří.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Porucha trolejí na víc než hodinu zkomplikovala dopravu do Bohunic

Chat-maniac: 40? Cože? Tolik?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Tak na to, že včera bylo snad údajně 40 neobsazených služeb, nestálo někde hodně dlouho moc lidí? :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
439
16 led 2015 11:18
Prosím o odkaz, nějak to tam nemůžu najít. biggrin


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak na FB už to podnik dementoval, tyhle omezovací spekulace... kdo a kde to vůbec vypustil?


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Ještě k testování: Já naopak tvrdím, že bych testy pozornosti, chování atd. zavedl i pro uchazeče o skupinu B. Ale moderní objektivní testy vytvořené pro dnešní potřeby. Od autorů, kteří o takové činnosti něco vědí. Takže já rozhodně jsem testování přátelsky nakloněn. Bohužel to provádí totální nekompetentní “jelita“. To jen když vidím, kdo takové obory jde studovat. To je “kvalitní“ matroš. Ze značné části to jsou takoví, kteří jsou sami plní všelijakých duševních a jiných problémů, a tak si tím kompenzují své komplexy.

Věřil bych tomu, že ve společnosti je možná každý 15. se sklony být nadměrně a často deprimován, každý 10. s výraznějšími sklony k agresi, každý 20. neobvykle labilní, každý 50000. potenciální terorista. Ale rozhodně nevěřím tomu, že 70% lidí z populace je netvárných, nepoužitelných, tupých a takových, že by nebyli schopni nést odpovědnost apod. V tomhle případě se domnívám, že jde spíš o alibismus. Vědí toho pramálo, ale až se stane vážná nehoda jako kdysi u Lesnické, tak budou argumentovat: “my máme brutálně těžké testy, většina neprojde, tenhle viník přece prošel se skvělým výsledkem, nehoda byla jen blbá náhoda, takže my to na triku nemáme“. O tohle tady především jde, to si nedělám iluze. :-)

Ještě těžší jsou testy u PČR. Těžko říct, co tam dělal člověk, který permanentně pil, fetoval, v takovém stavu naboural 51 aut a ještě se tomu hezky usmíval do kamery. Ten přece taky musel mít za sebou všelijaká “superúčinná“ neomylná testování.

Další perla je potom fakt, že tyhle testy jsou u DP při začátku činnosti a pak až v 50 letech. Takže to nějaký klučina se štěstím dá v 21 letech a potom se o něm 29 let vlastně nic neví. To je až úsměvné. Za takovou dobu se z něj může stát úplně jiný člověk. To ho pak nemusí testovat vůbec. Některé společnosti, myslím např. SA, ale nevím jistě, mají nějaké testování každých 5 let. Tady to už nějakou logiku má.

Ale musím uznat, že se chytře jistí. Pro jistotu opakované testy globálně až za 2 roky. To proto, aby si neztropili pořádnou ostudu, kdy by někdo v jednom týdnu absolvoval testy na 3 různých místech, přičemž v pondělí by byl naprosto nepoužitelný odpad, ve středu těžký průměr a v pátek extrémně odolný a nadaný frajer. :-) A tady si všimněme toho, jak si ta jejich myšlenka neskutečně protiřečí. Každý psycholog vám tvrdí, že při neúspěchu můžete opakovaně za 2 roky, protože osobnost člověka se mění. A to se jako může měnit jen z horšího k lepšímu? To jako nemůže být naopak? Z jedné strany to tedy mají nějak “pošéfovaný“, z druhé strany jsou úplně mimo logiku.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
IvanM píše:
Druhý problém je podle mě ve velice prapodivném systému přijímacího řízení, kterým projdou cca 3 z 10. S testováním řidičů souhlasím, jenže je to opravdu stoprocentně objektivní? ...

Jestli to nebude tím, že psycholog se upnul k něčemu, co by se dalo charakterizovat jako "ideální psychologický profil" a "ideální řidič"? Jenže jak známo nikdo není dokonalý a pak se diví, že projde jeden z deseti.
Např. já bych určitě neprošel, přitom jsem na silnici v osobáku denně už šestým rokem a bez problémů.


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
IvanM: Plně souhlasím s druhým bodem.

JJA: Ty testy jsou hlavně závislé na tom, jak dojdeš v ten den na ně. Já je dělal na konci března letos, bohužel s negativním výsledkem (a to mě ani nepomohla sk. C s profesákem a praxe v řízení dodávky 6 let, 0 nehod). Takže pokud je člověk v ten den dobře naladěn, může to udělat i když nemá nic odježděno. Jak se pak bude chovat v praxi, to už je dle mě věc druhá, což si myslím, že by se víc měla hodnotit praxe, tedy přímo sledovat chování v daných situacích než na papíře. Ale to už je věc psychologů no a podniku, jak si to vše nastaví.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Kdyz je malo lidi, tak by se to melo resit navysenim mzdy a/nebo slevenim ze vstupnich pozadavku s tim, ze dotycneho budu muset vic/dele zaskolovat a tak. V pripade DPMB je to sleveni z pozadavku na vysledky psychotestu. Dneska je spis snaha dovezt lidi se zahranici, keri jsou ochotni delat za stavajicich podminek, coz je pro zamestnavatele nejvyhodnejsi, pred casem se to resilo zamestnavatele s vladou. Pred nejakou dobou jsem jel s ridicem, ktery solidne vypenil na jednoho ridice osobaku. I kdyz mel pravdu, tak clovek si rika, jak mohla takhle vybusna osobnost temi obavanymi psychotesty projit (mozna uz u DP nejakej ten patek je, ale zadnej starej rocnik to taky nebyl). biggrin Rekl bych, ze ty testy nemuzou byt 100 % objektivni, ale ani by nemely byt uplne mimo. I u soudu se stava, ze odsoudi nevinneho, bohuzel.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Jirik píše:
Řidiči nejsou a nebo jsou, ale neprojdou testama či utečou. :wink:

Já bych třeba rád v budoucnu řídil, no bohužel kvůli barvocitu budu rád, jestli vůbec udělám auto.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 19:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]