Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 29 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
xxx... Evidence BMHD.cz a záznam tohoto vozu píše, že "počínaje tímto vozem byly/jsou nainstalovány LED transparenty BUSE".


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Zdá se mi to, nebo má LEDky na denní svícení?


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
1930 dnes úspěšně "složena" v Medlánkách.
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 5223_o.jpg
/Zdroj a foto: © Lukáš Wolf‎


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Delegace už je v Plzni...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nakonec se oba vozy o jeden den zpozdí, tj. 13. 7. by měl dorazit třicátý kousek. Následně začne zkušební provoz bez cestujících, na který naváže i zkušební provoz s cestujícími. Další vozy budou chodit až od září.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Harmonogram dodání a uvedení do provozu…to je asi přísně tajný dokument, že? :-D Jen by mě to zajímalo.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
Pokud je pravda, co je napsáno v evidenci (což je nejspíše určitě pravda, ale nemohu posoudit) tak 12.7.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2497
28 lis 2007 23:00
Brno
Ví se přibližně kdy bude dodána další 13T?

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
Sjetí z trati.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
9 a 12 jezdily odklonem přes Maliňák a zastavovaly u Grandu (směr Komárov/Juliánov). 8 asi nejezdila, ale jedna kolem Grandu jela, buď to byl spoj z Medlánek, anebo náhradní kačena za tu, která tlačila 1911.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Janatak... Možná se jednalo o odklon v souvislosti s nehodou 1911 a 3018 u viaduktu na Hlavase (28. dubna 2016). V době omezení provozu i jedna ze "čtyřek" netradičně zamířila na Novolíšeňskou.


Offline
2806
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Super, díky za odpověď. Myslel jsem si právě, že jde o nějakou výjimku, interiér 1901+1902, tak jsem se chtěl ujistit, že se mi to nezdálo. :smile: Jinak je to pro mě důležité, mít podobné informace, protože pak snáz určím, kam zvládnu zaparkovat psa, aby co nejmíň překážel při delší cestě, většinou jezdím šestkou na Českou, což chvíli zabere, tak je pak fajn netrčet u kočárků a moct si sednout i jinam. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Před pár dny se poršák 1902 objevil na náměstí Míru, dokonce jako d-12. Neví někdo, o co šlo? Odklon?

Příloha:
DSC_1398.JPG

Příloha:
DSC_1402.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

297
17 led 2014 17:32
Takto to je jenom u 1901 a 1902, týká se to pouze předního nízkopodlažního článku.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Cracatit píše:
Mám jeden dotaz k interiéru 13T v Brně. Náhodně jsem narazil na 1901 na D-6 a po nástupu dveřma s plošinou jsem se po pár krocích dostal k jedné dvojsedačce, která je otočená proti směru jízdy. Od prostoru pro kočárky je to asi 4. dvojsedačka na straně bez dveří.
Zajímá mě, jestli je takováhle nepravidelnost v řazení sedadel ve všech 13T do čísla 1920, nebo jen v některých a případně, kde tyhle otočené sedačky ještě jsou, jestli jen v předním nízkopodlažním dílu, nebo i v tom zadním. Vysokopodlažní články mě nezajímají, v těch záměrně nejezdím, není v nich moc kam dát psa, pokud se nebavíme o poslední sérii 13T5, kde jsou jinak uspořádané i liché články.
Díky za odpověď. :smile:


Tohle je myslím jen "anomálie"
Prvních pár vozů 1901 - 1905 ???


