Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 37 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Já mám zase pocit u těch, co zarytě prosazují variantu v centru, že nemají nadhled co se týče budoucnosti Brna na další desítky let. :mrgreen: Ale od toho máme diskuzi, která je jak víte kořením demokracie.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
U některých zarytých prosazujících odsun mám takový pocit: místo, abychom měli nádraží v Brně, tak si uděláme nádraží a přisuneme k němu Brno :D ...


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Trochu obsáhlejší článek.

Nová varianta počítá s dvěma nádražími. Prodlouží posuzování, vadí také kritikům
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/vlakove-nadrazi-bude-na-jihu-za-rekou-planuje-nova-varianta-20160530.html


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
já bych řekl, že když už se jednou odsune mimo centrum, je skoro jedno, jak daleko to bude. A když to bude dál od centra, bude víc místa na víc nástupišť, VRT tam může mít klidně smyčku, aby nebyla úvrať v žádném směru atd.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Varianta 4: Přesunout rolu na BVV.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Proč mám takový pocit, že někdo chce zabránit výstavbě nového nádraží? Vždy se těsně před rozhodnutím náhle objeví nová varianta. Tedy jako vše zastavíme, začneme dělat studie, pak uděláme srovnání variant. A pár let bude nádraží opět u ledu.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Jestli si AB müslí, že mu tenhle hovězí nápad vyhraje krajské volby, tak tady máme politickou demenci v nejpokročilejším stadiu.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Nádraží pod Petrovem nebo u řeky? Hnutí ANO navrhlo novou variantu
http://brno.idnes.cz/nove-nadrazi-brno-0z6-/brno-zpravy.aspx?c=A160530_152538_brno-zpravy_vh


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Logika ala "radši nic nestavět, protože on při tom zase někdo něco zvoře" mi nedává smysl, to bychom nepostavili nic. Dokud budeme jen předpokládat, že se všechno podělá, nic se nestihne a všechno se rozkrade, tak nikdo krumpáč do ruky nechytí a my nebudeme mít ani jedno nádraží, ani druhé.
No tak tam chvíli nepojedou tramvaje, no tak tam chvíli budou prázdné kancly, no tak ta obsluha nebude chvíli ideální, protože reálné proudy cestujících nemůžeme nikdy přesně naplánovat — ale po té chvíli (chvílí myšleno řekneme 3-5 let) se to ustálí, tramvaj se postaví, kancly zaplní, linky přetrasují, stromy dorostou a tráva se zazelená. Venku je tak hezky, zkuste chvíli trochu optimismu (chvílí myšleno opět aspoň pár let) :)


Offline
34
01 bře 2006 20:49
(jo, já si mimochodem myslím prakticky to stejné, co ty, vyjadřoval jsem se jen k těm historickým souvislostem :))


Offline
800
12 zář 2014 23:38
To ale nic nemění na tom, že kdybyste v těch 80, nebo ještě hůř v 60 letech někomu ukázali fotky toho prostoru tak, jak vypadá dneska, taky by vám řekli, že je to nereálný a megalomanský projekt... Protože "megalomanský projekt" podle mě není nic špatného. Dobře, možná město zase zaspí (zkušenost nám říká, že ano), a dva tři roky to bude fungovat v provizoriu, ale to nic nemění na tom, že na tom placu nějaký ten "megalomaňák" vyroste, krize nekrize, odsun neodsun.


Offline
89
06 led 2015 17:23
Děkuji za upřesnění.


Offline
34
01 bře 2006 20:49
Jen abychom byli historicky přesnější:

1) Profesor Vanýsek v 60. či 70. letech určitě nic neprezentoval. Rektorem byl v letech 1932-33, zemřel roku 1957. Tím nezpochybňuji, že v tom zmiňovaném filmu vystupoval jiný rektor, film jsem neviděl.

2) V roce 1980 sídliště Bohunice určitě deset let nestálo. Začalo se stavět roku 1972, první ulice byly pojmenovány v prosinci 1974. První etapa dostavby skončila 1983, poslední 1988. Nicméně je pravda, že takové tři roky (linka 77 zavedena 3.1.1977) autobusy chybějící tramvajovou dopravu suplovaly, tak jako později třeba v Bystrci.