Offline
2806
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Mám jeden dotaz k interiéru 13T v Brně. Náhodně jsem narazil na 1901 na D-6 a po nástupu dveřma s plošinou jsem se po pár krocích dostal k jedné dvojsedačce, která je otočená proti směru jízdy. Od prostoru pro kočárky je to asi 4. dvojsedačka na straně bez dveří.
Zajímá mě, jestli je takováhle nepravidelnost v řazení sedadel ve všech 13T do čísla 1920, nebo jen v některých a případně, kde tyhle otočené sedačky ještě jsou, jestli jen v předním nízkopodlažním dílu, nebo i v tom zadním. Vysokopodlažní články mě nezajímají, v těch záměrně nejezdím, není v nich moc kam dát psa, pokud se nebavíme o poslední sérii 13T5, kde jsou jinak uspořádané i liché články.
Díky za odpověď. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6964
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fantomas: bratislavská verze nevypadá špatně.
Na straně dveří je to v pohodě, tady dveře oddělují čela od zbytku, horší je strana bez nich.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Souhlas. A ne tří, ale dokonce čtyř barev - červená, stříbrná, bílá a tmavě šedá (a plus ještě další odstín šedé na dveřích, takže vlastně 5). Ty červené pruhy v prolisech na čelech se mi taky líbí.

Před časem, když se tu poprvé objevila fotomontáž nového pražského unifiku, jsem si zkoušel tak narychlo pohrát, jak by to vypadalo, kdyby se právě tyto čtyři barvy zredukovaly jen na dvě.
Červený pruh v původní šířce a podtím srovnaný v nízkopodlažních článcích:
Příloha:
13T_001.png

Červený pruh protažený až dolů (se zkosením a bez) - trochu to začíná připomínat původní pražskou verzi
Příloha:
13T_002.png

Problém by pořád byl s ukončením pruhu na straně bez dveří, ale pořád lepší, když tam skončí jeden barevný pruh než čtyři různé barevné pruhy.

Tady ještě celočervené verze, níže s pruhy à la brněnské logo. :-)
Příloha:
13T_003.png

A ještě nátěr podle vzoru bratislavské 29T/30T (opět se zkosením v NP článcích a bez něj)
Příloha:
13T_004.png


No možností je spousta, ale DPMB se stále křečovitě drží unifiku dle ČKD. Je pravda, že v Brně kombinace červených a bílých pruhů aspoň dává smysl ve vztahu k městskému znaku (a vlajce).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6964
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
U unifiku je zbytečná existence 3 barev: červená, stříbrná, bílá. Bílé čelo by vypadalo zvláštně, teoreticky by tam vůbec nemusela být ta bílá. Nenapojení čumáků je další mínus, i když ty červené pruhy na čelech už z mého pohledu k 13T patří.
Mch. na reklamní 1924 chybí část polepu, a sice na pravé části čela.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
To ano, ale někdy méně znamená více... Občas jsou ty CVR trochu zoufalost, kdy prostě ani za boha nevědí, co tam dát, tak aspoň polepí okna prázdnou barvou či obrovským oku nelichotícím logem jen “aby se neřeklo“ anebo tam ze zoufalosti napíšou notoricky známý citát či jak to mám nazvat “Štěstí přeje připraveným“ viz dřív 1927. Prostě jak se říká: “Když nevíš, tak si trumfni“ :D Tohle je přesně způsob, jak vyhodit peníze. Tyhle kecy a patlaniny přesně zákazník vidět nechce. Ten potřebuje znát název firmy, čím se ta firma zabývá, kontakt na ni, www stránky a místa provozoven a to vše zpracovaný v designu, který upoutá, zaujme...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Anitra by stačila, ale Porše je větší reklamní plocha. :-) Jinak je to jedna z dalších CVR, kde by se dalo inspirovat pro lepší unifik (nemyslím teď zrovna barevnou kombinaci) - krásně je napojen čumák na zbytek a nejsou k tomu ani potřeba žádné zakřivené pruhy ignorující vše, přes co jsou natřeny.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Zajímavě zvolená kombinace barev a reklama docela vkusná. To není vůbec špatný. Různý části tam ale jsou “jen do počtu“, tradičně i velká část ploch přes okna. A jak říká Karlos, Anitra by stačila..

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ta reklama by se bohatě vlezla i na Anitru, zbytečně vyhozený prachy za Porsche sarcastic

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Ondra K. ... Dokumentačně dva snímky s touhle "ještěrkou". ;-)
Příloha:
DSC00658a.JPG

Příloha:
DSC00659a.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
1924 dostala CVR My food. Predejdu obligátní otázce, ano, levý bok kompletně zalepen.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Anyyy a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 zář 2024 20:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]