Offline
89
06 led 2015 17:23
Univerzitní kampus (městečko) prakticky zabírá plochu, která byla v šedesátých letech prezentována. Ostatní výstavba není součástí kampusu. Problém nevyřešené nebo nedostatečně vyřešené dopravy není první ani poslední případ. Je to vidět na příkladu Bystrce, Lesné atd. Tramvaj do Bohunic začala jezdit v roce 1980 a to už sídliště 10 let stálo.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
A jen pro přesnost — můj příspěvek celý byl ne pro přesun, nebo proti přesunu, můj příspěvek byl proti panu architektovi, který se smířil s tím, že už jsme navěky v krizi a už nikdy nic nepostavíme, protože je "krize" :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
To už je otázka na město, ne na zhotovitele nádraží — jak jsem psal, jednou tam stejně něco stát bude a ta šalina se tam bude muset zavést. Ať bude nádraží kde bude. Ale argument toho, že "nádraží se přesouvá do polí" je prostě jen krátkozraký, protože tam tak jako tak jednou něco bude.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
No a tolik let po tom, co tam kampus vyrostl se tam poradne neda MHD dostat... A to je presne to, ceho ja se bojim. Postavi se megalomanske nadrazi, vybuduji (prazdna) office centra a po slavnostnim otevreni se zjisti, ze by to chtelo asi zavest tam tu salinu...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
To je sice hezké, ale v 60. letech rozhodně nikdo neměl ani ponětí o tom, jakého rozsahu tam bude Ceitec, nákupní střediska, business centra na Netroufalkách, archiv, celá ta zástavba podél Kamenice, momentálně budovaná výškovka na Studentské, Fakulta sportovních studií, plánovaný bazén atp. — tím spíš, kdybyste to v 60. letech řekli běžným brňanům...


Offline
89
06 led 2015 17:23
Návrh univerzitního kampusu je přibližně z let 1960 až 1970, nic nového. Existuje film, kde tehdejší rektor prof. Vanýsek popisuje, jak bude kampus vypadat.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Výrok o krizi mě opravdu děsí — pokud pan architekt takhle koncipuje celou svou práci, tak je mi té práce samotné opravdu líto.

Megalomanské to celé jižní centrum rozhodně není. Připadá mi, že všichni, kdo se bojí odsunu vyloženě kvůli "přesunu do polí", mají nulovou perspektivu. Vemte si, kdybyste v roce 1985 (tj před 30 lety, což není moc) někomu vykládali, že v Bohunicích vyroste olbřímí futuristický komplex budov univerzit, výzkumných středisek a nákupní centrum. Všichni by vás měli za blázny. Kdybyste před 30 lety někomu ukázali fotky dnešních komplexů na kampusu, v technoparku, na Holandské, budovu letiště, Olympii, Avion nebo i pitomou Vaňkovku, vysmáli by se vám. A dneska to všechno stojí a staví se dál.

Všechny ty urbanistické návrhy, ať odsunuté, nebo neodsunuté, s tím jižním centrem vlastně počítají, vyplňují ten prostor budovami i parky... Takže kecy o tom, že tyhle megalomanské projekty nemají nikdy šanci na úspěch... to jsou kecy někoho, kdo si nesrovnal, jak vypadalo Brno před 30 lety a teď. Něco tam stát bude tak jako tak. Tramvaj tam bude muset jednou zajet tak jako tak — pokud se rozhodne. Pokud se nerozhodne, bude tam dál jen brownfield s úchyláckým parčíkem... Takže za mě: je mi jedno, kde to nádraží bude, hlavně už někdo vemte do ruky krumpáč!


Online
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
I nádraží u řeky má své vizualizace. Návrhy na obě varianty jsou ve foyer Domu umění.

Pokud pan Patočka skutečně vyvádí, co vyvádí... Extrémy jsou holt na obou stranách.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

11
27 dub 2016 12:45
Ve chvíli, kdy každá firma sleduje jen svůj zisk - i za cenu nižší kvality (protože pokud by něco udělala kvalitně, přišla by o budoucí možný kšeft), pak ano, svým způsobem jsme pořád v krizi. I když už není finanční.

_________________________________
Blikej tu: Jarin z Brna na Facebooku. Občas hodím čučku na to, co právě hejbe Brnem.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Tak tahle věta se panu architektovi povedla: sarcastic
Říkáte tedy, že Brno nemá plánovat megalomansky?
V Brně nebo kdekoliv jinde si musíme uvědomit, že děláme urbanismus stále v době krize a nikdy už to nebude lepší.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
MartinV : velice dobrej návrh.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Hm? :-)
O vlakové nádraží v centru města by Brno mělo bojovat, říká architekt.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2737 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 15:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]